Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka.o
25. bře 2010

Jéééé..... tak LITA už má své chlapáky u sebe....to je nádhera.....INZA, moc jí od nás pozdravuj.Hlavně hodně zdravíčka a těšíme se na fotečky a vyprávění.
Moc gratulujuuuuuuuu 😵 😵 😵 😵 😵

A jak to tak vidím, musím si dokompletovat a zabalit tašku do porodnice 😉 😅

j.cien
25. bře 2010

Ty brďo!!!
Tak prece !!Mne to napadlo,ze nase LIta asi uz rodi..ze nepise.. 😉 TEDA,to je mazec,nejak se to priblizuje i nam..ze jo? 😉 😕

Litusko,obr gratulka a pranicko ode mne.budte zdravi,at jste brzo doma a stastna rodinka 😵 😵 😵 !!!
A jsem na vse kolem STRASNE zvedava!!!!tak brzo napis!!! 😉

salu
25. bře 2010

LITO - velká gratulace !!! Hlavně, že jste všechno zvládli a jste v pořádku. Těšíme se na Tebe i kluky 😎

Já jsem dneska nějaká zmlácená, dole mě píchá, snad je to napínání dělohy. zítra jdu do poradny.
Holky, nevíte, jaké nosní kapky můžeme?

hancas
25. bře 2010

lito...gratulace veliká

zuzíku já dávala čajík od lerosu ale asi tak brzy asni ne ty kojíš a tak si myslím že je to zbytečné snad až bude hodně horko,mi dávali ale ne hned od začátku protože jsme byli na sunaru

petranela
25. bře 2010

Bylo to podezřelé, že se Lita neozývala a teď tu čtu takovou zprávu!!!! Taky Ti LITO MOC GRATULUJU!!!! 😵 Hlavně ať jste všichni tři zdraví a ať se vám výborně daří! Těším se nám ozveš a pošleš fotky kluků.
Lita má všecko nastudovaný, tak všechno jistě krásně zvládne!

Ale je to šílený, jak nám to těhu letí!!! Začínám být nějaká nervozní... Do porodnice mám radší sbaleno pro sebe i tašku pro děti, všechno nakoupený, akorát ten pokojík furt namáme, ale tento víkend konečně malujem a pak to všechno z krabic vyskládám a asi si i oddechnu. Dnes jsem byla na utz a mimča mají každý cca 1700 g.

Zuzko, zvládáš všechno kolem kluků naprosto skvěle 🙂 Jsi matka profesionálka 😉 Já budu totální amatérka...

rejchl
25. bře 2010

Lito gratuluji.Uz se tesim na fotecky🙂

lucy82
25. bře 2010

Jůůů Lito moc moc moc gratuluji 🙂 To je super, tak ať vás brzy pustí domů 🙂

Včera jsme byly na hexe a synflorixu a holky to obrečely ale ne moc, vycházely jsme z ordinace a už se smály.
Jinak v čekárně to bylo super, bylo tam víc dětí a Sofinka tam bavila celou čekárnu, šíleně se na ně řechtala, no všichni z ní byly unešený, i sestřička se musela jít podívat co se to tam děje 😀 😀 😀

No dnešek dobrý, dneska přišla mamča takže jsme se šly podívat za holkama do práce aby viděly jak rosteme, no než jsme vyjely tak děs, vyjedu z kočárkárny a zadní kolečko naprosto měkký, tak běžím zase pro pumpičku, ještě že tam mamka byla 😅 Jenže kolo nešlo mýma nešikovnýma rukama nafouknout, holky se začaly šíleně vztekat takže jsme je musely vyndat, já volala manžovi jakže se to vlastně nafukuje, ten že to bude asi prasklý když to nejde, no mě málem trefilo. Naštěstí šla kolem sousedka a ta má šikovný ručky a kolo dofoukla 😀 No sama bych to vzdala, a nikam nejela 😔

Po očkování jsou taky protivky 😖

Ju a ptala jsem se mudry že mi po příkrmech nechtějí mlíko, ani čaj, a ona že když nechtějí mlíko tak jim ho dávat nemám, a že ten čaj je dobře že nechtějí, že není takový vedro aby se jim dával, a že si o to řeknou samy až budou starší. A že v těch příkrmech voda je takže pokud snědí celou sklenku tak to zapíjet nemusí 😉 Tak jsem ráda, nějak my teď začaly bojkotovat mlíko a nechtějí ho, ani jedna, naštěstí zeleninka jim šmakuje 🙂

hanula83
25. bře 2010

Litoooo, moc velká gratulace!!!....

Taky mě napadlo, že je Lita už v porodce, to u ní není zvykem, že by nepsala... Už se těším na podrobnosti...

Lucy, já nevím, jestli je to tím, ale od té doby, co holkám dávám mrkev, tak nad mlíkem taky ohrnují nos. Nakonec ho sice vypijuo, ale jaksi jim to nejede tak jako dřív... Dnes jsme zkoušeli brokolici s rýží no a to jsme si teda dovolili moc, vůbec to nechtěly, plivaly to a prskaly ven. Strašně se u toho šklebily a pak už když se k nim blížila lžička, tak začaly řvát, prostě to pro ně byl hnus... No aspoň ta mrkvička jim jede. A zeleninku s masíčkem teprve vyzkoušíme...

hanula83
25. bře 2010

Salu, já na konci těhotenství byla nascípaná jako prase a používala jsem Vincentku ve spreji, docela pomáhala - v rámci možností...

Rejchl, no vidíš, a my se taky tak snažili, vyhráli a nakonec stejně nic nedostali. 😒 No ne že bych jim o to tak stála, ale myslela jsem, že něco bude 😉

Holky, aha, tak já myslela, že je to automatika, že v těhotenství se nespí 🙂))... Já jen vím, že jsem fakt nespala a že to pro mě bylo fakt náročné, protože já jsem jinak spavec.

Zuzi, ten fenyklový čajík je spíš na prdíky, na zácpu je heřmánkový nejlepší. Teda u nás byl nejlepší. Jak jsem tu už psala, dávala jsem ho do mlíka, protože holý by ho holky asi nevypily... No ale já bych se spíš bála té flašky, když kojíš, aby ju pak nechtěli pořád... My máme teda granulovaný klasický dětský čajík. No a ty heřmánkové a fenyklové v sáčcích na vyluhování.

lucy82
25. bře 2010

Hani tak s brokolicí jsem taky neuspěla, Sofinka mi ji prskala a pak šíleně ječela, Nelinka ji snědla, ale večer měla asi nějaký bolení protože se nám v jedenáct vzbudila a šíleně plakala, a kroutila se, tak jsme usoudily že je to asi ta brokolice, i když by v těch skleničkách neměla nadýmat, ale moji mamce ta brokolice prý taky nedělá dobře, takže jim ji už nedám. Ostatní jim šmakuje, mrkev s bramborem, zeleninka s masem a nejvíc špenát a brambor, to my málem ukousnou tu lžičku 😀
Ale mlíko je fakt problém, máme savičku 3, myslela jsem že jak to líp poteče budou pít líp, ale kdepak, Nele trvá než vypije 200ml večer asi 40 minut s přestávkama, v postýlce si vždy vzpomene že asi jde spát a že to teda dopije 😀 😝 Nu moje nervyyy 😀 😀 😀

yorinkay
25. bře 2010

Lito gratuluji k chlapečkům, ať ti pěkně přibírají a rostou a brzo vás pustí domů. Budeme se na rtebe těšit!

hanula83
25. bře 2010

Lucy, tak to já dávám celý den stejnou dávku, i večer, 170 - 180 ml. Vždycky měly tuto dávku 5x denně, ale teď jim asi místo té jedné dávky budu dávat jen tu mrkev nebo zeleninku. Stejně to mají rády, tak jistě sní každá možná i skleničku... Nebo kolik jim toho každé dáváš? S tou brokolicou tomu věřím, ony snědly každá tak tři lžičky, víc ani ránu, no tak to taky zazdíme...

lucy82
25. bře 2010

Hani my přes den jíme těch 170ml a jinak na noc dáváme 200ml, no někdy to vypijí někdy ne, jak kdy.
A teď už jim dávám každý skleničku, dávala jsem skleničku dohormady, ale minule mě pěkně nadaly když jsem řekla že už je dopapáno 😀
Nu jdu spát

A kdy Hani vy jíte a kdy chodí holky přes den spinkat? My už můžeme dávat i přesnídávky jen vůbec nevím kdy je kam zařadit.
My vstáváme kolem půl sedmý, ale to jsou ještě v postýlce a dívají se na kolotoč a já si jdu mezitím umýt hlavu, pak převlečeme a papáme tak kolem 8 hodiny, kolem desáté jdou spát, a v jedenáct oběd, a po obědě jdeme ven, přijdeme kolem 3, dostanou mlíčko a v šest další a to už jdou spát. Tak vůbec nevím kdy jim dávat tu přesnídávku 😕

hanula83
25. bře 2010

Lucy, abych pravdu řekla, to jejich spaní přes den tak moc nesleduju, někdy usnou obě na chvilku, někdy jen jedna, někdy na hodinu, někdy na 20 minut a je to docela různé... V kočárku si většinou schrupnou vždycky a to vyrážím tak mezi 2 - 3 hodinou... Jinak spát chodí mezi 7 - 8, jak kdy to vyjde, ale obvykle už jsou v těch 7 ospalé.. To spí naštěstí stále celou noc až tak do 6 ráno, to chce jedna nebo druhá nebo obě dudlíček, pak spí ještě tak to 7:30 a to máme první jídlo... Pak si ještě buď schrupnou nebo už vstávají, jak se jim chce. Já každopádně většinou tak do 9 ještě ležím, někdy si je vezmu do postele a ony jsou hodny... Já převlíkám až při tom dalším krmení, což je tak po 10 hodině... Pak vždycky jedly zhruba ve 2, v 5 a pak zas večer... No ale teď jim dám asi místo toho mlíka v ty 2 každé skleničku mrkve, to budou jistě rády 🙂... Jo a mezi tou 2 a 5 taky jsme venku... a pak po té páté si hrajem, někdy si ještě chvilku zdřímnou... To spaní přes den je u nás různy, speciálně to nesleduju...... S tou přesnídávkou taky vůbec nevím, mám nachystanou broskev a nevím, kam to zařadit.... Jestli jsem to dobře pochopila, tak holky ti jedí 4x denně?... Taky jdu spát 😵

sarri
26. bře 2010

Lucy, my máme den přesně jako vy. Přesnídávka by měla být místo toho mléka kol. čtvrté. My teda zapíjíme zeleninku a hodinu na to mi sní ještě 120 mléka. Zatím měly jen mrkev a brambor - na dnešek mám nachystanou brokolici - no po tom, co jste psaly.....se teda netěším. Holkám nejela ani moc mrkev. Zatím max. 30g - ale měly můj výrobek, tak skenička jim možná pojede víc.
Jak je krmíte? Já se snažím každou zvlášť, ale někdy se mi budí zároveň a to je hrůza - nebaví je to a já nezvládám je uhlídat, aby si nenarvaly prsty do pusy.
Ufff, je mi těžko, včera jsem měla tatarák a asi z těch topinek a česneku mě bolí žaludek. Jdu žehlit, mám pěknou hromadu ☹

kocule
26. bře 2010

Dobré ráno a já si holky dělala prču,že je Lita na řadě. 😀 😀 😀 Moc moc veliká gratulace, taky mi bylo divné, že se náš šúrlok neozývá. 😀 😀 😀 Lituško, drž se a ukaž nám brzo miminka, jsme děsně zvědavé.

Holky, Adu má už druhý den horečku, jsem naprosto KO. Čípek to srazí, ale zase to leze nahoru. Je chudinka hotová, rozmrzelá a já už nevím, co s ní, mám fakt dost. Aspoň, že spinkala v noci. 😝 Toma měl včera zvýšenou, no upřímně se děsím té poslední dávky. 😝

My včera taky papali brokolici, měli jsme skleničku od Hami a mňam mňam, je to moc moc dobré. Každý papá celou sklenku, což je cca 100 g a mléko pak taky nechtějí. Normálně jedí své dávky a mezi to šoupnu zeleninu. Dávky mléka nevynechávám, my už tak moc nejíme, za den tak 650 ml Adu a cca 700 ml Tomča, což není moc a já je vynechat, tak asi padáme s váhou. Jo a čaj mi taky nechtějí, máme zkouššet na lžičky pár kapek vodičky. V létě si řeknou, jak bude horko. 😝 Musím je taky krmit zvlášť páč jinak jsou jak čuňátka. 😀 😀 Jo a přesnidávečku papáme frutapuru zase mezi mlékem, a to před poslední dávkou, tak kolem 15 h nebo 16 h, jak kdy. 🙂

Jejda, já bych si tak ráda psala, ale asi to dneska zase nepůjde, malá už vyvádí. Paaaaa.

hanula83
26. bře 2010

Ahojte...

Tak já jsem dnes vzhůru taky od 6, manža jel do práce a mně se už jaksi nechtělo spát, což se teda divím.

My od včerejška taky zapíjíme zeleninu čajem. Asi to začnu dělat tak, že těch 5 dávek denně prozatím nechám a někde mezitím bude ta zeleninka... A až začnu přesnídávky, tak jedno jídlo úplně vynecháme a místo toho bude zeleninka a pak někdy přesnídávka... Mně holky stále vypijou za den každá skoro litr Nutrilonu, a to i s tou mrkví, třeba když dávky té mrkve zvýšíme, tak ho už tolik chtít nebudou.

Sarri, já holky od začátku krmím dohromady. Teď když už ví co s packama, tak je to někdy horší, ale pořád pro mě lepší než je krmit po sobě. Navíc když mají flašku, tak si ji teď už tak nějak přidržujou, tak těma packama pak nemávají kolem.... Když krmíme mrkvou, tak je to v tomhle horší, protože mi sahají obě po té lžičce, ale i tak je krmím zároveň, mám dvě lžičky a jedné dám třeba tři lžičky, pak zas druhé tři lžičky... zatím to nějak jde...

Kocu, oni mají po tom očkování, že? Tak to by mělo co nevidět ustoupit...

lucy82
26. bře 2010

Ahojky, teda Hani tvoje holky mají dobrý apetit 🙂
To my teda tolik nevypijeme ani náhodou, zkoušela jsem jim dát víc ale Sofinka mi blinká i po tý 170ml.
Takže my máme kolem páté ráno 170ml, pak kolem 8 taky tak, a to někdy nevypijou celé, pak oběd zeleninka, bez mlíčka a bez čaje, pak ve tři nebo čtyři 130ml až 150ml protože pak by mi nejedly večer v šest mlíčko, no a v těch šest máme 200ml. Tak teď nevím jestli to není málo ☹ Krmíme vlastně 5x denně z toho 4x mlíčko, jednou zeleninka.
A krmím je dohromady, jednou žličkou, bacily sem bacily tam 😀 Ale to by jsme se nehnuly z místa 😅

hanula83
26. bře 2010

Lucy, však jsou to taky špalíčci... ale to víš, že se stane, že Anička třeba taky nevypije všechno, necpu jí to pak... Elenka sní všechno a vypadá, že by si ještě i dala... S tím blinkáním - u nás je jedno, kolik toho vypijí. Někdy se stane, že Ani si dá jen 50 a pak dělá ofuky, tak jí to už necpu a stejně blinká. No a pak si dopije zbytek a už neblinká... No a jak dáváš tu předposlední dávku míň - tak u nás to zase platí opačně. Dám jim předposlední dávku 170 v 5 a pak zase 170 v 7 a vypijou taky všechno... U nás to spíš závisí na tom, jestli se vykakaly nebo ne... Po vykakání mívají větší hlad 😉)... Tak my asi taky zavedem, že 4x mlíko a 1x zeleninka, takže zůstane stále těch 5 jídel....

kocule
26. bře 2010

Hani mají, snad to ustoupí, už to trvá druhý den. 😝

Jinak papáme taky jednou lžičkou, vždyť prděli 9 měsíců do jedné vody. 😀 😀 😀 A kradou si dudlíky, Tomčovi se líbí růžový, Adu modrý a strkají si je vzájemně do pusy. 😅 Malá je fakt malá, ale na váhu má naprosto OK váhu 😀 , malej taky, je zase dlouhej. Však ony to ty děcka vyběhají. 😉

hanula83
26. bře 2010

Lucy, já se ale právě bojím, že když jim dám jen zeleninu místo toho jednoho jídla (což je u nás jakoby oběd 13:30) a pak je dám do kočáru, tak aby neměly hlad... Hrozně nerada bych dělala na dědině pak scénku, jak letím s kočárem a dvěma křičícíma dětma domů 😉)))

kocule
26. bře 2010

Na výšku. 😀 😀 😀

hanula83
26. bře 2010

Holky, já si právě taky říkala, jestli to už není jedno, že je budu krmit jednou lžičkou. Pořád jsem si říkala, že mi to nic neudělá, když budou mít každá svoji, ale když ony jsou hrozní dravci a než přehmátnu po druhé lžičce, tak by si ukousaly ruce 😉)... Asi na to budu taky dlabat.

Kocu, dnes to jistě poleví, v nejhorším zavolat Dr.

lucy82
26. bře 2010

Hani já jsem si taky myslela že budou mít hlad, a včera jedly kolem dvanácté a o půl čtvrtý ještě hlady neřvaly. Oni v těch letákách od Hami píšou že jedna sklenka zeleninky by měla zcela nahradit jednu porci mléka. Ta, nevím snad jo, taky jsem měla strach a proto jim ještě cpala to mlíko ale než jsme se vypravily ven tak uběhly dvě hodiny od posledního jídla.
Sofa se přetáčí tak je pořád na břiše teď se mi zasekla mezi hrazdičkama, a zase blije, tak já nevím ale celý dny mi pořád ublinkává 😕

hanula83
26. bře 2010

Lucy, holky mi taky blinkají, není to ale závislé na tom, kolik toho vypijou... Anička si odbrkne vždycky, Elenka jen někdy a blinkají obě... Nevím, čím to je... S tím papáním asi jo, dnes to vyzkoušíme, máme pak v plánu dlouhou prochajdu, tak snad to zvládnem 😉)

Holky, nevíte, dokdy se dítě nechává odbrkávat? Dokud nesedí?

lucy82
26. bře 2010

HAni vůbec nevím do kdy nechávat odbrknout. Mě si taky vždycky krknou obě dvě, jak starý chlapy 😀 Nelinka neblinká, vlbec, Sofinka pořád i třeba hodinu, dvě po jídle, tak nevím čím to je, mudra říkala že buď se přejídá, což teda nevím, to bych neřekla a nebo že to tam ještě nemá vyvinutý a může blinkat třeba i do roka.
No teď mi usnuly a pak se naobídkují a jdeme ven, dneska teda nesvítí sluníčko tak nevím vůbec co jim obléct 😒

hanula83
26. bře 2010

Lucy, posledních pár dní taky můj věčný problém.. Nechci je nabalovat, ale přitom to s tím odhalováním ještě nechci přehánět... Co jim teda dáš? Já ještě pořád nechávám Emitexy a ještě vložné tašky v kočáře... Tak to naše holky asi nemají v tom bříšku něco vyvinuty, protože jídlem to fakt není, to už jsem u nich vysondovala... A taky někdy neblinkají vůbec a někdy klidně ještě před dalším jídlem, což je skoro po 3 hodinách...

sarri
26. bře 2010

Nám slunko svítí a je pařák, že máme pootvíraná okna. To my pijeme 4x120 ml., 30 g zeleninky (ochutnala jsem tu brokolicu a teda mně to nejede, přitom ji normálně vařívám pro nás v páře jen posolenou a je to jedlé) a 150-200 kaše večer. A když je musím krmit současně, aby nevyřvávaly, tak jednou lžičkou - už tak mi chybí několik rukou 😀

hanula83
26. bře 2010

Já mám taky všude otevřená okna, ten vzdoušek je super...

Sarri, abych pravdu řekla, tak mně klasická jen uvařená mrkev i brokolice chutná mnohem víc než ta ze skleničky. A ještě jsem jim klasickou nezkoušela, tak uvidíme, co na to řeknou, až na to najedem...

S těma lžičkama je to fakt, je to dost nemotorny, když musím ty lžičky střídat, ony navíc chcou "hned" další lžičku, tak už tak je to problematické... Tak aspoň vím, že nebudu sama, že budu dávat jen z jedné lžičky. Nakonec, když si ocucávají i packy navzájem, tak už je to asi jedno...

sarri
26. bře 2010

Hani, já dám dnes body s krátkým, ponožky tenké, kabátek froté upnutý a na to takový flísový kompletek polodupačky a bundička, ruky prostrčím emitexem a hotovo. A to bych řekla, že jsou hodně nabendané - já mám jen uplně tenké triko a baloňáček úplně tenký a i včera, když hodně foukalo mi blo vedro, ale já su zimomil a krom lyžování celou zimu nosím podzimní bundu a pod kalhoty nikdy nic, i když mrzne, až to praští 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru