Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

betina
25. črc 2010

ahoj holky,

tak my byly ted od úterka u babičky, potřebovala jsem trochu pomoct s malou, abych mohla více odpočívat. byla sem v úterý na kontrole a zkrátil se mi čípek a pootevřela branka, ale furt mám CS0 a mangenzia beru jen 5 tablet denně...tak snad s klukama vydržíme.
holky, vy ste s tou výbavou šikulky, já mám zatím jen některý oblečení...jednu autosedadu a to nás čeká předělání pokojíčku a ložnice, kočárek nemám, kosmetiku atd..a MM je úplně v pohodě...já už moc ne.

fiallinka
25. črc 2010

Ahoj holky, zdravím vás a informuju - zákrok mám za sebou, bylo to pro mne šílené, přesto mám pocit, že to bylo asi to lepší rozhodnutí.Navíc mi doktorka opravdu pořádně proměřila vše, co šlo, a říkala, že u druhé holčičky by se jednalo o dost závažnou vadu na mozku, podle všeho by to bylo závažné neurologické postižení, které by bylo horší jak DS sám... navíc začínala i být pozadu ve vývoji (jen o týden, to není nic, ale za začátku to bylo stejné..)... nebudu vám to popisovat, bylo to šílené, přesto teď se cítím fyzicky dobře - ale rizika trvají ještě dlouho, tak držte place

Sarik: doufám moc, že je to naprosto ok, dvě cévy místo tří prostě někdy bývají i bez jakéhokoliv jiného problému, který by s tím souvisel...

sarik1
26. črc 2010

@fiallinka Ahoj, tak sem na tebe moc myslela..... ted máš to nejhorší za sebou a ted už bude tvůj mimísek jen růst a růst, až se narodí, tak vše ti to vynahradí.... my jsme 2 týdny pozadnu.... :( tak snad je to ještě v normě.... uvidíme.... ve středu budu po UZ srdíčka chytřejší...

betina
26. črc 2010

Fialli, rozhodnutí muselo být těžké, ale my bychom se ve vaší situaci asi rozhodovali stejně...nejsem si jistá, že bych zvládla péči o postižené miminko..to je jedno, každopádně at druhá holčička pěkně roste a sílí a ty odpočívej, držímě pěsti

fiallinka
26. črc 2010

@sarik1 sari, ten samotný rozdíl podle mne není nijak hrozný, navíc máš holčičku a kluka a tam jsou rozdíly jasné 🙂, u mne to byly obě holky a ten rozdíl se tam začíná zvětšovat až te´d... jinak u tebe ten rozdíl může být i těma dvěma cévama, asi tě budou častěji kontrolovat, ale to ti určitě řeknou nebo řekli 🙂

basina
26. črc 2010

@fiallinka Držím pěsti !!!! a věřím, že pod stromečkem budete mít pěkný dáreček 🙂

lenca78
26. črc 2010

@fiallinka Drzim palce a preju hodne sil. Jestli ti to pomuze, i my bychom se rozhodli stejne jako vy. Preju, at druha holcicka roste jak z vody.

salu
26. črc 2010

Ahoj holky, máme za sebou první procházku 😎 nakojím a dočtu vás 😝

salu
26. črc 2010

@fiallinka Přeju hodně sil a už jen samé pozitivní zprávy !!!! Druhá holčička je bojovnice, neboj! A ty jsi moc silná mamina!

salu
26. črc 2010

K diskuzi o císaři - já měla celkovou a byla jsem v pohodě. Už na chodbě, když mě vezli, jsem vnímala manžela, pak jsem ani nechtěla spát, dokonce i v noci jsem čumákovala a telefonovala s manžou. Holky mi donesli ukázat cca 2 hodiny po zákroku. Ani krk po intubaci mě vůbec nebolel! Celý zákrok od uspání po dovezení na pokoj trval 30 minut. Jsem srab, bála jsem se, že když je třeba neuslyším brečet, nebo uslyším, že jsou nějaké komplikace, tak začnu panikařit. A to pípání přístrojů a pohyb mraky lidí, co jsem tam už ležela a čekala, než mě připraví .... já jsem teda ráda, že jsem spala. Rodila jsem v pátek a v neděli už normálně kojila v tandemu. Toto je pouze můj názor a moje zkušenost. 😉

monika03
26. črc 2010

Ahoj holky!!!
@basina neboj- ještě jsem 3v1 😀 . Opět nám nějak blbnul net a o víkendu jsme ještě jeli do Hodonína- už fakt naposledy- doufám! 😉 Známí nám půjčovali kolíbku. Jinak kontrola v pátek v pohodě, jen jsem měla poprvé v životě vyšší tlak- což přikládám nervozitě z nového doktora. 🙂 Miminka jsou v pořádku, čípek mi drží. Jinak od víkendu mám taky to mravenčení v rukách. Dnes jsem byla teda ještě na krvi- ani nevím proč, ale prý mi to můj dr. neudělal a oni to dělávají. V pátek mám přijít na další a poslední kontrolu+ výsledky a pak už teda budu převelena do poradny do porodnice.

@sarik1 v pátek mi dr. řekl, že mám mimi B taky cca o týden a půl menší, ale všechno je v pořádku. Tak se neboj!!! 😉

Jo a jinak mě stydká kost bolela a bolí zhruba od 20tt!!! 😝

monika03
26. črc 2010

@fiallinka je super, že už to máš za sebou! Přeju ať druhá holčička jen hezky sílí a ty už bez stresu si užíváš těhulkování!!!! 😉

basina
26. črc 2010

@salu Fota z vychazky jsou suprova!!! Pekny kocar 🙂 a dcerky!
U cisare se intubuje? 😠 Toho bych se asi bala ja..... to mne tedy vubec nenapadlo... Ted se asi na vsechno budu dr. ptat.
@monika03 Super vysledky. Ja nejak zmatkuju, ze se to blizi. Ale na kontrolu jdu az v patek. Tusis, proc je to mravenceni? Mne prekvapuje, ze je to zcela nenadale a v ruznych situacich. Jinak samozrejme porad nekde "litam", resp. pomalu chodim a poposedavam, protoze je venku konecne pekne! Takze se ani nedivim, zes jela do Hodonina...

rozara
26. črc 2010

Fiallinka take ti preji uz jen vsechno dobre a hodne zdravicka!!!!!!!

hanula83
26. črc 2010

@monika03 Moni, vidíš, to mě ani nenapadlo, jak to, že jsi vlastně měnila doktora? Ty k němu asi chodíš do Zábřeha, že. Já chodila v Mohelnici. A jinak teda spokojenost? Mně docela vyhovoval, musela jsem do Olmika, tak proto jsem ho změnila.

salu
26. črc 2010

@monika03 ahoj ženská 😎 ten vyssi KT nepodcenuj. kombinace otoků, vysokého KT a bílkoviny v moči je preeklampsie, což ohrožuje! a mě pořád říkali - hlídat si mžitky před očima, bolest pod pravým žebrem. Už to máš fakt za pár 😀

monika03
26. črc 2010

@hanula83 já k němu taky chodím do Mohelnice- přestěhovali jsme se do Oskavy tak je fuk kam dojíždím. Měla jsem z něj trochu bobky, protože to co jsi mi o něm napsala ty jsem si přečetla i na netu, ale byl fakt v pohodě. Uvidíme co a jak dál a později.

@salu čauves!!! 😎 Otoky říkal, že prostě bývají, že mám co nejvíc odpočívat a moč jsem měla v pohodě. Fakt myslím, že to bylo ze stresu. Mžitky ani bolest pod žebrem nemám, tak snad dobrý. Max mě rovnou v pátek odvelí do porodnice. ☹

Jen mi je trošku divné, že mi bylo dnes trochu zle- asi právě nízkým tlakem. A jak jsem jela ráno na krev tak i od žaludku, to samé bylo i v sobotu- ale to jsem to neustála a letěla si zopáknout objímání záchodové mísy. 😝
@basina tak tomu mravenčení moc nerozumím, myslela jsem, že je to kvůli těm otokům na rukách. Takže v pátek jdeme na kontrolu stejně- uvidíme. 😉 Taky už začínám nabírat na nervozitě.... 😀

basina
26. črc 2010

@salu Tak mne se nikdo na mžitky neptal.... ☹ čas od času, už od počátku těhu, mám poruchy vidění, tedy i mžitky (naposledy teď ve středu). Preeklampsie mne nenapadla - tlak je nízký a otoky oproti tobě mrňavé....Pořeším to v pátek v porodce, díky za upozornění!!!

basina
26. črc 2010

@monika03 Tak jsme na tom hodně podobně, žaludek taky pobolívá, ale zatím jsem to vždy ustála. Spojuji to s tím, že nejsem najedená a snažím se pravidelně jíst a pak je to lepší. Jak mne nepálí žáha, tak mne nic nenutí myslet na pravidelnou stravu. ... třebas máš pravdu s tím mravenčením - ruce trochu otékají a hlavně bolí klouby na prstech. Ale jinak pohoda... A jak jsou mimísci ložení? Bude přirozený porod, nebo císař?

monika03
26. črc 2010

@basina je fakt, že blbě mi bylo vždy na lačno- ale docela hodně brzo po tom co jsem vstala. A jet hladová na krev je taky blbost- co se dá dělat, ale hned jsem se pak nadlábla a bylo líp. 😉 Ty dvě moje háďátka jsou obě prdelkama dolů takže císař mě nemine. ☹ Už se prý asi určitě neotočí- ach jo! Závidím ti ty malé otoky- nade mnou každý jen háže ksichty jak je to hrozné. Lýtka mám jak leckterý kulturista, nárty nafouklé a bolavé a kotníky o těch ani nemluvím, ty už jsem hezky dlouho nespatřila! 😝

hanula83
26. črc 2010

@monika03 Však jo, na mě byl taky vždy v pohodě, spíše neutrální...změnu k téměř přátelskému chování jsem zaznamenala, jak se dozvěděl o titulu 😀 😀. Ale jak píšu, to má i ten můj současnej doktor... Každopádně mohelnickej je v poho, já s ním přímo špatnou zkušenost nemám... tak hlavně nám podávej čerstvé info, už brzo tady budeš mít dvě mimuška 🙂))

Jinak potvrzuju, co píše Salu, mně taky hrozila preeklampsie, stále se mě ptali na mžitky před očima, několikrát za den měřili tlak, kontrolovali otoky nohou... to už jsem byla pod dohledem v porodce.

monika03
26. črc 2010

@hanula83 tak já si asi nechám to neutrální chování bo na titul už se fakt necítím!!! 😀 😀 😀

monika03
26. črc 2010

@hanula83 , @salu holčičkám Aničkám přeju vše NEJ k dnešnímu svátečku!!!! Jo a samo triplehubánka posílám jako bonus k tomu! 😉 😀

hanula83
26. črc 2010

@monika03 Moni, já ani nevím, že ten titul mám, kdyby mě tak můj doktor furt neoslovoval - a je mi to opravdu spíš trapny, když navíc pak následuje prohlídka 😝 ... Děkujem za gratulace, vyřídím 🙂)

fiallinka
26. črc 2010

@hanula83 ani mi nemluv, když už se mně teď v té nemocnici ptali na titul, tak jsem jim ho řekla a pak jsem trpěla, když mi říkali paní doktorko 🙂, za situace, kdy doktoři jsou tam oni mi bylo fakt trapně 🙂

salu
26. črc 2010

@monika03 děkujeme moc 😎

rozara
26. črc 2010

Cauky. Mate nektera paleni zahy?? Ja posledni dobou ano. Nevim co na to. Pali me pozde vecer pred usnutim. Mleko moc nepomaha. 😕 Nerekla bych,ze se prejidam.

hanula83
26. črc 2010

@fiallinka Ty jsi doktorka? A čeho? 😉 Jinak naprosto chápu, myslím, že takové situace a prostředí, naprosto se nehodí do toho tahat nějaké tituly 😒

fiallinka
26. črc 2010

@hanula83 práv 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru