Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hancas
11. bře 2010

zuzíku.....krásnej kočárek mocccc

hancas
11. bře 2010

holki prot to hlasováni se musíte přihlásit ju a pak dát hlas

http://www.babyroku.cz/Fotografie.aspx?c=1&p=1095

lucy82
11. bře 2010

Sarri chjooo☹ Tak ať je prdelkám brzy lépe 😉 Ale určitě bude, sirup pomůže a zítra už to bude dobré. Co jste dávaly píchat? My byly bez reakce.

Irminko a jakou ty máš sušičku, značku a třídu? My už ji taky budeme muset koupit, peru tak 3x do týdne, 1x na holky a 2x na nás, někdy 4x, ale sušit to skoro nemám kde, nemáme balkon,a moc to tady neschne 😖

lucy82
11. bře 2010

Jo Zuzí kočárek je naprosto luxusní 😉

sarri
11. bře 2010

Lucy, my jsme poprvé byly taky bez reakce. Teď měly druhou dávku Hexy a pneumokoka.

hanula83
11. bře 2010

Sarri, mně doktorka říkala, že i 39 je pořád v normálu... tak snad se to už nezvýší. A jestli usnuly, tak jim není tak moc zle. Bude to dobré 🙂. My poprvé taky žádná reakce.

Kocu, děkuji za zkušenost, já pořád tápu. Podle mě ta sestřička je něco jako "distributorka", prostě dostane nějakou provizičku, když dohodí nového klienta Metalu, víš...

Zuzi, kočárek moc hezkej, to je Tako? Já viděla Tako v obchodě, ale vypadal teda úúúúplně jinak, asi nějakej starší model... a neměl otáčivá přední...

sarri
11. bře 2010

Zuzi - ten kočárek je hodně podobný tomu našemu. Mně se líbí postýlky - jako klícky. Hezké povlečení.

zlatovlaaska
11. bře 2010

čus ve spolek 😉 tak jsem měla pocit, že včerejší kecací maratón byl ojedinělý a vidím, že jste se dneska taky činily... to asi nedočtu.

aspoň zdravím a přeju pěkný večer a já se jdu válet k telce.

teď už mám lepší náladu, ale přes den jsem byla strašně protivná, chudák manža, ten na mě koukal a nevěděl, co se mnou. břicho mě bolelo při každým pohybu. jestli takhle budou probíhat všechny donášecí dny i když jich je už jen 6, tak se pojedu do porodnice předvést, jaký mám z toho hysteráky... 😖 a jestli to opravdu stojí za to, abych dokončila 38.tt... 😖

hanula83
11. bře 2010

Hani, já bych dala určo hlas, ale nechci se registrovat...

lucy82
11. bře 2010

Zlatovlasko vydrž, už jsi skoro v cíli 😉

Sarri no tak my jdeme na druhýho pneumokoka 24.března, tak jsem zvědavá, snad to přečkáme bez následků. Druhou hexu už taky máme za sebou a v pohodě, měly kolem 37,8 a v noci už nic, a druhý den to už bylo v pohodě, tak to tak určitě bude i u vás

irminka
11. bře 2010

lucy: máme Bosch pračku a vedle roho Bosch sušku, pračka je ačko, suška béčko, byl to komplet....prostě paráda. My pereme furt a neustále, Ríšánek je prasátko a má hodně sportovních věcí- umělin, takže to doveze ze školy v pět odpoledne, ani mně neřekne , v osm si vzpomene, tak to hodím na sport do pračky, za půl hodky opráno, za další necelou hodku vysušeno a hotovo.....žádné sraní s mladou paní 😉

Sarri: to bude dobré, hold tělíčka se brání

zuzka72
11. bře 2010

Kočárek je Tako jumper GT Race duo
Postýlky jsou po mě a po Petrovi a povlečení koupila babička
Sušičku jsem měla ale prodala-pro mě to bylo na nic, tak, jako myčka, ale to už jsme tady taky jednou řešili. 😀 Já suším venku a to je vůně a nádobí ručmo a to je teplá vodička. 😀

hancas
11. bře 2010

hanuli.....ale to je jen proto aby se vědělo kdo kolik poslal hlasů o nic tam nejde,ale jak chceš no 😒

hanula83
11. bře 2010

Hani, tak jsem se zaregistrovala pod jiným jménem 😉, trvalo mi to asi půl hodiny, no to jsem já.. a máš hlas.

sarri
11. bře 2010

Tak holky sokojeně spí - pohmatem na čelíčku to vypadá, že teplota polevila, tak snad budou OK.

hanula83
11. bře 2010

Sarri, určitě budou o.k., pamatuju si, jak doktorka říkala, že ta teplota je jedině dobře, že je aspoň vidět, že si to tělíčko vytváří ty protilátky...

komver
11. bře 2010

***ČEKATELKY***
ZLATOVLAASKA - 30. března - dvojvaječné, chlapečci
LITA - 7. května - dvojvaječné, nejspíš Bryan a Tobias
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječné, ???
REJCHL - 15.května - dvojvaječné, Jára a Davidek
J.CIEN - 15.května - dvojvaječné holčicky
CARINKA 18.května - dvojvaječné, Anička a Barunka
ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječné, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
SALU 29. července - dvojvaječné, ???
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, zatím nevíme pohlaví
MRKVICKA28 - 8. září - dvojvaječné, ???

***MAMINY***
HANCAS - (34tt) Klárka 2,5kg, 49cm, Kubík 2,23kg , 46cm leden 2008 (přirozeně)
ARWENKA - (39tt) Nicolas, Sandra, 26.srpen 2009 (přirozeně)
BERUSKA5 - (37tt) Sašenka(Alexandra) 2,57kg 46cm, Samuel 2,79kg 47cm, 27.srpen 2009 (císař)
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, 16.září 2009 jednovaječné (císař)
PETULKA26 - (34+1) Lukas 2,3 kg, Elen 1,3 kg, 20. září 2009 (císař)
SARRI - (34+2) Adélka 2,24kg, Eliška 2,17kg, říjen??? 2009 (přirozeně)
KOCULE - (37+2) Adélka, Tomášek, říjen 2009
NAATASA - (33tt) Emička, Michálek, říjen??? 2009
LUCY - (38+5) Nela 2,74kg, 46cm, Sofie 2,72kg, 47cm, 23.říjen 2009 (císař)
HAŇULA83 - (37+5) Anička 2,82 kg a 48 cm, Elenka 3,29 kg a 50 cm, 11. listopad 2009 (císař)
Darling007 - (31 + 5 tt) Daniel 1,67 kg a Honzík 1,32 kg, 18. 11. 2009, dvojvaječná dvojčátka (císař)
IVAAJIRKA - (38+5) Ivánek 2,68 kg 49cm, Zdeneček 2,97kg 50cm, , prosinec 2009??? ???vaječné (přirozeně)
KANKOVKA - (34+6 tt) Helenka 1,935 kg, 42cm a Vašík 2,44 kg, 46cm, 1.1.2010
IRMI - Bořek 3kg 47cm, Bruno 3,15kg 47cm, 4.leden 2010 dvojvaječné (císař)
SWEETHY - ( ) Vendulka 3kg, 47cm a Štěpánek 3,4kg, 50cm, 14.ledna 2010
CLEA - Alex 3kg a 47 cm a Jakub 2,150kg a 44cm, 14. ledna 2010
HOUSKY - (28tt) Barunka 1,05 kg a Daneček 0,74 g, 20. ledna 2010
MILUŠKA - Tadeášek 1,45 kg, 38 cm a Kryštůfek 1,15 kg, 35 cm, 20. ledna 2010 (císař)
KOMVER - (36+2) Hanička 2,33 kg/45 cm a Janička 2,57 kg/50 cm,29.ledna 2010 (císař)
BALINA
MIRADKA
HAASINKA (35+4) Sofinka 2,31kg/ 41cm, Olivka 2,16kg/ 42cm, 4.února 2010 (císař - celková anes.)
ZUZKA72 - (38+4) Petr 3,09 kg a 48cm, Lukáš 2,65kg a 46cm, 26.únor 2010 (císař-spinál)
RADKA.K
ZDEPROS

***NEZVESTNE***
KVETINKA (porodila pred 2,5 mesicem)
PETKAN
LOPATA49

komver
11. bře 2010

Ahoj holky,vy teda jedete.Dlouho jsem tu nebyla,tak všem novým maminkám gratuluji a nastávajícím přeji,ať je to vše bez problémů a máte děti brzo u sebe.Já se celé těhu bála,že se něco pos... a nakonec to bylo OK až skoro do konce,kdy jsem musela rodit dřív kvůli vysokému tlaku.Kdybych to mohla vrátit,tak bych si to těhotenství mnohem víc užila.Takže vím,že se to lehce říká,ale hlavně buďte v klidu.
My jsme si s holkama taky užili.Doma jsme po příjezdu z porodnice byli jenom pár dní a opět jsme mazali do nemocnice,holky měli zápal plic ☹.Vůbec nechápu,kde to mohli chytnout.No snad už je to za náma a všechno bude OK.Pořídili jsme si monitory dechu a nedám na ně dopustit.Po příjezdu z porodnice nám u Haničky pořád houkal alarm a když jsem to řekla dr.,tak si ji pořádně poslechla a tak přišli na ten zápal plic.Bylo to hned v začátku,takže kdyby jsme ho neměli,tak by se na to přišlo možná mnohem později a průběh by byl ještě horší.A teď jsem v klidu,že vím že holky dýchají a nemusím je pořád kontrolovat.Takže všem doporučuji.Protože to není levná záležitost,máme je půjčené na půl roku asi za 1000,- Kč/kus,takže se to dá.
Jinak holky trpí na prdíky,zabralo vám na to něco?Máme Sab simplex,polštářky z pecek na bříška,fenyklový čaj a teď dáváme druhý den probiotické kapky,ale nějaký zlepšení nepozoruji.

ivaajirka
12. bře 2010

***ČEKATELKY***
ZLATOVLAASKA - 30. března - dvojvaječné, chlapečci
LITA - 7. května - dvojvaječné, nejspíš Bryan a Tobias
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječné, ???
REJCHL - 15.května - dvojvaječné, Jára a Davidek
J.CIEN - 15.května - dvojvaječné holčicky
CARINKA 18.května - dvojvaječné, Anička a Barunka
ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječné, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
SALU 29. července - dvojvaječné, ???
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, zatím nevíme pohlaví
MRKVICKA28 - 8. září - dvojvaječné, ???

***MAMINY***
HANCAS - (34tt) Klárka 2,5kg, 49cm, Kubík 2,23kg , 46cm leden 2008 (přirozeně)
ARWENKA - (39tt) Nicolas, Sandra, 26.srpen 2009 (přirozeně)
BERUSKA5 - (37tt) Sašenka(Alexandra) 2,57kg 46cm, Samuel 2,79kg 47cm, 27.srpen 2009 (císař)
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, 16.září 2009 jednovaječné (císař)
PETULKA26 - (34+1) Lukas 2,3 kg, Elen 1,3 kg, 20. září 2009 (císař)
SARRI - (34+2) Adélka 2,24kg, Eliška 2,17kg, říjen??? 2009 (přirozeně)
KOCULE - (37+2) Adélka, Tomášek, říjen 2009
NAATASA - (33tt) Emička, Michálek, říjen??? 2009
LUCY - (38+5) Nela 2,74kg, 46cm, Sofie 2,72kg, 47cm, 23.říjen 2009 (císař)
HAŇULA83 - (37+5) Anička 2,82 kg a 48 cm, Elenka 3,29 kg a 50 cm, 11. listopad 2009 (císař)
Darling007 - (31 + 5 tt) Daniel 1,67 kg a Honzík 1,32 kg, 18. 11. 2009, dvojvaječná dvojčátka (císař)
IVAAJIRKA - (38+5) Ivánek 2,68 kg 49cm, Zdeneček 2,97kg 50cm, , 30.listopadu dvojvaječné (přirozeně)
KANKOVKA - (34+6 tt) Helenka 1,935 kg, 42cm a Vašík 2,44 kg, 46cm, 1.1.2010
IRMI - Bořek 3kg 47cm, Bruno 3,15kg 47cm, 4.leden 2010 dvojvaječné (císař)
SWEETHY - ( ) Vendulka 3kg, 47cm a Štěpánek 3,4kg, 50cm, 14.ledna 2010
CLEA - Alex 3kg a 47 cm a Jakub 2,150kg a 44cm, 14. ledna 2010
HOUSKY - (28tt) Barunka 1,05 kg a Daneček 0,74 g, 20. ledna 2010
MILUŠKA - Tadeášek 1,45 kg, 38 cm a Kryštůfek 1,15 kg, 35 cm, 20. ledna 2010 (císař)
KOMVER - (36+2) Hanička 2,33 kg/45 cm a Janička 2,57 kg/50 cm,29.ledna 2010 (císař)
BALINA
MIRADKA
HAASINKA (35+4) Sofinka 2,31kg/ 41cm, Olivka 2,16kg/ 42cm, 4.února 2010 (císař - celková anes.)
ZUZKA72 - (38+4) Petr 3,09 kg a 48cm, Lukáš 2,65kg a 46cm, 26.únor 2010 (císař-spinál)
RADKA.K
ZDEPROS

***NEZVESTNE***
KVETINKA (porodila pred 2,5 mesicem)
PETKAN
LOPATA49

ivaajirka
12. bře 2010

Hezké ránko všem 😵 😵 dnes nám přijede tatínek jupíííí 😵 😵

salu
12. bře 2010

Hezké ráno, Zuzi kočárek je super - a opravdu má teda 92 cm? já se ho nějak nechci vzdát, ale neprojedu dveřma 😢

hancas
12. bře 2010

hanulíku---díky a můžeš i další dohromady 5 do konce bžezna

zuzka72
12. bře 2010

Salu, má 91,5. 😀 Ale mě to neva, já projedu všude, už jsem to testovala-i k doktorce a dnes prubnu autobus a městsky kšefty. 😀

kocule
12. bře 2010

Dobré ránko holky,

Zuzi, kočárek je vážně nádherný!Vůbec se to nedá s tou hrůzou, co máme dole v sušárce, srovnat, asi šli do sebe. 😀 😀 😀 Ty domečky jsou rozkošné, tam bude prďolkům dobře. 😉

Irmi, souhlas, bez sušky ani ránu. 😀 Manža mi taky doveze věci někdy dost pozdě a ráno v 7 je potřebuje odvézt, takže frčíme na plný plyn. 🙂

Sarri, drobci, jak jste se vyspali? My měli teplotu až druhý den odpo. Myslíš, že je to taky normální? Docela se děsím té druhé dávky, snad to holčičky překonaly. ☹

Komver, moc blahopřeju. My na klasické prdy netrpěli, ale když nám jendu dobu Adu taky blbla, tak jsme to řešili změnou mlíka. Nevím, jestli kojiíš, NT Comfort u nás třeba letěl oknem, plakala u každého hltu. Jednu dobu jsme měli i bezlaktózové mlíko, aby ji nenadýmalo, i tak nám přestala prdět na vánoce. ☹ Sab Simplex dávám pořád, likviduju tím tu pěnu, snad masáže a u nás položení na bříško, krásně potom prdíme. Víc moc nevím a bohužel neporadím. ☹

Ivuško, plně tě chápu, já se taky na manžu vždycky třepu. 😀 😀 😀 To ťu ťu ťu mě někdy doooost vyčerpává, ještěže mám tady vás. 😉

U nás zase bílo, ale nějaký dobrodinec prohrnul chodníky, tak se snad dostaneme na zastávku a pojedeme na ty tepláky.

lucy82
12. bře 2010

Teda Zuzi 91,5cm to je celkem brutalita to se nevejdeš ani v obchodě k pokladnám a moc dveřma taky neprojedeš. My máme 76cm a máme co dělat 😒 A do nějakých obchodů k pokladnám se nedostanu vůbec.

Nu Hani, Sarri, Peti a Kocu závidím vám spaní. Nelinka se mi zase vzbudila o půlnoci, půl hodiny jsem ji uspávala, probudila Sofii, ta nemohla zabrat tak jsme usnuly až kolem druhý, a ve tři už zase Nela a měla hlad, no a vstávačka o půl sedmé, drsný, jsem zase jak kdyby mě přejel traktor 😀 J8 nevím proč začne vždycky zničehonic plakat v noci, nevím, nechápu a snad se to časem zlepší. Ach jo kde jsou ty časy kdy spaly celou noc 😝

kocule
12. bře 2010

Lucy a netrápí vás zuby? Může je to budit ze spaní a nemusí mít třeba ani teplotu. 😒 My slintíme snad 2-3 měsíce a denně kukám do pusinek, jestli tam něco nenajdu, ale zatím nic. 😀 😀 😀 Je teda fakt, že nám tohle nedělali, ale to klidně může přijít. ☹ Co projektor? Nebo svítící měsíček? Nám to pomáhá v těch 5 ráno, oni se zabaví a ještě u toho někdy i vytuhnou. 😀 Na období separační úzkosti je podle mě ještě docela brzo. 😝

zuzka72
12. bře 2010

Lucy-tam kam chodím já se vejdu-globus,olympie atd, jinde nenakupuji snad jen u nás v obchodě, ale tam se stěží vejdou 2lidé a na nějaky jiny pojížďky a nákupy máme autosedačky a Graco, takže mě Tako 100% vyhovuje a na pohled je úzkej, ale ty cm tam jsou, ale jak píšu, mě to nevadí, horší kdo bydlí v paneláku. 😉

lucy82
12. bře 2010

Kocu já nevím v pusince nic nemají, slintají taky, ale tak to je asi v normě. No nevím co jí je, jestli ji bolí bříško nebo jestli se probudí a vidí tmu a bojí se nevím. Měsíček nezabírá, docestujou až k němu a začnou po něm šmátrat a je po spaní 😢

komver
12. bře 2010

Dobré ránko holky.My jsme dneska spali 6 hodin v kuse 😲 Je to normální,že tak dlouho spí a neprobudí se na jídlo?Já jsem je ze začátku na příkaz dr. každý 3 hodiny budila.Když si holky krásně přibíraly,tak jsem se na to vyprdla.Ale většinou mají hlad po 4 hodinách a v noci někdy vydrží i 5 hodin.Takže dneska máme rekord.Janička už má o 1,5 kg víc než porodní váhu a to jim je dneska 6 týdnů.Není to moc?Ona je hroznej jedlík,zato do Haničky jsem to ze začátku musela hodně tlačit.
Zuzi kočárek je fakt krásnej,taky jsem ho chtěla,ale je opravdu moc širokej.Já sice bydlím na vesnici a proto bych se s ním taky všude vešla,ale když bych chtěla náhodou někam vyjet,tak to by byl asi problém.Nakonec máme Dorjan v černé barvě.Myslím,že ho má i Irminka.Zatím jsem s ním max. spokojená a ty kočárky jsou si hodně podobný.Liší se asi hlavně tou šířkou.A celej komplet - kočárek,sporťák a autosedačky vyšly na cca 16 000,- což je super cena.

sarri
12. bře 2010

Tak jsme tu noc přežily. Holky večer vyblily úplně všechno a ten Paralen sirup jsem jim musel dávat na dudlíku po trochách, ale zabralo to a o půlnoci, kdy se vzbudily na jídlo (jsem čekala, že snad i dřív), tak měly teplotu normální - teď se mi zdají být zas teplejší, ale neměřila jsem. Na nožičkách mají místo vpichu zarudlé - minule fakt nic a taky dostaly hexu s pneumokokem zusammen. Teplota prý do 24 hod. odezní. Musím koupit ty paralenové čípky nebo s tím sirupem to byla věčnost, než jsem to do nich narvala.
Teď zas chrní.
A slintáme jak buldoci, ručičky věčně mokré, rukávy mokré, pod krkem mokré a kolem pusy bubliny...
Hledám dobrovolníky na úklid....v pondělí mi mají přijet spolubydlící z internátu a já jsem zetím jen stačila vybalit věci od našich a vyprat. Chtělo by to umýt okna a koupelnu - tam by si to zasloužily i kachličky na stěnách. Ach jo, kdyby se mi chtělo, tak jak se mi nechce...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru