Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lucy82
14. dub 2010

Ahojky, teda Lito, fakt klobouk dolů já nestíhám dočítat a reagovat na všechny a tebe teda fááákt obdivuji 🙂
A s tím tatou je to smutný, fakt že jo ☹ Naši jsou taky rozvedený, a táta je v Americe, semtam zavolá, zeptá se jak se holky mají, nebo občas pokecáme přes skype, ale žádný zázrak. Sliboval jak nemám kupovat tohle a tohle že mi vše koupí a holkám je půl roku a ještě nám nic neposlal. Nejde mi o to, ale nemá to slibovat, prvně koltoče nad postýlku, tak jsme je musely dokoupit, pak ať si nekupuju novej foták že mi ho pošle a stejně houby musela jsem si ho koupit, atd atd. teď slibuje že pošle další a další věci a stejně nic neuvidíme. Takže asi tak u nás, no ale napíše a zeptá se jak se holky mají, to zase jo, jak byla Nelinka marod tak psal každý den jestli je jí líp.

A s těmi monitory já jsem spokojená s Nanny, poplach jen když byly holky malý, ale od tý doby nic, zapínám jen večer a přes noc, přes den když spinkají už to nezapínám.

geliva
14. dub 2010

ahoj, děkuji všem za gratulace.

tak já jsem ve čtvrtek 1.4. (33tt) začla mít pocit, že mi hodně tvrdne břicho (to jsem tady zjištovala, jestli je ještě normální) tak jsem na kontrolu k doktrorce, ta se zděsila, že rodím a poslala mě do porodnice. tam se jim to podařilo zastavit a v úterý ráno mě poslali domů, že už nerodím.
no a hned v úterý v noci mi praskla voda a jeli jsme znovu. takže tam ze mě měli srandu, že jsem měla rovnou měla říct, že chci rodit, že by mě neposílali domů. 😀
napřed to zkoušeli přirozeně, protože holky byly v krásných polohách, ale když jsem se otevřela, tak už to nepostupovalo (měla jsem strašně slabé kontrakce) takže jsem nakonec rodila císařem.
jinak holky už včera vyndali z inkubátoru, ted jsou už na jiném pokoji. všechno je celkem v pořádku, akorát Andrea dostala žloutenku, ale to je u těch dětí celkem běžné, tak myslím, že to bude dobré.

cien: to že je už to chceš mít za sebou je normální, když jsem tam ležela na to udržení, tak jsem všem záviděla, že už rodí, že já až za měsíc (aspon tehdy jsem si to ještě myslela 😉 )

j.cien
14. dub 2010

Geliv,tak hlavne,ze to cele dobre dopadlo 😉 holt holky uz chtely samy ven 😉 ...tak moc preji,at vse krasne bez komplikaci dozenou a at je mate co nejdriv doma 😵 !
Hod nejake fotecky pricezen 😵 😵 😵 at se muzu pokochat holcickama 😵

lucy82
14. dub 2010

Gelivo gratuluji k holčičkám 🙂 A´T krásně rostou a jsou zdraví a dělají mamince jen samou rados 🙂

J.cien vložila jsem nějaké fotečky s novýma čapkama na jaro🙂

sarri
14. dub 2010

Lucy, teda ty vaše čepky jsou moc krásné. Škoda, že nejsme prďavky - bysme všchny po vás koupily 😀
Nám zas prší a zitra má taky. Tak super, týden v zabednění. Ve tři čekám tu návštěvu, tak ještě mažu douklízet kuchyň. Jídlo jsem jakési nachystala - teda jsem se vztekla - vajca byla moc čerstvá, tak nešly vůbec oloupat a pak ta šunka z Kauflandu - žebráci - tlustá kolečka, že v nojí rodné obci z toho v samošce udělala min. 3 a mezi velkýma vloženy nějaké odkrajky z konců štangle. No celkem jsem supěla - jak chcete třímilimetrové kolečko šunky naaranžovat na chlebíček?
Mám to ale problémy, co? Kdyby byly na světě jenom takové.

sarri
14. dub 2010

Gelivo, tak to je moc dobře, že jsou z inkubátorů venku. Ta žloutenka je nepříjemná - holky to měly taky - celkem hodně a díky tomu byly ještě víc spavé. Vidět první měsíc u nich otevřené oči byl zázrak. Vím, že v porodnici bylo normální, že když jsem je chtěla nakojit - což se mi povedlo jen jednou tak, aby vypila celou dávku (30ml), tož to trvalo 55minut - několik buzení. Z flašky tu třicítku pily "jen" 30-40 minut.
Jaké máte váhy?

hanula83
14. dub 2010

Lucy, ty čepičky jsou moc krásné, máš fakt šikovnou mamku! 🙂 My už máme taky uháčkované, ale jsou spíš na teplejší počasí, mamka mi je tento týden doveze, tak jsem zvědavá, jak holkám sednou 🙂). Jsou zatím jen takové zkušební, paní hrozně ráda háčkuje, tak jí mám pak dát přesný vzor a něco udělá.

Sarri, u vás prší? Tady zatím ne, já chtěla už jít dneska ven!! Já se tady vevnitř asi zblázním a holky taky, je to hrůza být pořád zavřený...

lucy82
14. dub 2010

Jéé holky děkuji za pochvalu 🙂
No u nás je zatím pěkně, sem tam vkoukne zpod mraků sluníčko, jako já chvi jít dneska už taky konečně ven, včera to bylo už k zbláznění, holky protivný, nevyspalý, hrůza. Teď čekám až se Nela vzbudí, dáme obídek a razíme ven, snad nezačne lejt☹ Bo nemám pláštěnku ani kapuci a kšiltovku nemůžu nikde najít, kde já ji jen zašantročila ☹

j.cien
14. dub 2010

Lucy cepicke jsou prďácké 😉 !!A holky krasne 😵 juva,ja se uz tak tesim!!!!A jsem zvedava,jak budou ty nase prdolky vypadat 🙂 vubec na UZ neukazaly cumacky...tak jsem zvedava na ty pusinecky 😵 !

Holky,u nas leje od sameho rana a vypada to na pekne dlouhe prseni-delaji se takove ty bubliny na kaluzich 😖
Jdu oholit bobra a v poledne vyjizdime na kontrolku s prvnim monitorem,tak snad to preziju 😉
Kouknu zase vecer 😉

sarri
14. dub 2010

Hani, tak to čekej - tady prší od božího rána - přeháňky.

sarri
14. dub 2010

Cien, tak držíme palce, ať Tě na monitoru moc netrápí a je vše OK. Pak napiš, jak bylo.

hanula83
14. dub 2010

Sarri, tak to asi budem muset jít ven hned, dokud se to počasí ještě jakžtakž drží... Já bych se asi už tady zbláznila, kdybychom se nešly vyvětrat...

J.Cien, určitě tě nebudou trápit 🙂, tak pak písni.

salu
14. dub 2010

Hezký, i když zamračený, den všem.

HANULO - koukám, že všichni tátové jsou stejní. Můj manža si ke všemu hned přidává nějaké dodatky, konkrétně k Emě se mu vybavilo ze slabikáře - Ema má mísu - a bylo hotovo. Taky naší dceři neříká Anno, ale Aní, Andulko, Aničko ..... takže doufám, že si i k té Emmě najde nějakou zdrobnělinu 😎

LITO - ze strií si nic nedělej, já mám z prvního těhotenství na prsou a bocích, ale vybledly. Chvilku to trvalo, ale OK.
Jinak mám úplně to samé s mým tátou. A to do sebe bydlíme 10 km. Aničku vůbec neviděl, když nás náhodou potkal ve městě, tak se ani do kočárku nepodíval! Teď jsem mu psala, že čekáme 2 holčičky, tak nejdřív přišlaprázdná zpráva a za chvíli druhá - blahopřeji. Co dodat ??????

LUCY - čepičky jsou úžasný, jsem na ně ujetá, takže vyřiď mamce, že moooooc krásný. I ta fialková mikinka k nim!

GELIVO - gratulace k mimi, ať jste brzo doma a užíváte si radosti.

Jinak reakce na těhu jsou opravdu spíše negativní, všichni hned - ježiš, to bych nechtěla, to bude práce .... pak dotazy tipu, jak budu kojit, chodit k doktorce, na kyčle, vozit starší do školky ...... no děs. Už se těmito otázkami netrápím, všechno si zaběhneme za provozu, bude to mazec, ale jsme holky šikovný, tak to nějak zvládneme, že jo maminy 😝

Já byla spokojená s Nanny už za Aničky, takže jsme dokoupili druhou. Plánuju, že budou mít každá svojí postýlku a dolu do obýváku si dám jednu (přes den).

salu
14. dub 2010

SUPER AKCE NA FUSAKY EMITEX 2009/2010 S VLOČKOU

http://www.babylife.cz/fusak-combi-od-narozeni-...

Hlídám to a cena 750,- je fakt zatím nejnižší !!!! Poštovné za 2 ks 70,-

salu
14. dub 2010

DARLING - jak to tak vypadá, uděláme srazy dva. Jeden v Čechách, druhý na Moravě 😖 je to škoda, ale asi bysme tu cestu nezvádli.

salu
14. dub 2010

Ta firma NOBILIS TILIA je kousek od nás, tak kdybyste některá něco potřebovala, není problém.

Já používala olej na bříško, na masáž hráze 😎 , pak na prdíky ....nebylo to špatný.
Jinak při porodu a v šestinedělí homeopatika a nevím, jestli to bylo tím, ale přirozený porod za 6 hodin, bez jakékoliv kapačky, vše krásně probíhalo ..... jenom ten nástřih byl 😉

hanula83
14. dub 2010

Salu, to je dobrý fusak, my máme ty zavinovačky a ty jsou právě jen do 1 roku, tak musíme na příští zimu stejně něco sehnat..

Holky, já jsem zase tak znechucená z toho počasí, sotva jsem se odhodlala, že půjdem ven, tak se rozpršelo. Holky taky nebaví pořád být doma, chcou nějaké vzrůšo. Kdyby pršelo den dva, tak se to nějak vydrží, ale tohle je už fakt hrůza...

ali.cka
14. dub 2010

ahoj holky,začala jsem k vám chodit na kukando a vidím,že to tady fakt frčí!dobře umíte poradit a hlavně obratem.taky čekáme dvojčátka.jednovaječné kluky a tak jsem chodím nakukovat a zjištovat co mě vlastně čeká!rodila jste některá v Brně u milosrdných bratří?asi bych chtěla do porodky tam,ale nevím jestli mají dost zkušeností s takovýma dvojkama.už mě ten porod trošku děsí!ale nějak ty naše zlatíčka ven musí 🙂 !

lita
14. dub 2010

Salu - z obchodu babylife.cz mame hodne veci, predevsim jsou super jejich nove kolekce od Satincare, mnohem lepsi kvalita nez Emitex.

Holky, ty zimni fusaky od Emitexu bych si ale rozmyslelaCetla jsem si diskuzi na MK ohledne zimnich fusaku a Emitex dost propadl, protoze je hodne umely a deti se v nem v zime ukrutne poti.
Drtiva vetsina maminek si chvali a doporucuje fusaky od Dita Angel s materialem Outlast, ktery byl vyvinut pro kosmonauty a skvele udrzuje termoregulaci tela, tudiz je velice vhodny pro miminka. My koupili deky s Outlastem do kocarku, tak se na ne uz tesim.
Odkaz na stranky vyrobce (my uz mame take povleceni a mantinely a vse vypada velmi kvalitne provedeno)
http://www.dita-angel.cz/site/katalog/fusaky
tady by mely byt levnejsi http://www.miminakup.cz/mimiobchod/eshop/7-1-VS...
http://www.miminakup.cz/mimiobchod/eshop/7-1-VS...

hanula83
14. dub 2010

Ali, ahojky 🙂... no jednovaječné, to bude opravdu dřív, myslím, že je nechávají tak do 36 tt, nevím to ale jistě 😉

Lito, díky za tip, fusaky vypadají moc hezky, akorát jsou trošku dražší, nevím, jestli se nám vyplatí, když už na příští zimu budem mít rok 🙂. Kdyby se holky teprve měly narodit, tak bych o nich těžce uvažovala.

kocule
14. dub 2010

Holky ahoooj, to je zase dneska den. Celý den u nás prší a já jsem bavič nejvyššího kalibru. 😀 😀 😀

Gelivo, teda. Holky asi chtěly ven a nenechaly se olbnout. 😀 Moc ti blahopřeji a hlavně držím palečky, abyste to vše zvládly. 😉

Lito, jak to děláš? Můžeš mi laskavě prozradit co snídáš? Když byli naši tak malí, tak jsem umírala. 😝 Ty jsi naprosto neuvěřitelná! Moc děkujeme za odkazy, fusaky budu zvažovat, jak to budeme vlastně v zimě dělat. 😀 😀 😀

Ali, vítej. Tohle ti určo řekne Sarri, má taky jednovajky, holčičky. Ale určitě brzo, už to máš taky za pár. 😀 😀 😀

Zuban je vidět, ale nějak nic nedělá, potvora. 😀 Asi si dává na čas, prosvítá mezi dásničkama, ale ještě nevylezl. Dneska je teda Tomča docela v pohodě.

My jsme teda koupili Angelcare, na těch jsem trvala. Jsou sice drahé jako prase, ale spolehlivé, neměli jsme ani jeden falešný poplach a navíc mají integrovanou chůvičku, takže máme jen jeden přístroj. Jsem moc spokojená, dá se to různě nastavit na ťukání, jak malí dýchají, nebo jen vizuálně, taky citlivost se dá nastavit různě. Na ty chůvičky bacha, páč se můžou vzájemně s monitorama rušit, pokud teda máte různé přístroje různých výrobců, nejsou kompatibilní. Tohle taky byla snad jedna jediná věc, kterou jsme koupili novou a ještě mi paní dala slevu, na které jsem trvala! 😀 😀 😀 Ale nelituju. 😉

rejchl
14. dub 2010

Ahoj holky,mam otazku.Furt premyslim o porodu.Kluci maji oba hlavicky v moji panvi.Tak nejak mi nejde do hlavy,jestli se pri porodu nezaseknou a nepujdou oba najednou☹Podle utz maji hlavicky vedle sebe.

kocule
14. dub 2010

Rejchl, to si myslím, že snad ne, to přece ani není možný. 😝 Není to náhodou třeba indikace na císaře? Nevím, jak jsi na tom, ale nešlo by to třeba z tohoto důvodu? 😉 Nomálně bych argumentovala, že máš strach, že se malí zaklíní, což se ti teda nemůže nikdo divit a bojovala bych. 😉

petranela
14. dub 2010

Ali.cko, já jsem z Brna a k Milosrdným bratřím bych rodit nešla, protože je to taková miniporodnice, nemají dostatek vybavení pro nedonošeňátka, inkubátorů mají asi jen pár, nejsou na dvojčátka příliš připravení. K nim chodí maminky rodit v termínu a pokud nemají žádné rizika, no a dvojčátka riziková jsou. Nejlepší je v Brně Obilňák, protože mají novorozeneckou JIP, spoustu vybavení a přístrojů a zkušeností se dvojčátky, kdyby bylo cokoliv potřeba na vše jsou ihned připraveni. Na druhou stranu jsou prý u Milosrdných nejlepší co se týká indivuduálního přístupu, prý je tam skvělý personál a maminkám se hodně věnují a pomáhají.

petranela
14. dub 2010

Rejchl, o tomhle jsem taky přemýšlela, jak miminka ví, které má jít na řadu dřív... Tohle by mne právě u normálního porodu hrozně stresovalo, myslela bych hlavně na to, aby se mi nezaklínili.

hanula83
14. dub 2010

Rejchl, i když mají hlavičky vedle sebe, tak vždycky je jedno mimčo kapičku níž a to jde u porodu první 🙂.. Neboj, ta příroda ví, jak to zařídit, aby šlo nejdřív jedno a pak druhé. Aby šly obě naráz, to myslím, že je úplná blbost 🙂)... Ale úplně tě chápu, uvažovala jsem naprosto stejným způsobem 😉

hanula83
14. dub 2010

Kocu, tak snad ten zlobivej zoubek brzo vyleze, ať je klid 🙂. U nás se slintá o sto šest a kouše vše, co přijde pod ruku, tak jsem taky zvědavá, jestli něco nezačne...

sarik1
14. dub 2010

Ahoj holčiny..... tak koukám, jak se to tu rozjelo.... čekáme taky dvojčátka.... sice jsem na samém začátku....ale věřím, že to bude v pohodě.... 🙂

lita
14. dub 2010

GELIVO - drzim palecky a preju hodne sil. My mame kluky uz doma, take jsem rodila brzy (33+3), ale mela jsem stesti na porodnici, kde jsme mohli byt spolecne s kluky na pokoji dva tydny.
Vim, jak je zloutenka otravna. Mimisci jsou pak unaveni, nemaji silu papat, natoz tahat z prsu, proto pak tolik nekakaji, coz je pri zloutence potreba, protoze ji de facto vykakavaji z tela (maji tmavsi kakani). Zacarovany kruh, proto je treba hodne je nechat slunit a opravdu se peclive venovat jejich papani.
Jestli kojis, tak zkus ze zacatku hodne odstrikavat, at se ti vytvari mlicko, navic to odstrikane svoje mlicko muzes do milacku dostat lahvickou, coz je pro ne jednodussi nez prso. Tobisek musel ze zacatku papat pres sondicku, ale hodne mu to drazdilo zaloudecek a trpela jsem za nej, kdyz ji mel vsunutou pres noc.

KOCU- ziju na sladkem, tak to dela asi ten cukr 😀 Vetsinou si vas ctu nebo sem tam neco pisnu, kdyz jsou kluci na brisku a ja cekam 15 min, abych je mohla obratit na zadicka. Zatim milackove bud papaji, spinkaji anebo se krouti bolesti. Uz jsem nasadila Sab Simplex a Tobiskovi uz to pomohlo, u Brajika cekam. Az zacnou kluci byt aktivnejsi pres den, tak se sem mozna nekolik dni vubec nedostanu. To vy, maminky se starsimi detatky, jste obdivuhodne, jak se stacite starat o dve aktivni ratolesti a jeste psat! To bude teprva test produktivnosti 😀

SALU, LUCY - koukam, ze v tom nejsem sama, nasi otcove stoji za starou backoru a mozna ani to ne. Ten muj porad breci, jak nemaji penize atd., detem moji sestry na navstevu priveze jako darek DVD, ktere bylo zdarma u casopisu, a pak mi od nich prijde email, ze jsou na skype, protoze maji novy pocitac. Z podlahy vytrhaly topeni, protoze jim nevyhovovalo a kazdy rok si daji dve dovolene. Nic od nej nechci, proto me ty ubohe dary desne urazeji.

SALU - takze ty jsi s vyrobky Nobilisu spokojena?

LUCY - prekrasne cepicky a hlavne v nich vase holcicky!! 🙂 Jak z reklamy, ucinene modelky uz v tomto veku 😉

HANI - teda to leti, holcicky uz budou mit rok!! To je jasne, ze se ti nechce tolik penez vrazet do fusaku a jeste nasobeno dvakrat, vid 😖

J.CIEN - drzim palecky na monitory a jsem si jista, ze vse bude v poradku a ty budes rodit v krasnem 40tt 😉 😀 😀

SARRI - ty monitory jsme meli poradne pridelane na pline, kdyby padaly, tak bych si tu nestezovala. Delaly kraval, i minutu po nasazeni a to byly krasne prilehle na brisku a kluci rozhodne dychali.
Uz mame Nanny a spokojenost, jsem na ne zvykla z porodnice. Takze mam mnohem vetsi pocit bezpeci, tem Respisense jsem proste prestala duverovat.

HOLKY - v Ikea maji akci postylka za 1,- Kc, kdyz si koupite neco nad uz nevim kolik. Moje sestra tam bude kupovat matrace pro deti, takze budeme mit postylku za korunu, ta pujde dolu. Je to ta nejlevnejsi za 700 nebo 800 Kc, takze pokud nekdo potrebujete levnou postylku nebo nahradni postylky, mrknete na jejich stranky.

lita
14. dub 2010

Elly - a koukam, ze u tebe rodinna situace take podobna 😠
Takze SF to jisti, super - doufam, ze se tam vsechny sejdeme, postavime na budouci minizahradce obrovsky stan a sraz muze zacit 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru