Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kathy.skal
27. srp 2010

Jinak holky, taky se vám stalo, že když jste vzaly drahou polovičku s sebou na ultrazvuk, že se doktorka bavila akorát s ním? 😀 Já jsem si tam normálka připadala jen jak nějakej obal na ty miminka - miminka mi neukázali, všechno probírali akorát s manžou a já jen slyšela - tohle je ručička, tady má prstíky, teď se vrtí.... 🙂

kanegoo
27. srp 2010

Dobré ranko holky 🙂
@atreides Gratuluji k párečku - to je super 😵

@darma Darmo, jj, je to trošku šok - hlavně když už nějaké děti máš!! Ale uvidíš, pak už si nedokážete představit, že byste měli jen jedno!! Já jsem manželovi po druhé kontrole řekla, že "co by říkal na trojčata".. Měly jste vidět ten výraz! 😀 Takže pak se mu dvojčátka zdály už v pohodě 🙂

@kathy.skal Katy, tak to se mi teda nestalo - ale můj manžel je bručoun, asi odrazuje pohledem 😀

majka07
27. srp 2010

Krásné ráno
@darma my se o dvojčatech tozvěděli v úterý, vůbec jsme to nečekali, v rodině dvojčátka nemá 🙂
@kathy.skal když jsem čekala M. tak dr. též kecal s manželem, dal mu fotečku a já ju viděla až venku 😀

jitakl
27. srp 2010

krásné ránko přeji všem a vítám nové příchozí 🙂 množíme se a to je fajne
@darma chápu že jste z toho v šoku můj muž také dlouho nechápal a to s tím mohl počítat byly jsme na IVF a nechávali jsme si dávat dvě a ejhle oni se obě uchytili 😀
holky dneska razím do toho gennetu na ten UTZ ještě že se mnou jede manžel jsem nervozní jak nevím co už abych to měla za sebou a vše bylo ok moc moc moc se bojím myslete na mě pak dám info

majka07
27. srp 2010

@jitakl ať UTZ dopadne dobře 😉 držíme palečky 🙂

darling007
27. srp 2010

@darma Ahojky, tak další dvojčátka v Klatovech? 🙂 Moc gratuluju a držím palečky!

atreides
27. srp 2010

@darma vítám tě 😉 věřím, že to byl šok a pro ty chlapy je to určitě taky, oni to mají takový trochu jiný, že ty mimča nenosí necítí jak kopou a možná proto se s tím hůř vyrovnávají (můj manžel byl nadšený naštěstí od začátku, to já měla jeden den krizi). Ale jsou to jeho děti a uvidíš, že je bude milovat, jen mu trvá dýl než se s tím srovná.

@jitakl budu moc držet palečky!!! určitě bude vše OK. Dej pak info.

chrobacek
27. srp 2010

no u nás to bylo teda od začátku strašné štěstí my si je moc přáli a právě, že jsem po ivf tak jsme říkali, že když už se tak trápíme, tak kéž by ty dvě vyšly ... no je to asi o té cestě k miminku když je trnitá tak i ten chlap je za ty dvojky moc rád... teda alespon u nás to tak bylo a je 🙂

chrobacek
27. srp 2010

ale myslím, že se ten tvůj s tím srovná a bude se na ně moc těšit 🙂

kathy.skal
27. srp 2010

můj měl teda větší radost než já 🙂 a to jsme to fakt nečekali - v rodině dvojčátka nikdy nebyla a nám se povedla přirozeně a hned první měsíc snažení. Podezírám z toho kyselinu listovou, kterou jsem poctivě zobala už půl roku před otěhotněním 😅

broukb
27. srp 2010

Ahoj my máme dvojčátka taky z IVF a dělali jsme si z toho pořád srandu, že určitě budem mít dvojky 😀 podle krve to až tak nevypadalo a tak jsme s tim nepočítali..a ejhle na prvnim utz na nás vykoukly...manža nemluvil, nedejchal byl zelenej...u auta mi jen vlepil pusu a odjel.Asi ve 4 odpoledne mi přišla sms..už jsem to trochu vstřebal 😀 Ale myslim, že ve skutečnosti mu to trvalo ještě min. týden než se s tim srovnal úplně...a asi až po NT ve 12. týdnu kdy je poprvé viděl to začal víc chápat 😝 Jinak do teď mi přijde, že se jako těší, ale zároveň je hrozně vyplašenej, myslim, že to správný nadšení a pýcha přijde až se narodí. 😉
Jo a jen pro pobavení..jeden jeho kolega se mu strašně vysmál, že borec bude mít dvojky a ať si to užije atd...no a co se nestalo minulý měsíc přišel s tim, že čekaj dovojky a k tomu maj 2 letého sviště ..hold Boží mlejny melou 😀 😀

atreides
27. srp 2010

s těmi mlýny je to přesný
@broukb páč MM kolega taky chtěl druhý a ony dvojčata, tak říkám - jééé to bych nechtěla 😅 a co čert nechtěl, zadařily se nám taky 😀

kanegoo
27. srp 2010

😀 Jj, boží mlejny!! U nás to bylo podobně - kdysi jsem v neznalosti plácla, že bych chtěla dvojčátka! Pak jsem si uvědomila, že jak bych to asi zvládala, nejsem žádná pořádná hospodyňka - ale šup a už to bylo 🙂
Takže pozor na to, co si přejete, aby se vám to nesplnilo 😀
Takže doufám, že ten barák a vlastní bydlení je už taky na cestě!!! 😉

darma
27. srp 2010

ahoj, díky za pěkný přijetí. Já sem budu nakukovat asi vždycky na chvilku po obědě, když náš raubíř spí, abych na to měla klid 🙂 Ještě se vás chci zeptat - od pondělka pořád špiním a pobolívá mě v podbřišku, doktorka mi dala hormony s tím, že se to srovná, ale už je pátek a zatím nic moc....máte taky někdo tuhle zkušenost? Když už tam ty dvě jsou, tak bych je chtěla udržet ☹. Mám odpočívat, ale s dvouletým prckem si lehnout nemůžu 😖

mikii
27. srp 2010

@tulanek teda ten fusak je úžasnej, budeš si takový kupovat? já bych se na něho chtěla někde v krámě podívat.A nechápu jestli ho tady někdo prodává za tu cenu jako nový nebo starý??

@gilotek gratulace k párečku a taky k oznámení. Já to taky našim říkala nedávno.

monika.tdm
27. srp 2010

Ty jo!!! Tady to pribyva jak na bezicim pasu!!! 😀 Vitam vsechny novacky!!! 🙂

atreides
27. srp 2010

jo holky, jak jste se tu bavily o tom Lodgeru, tak tady máte od Emitexu má levnější verzi 😉

http://www.medvidekshop.cz/10097-EMITEX-Fusak-z...

majka07
27. srp 2010

mmch jinak dodatečně děkuji za přijetí 😔

se s dvojčátka roztrhl pytel 😀 😀 😀

hanula83
27. srp 2010

Holky, vidím, že jste tu rozbíraly fusaky. My taky měly Emitex zimní zavinovačky a taktéž si je nemůžu vynachválit. Byly super, hlavně v zimě, holkám v nich bylo krásně teploučko. Měly jsme je od narození až tak do 5 měsíců, pak už bylo teplo. Akorát si myslím, že už je neoblečou na tuhle zimu - no uvidíme.

Holky, dvojčata jsou super, buďte rády, že je budete mít. My jsme děti prozatím neplánovali vůbec, ani by mě nenapadalo mít děti dřív, jak ve 30, přestože jsme byli svoji. No a stalo se a dokonce hned dvakrát... V šoku jsem byla taky, ale teď jsem tak šťastná, že se to stalo... 😉

majka07
27. srp 2010

@hanula83 krásný 😵 😵 😵 😵

já si připadám jak blb, páč se všichni diví, jak to bereme skvěle no jak to asi jinak brát. Chlap ten to úplně vzal bombově a je hrdej jak nevím co 😵

provazek
27. srp 2010

páni co tu je nových skoromaminek tak i já vás tu všechny vítám a držím palce at máte vše v pořádku a tak jak má být 🙂

monstri
27. srp 2010

Ahoj maminy, koukám, že se už přidávaj i dubnová dvojčátka, tak to risknu taky, aspoň se v tom nebudu patlat sama... 😉 tak já taky čekám v dubnu dvojčátka, včera potvrzené 2 srdíčka, jsem taky jako darma v 8. týdnu ( 7+5), mám už jednu téměř 3 letou slečnu z IVF doma a ted rovnou dvojky, joo, taky jsem s tím mohli počítat ale stejně to zaskočí.... u nás to teda manžel taky zatím nevstřebal, že jako to nezvládnem, že budem muset kupovat nové auto a spustu dalších věcí 2x... ale stejně s tím už nejde nic dělat (teda šlo by ale nechci), tak to musí manžel rozdejchet 😉 a já říkám, když to zvládlo plno jiných lidí, tak proč ne my?
A taky vím, že je ještě brzo i doktor říkal, že gratulovat mi zatím nebude, že do 12tt to je nejistý vždycky , kor u dvojčat... ale když se mnou přežily hnusnej hyperstimulační syndrom, tak už snad vydržej všechno 🙂

tak budu končit a zas někdy dám o sobě vědět, nejsem moc velká plkalka ale třeba to změním 😉

darma
27. srp 2010

jeje, ahoj monstri, tak to jsme na tom opravdu stejně, jak s manžílkama, tak s dvojčátkama. 🙂 to je fajn, budeme mít na stejno vyšetření, tak můžeme občas konzultovat 🙂

kathy.skal
27. srp 2010

Holky a kupujete všechno dvakrát? Nemyslím teď oblečení, ale třeba hrací deku, houpací lehátko na doma a takový ty blbůstky... Nebo se dětičky podělí o jedno?

tulanek
27. srp 2010

@mikii Ahoj,jsou novy podle me teda 🙂 akorat je tady Sarri nasla pres 2000,- tam jich je vic barev a tyhle jsou o dost levnejsi...My uz koupeny mame od Emitexu,kupovali jsme je ke kocarku vis rovnou,takze ted uz zadny nepotrebuju...

Jinak vitam taky vsechny nove cekatelky dvojcatek,hlavne preju mooooooooc zdravicka!!!! 🙂 no my jsme to meli tak,ze jsme si dvojcatka moc prali,hlavne pritel o nich porad basnil,jeste driv nez jsme zjistili,ze budeme muset na IVF 🙂 a asi to tam nahore nekdo zaridil,ze teda kdyz dvojcatka,tak nam pomuze takhle a ono to opravdu vyslo,oba jsme byli a JSME moooc stastni,ze se to takhle povedlo 🙂

kanegoo
27. srp 2010

@hanula83 Hani, holčičky jsou krásné 😵 😵

@monstri Vítej 🙂

@kathy.skal Já ne, teda kromě nezbytných věci - autosedačky..

hanula83
27. srp 2010

@majka07 Můj to taky tenkrát vzal mnohem lépe než já, ale rychle jsem se otřepala, možná právě i díky jeho reakci 😉...

S tím nakupováním... já jsem koupila opravdu jen základní věci - postýlky, autosedačky, pár hraček, nějaké oblečení - ale ne moc, a flašky. Vše ostatní se ukáže časem, co budete potřebova a co ne. Nebojte, určitě bude prostor to vše dokoupit... je lepší to koupit pozděj, než mít doma a nevyužít. Já například vůbec nepotřebovala lehátko do vany a ani jsem nepotřebovala houpačky. Každopádně některé holky si to chválí, že jim to pomohlo...

hanula83
27. srp 2010

@kanegoo No to jsou staré fotky, já jen chtěla ukázat zavinovačky Emitex 😉... teď už jsme veeeeelikyyyyy 🙂)) ... Jinak holky, jak tady řešít, co vůbec koupit a jestli dvakrát... tak jen taková perlička (když se holky narodily), tak se mi párkrát stalo, že se mě nějaký dobrák na procházce zeptal, jestli potřebujeme dvě autosedačky 😀 a nebo v horším případě opačně - "to vám stačí jedna autosedačka, že?"...

majka07
27. srp 2010

@hanula83 jj, taky jsem řekla jen pár základních věcí o vel. 50, 56, páč M. když se narodila, tak měla skoro 5 kg, takže jsem věci nepotřebovala ale já měla hodně až od 62, mám to schované, takže to proberu akorát vím co nemám v malém jsou overálky a ty jsem měla hrozně ráda na spaní takže ty se dokoupí. Postýlku máme, druhou nám půjčí kolega z práce, autosedačky už skoro máme, druhou čekám od známé, kočár teď neřeším, ten až pak, lehátka do vaničky jsem vůbec neměla, byla jsem naučená z porodky držet prcka takže počítám, že to bude teď stejné, houpačku jsem na M. neměla a nebudu kupovat ani teď 😀

monika.tdm
27. srp 2010

@kathy.skal Hraci deka ti staci jedna!!!!

http://www.sweetbaby.cz/detail.php?zbozi=2146698

a houpacky mam teda dvakrat!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru