Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

mrkvicka28
4. bře 2010

Sari to jsou fakt krásná trojčátka doufám,že to taky vydržíme tak dlouho.

hancas
4. bře 2010

zuzííku---------------víííííííííííííííííítej dnes jsem na tebe myslela kdy asi povalíš doma ty už jsi!!!super těšíme se na story i foto,jupííí mám husé huži 😀

petranela
4. bře 2010

Holky, mám takový blbý dotaz... Je potřeba mít dopředu doma koupený nějaký Nutrilon, pokud by mi nešlo kojení a který byste doporučovaly? A kterou značku kojenecké vody?

hancas
4. bře 2010

petru..mi používali bebu HA a kojeneckou vodu tu baleno myslím fromin a normál kojenecká voda,nevím mi se po nutrilonu osipávali a tak jsme brali bebu ha ale je pěkně drahá 340,. ☹

haassinka
4. bře 2010

mrkvicko: teeeda, velká gratulace ke trojčátkům! hlavně vám s manželem přeju hodně pevné nervy!! nám tedy úplně stačí naše dvojčátka, je to zápřah..doufám, že ti zaplatí ošetřovatelku, na kterou máte ze zákona právo, tak si to předem ohlídej 🙂

zuzko: gratuluji k narození chlapečků a těším se na fotky 🙂

☹ My máme pořád trápení s naší Olinkou, hrozně často pláče a někdy dost blbě jí....a teď si po posledním jídle ublinkla a byla v tom trošička krve, takové růžové (ne čerstvá červená nebo tmavá)...hrozně se bojím, co to může být, nikde jsem nic nenašla... že by měla v pusince nebo krku nějakou bolístku? baterkou jsme v pusině nic neobjevili...tak nevím, jestli počkat, nebo jít zítra raději k doktorce....
Nestalo se vám něco podobného?

hancas
4. bře 2010

haasinko-...-.--já bych určo zašla k dr.a jěště gor když je tak malinkatá.zajdi za to nic nedáš,pak by sis to celej život vyčítala ☹ držím pěsti

sarri
4. bře 2010

Mrkvičko, tuším, že skoro dva měsíce hospitalizace do porodu (ta trojčátka). Ale neboj, já jsem byla v nemocnici 6 týdnů ležení, pochod jen na WC a dalo se to přežít.

Haassinko, nevím, ale jednou tchýně říkala, že se dělávají dětem v puse něco jako afty a pak je to bolí při jídle. Radši s tím zajdi.

hanula83
4. bře 2010

Hani, já jsem ty jejich krevní skupiny zjistila naprosto stejně jako Ivča. Já mám negativní RH a to je v těhotenství trošku problém. Pokud mají totiž děti RH pozitivní, tak se rodičce musí píchnout ty protilátky... On to není problém, jde jen o to, že kdyby bylo další těhotenství, tak by to nemuselo dopadnout dobře pro miminko.

Beru, tak to je mazec, to naštěstí u té naší doktorky nehrozí, tak je opravdu moooc solidní 🙂

Sarri, to je super ty trojčata, já bych hned chtěla 🙂

salu
4. bře 2010

zuziku, moc blahopřeju k nádherným klukům. jsou fakt úžasný!!! Nechápu, jak se ti do toho pidi bříška vešli 🙂 ať jste hlavně zdraví a užívejte si to.

hanula83
4. bře 2010

Haasi, taky bych zašla k Dr., určitě... raděj být za blázna, než něco podcenit... Já mám na naši doktorku pořád nějaké stupidní dotazy, ale už mě zná, tak mě bere s rezervou 😉... U nás měla Elenka jednou blinkání takové žluté, ale ne růžové a to žluté je prý normální...

hanula83
4. bře 2010

Zuzííí, to jsou krásní chlapečci, moc a moc 🙂... no to jsou jasní kandidáti (na ženichy) 🙂))... Já taky jizvu neměla skoro vidět, a teď ji musím vždycky v zrcadle dlouho hledat, než najdu - ale to břicho!! Pane jooo, kdes ho dala?? To bylo fakt hned druhý den?

hanula83
4. bře 2010

Petranelo, myslím, že nemusíš dopředu nic kupovat. Kdyby nešlo kojení, tak když budeš v porodce, tak tam ti Nutrilon dají a mezitím manža koupí v lékárně... My máme klasický Nutrilon "Nulku"... A vodu taky klasickou Horský pramen.

sarri
4. bře 2010

Ježišmarja, ti jsou krásní - až jsem si zaslzela. Zuzi, gratuluju. Prďavky sú prostě nejkrásnější, snadno se přenáší, hodně spinkají.... 😀

sarri
4. bře 2010

Hani, je to krása, když to spinká, což o to, ale když to řve.... Tož ale kdyby Pán Bůh dal, tož by bylo, no - že Mrkvi?

hanula83
4. bře 2010

Sarri, naše holky jsou právě moc hodné (ťuk ťuk). Teda samozřejmě ne obě a ne vždycky, ale nemůžu na ně zatím říct půl slova... přijde mi vše nějak v normálu... takže já bych klidně i to jedno mimi ještě chtěla 😉... Ale to je samozřejmě zatím fikce, bůh ví, jak budu mluvit za rok nebo dva...

hanula83
4. bře 2010

Je mi jasny, že se Zuzka musí věnovat miminkům, ale já jsem už tak napnutá 😉

hanula83
4. bře 2010

Sarri, ti kluci byli jednovaječní, nevíš? Mají naprosto stejné váhy 🙂... Jo a paní tam gratuluje k narození synů, je tam i holčička 😉

corona
4. bře 2010

Ahoj holky,prosím nevíte,jaký je rozdíl mezi kočárkem Easy Walker 08 a mezi 2009/10?V obchodě nám moc neporadili,protože se samozřejmě snaží prodat novější typ,a tím pádem dražší.Děkuju moc.

zlatovlaaska
5. bře 2010

ahojky, tak tradičně nespím a zvědavě nakukuju na zuzčinu story a fotečky.

zuzko, jsi sqělá, vítej doma. už se těším, až tvůj příběh zhltnu, příští týden mě čeká taky císař. v pondělí jdu na monitor a kontrolu a mudr. bude plánovat nástup... zatím jsem v klidu, ale to přijde...

teď mi to nedalo a nakoukla jsem do alba, co kdyby náhodou... Zuzko, to jsou krásní kluci, bulím tady jako želva... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 no to je úžasný, moc vám to přeju a taky to chci už mít za sebou...

zlatovlaaska
5. bře 2010

corona, my máme koupený EW 2009, byli jsme ho kupovat v Kolíně. Pan majitel je sice dovozce EW, ale na druhou stranu profík a všechno ti řekne i rozdíly a nejen mezi 2008 a 2009, ale i vzhledem k ostatním, co tam má vystavené... Jestli máš tu možnost, tak doporučuju tam zajet. Mají tam opravdu všechny modely, co mají na internetu, a u EW i všechny barvy, že je vidíš na vlastní oči a neobjednáváš něco na blind. Já tam jela s tím, že budu chtít vidět asi 6 kočárků, ošahat si je, odrncat a zeptat se co a jak a samo, že koupit něco cenově výhodnýho. Tak nakonec jsme skončili u EW 2009 - barva navy, vypadá moc pěkně 😀 Nemáme ho ještě vyzkoušený v praxi, ale mám kamarádku s 2,5 letýma dvojčátkama, která ho má, je to její několikátý kočár, je dost náročná a teprve u tohohle je spokojená. takže my budeme snad taky 😉

řekněme, že rozdíly, které jsou na novějším modelu jsou kromě technickýho vylepšení, což si tak už moc nepamatuju, byli jsme tam někdy v říjnu, ale hlavně se jedná o takový vychytávky jako např. clona u sporťáku, aby dětičkám nesvítilo sluníčko do obličeje, potom tvar stříšky, více tvarovaná, ne rovná, aby se tam dětem líp sedělo, pokud jsou větší nebo mají třeba kulicha, aby nebřinkali o tu stříšku. další "maličkost" je spodní odkládací prostor. vzhledem k tomu, že u korbiček se tam dobře dostaneš, je to ok, ale u sporťáku je to horší, takže nový model tam má přidaný zipy, aby se ti tam líp dávaly věci. Možná ještě něco, ale já si to už tak nepamatuju.

Přikládám odkaz, třeba tam budou ještě nějaký další informace 😉

http://www.kocarky.cz/kocarek-easywalker-duowal...

zlatovlaaska
5. bře 2010

tak jsem přejela tuhle stránku, nevydržím tady sedět a dočíst.

moc zdravím a doufám, že jsem se dostatečně unavila a snad i usnu...

petulka26
5. bře 2010

Ahoj holky, teď jsem se sem nějak dlouho nedostala, a nakecaly jste toho tedy tolik, že fakt nestíhám dočítat 😀 Moc Vás všechny zdravím.

Zuzko, velikánská gratulace k chlapečkům. Koukala jsem na fotky a jsou opravdu nádherní 🙂

ivaajirka
5. bře 2010

Ahojky všem dnes nás čeká tříměsíční prohlídka tak nám držte palečky at je vše jak má 😅 pak písnem váhy a poznatky 😉 Ivoškovi už jdou neštovice krásně do stroupků jupíí a ted jen kdy ten náš Zdenda to dostane 😖 Dnes noc zase prima tak je hned lepší den až na to,že tu napadl sníh 😢 já už chci jaro 😕
Já mám také přetplatné betynky akdyž mě zaujme maminka tak jí koupím a ma a já a family star 😀 takže skoro vše kupuju,když je tam něcozajmavé 😀
Zuzi vítej doma 😵 😵 😵 😵 😵

eirin
5. bře 2010

Zuzko, připojuju se k holkám a obdivuju chlapečky, jak jsou krásní 😵

petulka26
5. bře 2010

Corona, nevím kdy budeš kočárek potřebovat, ale já mám EW a nejpozději za měsíc ho budu prodávat. Mám tedy ten model 2008 a rozdíly jsou tam prý asi tři, ale už si pamatuju jen dva. Ten 2009 má u sporťáku u stříšek přidanou takovou stínící síťku, a má nějak lépe přístupnou tu tašku pod kočárkem, ten třetí rozdíl si nepamatuju.
Kdybys náhodou měla zájem tak písni do IP. Fotky kočárku mám v albu.

ivaajirka
5. bře 2010

Jsou opravdu krásní takový čistouňký,hlaďounký 😵 😵 zuzí šikolku já myslím,že se nám tu všem dětičky moooc povedli jsme šikulky 😉 😀

ivaajirka
5. bře 2010

petulko a co budeš pořizovat nějaký jiný??

sarri
5. bře 2010

Hani, já to až nechcu říkat, bych to nezakřikla, ale holky jsou taky moc hodné. Když někdy slyším, co všechno mají maminky s jedním, tak mět to dvojmo - bych si to šla asi hodit. Kamoška mně říkala, že malou buď chovali nebo řvala.
Sice včera měla Eliška hysterák - jak byla dopoledne nevyspalá a chystala jsem je ven. Apropos tak poznám, že se jim chce spat. - Někdo se na to ptal - tuším, že Balina. My ten režim dne nemáme ne chlup stejný, protože různě spí a různě s nima já potřebuju leccos zařídit. Někdy spí celou noc a někdy jednou krmíme. Záleží, jak moc jdou najezené spát a jak moc jsou unavené. Ukládáme mezi sedmou a osmou. Vstáváme hodně rozhozeně od sedmi do desíti. Ale po "snídani" vždy do dalšího krmení (za 2,5 - 3 hod.) je intenzivní činnost - hraní, pasení, takže po tom krmení vytuhnou a buď je narvu do kočáru (což se někdy hodí, ale většinou se mi nechce - lepší vyrazit tak, abychom vzaly taťku z práce -tj. po třetí) nebo nechat aspoň hodinku prospat. Jinak jsou protivné jak ostnatý drát. No a odpoledne musí být dlouhé spaní aspoň 2 hodiny - to většinou bývá v tom kočáře a když jim nestačí, tak to dochrupnou ještě v autosedčce, jak je donesu ze sklepa. Do koupání se pak ještě každá dá individuální půlhodinku.

Koču, co new kočářisko?

Holky "Janota nechce půjčit tunu zlata pro český pavilón na výstavě Expo" - jako matky na mateřské, které toliko materiálně zabezpečil bychom mu mohly bezplatně zapůjčit svoje šperky, že by si tam z toho udělal hromadu, co? Nebo počúrané a pakaděné plenky?

ivaajirka
5. bře 2010

já jsem zatím maximálně spokojená s firstwheels city twin 😵 😵 😵 je lehounký úplně super

sarri
5. bře 2010

Peti, jak se máte? Dlouho jsi nebyla? Že by Tě zaměstnal nějaký švarný taťka? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru