Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

daiquiri
3. dub 2008

Ahoj holky 🙂
fiallinka..držím palce, neboj, všechno bude v pořádku, jinak bys to určitě cítila!

rezi...no tak nějak mě škrtily kalhoty, teď mám teda už těhu, ale bolí mě zadek, prostě asi nějak blbě sedím, křeče mám kolikrát taky, hledám polohu jak si sednout ☹ Jinak já nevím jak vy, ale pro mě je utrpení i spánek.
Byla jsem zvyklá spát na břiše, teď to bohužel nejde, tak se v noci pořád budím.

Jo a včera se mi udělalo parádně zle, byla jsem si sednout na kafe s kamarádkou a najednou tma před očima, udělalo se mi zle, klepaly se mi nohy, celá jsem se opotila. trvalo to asi pět minut, kdybych někde stála, tak
už jsem na zemi 🙄
Stalo se vám to taky někdy?

simonac
3. dub 2008

dai...včera jsem byla s hoklama na večeri a z niceho nic,jsem se celá zpotila, nic moc pocit ☹

daiquiri
3. dub 2008

Potím se skoro pořád, ale tohle bylo fakt hnusný, vůbec jsem nevěděla co mám dělat, na vzduch jsem nemohla, bála jsem se, že sebou v půli cesty seknu ☹

helisek84
3. dub 2008

ahoj kočky

rezinka
3. dub 2008

dobre ranko mamči !
fialinko taky drzim palce, dej pak vedet, jak ty mali prdouskove radili 😵

daiq tak presne to mam taky, nevim jak si sednout, spis vzdycky polosedim nebo si rovnou lehnu (i k TV na gauci) a to jsem o mesic min, ne ty. a s tim jak se ti udelalo blbe, to se mi taky stava, ale nastesti malokdy, doted zatim asi jen 2-3x, ale u me to souviselo vzdycky s tema krecema, chytla me krec, udelalo se mi behem vteriny hrozne zle, polil me ledovy pot a uz jsem hledala, kam si sednout, abych sebou nesvihla. Nastesti se mi to stalo vzdycky doma, takze jsem to v klidu rozdychala. Ale prijemny to teda fakt nebylo 😖

rezinka
3. dub 2008

a na to spani na brise jsem se vas chtela uz taky dlouho zeptat, tak ted jsi mi to daiq pripomela - od kdy tak nemuzete spat na brise? a proc? uz vas to brisko tlacilo?? ja spim zatim na brise uplne v pohode, ale taky jsem "teprve" ve 12. tydnu, tak to snad zatim nevadi, nic me netlaci, tak jen doufam, ze to nevadi ani mrnouskum ...

marrha
3. dub 2008

Ahoj holky,

Heli tak co?včera u doktora?

Fialinko držím palečky..neboj všechno bude v pořádku 😉

Daiq..mě to dělalao často ale až ke konci,bylo mi to vysvětleno tím,že miminka něco přilehnou a je to hned....a kamarádka čekala jen jednoa tohle měla celé těhu ☹

marrha
3. dub 2008

Heli tak jsem si přečetla,že dětičky se nechtěli ukázat 🙂

daiquiri
3. dub 2008

rezi..mně už dělá problém se i sprchovat. Jsem zvyklá sprchovat se na bobku, máme vanu, takže už mě bříško tlačí a bude hůř. A křeče máš jenom v břiše? Mně právě vůbec nic nebylo, dobře jsem se bavila a najednou rána a bylo mi takhle zle.....

Zkus si přečíst tohle:
http://www.miminka.cz/clanky/tehulky/problemy/s...

juliet
3. dub 2008

Daiquiri, mě se to taky občas stane, ale spíš to přikládám nižšímu tlaku. Před těhotenstvím jsem ho měla normální, teď ho mám nižší a občas mám něco takového co popisuješ. Zvykla jsem si nosit u sebe sladší pití, po chvilce to přejde.

rezinka
3. dub 2008

se sprchovanim ve vane jsem si taky rikala, ze nic moc a presne - ze "bude hur", ale nastesti mame i sprchovy kout, ale ten dlouho nebyl dodelany, neni ani ted, teda v podstate je - je vydlazdeny, pridelana baterie, ale chybi takovy detail - jeste tam nemame zastenu 🙂 , nicmene to nam uz nebrani v tom se tam sprchovat. sice je vzdycky kolem tak trochu potopa, ale vsak ono to uschne. Takze za ten sprchovy kout jsem a myslim, ze jeste budu hooodne vdecna!

daiquiri
3. dub 2008

juli...já měla vždycky nižší tlak, když jsem byla mladší, tak jsem i omdlívala, ale spoustu let se mi to už nestalo.
Je mi jasný, že se teď tělo mění a reaguje jinam, prostě jsem se trochu vyděsila.

rezinka
3. dub 2008

juliet a mela jsi i ty krece ?? ja mam nizsi tlak normalne, natoz asi ted 😒

daiq podobny clanek o spani jsem shodou okolnosti dnes rano taky cetla 🙂 me se zatim spi dobre, ale resim, kdy prave prestat spat na brise, abych je tam moc "nemuchlala" 😀 Jo a krece mam jenom v brise, ale uplne to staci 😖

fiallinka
3. dub 2008

holky, ještě dotaz - pokud jste chodily normálně do práce, kdy jste to řekly?

marrha
3. dub 2008

😀 😀

kdo máte sprchovací kout,tak buďte rády.....pro mně bylo utrpenído té vany jen vlézt ☹ 😀 😀 😀

daiquiri
3. dub 2008

fiallinka... já už v 8 tt, hlavně kvůli tomu, že děláme na směny a taky kvůli tomu, že jsem kvůli hematomu šla na měsíc na neschopenku.

rezi.. být tebou tak už bych to asi neriskovala, mně asi vadil spíš ten pocit, že je nějak utlačuju 😀 Největší křeče jsem měla tak ve 12 tt, to jsem v noci i budila bolestí, teď už mě tam občas jen píchne 😔

rezinka
3. dub 2008

daiq tak to jsi me uklidnila, ze jsi mela taky takove krece. ja se na tohle vsechno chystam ted v pondeli zeptat doktorky, jdu si pro tehotenskou prukazku (to abysme vecer s manzou zasli oslavit treba nejakou dobrou večeří 😀 ) , tak se ji prave chci zeptat jak na ty krece, tak na to spani na brise.

jo a taky se ji urcite zeptam na 3D utz, kdy na nej mam jit, kdyz chci videt mrnousky pekne cele a ne jen oblicej. nebyla jste na tom nektera ??

marrha
3. dub 2008

Rezi já na tom nebyla,nechtěla jsem...

ale holky co byly si to nemůžou vynachválit 😉

rezinka
3. dub 2008

helisku - jak ti dopadla vcerejsi kontrola ??

rezinka
3. dub 2008

marrha a proc jsi na to nechtela ??

marrha
3. dub 2008

Rezi,protože tam jde vidět už podoba miminka,jako profil apod...a já jsem chtěla mít aspoň njaké překvapení,když jsem nevydržela si neříct pohlaví 😀

záleží taky kdy jdeš..od nás holky byly různě...

juliet
3. dub 2008

rezi, já už hodně dlouho jím magnezium, tak křeče nemívám
3D jsem nebyla, stojí to u nás 1000, to mi přijde docela dost, raději koupím něco mimískům ... (navíc když jsem byla na UZ v 1. trimestru, tak doktorka na chvíli přepla te UZ na 3D, ale mimísci byli špatně natočení, tak moc vidět nebylo - to mě taky odrazuje)

daiquiri
3. dub 2008

rezi.. mně doktor řekl, že je to normální, dokonce jsem to pak četla i v nějaký chytrý knížce. Nenormální jsou velký nepřirozený bolesti, tak neboj!
Já se na 3D nechystám, dr mi i řekl, že je to zbytečný, že to stojí peníze a já popravdě ani po tom nějak netoužím. Souhlasím s juliet, je to dost peněz a vlastně si raději počkám až uvidím prcky naživo 😀

rezinka
3. dub 2008

teeeda, tak ja si myslela, jak je o ten 3D utz velky zajem a vy na to zadna nechcete 🙂 ja na to chci urcite, byla jsem na tom predloni s tehotnou kamaradkou a byl to naprosto uzasny zazitek. je sice fakt, ze uz tam krasne vidite rysy toho miminka, ale stejne je pak prece jen rekneme "jine", kdyz se narodi ... Ja si nasla nemocnici v Usti n.L., kde to delaji za 750,- , daji vam fotku a jeste i DVD, coz mi prijde super. Jen nevim, jestli se za 2 mrnousky nezvysi i dvojnasobne cena 😖 ?

daiquiri
3. dub 2008

To je přeci každýho věc, když chceš jít, tak běž, určitě ti to udělá radost.Pro mě tohle třeba není tak důležitý, já se těším až půjdu na velký UZV ve 20 tt a už budu moct objednávat věcičky 😀
Určitě se cena nenásobí, neboj 😉

rezinka
3. dub 2008

tak to bych byla rada, kdyby si nenauctovaly dvojnasobek 🙂

na to objednavani se taky uz hrozne tesim, ale na to nejdriv musime mit cislo popisne a to jeste nemame. ale do konce kvetna snad bude, tak pak se na to hned vrhnu 🙂

marrha
3. dub 2008

Rez neboj částka se nedvojnásobí 😀

ale četla jsem,že u dvojčat tam nic moc nejde vidět...záleží jak jsou tak ynatočené...

od nás má taky jedna dvojčátka a byla na tom a šli vidět pěkně a moc si to chválila....

a jak píš Daiq....pro mně to nebylo taky podstatné..já se těšila na UTZ ve 20tt 🙂

alenka83
3. dub 2008

ahoj holky, omlouvám se, že Vám vstupuji do diskuze.

Rezinko, pokud Ti mohu poradit, tak do UL nemocnice na D nechod. Za 1. to tam stojí stejně 1000 kč a za 2. Ti záznam udělají na VHS místo DVD. Když jsem tam byla na velkém ultrazvuku, tak ta paní ani nevěděla, jak že se ten 3D zapíná, takže bych spíš doporučila Dr. Zahrádku. Telefon je na netu, dkyž si zadáš 3D a hned Ti tam vyjede. Takže asi tak.

Jinak ostatním hodně moc štěstí s dvojčátkama, ať krásně rostou a jsou zdraví. Také jsem si vždy přála dvojčátka,ale teď jsem asi ráda za to jedno mrně🙂

daiquiri
3. dub 2008

Taky si myslím, že záleží jak budou natočený, někdy je špatně vidět jedno mimčo, natož pak dvě.

ahoj alenka, děkujeme moc 🙂

rezinka
3. dub 2008

alenko ja mam prave od kamaradky kontakt na toho Dr. Zahradku, takze se planuju objednat prave k nemu, ale kazdopadne diky za informaci, alespon jsem si potvrdila, ze bude asi fakt dobry 🙂 !

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru