Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

simonac
29. bře 2008

dobré ránko holky, právě jsem vás dočetla, to jste se ale rozkecaly 🙂
xenie ...vítám tě 🙂

issaga
29. bře 2008

daiquiri hihi my mame kombika prave fabii 😀

xenie ano ano, jsem z olomouce 😉 do porodnice jsem nechodila vubec, byla jsem v peci jen sve doktorky, a protoze se zdalo vse v pohode na zacatku, tak jsem do porodnice ani nestihla. az v tom 35. tydnu me chtela predat do porodky, ale to prave objevila ten problem (asi jsi to cetla, uz jsem tu o tom psala)...

xenie131
29. bře 2008

murečka: nám až na té genetice ve 12tt dr řekla, že jsou tři typy tohoto těhu:
1. Budou i nadále oba v jednom váčku, tzn. že bude větší riziko transfuzního syndromu, že na sobě budou parazitovat, ale v tom případě se moooc hlídají a prý se odebírá plodová voda případně, když na věc přijde nebo se to nějak řeší lejzrem....
2. Budou mít mezi sebou přepážku, to je náš případ, jakoby zlatá střední cesta, ale to riziko parazitizmu je tu i tak a musí se i tak hlídat
3. se prej stane, že sou mimuša samostatně,a le to je prej moooooc málo.

to musela mít dr teda radost, taky mi řekli, že je hodně dvojčat poslední dobou,a el je to krása. Trocha sme to rozdychávali, kord, když sme pořádně po první kontrole nevěděli, co se bude dík, ale pak sme se ukidnili a myslíme na to krásné.... i když červík hlodá a bát se asi budu, dokud nebudou kluci na světě a nebudou v pořádku.

my bydlíme na vesnici přesně uprostřed mezi přerovem a olomoucí.

Já brala listovku do konce 1 timestr a k tomu calibrum babyplan, to sem vlastně brala už od dubna, než sme se v srupnu pustili do snažilkování a v září se nám zadařilo. Ted už beru jen calibrum mami

neboj,určo to dobře dopadne, neboj, kdyby něco, tak mi písni do ip nebo tak, kdybys chtěla víc pokecat. Bude to v pořádku, věřím tomu 😉

xenie131
29. bře 2008

simonac: ahojky, díky

issaga: jj, četla jsem, čím ste si prošli a co vás čeká, moc držím pěstičky, at sou holky redy a v pořádku 😉 já bydlím 12km od olmika na vesnici. Modlím se, aby kluci byli v pořádku a vydrželi sme to co nejdýl spolu 3v1, jak říkám 😀 sme 28tt, kluci mají přes kilo, jsou tařka stejní, liší se pár deky, tak snad to bude v pohodě, strašně se na ně s přítelem těšíme
chtěla sem se zeptat, byly holky v inkubátoru? platí se za ten inkubátor?

murecka
29. bře 2008

xenie díky moooc za podporu, my s dvojčátkama vůbec nepočítali, dohromady nic o tom nevíme, uvítám tedy každou radu a pomoc 🙂
issaga - vás to zrovna potkalo a přesto jste to zvládli, i když jedna z holčiček bude muset ještě na operaci - pokud si to dobře pamatuju - a holčičky jsou nádherný - musela jsem samozřejmě nakuknout 😀

issaga
29. bře 2008

xenie me pak poslali rodit do prahy do motola, protoze se zdalo, ze bude potreba ta operace srdce hned po porodu a tam se na to specializuji. holky byly na jipce jen v takovem luzku a shora mely vyhrivani - inkubator to nebyl. a bylo to uz v zari, takze to se jeste za nic neplatilo, jak to je ted nevim

murecka
29. bře 2008

holčiny, jdu nakoupit a musím se pustit do oběda, k polednímu se nám vrátí živitel z práce, tak abych měla navařeno - chce mě dneska vyvést do Hypernovy do Vyškova za nákupem 🙂.

dvojmama
29. bře 2008

Krásný sobotní ranko všem 🙂
xenie: vítej 😉

my máme kočárek Jogger, jané a golfky cosatto a všechny se nám do autíček vejdou 😉

xenie131
29. bře 2008

murečka: taky sme nic nevěděli a ještě furt něco zjištujem,jak sme se vrátili z kontroly, tak MP zapl net a studovali sme a syslili, co nás asi čeká a tak všechno. Vidíš, všechnos e dá zvládnout. Kdyby , tak ráda písnu, poradím nebo uklidním 😉 já tu ze začátku myho těhu nikoho nenašla a řeknu ti, byl to docela masakr, ale pak si zvykneš, začneš myslet na to hezké a je to dobry 😉

issaga: nedošlo mi, že holky už maí půl roku, že ste rodili už loni 😅 ale zvládli jste to a všechno bude v pořádku

dvojmama: ahojky, díky

rezinka
29. bře 2008

dobre ranko vsem!
ahoj xenie 🙂 ted jsem skoukla tvoje fotecky, a ze mi to chvilku zabralo 😵 Tak dalsi tehulka s dvojcatkama, ktere se to uz takhle blizi ... nejbliz je zatim simonac, ta bude dvojmaminka v kvetnu a pak uz ty. A jak ti je, je uz ted vsechno v pohode? Citis se dobre?

a holky, jeste k tem kocarkum - ja to zatim jeste moc nekoumu, prece jen mame jeste cas, ale z tech vsech nazvu a typu mi jde hlava kolem. Mame fabii combi a porad jsem pevne doufala, ze bez problemu najdeme nejaky kocarek, ktery se tam po slozeni proste vejdea to teda vc. kolecek. Ale ted jsem docela vyjukana, kdyz jsem si cetla ty vase prispevky, ze to asi nebude jen tak takovy sehnat, co? A na co hlavne u kocarku koukate? Co by mel hlavne mit za kriteria? Ja zatim fakt nevim, jen vim, ze kazdy doporucuje nafukovaci kolecka, ale to je asi tak vse ... jake mate kriteria a podminky pri vyberu kocarku??

issaga
29. bře 2008

rezinko ten nas baby welt ohio twin alu se do fabie kombiku vleze v pohode i bez sundavani kolecek
ja jsem shanela kocar hlavne sportovni a a aby slo polohovat kazde ditko zvlast jak zada, tak nohy, a taky aby to slo dat az do vodorovne polohy, aby se tam daly dat tasky na miminko a nemusela jsem kupovat vic kocaru
taky jsem mela podminku, aby byl lehky, protoze samy dve deti neco vazi a k tomu mit jeste tricetikilovy kocar, to by se mi fakt tlacit nechtelo...
nafukovaci kola jsou pruznejsi... ten nas ma zadni nafukovaci a predni dvojkolecka plastovy... pokud nejedem vylozene do terenu, tak to ujde. jinak ale jak jsou otocny (jdou zaaretovat), tak se s tim kocarem uplne v pohode vytocim na miste, ovladani je fakt dobry 🙂

juliet
29. bře 2008

issa: kolik váží ten tvůj kočárek? já našla na netu informaci, že 20 kg, což mi přijde docela dost. My půjdem zřejmě do Herqula, ten by měl mít "jen" 17 kg. A taky jsem vybírala spíš sportovní verzi, polohovatelný, aby měl otočná kolečka pro lepší manipulaci. Jo a aby se vešel do dveří. Protože některé nevejdou, musí se oddělávat kolečko 😒

Rezinka: zkus mrknout sem: http://www.babyportal.cz/jak-vybrat-kocarek-pra...

simonac
29. bře 2008

holky, termín už mi opravdu klepe na dveře a my jsme do dnešního dne neměli kočárek - dnes jsme ho konečně objednali - jané twi two s lůžky matrix i autosedačkami rebel, barva cherry tak doufám, že budeme spokojení 🙂

helisek84
29. bře 2008

ahoj holky. jak se máme při sobotě?

juliet: s tím "vejít do dveří" - všechny dvojčecí kočárky prodávané na českém trhu se musí vejít do 80 cm dveří, je na to norma. Zjistila jsem to ve čtvrtek na veletrhu. 😉

issaga
29. bře 2008

juliet no ja kdyz jsem ho kupovala vloni, tak vsude bylo napsane 18kg. nevim jestli ted vyrabi nejakou jinou serii nebo neco, ale je fakt, ze je ted psanych 20kg... kdo vi, nevazila jsem ho 😀

helisek ahojky, tvuj nick mi neco rika, chtela jsem s tebou asi bojovat o dupacky na mimiaukci 😉
jinak jak pises - kocarky by dverma projit mely, ale uz se mi parkrat nekde stalo, ze proste neprojdu... na kazdou stranu je sice volno milimetr, ale to samozrejme projit nejde 😠

xenie131
29. bře 2008

rezinka: ahojky, na chvíli sem se musela odmlčet, jj, citím se fajn, akorát na mě působí změna počasí, jeden den je mi suprově a druhej den bych spala a spala, ale snažím se být čiperka, aby ze mě nebyla bábovka 😀
jj, dr říkal, že možná budem rodit v 35 tt, což je tak nějak začátkem června, jinak termín máme 2.7.2008, ale to pochybuju, že to k němu dotáhnem....
jj, kolečka nafukovací sou lepší, než uměly, ty sou na draka, my vybírali podle ovladatelnosti a taky podle trocha ceny, ale faktem je, že tan tako se nám moc líbil, rozhodovali sme se mezi dorjanem a takem, po vyzkoušení v obchodě bylo rozhodnuto, byl na ovladatelnost na rozložení lepší a jednodušší. Taky cena přijatelná, stál nás, fungl novej 8.700,- plus 180,- doprava. Chtěla sem bud tříkolku, ale to se dělají jen sportáky, nebo čtyřkolku, zkoušeli sme i s dvěma otočnymi kolečky, ale to si nedovedu představit, jak bych tady po dědině po kostkácha nerovnostech jezdila, kdyby tu byly lepší cesty, tak bych do toho šla, páč se s tím líp manipuluje, ale u nás bych se spíš umordovala...

simonac: ahojky, jdeš na císaře? a kdy?

jj, to máš oravdu, všechny kočárky projdou80 dveřmi, nevěřila sem tomu,a le jak nám přišla ta trojkolka sporták, tak sem fakt čučela a projelo to našimi všemi dveřmi úplně v pohodě, ta čkyřkolka má stejny rozměry, jako ostatní duo kočárky. Mám spíš děs, jak budem jezdit do obchodnáku, kde neprojedem kolem kasy....

marrha
29. bře 2008

Ahojky...

řešíte auta a kočárky 😵

tak mi máme Renault scénic a všechny kočárky tam narvem,ale když tam dáme Spider swing,tak už nic jiného do kufru nedáme 😀 😀 jsme po strop...

Jinak já jsem měla Ohio twin....byla jsme s ním párkrát venku a prodala jsme ho...neměl přepážku mezi dětma a to nám nevyhovovalo....a byl tam sice rovný leh,ale pak vysoký polosed a sed....ale moji chtěli být v takovém pololehua ten tam nebyl...v 5 měsících do toho polosedu bych je nedala....
Teď jsem si koupila Hoco twin dem....a jsem spokojená(mám ho v albu),váží jen 8,5 kg...má 5 poloh zad....oddělené spaní..vše co potřebuju 😉 jsem spokojená....a zvlášť boudičky.... 🙂 🙂
ale je to umění,vybrat kočár pro dvojčata,aby vyhovoval....přemýšleli jsme o tandemech o všem...a každý kočárek má své pro a proti....

jo a Ohio..píšou,že má 20kg...ale nemá má kolem 18kg...takovou váhu nám řekli,když jsme ho posílali na prodej 😉
jezdilo se sním super....kdyby to dotáhli do konce a udělali to odělené spaní a to co jsem psala ani bych ho neprodávala 😉

xenie131
29. bře 2008

issaga:ještě jsem se chtěla zeptat, jsou si holky fakt na chlup podobny? všichni mě straší, že je od sebe nepoznám...

dvojmama
29. bře 2008

my máme Hondu CR-V a já mám mercedes, ale do toho Jogger narvu jen taktak. Podle mě to chce vyzkoušet, aby se tam ten kočárek vešel 😉

helisek84
29. bře 2008

issaga: máš recht, bojovali jsme spolu o dupky Loana:o) Už je mám doma.
S těma kočárama je to pravda - každý má svoje pro a proti - já když viděla Ohio Twin, tak mě zarazial velikost - spíš maličkost - těch tašek. Přišly mi fakt malé. Trojkolky se mi nelíbí a navíc z 99% procent mají tvrdá kolečka...No člověk fakt musí udělat kompromis.
Ale dostal mě kočár za 27 tis. na veletrhu...bych za něj nedala ani 15 tis. to byl mazec, mi to přišlo jako polotovar. No sranda. Oni fakt neuvaží - místo funkčnosti dávají přednost designu.

juliet
29. bře 2008

bohužel jsem už několikrát jsem četla, že např. oblíbená Zekiwa se do dveří nevejde a musíš oddělat kolečko ...

no jak vidím, s těmi váhami to každý píše jinak ... někdo zřejmě bere jen podvozek, jiný i s korbičkami ... já jsem naživo viděla zatím jen jeden, v letáku byla tato váha, na ostatní se teprve vypravím a určitě to v prodejně pořádně prozkoumám

Xenie, četla jsi někde názory na Dorjan? já jsem to docela studovala a spousta holek s ním není spokojená, prý se velice často kazí. Dokonce jsem četla příspěvek holky, která ho 7x reklamovala. Samozřejmě tě nechci odrazovat, je to tvoje věc 😉

helisek84
29. bře 2008

DorJan jsem si odzkoušela ve čtvrtek a vzdali jsme ho...stejně jako Herqules, ten mě zklamal na plné čáře už minule...Nový kočár pro dvojčata bude vyrábět Bohemia Patron, ale v prodeji bude až od poloviny července - údajně.

xenie131
29. bře 2008

juliet: ahojky, jj, pak sem to četla a když sem ho viděla v obchodě, tak sme od něj ustoupili. Jak sem psala a mám ho i v albíčku, v úterý nám přijde kočárek Tako Happy Twings, tak se těším, snad nás nezklame
trojkolka od Baby Weltu alaska twin je parádní, máme ho už doma z bazárku, je to trojkolka s nafukovacíma kolama, dobře ovladatelná, vlezou se do něj tašky z toho taka, tak sem říkala, že tokdyžtak budu střídat 😀

simonac
29. bře 2008

xenie... chtěla bych rodit cisařem, ale ve zlíně mi řekli, že pokud se děti otočí správně, tak císaře na přání nedělají, já už jsem si jeden porod vyzkoušela a fakt znovu nemusím - tím ovšem nechci nikoho strašit, znám spostu holek co řekly, že to byl nejkrásnější zážitek v životě, já jsem asi jiná ☹

docela mě to štve, že císaře na požádání nedělají ani u dvojčat, když jde rodit nějaká ta naše celebrita nemusí ani čekat dvojčata a šup už ji berou císařem - naposledy třeba Dara Rolinc 😒

i když na druhou stranu znám spoustu maminek co rodily císařem i přirozeně a říkají, že není nad přirozený porod, tak pak fakt nevím......ale hlavně at vše dobře dopadne a všichni jsme zdraví, to je nejdůležitější, nee? 🙂

marrha
29. bře 2008

Helisek..byla jsi na tom veletrhu?

a co to bylo za kočárek za 27 000 😕

já jsem první kočárek(spider swing)kupovala přes bazar...věděla jsem,že pak budu chtít jiný až se jezdí v reálu tak se pozná co komu vyhovuje 😀 😀

marrha
29. bře 2008

Heli..y jsi myslím psala,že chceš s taškama,že?
a nekoukala jsi na Teutonii,jsou to sice dost drahé kočáry,ale četla jsem jen chválu a četla jsem,že ty tašky jsou tam dost široké 😉

helisek84
29. bře 2008

marrha - byla, ale stálo to tam za prd. Moc výběr pro dvojčata nebyl...spíš žádný než nějaký.

Za těch 2t. byl Hartan...ale nevím přesně který.

xenie131
29. bře 2008

simonac: já sem zvědavá.... ptala sem se myho dr, a on mi řekl, že ze 70% se u dvojčat dělá císař, budu rodit v olmiku, tak doufám, že to proběhne v klidu at tak či tak. Máš recht, hlavně aby to bylo v pohodě, názory na způsob porodu znám taky ke všemu pro a proti... to je jako se vším, Já ještě nerodila, tak nevím, bojím se ohojího 😅 císaře, že se mi to špatně bude hojit nebo tak a normálního porodu, že se v průběhu něco zvrtne a stejně to budou muset dodělat císařem... tak uvidíme...

marrha
29. bře 2008

Aha..my jsme tam měli v plánu jet než jsme pořídili kočárek kvůli kočárkům a autosedačkám....nakonec jsem už všechno pořídíla,takže tam nejedem 😀 😀
a vidím,že jsem o nic nepřišla 🙂

helisek84
29. bře 2008

marrha: sehnali jsme kočík, který má tašky 35 cm a přesto se vejde do 80 dveří - zkoušeli jsme to 🙂 Je odpružený i pod "boudičkou" nejen na kolečkách, má 5 poloh opěrky zad a jak bych řekla "plnou výbavu". Navíc nám ho ušijí přímo v barvě, kterou chceme. Je to super. Jsme na 100 % rozhodnutí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru