Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

daniellka
16. bře 2008

to je rozumný, at nejsi uvázaná jen na okolí kolem bydliště. I takový návštěvy doktora nebo rodiny, hodí se to.
Kila shodíš, to se vůbec neboj!
Já včera potkala skoro po dvou letech několik známých, dělali oheň, tak všichni zírali..Nooo nevím, co čekali, že se z baby po dětech stane úplná "mamina" nebo co.. Prej jak to, že vypadáš stejně?? Jsem se musela smát..

daniellka
16. bře 2008

holky, tak mě napadlo. Kdyby jsem některá sháněla pro dvojčátka, já se to chystám dát na MMB, tka jsem si řekla, že to napřed řeknu vám..
Mám kompletní náádhernou sadu do dvou postýlek, čistě bílá madeira. Povlečení polštářek, peřinka, zavinovačka (termo, s vyndávací vatelínovou (nebo jak se to jmenuje 🙂 )vložkou,na zip) nebesa a mantinely, vše dvojmo, samozřejmě. Není to vůbec zničené, ty děti to nezničí. Chystám se to dát nějak časem na internet, tak kdyby jste něco takového některá sháněla, napiště mi do IP. Zkusím pohledat a dát to 1.alba foto.

juliet
16. bře 2008

Danielko, zřejmě do Brna nebo Ostravy vyrazím. V Brně jsem našla odkaz na kocarkyballi ale jestli máš i jiné tipy ráda se inspiruji 🙂

daniellka
16. bře 2008

juliet - to balli - to je jedna velká prodejna.

pak je ještě tato:
http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/obchod.htm?k...

a pak ještě mívají dost vystavených vedle Ikey, ale mívají to tam dražší, nebo to tam omrknout a koupit na stránkách. Ta prodejna vedle Ikey je tato:
http://www.babyexpert.cz/

daiquiri
17. bře 2008

Přeju dobré ráno, i když teda tady lije jak z konve, úplně se mi z toho chce spát 😖
Ještěže mám už zítra volno a budu odpočívat. Zjištuju, že mě pěkně škrtí kalhoty, asi už začnu nosti ty těhu.
dani, díky, potěšila si mě, snad ta váha půjde rychle dolů 🙂

juliet
17. bře 2008

Dobré ránko 🙂 Tady taky lije jako z konve, stejně jako včera.

Danielko, děkuji za odkazy 🙂

marrha
17. bře 2008

Ahoj holky...

my jsme chytli nějakého vira.....já včera celé odpoledne a celou noc na záchodě...horem i spodem...a vypadá o,ž už to má i Davíek....manža si vzal volno...ať se vykurýruju...a pomůže mi s dětmi..

Juliet..tady v OV zatím nic není....tady je akorát v Babyexpertu na živo k vidění jen Herqulles..a v Sambaby..jané powertwin..nebo jak se to píše..
ale v dubnu se má v centru otvírat prodejna jen s věcma akočárkama pro dvojčata..mají i stránky...tak kukni
www.dvojcatka.cz

daiquiri
17. bře 2008

marrha: ty máš ale hodnýho manžela 🙂 nediv se, teď je počasí jak na horský dráze, chvíli vedro, chvíli zima.

Ta stránka je super, taky jsme na ní koukali, mají hodně akcí pro dvojčátka 🙂

Mám dotaz, je nutné, aby mimča spali s náma v místnosti nebo můžou spát jinde? Řešíme teď prostor v bytě kam se budeme stěhovat a nevím jestli se k nám do ložnice vejdou dvě postýlky ☹

nikij
17. bře 2008

Ahojky, zdravím při pondělku! 😉
Tak jsem si myslela, že už máme kočárek vybranej, ale teď vidím, že asi budu ještě hledat a přemýšlet. 😅 Asi se taky zajedeme podívat do Kolína, pak ještě tady po Pardubicích a uvidíme.
Danielko, já teda taky doufám, že budu vypadat tak dobře jako ty po dvojčatech! 😉 Po prvním jsem byla naprosto v pohodě a do 3 měsíců nosila věci z předtěhu. Ale teď se teda dost obávám, hlavně toho, jak potom bude vypadat břicho...
Marrho, brzy se uzdravte!!!

juliet
17. bře 2008

Marha, děkuji. Ty akce pro dvojčata jsou fakt dobré, na to jsem ještě nikde nenarazila.

S tím spaním jsem si říkala, že budu spát s mimčama u nich v pokojíčku, aby se manžel vyspal. Ale nemám na čem spát, bych musela na zemi a to teda nene. Ještě uvidíme, jak to dopadne, jestli přestěhujeme nějakou starou válendu aspoň na nějaký čas.

daiquiri
17. bře 2008

To my máme s kočárkem jasno, ještě jsem posílala manželovi odkaz na toho Herqula, ale on trvá na Hartanu, že
se mu víc líbí 🙂 Takže bude Kolín 🙂

nikij: já taky ☹ Hlavně mi začíná pěkně pnout a každým dnem roste a roste. Sice se mažu, ale i tak....

juliet: tahle varianta mě ani nenapadla 🙂 Manžel stejně strašně chrápe, takže i teď spíme odděleně, ale
v novým bytě jsme mysleli, že zkusíme společnou postel 😀

juliet
17. bře 2008

Nikij, ty už máš pěkné bříško 🙂 ... to já tě doháním až teď, ale zato mám pocit, že mi snad roste každou hodinu 🙂

marrha
17. bře 2008

Nikij děkujem,

holky my máme teda 3+1,ale malé místnosti....narvali jsme obě postýlky do ložnice,ale děti se nám navzájem budili a to tak,že jsme se nevyspali nikdo...tak jsme je zkusili oddělit a spali jsme celou noc a už to tak zůstalo 😀 Takže já spím v ložnici s Davídkem a druhá postýlka je v obýváku a tam spí s Kristou tatínek 😀

nám to tak vyhovuje,hlavně,že se vyspíme 😝 aspoň pro mně je spánek nad zlato 🙂

juliet
17. bře 2008

no já to taky budu muset řešit až podle situace ... toto je první varianta, která mě napadla. Taky potřebuji něco naspat, bohužel nepatřím k těm, kterým stačí pár hodin a jsou čili jak rybičky.

daiquiri
17. bře 2008

Takže další varianta, to mě nenapadlo, že se můžou navzájem budit. No asi to budeme řešit za pochodu.
Každopádně mimča u vás nemají samostatný pokoj.

Tak to já naštěstí žádný velký spáč nejsem. I teď poslední dobou se budím třeba půl hodiny před budíkem.

Co asi Chiwu, neukázala se tu, tak snad jela na tu pohotovst a je v pořádku 🤐

marrha
17. bře 2008

Daiq...u nás by ten pokoj neměli mít kde....
ale jedna maminka u nás z diskuze má taky dvojčátka a děti spí spolu,ale v jiné místnosti než rodiče,ale taky myslím měli období,kdy museli být zvlášť...

některé mimča dokonce spí spolu v jedné postlce a nebudí se....setkávám se s názory,že s eděti přece navzájem nebudí...tak mám 100 chutí jim vždycky říct t si to zkusí mít doma dvojčata 😒
já osobně jsem byla prvních 6 týdnů na provaz a spala jsme maximálně 2-3 hodiny v noci a to né v kuse 😝 a přes den jsme se do postele nedostala,protože řvali jak tuři...a já byla na zhroucení....celé dny jsem s něma byla sama...

daiquiri
17. bře 2008

My se právě budeme za našeho 1+1 stěhovat místo rodičů do 3+1 a tam budou mít pokojíček, tak jsem myslela, že by měli postýlky tam. Ale nevím jestli je to dobře.
S tím taky počítám, že začátky budou nejhorší, manžel jezdí často pryč, do toho máme dva pejsky, tak snad
aspoň mamka trochu pomůže 🙂

marrha
17. bře 2008

Já neměla k ruce nikoho ☹ a ještě k tomu Nikolku.....ta má svůj pokojíček a nechtěli jsme jí ho brát....

my jsme měli problémy i s jídlem....mlíčko jsem neměla ani u niky..takže už v porodnici jsem dokrmovala..a doma jsem dávala Nutrilon...a oni jen řvali ařvali..a blili z toho se dusili....no děs....ta jsem přešla na Nutrilon A.R proti zvracení...a od té doby byl klid 😝

daniellka
17. bře 2008

jéé, holky, díky za ty pochvaly 😀 . Břicho mi teda zůstalo, to je blbý, povolená kůže, taky jsemměla rozestup stěny břišní, furt je to vidět. Takže to vidím na kudlu, ale až tak za rok, nesmí se pak po tom nic zvedat.. 😕

JInak já mám děti zvlášť v dětským pokoji od narození. Koupila jsem tam i jednu dospěláckou postel a na ní jsem s nimi spala po dobu kojení. Nekojila jsme moc dlouho, dva měsíce. A hned jak jsem přestala kojit, jsem mazala za manžou, protože s nimi se fakt člověk nevyspí. Jednu dobu měli takový období,kdy vydávali v noci různý zvuky, při otáčení, nebo jen tak, ale spinkali u toho. Říkala jsem tomu planeta opic. A jako matka jsem to samo furt poslouchala a nespala. Takže obě děti do ložnice bych ani moc nedoporučovala, nevyspí se nikdo. A chlap by se měl trochu vyspat, at nás uživí, že jo 😀

daiquiri
17. bře 2008

marrha: teda to tě obdivuju, jak to zvládáš a už je to lepší?
Ten Nutrilon se asi prodraží ne?

juliet
17. bře 2008

marha, to jsi fakt borka ... já z těch prvních měsíců mám taky strach, ale když to zvlídly jiné kočky, proč né já

marrha
17. bře 2008

Jo...už je to fajn..každý den bylo lépe....

těch prvních 6 týdnů bylo fakt kritických.... 😖 a pak už se to nějak dalo..i když oni moc přes den nechtěli spát..jen takové 20minutovky a ještě každý jinak 😀
teď už asi dva měsíce mají konečeně ustálený režim,že spí dopoledne i odpoledne...
ale teď už je to super..jak si spolu hrají na zemi,škádlí se..teda u nás hlavně Krista.....to je zaškvara 😀 a bráchovi nedá pokoj.... 😀

jak měli dva měsíce,tak jsme počítali kolk nás vyjdou pleny a mlíko...a měsíčně 5500,-a to nepočítám kosmetiku,oblečení nic....čistě jen mlíko a plíny...a to ješt kupujem když jsou akce,tak uděláme zásoby.. 😉

marrha
17. bře 2008

No já můžu porovnávat a mít jedno a dvě miminka....je teda šílený rozdíl...ale ty dvojčata to zase vrátí jinak....jako třeba teď...strašně ráda je sleduju,když spolu blbnou..je to lepší než TV 🙂 to u Niky nebylo..tím,že byla sama..vyžadovala pořád pozornost... 🙂 ,ale teď už si nedovedu představit,že bych měla jen jedno...jse strašně ráda,že je mám oba 😵

daiquiri
17. bře 2008

Ježiš, to je strašná částka 😨 Já normálně přemýšlela, že od 20 tt začnu kupovat pleny do zásoby, dokud tak nějak jsou peníze a chodím do práce....

Když ty si to měla těžší o to, že jsi už měla Nikolku, takže ještě starost o ní co?

juliet
17. bře 2008

marha, používáš jednorázové pleny, že?

marrha
17. bře 2008

Daiq...ona měla 4,5 roku,když se narodili....je víceméně samostatná,ale slíbila jem jí,že jak přijdu z porodnice,že nebude muset do školky a bude s náma doma...
jenže jsem jí musela vařit a skloubit s dvojčatama to moc nešlo......tak jsem vždycky uvařila něc na 3 dny..ona to komentovala tím....jako že zase máme to samé 😀
al večery byly nejkrušnější....to už byli protivní...a ze začátku jsme Niky poslali spát a ona jen pronesla potichoučku,že ještě neměla večeři 😀 jsem teda matka co 😝 😀

teď už je super,pomůže..hraje si s nima..jak to jen leželo tak jí to nic neříkalo 😀

já jsem taky dělala zásoby 😉 Musím zklepat,že před vánocema byla všude akce na Pampersy....a ještě te%d ze zásob beru 😀 nejsme hamouni....ale když už tak už 😀 😀

marrha
17. bře 2008

Juli...si nedokážu představit prát a žehlit ještě plíny 😝
používám jednorázovky...i tak u těch dvou je bavlněných velká spotřeba....pořád je něco poblité,tak to jede 😀
jsem si pro začátek koupila 20...a ještě jsem 10 pak přikoupila 😀

daiquiri
17. bře 2008

dani: to je to bříško pak tak hrozně vytahaný? ach jo, no jo, musíme přinášet nějaký oběti 😅
Hm, tak to bude asi nejlepší, postýlky dáme do pokojíčku a já si tam dám starý gauč, aspoň prozatím, i když
ten můj spí jak zabitej, tak mám pocit, že by se ani neprobral 😀

Chudinka malá, ty si teda ale mučitelka 😀 Ale já to chápu, musel to být frmol. A nežárlila ze začátku?

Asi to taky udělám, než pak počítat každou korunu.... I když to budeme asi stejně.

Mně kamarádka doporučila bavlněný jen na utírání když se poblinkají nebo tak....

helisek84
17. bře 2008

Ahooooooj holky

daiquiri
17. bře 2008

Ahoj helisek 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru