Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lita
15. dub 2010

Holky, dekuju za podporu. Jen mi vzdycky ten pohled na to jeho bezbranne telicko dostane a jeste ted tahle jobovka. Kez by se to zastavilo a srovnalo samo, pritom ma tu kebulku tak nadherne roztomilou.
Opet jdu do sluzby, volani loznice se zesiluje 😉

zuzka.o
15. dub 2010

LITO...budu ti moc držet palečky, ať se to podezření nepotvrdí a malý je v naprostém pořádku. Všechno dobře dopadne.

monika.tdm
15. dub 2010

J cien tak jsem koukla do tveho albicka a brisko ti roste jako to moje i kila souhlasi, takze budou cumet i na me!!! 🙂 Ale at si vsichni trhnou nohou, vzdyt je to jednou za zivot!!!! 🙂

salu
15. dub 2010

LITO, neboj, bude to dobrý. Netrap se něčím, co není ještě definitivní. Za týden může být vše jinak.
Je jasný, že máš strach, hormony se teď bouří, brečíš .... jsou tak bezbranní, já vím.
Já s dcerou také řešila ledviny, hned v porodce se jim nelíbila pánvička, do roku jsme chodily na UTZ a samo se to spravilo!

Drž se!

yorinkay
15. dub 2010

Lito: jen klidně jez a stejně teď nepřibereš. já za ty 3měsíce snědla víc čokolády než za celý život předtím 🙂 . A stejně jde váha pořád dolů. Jsem docela ráda, protože ta váha před těhu byla už vážně trochu moc.
Odstříkávám jen v noci. Normálně bych se na to vyprdla, ale velkýmu večer nestačilo mlíko. Řval u kojení jak tur, bylo to o nervy. Tak dostal mlíko z mrazáku a začla jsem v noci po kojení odstříkavat. To si večer vyzunkne, kouká co by si dal ještě, ale to už by bylo moc. Přes den pije tak 90ml-120ml, na noc 150 a v noci žahne 220ml, to si říkám, že musí prasknout 🙂 .
Já s lidma nemám tak blbé zkušenosti. Byla jsem dlouho v práci a všichni se ptali kdy budu rodit, tak to se dost divili, když jsem jim řekla, že až za měsíc a ne zítra, jak si mysleli 🙂 . Ale byli na mě milý a teď mě nechávají všechny babičky pozdravovat. A kd\ž dofrčím s klukama seběhnou se všichni podívat. Ale jsou fakt milý a všichni mi je chválí jak sjou krásní, tak to taju, kdo by se zlobil 🙂 . Možná mají Rakušáci lepší vychování.

yorinkay
15. dub 2010

Jenom mě dostala jedna paní v parku, ta se mě ptala kolik stál kočár. Ani jsem jí to neřekla jen jsem kývla, že víc než 15tis. A ona, že by to nedala. Co pak jsem jí ho nutila? Tak ta mě pěkně nakrkla.

monika.tdm
15. dub 2010

yorinkay mela jsi ji rict, ze jsi ho koupila i s detickama!!!

geliva
15. dub 2010

Lito, držím palce at to nic není a přejde to samo.
jinak děkuji za vyčerpávající rady ohledně kojení. já zatím nekojím, protože holky jsou v nemocnici (do úterka byly v inkubátoru, tak to nešlo vůbec ) a já doma, ale snažím se poctivě odstříkávat, opravdu co ty 3 hodiny, (pokud jsem doma, když jedu třeba za holkama nebo běhám po úřadech tak to občas nestihnu) ale v noci teda spím, tak to asi zkusím ještě i v noci. kojit jsem zkoušela v porodnici jednou, přisála se pěkne, ale protože mám toho mlíka fakt málo, tak jí asi nic neteklo a vzdala to. no ale pořád doufám, že se to rozjede.

hanula83
15. dub 2010

Holky, s tou dovolenou, mně v práci řekli, že si o to mám zažádat až budu přecházet z mateřské na rodičák a já vlastně ani nevím, kdy to přesně vychází. Na mateřské jsem od půlky října... takže asi nějak v létě, no zatím to neřeším...

hanula83
15. dub 2010

Lucy, já se k tobě připojuju s dietou, akorát nevím, kterej den začnu. Já se odhodlávám každy ráno a ještě to nijak nedopadlo ☹... Já si užila těch očistků celé šestinedělí a pak jako když utne tak nic, no a týden potom (asi) MS, ale bylo to divné, týden něco a pak týden nic a pak zase něco... Až jsem začala brát prášky, tak se mi to upravilo... Ty jsi možná ještě nedostala, protože jsi dlouho kojila, může to nějakou dobu tr vat. Zkus ještě vyčkat 😉

sarri
15. dub 2010

Hani, kdys nastoupila na mateřskou? Já 16.10.
Já se taky připojím s dietou - jen nevím, v kterém roce začnu. Su tak rozežraná až hrůza.

hanula83
15. dub 2010

Salu, tak to jsou ale troubové, místo aby byli rádi, že jim helfneš... Já byla taky za atrakci nejen v práci, ale určitě si mě speciálně nikdy nikdo nevšímal nebo jsem to nevnímala 😉

Lito, s tou Housky, nepamatuju si to přesně, ale psala něco v tom smyslu, že se jim daří, na fotečky taky musím mrknout 🙂... Jinak s chrobáčkem to určitě bude dobré. Je mi naprosto jasné, že si ani nechceš představovat, že by musel jít na operaci. Já taky obrečela, když holky měly žloutenku, a nedávno jak jsem měla tu střevní chřipku a nemohla je ani pohladit, tak to jsem byla jak dvojitá želva ☹... Budu na vás myslet, ať se to spraví. Myslím, že většině miminek se to samo srovná, ta operace je opravdu hodně krajní řešení...

Holky a vy nepíšete všema deseti? Já se vždycky směju manžovi, jak do toho ťuká jak datlík jedním prstem a po deseti minutách už se na to nemůžu ani dívat... 😉 U mě taky jedna z mála dobrých dovedností. Ve spoustě věcí jsem technický antitalent, ale bez psaní všema deseti si život nedovedu představit 😀 😀

hanula83
15. dub 2010

Sarri, jo já taky nějak tak, možná i přesně ten den, musela bych se podívat, jsem skleroza... S tou rozežraností... Teď jsem se o tom bavila se známým. Říkal, že jeho manželka taky jak byla doma s dětma, tak se pořád něčím cpala (on jí to nevyčítal), ale nějak jsme tohle zrovna řešili... No a tak jsme došli k závěru, že co vlastně chceš celej den doma dělat, než se cpát... ach jo, už ať můžem ven!! To počasí mě v té rozežranosti jen podporuje..

hanula83
15. dub 2010

Jinak holky, dnes jsme tu měli stoláře a už začíná montáž schodů, tak konečně budem chodit po schodech jak lidi... No a ještě musím říct, že jsme zjistili, že máme doma pěknou koketku! 🙂)... Elenka se na toho jednoho dělníka pořád uculovala až řehtala. No nikdy jsem ji takhle neviděla před cizím člověkem!! Úplně jsem nechápala, většinou se na cizí rozbrečí...

Holky, s těma lidma, my víme jak to je a blbounům nemá cenu něco vysvětlovat. Kdybych si ty řeči musela všechny brát k srdci, tak už jsem asi někde na psychině. Spíš se soustředím na ty kladné reakce a to mě těší a dělá den hezčím. Těch hloupých komentářů o tom, jakej to musí být s holkama zápřah, tak těch si nevšímám...

j.cien
15. dub 2010

Tak ja se priznavam,ze pisu jen asi 5ti.... 😀 😀

Hanul bezva,ze bude schodiste 😉 !My bydlime 3.rok a mame jeste hooodne nedodelku...neni cas,ani prachy..takze postupne...

hanula83
15. dub 2010

J.Cien, no jasně, jak to komu vyhovuje 🙂)), já byla donucená už na střední se naučit všema deseti a myslím, že těm státnicím taky nedělám ostudu, no ale já furt něco spisuju, tak to bylo spíš o tréninku. Jinak ohledně dodělávek domu, tak o tom bych mohla psát referáty, u nás je to nekonečný příběh... My tu bydlíme už dlouho a hotovy to ještě taky nějakou dobu nebude... Myslím, že to stejně bude pořád dokola, s domem člověk nikdy nekončí...

j.cien
15. dub 2010

Jj,presne tak...a cim bude barak starsi-tim to bude horsi...to je pak cerna dira na penize...
ALe jsem moc rada,ze jsme do toho sli,i kdyz s hypotekou jako prase....predtim jsme byli v 1+1 a to by se s detma opravdu nedalo 😉

hanula83
15. dub 2010

Tak já si "byt" jako klícku užila jen na kolejích a tam jsme opravdu byli jak králíci. Na druhou stranu na to hrozně ráda vzpomínám, byla to super králíkárnička 🙂)... Teď je místa habaděj, a tím pádem i na uklízení je to někdy hrůza. Nahoře 4 místnosti a využíváme jen jednu - na noc. A to stejně až teď s holkama, předtím jsme byli zvyklí klidně i spát dole v obýváku, nahoru chodíme až teď.

j.cien
15. dub 2010

Tak to je pravda-uklid to je mazec...ja uz ted zvladnu sotva vytrit a chtelo by to denne..pac mame doma pejsandu..a ted je hnusne obdobi blata...takze chodi z venku jako cune 😝

hanula83
15. dub 2010

To chápu, naši mají stejného pejska a je to sice dobrák od kosti, ale když někoho známého vidí, tak se na něj okamžitě vrhne sice v dobré víře, no ale vesměs to odnese oblečení dotyčného 😉).. a taky mama denně vytírá... My chcem taky labrouška, ale až holky budou trošku větší. Původně jsme ho letos chtěli, ale přišly holky, tak pejsek počká 🙂.

eirin
15. dub 2010

Lito, přidávám se k holkám a taky na vás moc myslím a držím palce.

Dneska na utz mi dr. řekl, že mají obě děti menší množství plodovky, mírně pod normou. Jsem z toho celé odpoledne taková nesvá.. ono taky nepřidalo, že jsem si o tom něco našla na netu. Nestalo se vám to některé? Jinak dnešní váhy - Martínek 2316 g a Zuzanka 2070 g, obě hlavičkou dolů. Dr. se mě ptala, jak chci rodit, tak jsem řekla, že asi přirozeně, pokud to půjde.. tak uvidíme, jak to všechno bude.

irminka
16. dub 2010

dobré ránko,
tak já dnes hlásím fajn noc, kluci se vzbudili ve 4 a hned usli a potom až v 7, takže jsem vyspinkaná do růžova 😉

Holky, dáváte si děcka k sobě do postele? My ano, protože v noci nám usínají u flašek, takže se bojíme špatného odgrgnutí a zadávení se, tak je máme u sebe. A zrovna dnes si Bruník grgl a poblil celý polštář ☹ , to je prostě hned. No, ale u nás bude asi problém i ten, že nemáme monitory, jsem se na to vyprdla, někdo torozmlouvá, někdo doporučuje, takže jsme je nekoupili. Snad je už ani nebudeme potřebovat, teda doufám.

U nás vylézá sluníčko, teda trošku mlhy tam je, ale vypadá to nadějně, jupíííííí 🙂 . Včera jsem šla na vycházku a rifle jsem měla mokré až ke kolenům, pěkně nasáklé, hnusně špinavé od bahna, mezi tím kamínky, no prostě ukázková maminka 😝 , co bych pro dětičky neudělala....

Všem přeji hezký den

dnešní fotečka z rána

hanula83
16. dub 2010

Irmi, my jsme měli ze začátku Elenku, právě proto, že jsme měli nahoře jen jednu postýlku s jedním monitorem. Asi tak měsíc. Pak jsme koupili druhej monitor a v noci jsem naprosto klidná, že jsou pod kontrolou. Přes den, když jsme dole a usnou tvrdě, tak jim dávám Respisense za plínku a taky si jdu třeba schrupnout 🙂. To spíš ale teď jak jsme nemohly chodit ven skrz to hnusny počasí. Ale dnes razíme určitě, opravdu to tam vypadá hooodně nadějně 🙂... Ještě k těm monitorům - my je určitě budeme používat do té doby, dokud to půjde. Asi je to do nějakých kil...

hanula83
16. dub 2010

A kluci jsou úplní kulturisti!! 🙂))... Na téhle fotce vypadají úplně stejně 😉

monika03
16. dub 2010

Ahoj holky!
Lito- také jsem další z těch které se připojují k držení palečků. A uvidíš vše bude O.K. Drobečci jsou bojovníci!!! 😉
Jinak mě dnes čeká navečer te screening tak už jsem hrozně zvědavá. Jen jsme se rozhodli, že si pohlaví říct určitě necháme jen ho neprozradíme. Na to mi ovšem mamina, která už má tři měsíce nahlášenou dovču, aby mi aspoň na dva týdny potom helfla řekla, že pokud jí to neřeknu tak jede k moři!!! 😀 😀 😀 No tak to jsou vyhlídky...
Holky vy mě děsíte jak všechny tvrdíte jak jste za atrakce, zatím mě to míjí. Spíš se každý divý, že čekám dvojčátka. Ale myslím, že to ještě přijde- během posledního měsíce kynu- co týden kilo! Jestli to tak půjde dál tak si budou myslet, že nosím slůňátka. 😀 😀 😀

salu
16. dub 2010

Ahojky, tak mám za sebou poradnu. Čípek dobrý, test na cukrovku taky, ale za 3 neděle 3 kg nahoře 😝 OMG !!!!
No co, sedím opět v práci, dávám si dortíka. Dneska to zabalím dřív.

Hlásí krásný víkend, tak vyšpulím břicho na sluníčko. Holky mi v břiše děsně řádí. Na takové boule jsem u Aničky čekala jak na smilování a teď to máme skoro pořád.

Baráček máme 4 roky, stavěl se, když jsem čekala Aničku - hrůza !!!! , ale teď jsem moc ráda, dvojčátka dám na zahradu .... Bydleli jsme ve 4.patře bez výtahu, tak nevím, jak bych teď dvojčátka tahala nahoru 😉
Kolem baráku je pořád co dělat, úklid - nahoře začneš, dole se zastavíš a můžeš jet znovu. Taky doděláváme za pochodu. Ale jsme tam šťastní.

Jinak špatná zpráva - manželovi se rozleželo v hlavě to jeho "rychlé přikývnutí" na jméno EMMA a už zase stávkuje 🙄 Tak jsem zvědavá, jak se ta druhá holčička bude nakonec jmenovat.
Holky, když jí dáme jméno po mě - Lucie - myslíte, že to vadí? Že jako jedna bude po mamince - aby si to nevyčítaly 😢

Moniko03 - držím palečky na UTZ. Pořád mi leží v hlavě to "samovyšetření" - já ale nepsala, aby ses vyšetřila sama 😉 Jenom jsem na těch prstech popisovala, jak to tam dole asi vypadá 😎

j.cien
16. dub 2010

Pekny patecek vsem 🙂 u nas pokracuje vcerejsi picasi 😝 ,tak vam to slunicko trochu zavidim....

Irmi,kluci jsou krasni a taky mi prijdou stejni 😵
Moni,at vam screen dopadne na jednicku 😉 a mamce to asi tajne budes muset rict... 😀
Eirin a co rikal dr.,bude to nejak vice hlidat-to mnozstvi plodovky??Mas lezet?

j.cien
16. dub 2010

Salu,ja touto rychlosti pribiram uz strasne dlouho...a mam teda tech silenych+ 21uz...a to neni strop! 😲
Se jmenem Emma..jeste uvidis,ale pokud to manzel vylozene odmita..tak je blbe,mu to tlacit za kazdou cenu...i kdyz jmeno je to teda krasne 😉 a holky by to mely takove sladene 🙂 Zkus jeste neco vymyslet 😉

monika03
16. dub 2010

Salu, v pohodě! To já jsem jen pako zbrklé- víš co zoufalci vymýšlí zoufalé činy!!! 😀 😀 😀 Dnes už se dozvím jak to vypadá tak jsem celá nesvá, ale fakt se těším až miminka uvidím. Jinak se jménama jsme na tom též na štíru- nějak se nemůžeme shodnout. No, ale co bez jména snad nezůstanou... 🙂 Jejda jak Vám domečky závidím, my jsme na bytě a řešíme ještě stěhování. Zatím do podnájmu rod. domku. Tak snad nám to klapne... Taky mě láká vidina miminek na zahrádce. 😉

monika03
16. dub 2010

j.cien díky moc!!! Snad bude vše v pořádku- musí! No a mamce to neřeknu- když překvápko tak pro všechny!!! 😀 U ní vím, že stejně za chvilku vyměkne- jen bude pár dní trucovat, ale i to se dá vydržet. 🙂 Už teď je celá poprděná a všude se vychvaluje. Jinak jsem škodolibě ráda, že v tom přibíráním nejsem sama. 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru