Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

helisek84
9. bře 2008

chiw, mně bylo řečeno, že zárodky vytvořené máme, tak jsem zvědavá. Ve kterém jsi tedy tt? Mně spad zadek a stehna, takže je to goood, zatím:o) No uvidíme, jaká budu hrouda za pár měsíců.

chiwule
autor
9. bře 2008

heli, zatím jsem 7týden, to jim ještě musím dát čas - teď se jim tvoří ruce a nohy a oči 🙂 jakmile mi potvrdí příští týden srdeční akci, dám si to už do profilu, je to pro mě takový mezník, že už tomu budu věřit, až je nejen uvidím, ale i uslyším 😀

helisek84
9. bře 2008

chiw, slyšet je můžeš až od 12 tt, vidět tlouci srdíčko můžeš už teď. Našim prckům srdíčko cukalo už 6tt+5, teď jsem ve čtvrtek na utz a jeden předváděl hotovou taneční show 😀

chiwule
autor
9. bře 2008

heli, no nevím, moje kamarádka je o 2 týdny dýl těhotná a tvrdí mi, že už v 5tt slyšela srdíčko ... každopádně potvrzení srdeční akce nás čeká příští týden - ať to znamená co chce 😉 , tak uvidíme, jestli vydrželi obě nebo jen jedno mimčo. zatím mám jen takovou duchařskou fotku, dr mi toho moc neukazoval ani neříkal, ani krev mi nebral, takže netuším, jakou výši HCG mám. Možná mě nechce zbytečně plašit, přeci jen už nejsem nejmladší a tak se může stát cokoli 😉 🙂

helisek84
9. bře 2008

může být drzá otázka? co znamená, že nejsi nejmladší? v 5 tt srdíčko ještě snad ani nebije, ne? stát se může cokoliv, i u mě...u kohokoliv a věř, že jsem z toho po.raná až za ušima.

chiwule
autor
9. bře 2008

já nevím, co tam viděla nebo slyšela, ale vím, že od 6týdne srdce pracuje, protože má už vyvinuté chlopně (nebo jejich zárodky), tj. už samo pumpuje krev. Já budu 8tt, tak snad už něco vidět nebo slyšet bude, nechám se překvapit...

jinak na první těhu jsem fakt biologicky už dost stará - je mi 34let. A vzhledem k tomu, že to asi na 99% jsou dvojčata, tak si mě dr hoodně hlídá 😉 A kolik je tobě?

to víš, já jsem taky děsně po.raná, zvlášť do toho 12týdne budu. Moje skoro sestřenice (je to manželka bratrance mého muže) potratila 4x!!! do 3 měsíce, v 8-10.týdnu! 😨 To si vůbec neumím představit 😕 Takže první co si trochu oddechnu bude až budu mít za sebou první trimestr 😵

a to s tou váhou je mi v důsledku úplně šumák, hlavně když mimískové budou v pořádku - na hubnutí se můžu soustředit potom až se narodí 🙂 teď potřebují tu nejlepší péči a tu nejlepší výživu 😉 😎 Nepochopím ženský, který drží dietu v těhotenství - taky takovou jednu znám 😕

helisek84
9. bře 2008

tak mně je o 10 let míň než tobě - na 100% jsou to dvojčata 🙂 Ještě než jsem byla u svého dr. na potvrzení, skončila jsem ve špitále na 3 týdny - začala jsem špinit, byl tam hematom...no prostě nervy. Takže jsem okamžitě musela skončit v práci, nemůžu nic dělat, nic nosit...no na palici.
V nem.jsem chodila na utz 2x týdně a vyptávala se jako trotlík, bylo mi řečeno, že chlopně se vyvíjejí až později, že do cca 10 tt je to jen shluk cév, proto nejde nic slyšet a od 12 tt, že by mělo jít i slyšet.

Já se hodně bojím genetiky, i když u nás v rodině (ani u manžela) pro nic takového předpoklad není. Neumí si představit, že by mi je po 4-5 měsících vzali...to je pro mě děsná představa.

A na hubnutí taky prdím, ať se mimísové mají dobře, já to potom vyběhám (kolem mimísů a zvířectva práce dost).

chiwule
autor
9. bře 2008

no to víš, pořád se máme čeho obávat... ono je na jednu stranu dobře, že je lékařská věda tak daleko, protože dokáže spoustu věcí zjistit dopředu, ale zas toho víc víme a máme se víc čeho bát 😒
taky si říkám, že jsou určitý velký mezníky v těhu, ke kterým se chci pomaloučku posouvat - 3. měsíc, pak testy na genetiku, pak druhý trimestr a pak vydržet co nejdýl neporodit, aby byli co nejvíc vyvinutí. Mým snem je alespoň do 38. týdne, to si fandím co 😅
jinak já špinila a krvácela hned první měsíc, v době, kdy měla normálně přijít mrška a proto jsem taky tak brzo zjistila, že jsem těhotná - u nás v CAR máme v případě, že dorazí po IVF menzes testnout a pak se objednat na kontrolu. Já testla a našla dvě čárky 😨 byla jsem z toho krvácení dost vyplašená, tak jsem hned naklusala k dr... to ještě vůbec nic na UTZ neviděl, ale hned mi řekl, že to vypadá že jsem těhotná a že mám přijít za týden. A to už byli vydět ti dva duchové co mám v albu 😀 takový malý bublinky s červíčkama uprostřed, schovávali se za sebou 😀 jsem docela zvědavá, jak budou pulečci vypadat teď 🙂

daiquiri
9. bře 2008

chiwule, mně je 31 let a všichni mi říkají, že jsem mladá /doktoři/ 🙂
Jinak já mám 164 cm, teď mám 52 kg. Nabírám taky na zadku a stehnech. Jinak do 8tt jsem přibrala 3 kila, začala jsem strašně jíst, bála jsem se o miminka, že jsem byla hubená, tak abych je donosila.
Taky jsem měla děsný strach do 12 tt, to je normální, my na mimčo čekali 2 a 1/2 roku.

A srdíčko jsem slyšela v 8 tt 🙂

helisek: já teda nešpinila, ale hematom jsem taky měla, měsíc jsem byla doma na neschopence.

chiwule
autor
9. bře 2008

ahoooj daiquiri 🙂 můj gyndař mi taky furt tvrdí jak jsem mladá, a to se o mimčo snažíme 4roky 😎 s tím 8tt jsi mě potěšila, to bych možná mohla příští týden taky něco slyšet 😎
holky vy se tak máte, že jste o půlku napřed jak já, já už chci takýýýý 😀

daiquiri
9. bře 2008

chiwule: CAR myslíš Apolináře?

Holky, já myslím, že je lepší když je medicína tak daleko, teď ti udělají screening, máš možnost zjistit jestli
se ti nenarodí mimčo s Downovým syndromem a můžeš se rozhodnout jestli ho donosíš nebo ne.

chiwule
autor
9. bře 2008

daiquiri - já chodím do Pronatalu, gyndaře mám pak na Praze 4 ... center asistované reprodukce je jen v Praze kolem 8 různých s různou kvalitou péče a úspěšností ...
taky si říkám, že u postižených dětí je fakt lepší, když se nenarodí - sice si neumím představit dát miminko pryč, ale asi by to i pro něj bylo lepší, než být závislé celý život na druhých lidech 😒

daiquiri
9. bře 2008

Aha, tak moje dvojčátka jsou od Apolináře 🙂 Takže jsi taky po umělým? Jestli se teda můžu zeptat?
A kolikáté IVF ti vyšlo? Nám hned první, byl to docela šok. Ke všemu mi odebrali jen dvě vajíčka a obě se chytly 😉

To já taky ne, ale vím, že by bylo chudák.

chiwule
autor
9. bře 2008

jasně, můžeš, už jsem to tu psala - po umělým a hned první se povedlo. My byli podle dr oba zdraví, nikdo neví, proč nám to samo nešlo, proč se nepovedlo. Já měla 26odsávaných vajíček, použili 13ks tak akorát zralých a oplodnili se všechny, který udělali uměle - 10 kousků. Jedno se po 2 dnou dnech přestalo dobře vyvíjet, takže nám zůstalo 9 mimísků. 2 mi zavedli a 7 dětí ještě máme v lednici 😀 manža se děsí, jestli budeme mít takovouhle úspěšnost po zavedení, že to je skoro jak Klabzubova jedenácka 😀 a že si budeme muset koupit mikrobus 😀 😀 😀

daiquiri
9. bře 2008

Hm, tak to jsme na tom úplně stejně, taky nám nezjistili jediný problém, proč nemůžu otěhotnět.
Ty jo, to jste jich měli hodně. To my bohužel v mrazáku žádný nemáme ☹
A nebylo by to hezký tolik dětí???? 😀 😀

chiwule
autor
9. bře 2008

hezký by to možná bylo, ale v mém věku asi dost rizikový mít hned za sebou 4x dvojčata 😵 navíc v mražáčku můžou zůstat max 5let, dýl to věda ještě neumí... po rozmražení taky část z nich nepřežije, takže tolik by jich asi ve finále nebylo... každopádně víc jak 4 děti ani nejde uživit v tomhle státě 🙂 a tak velkej byt taky mít nebudeme... takže to zkusíme max ještě jednou a zbytek má holt smůlu...

marrha
9. bře 2008

Ahoj holky...moc Vám gratuluji k dvojčátkům 😵
taky už je doma mám... 🙂

a začetla jsem se do toho článku co jste dávaly odkaz...o dvojčatech...
a je to bohužel pravda....
Lidi jsou neslušní a vyptává se každý..jstli je máme v rodině,jestli kojím....každý načumuje do kočárku..řeknu vám,že mně to opravdu už někdy štve...a už jsem někdy zareagovala hnusně...
to samé bylo na konci těhu....břicho jsme měla obrovské a každý hleděl 😲 😠 jsem si vždycky neodpustila říct,že si nalepím na čelo lístek,že čekáme dvojčata 😀 😀 a manžel mně táhl pryč 😀 😀

daiquiri
9. bře 2008

Aha, já myslela, že tam můžou být neomezeně.
A chtěla bys pak ještě jedno? Já jo, ale říkám to teď, kdoví co bude.
Jsem jedináček, takže bych chtěla víc dětí, i ty dvojčátka mi vyhovujou 🙂

chiwule
autor
9. bře 2008

marrho 😀 😀 jsem viděla na cizím online shopu tričko s nápisem PREGNANT NOT FAT, hned jsem si ho chtěla koupit 😅 bohužel by tomu ti naši důchodci v ČR vůbec nerozumněli 😀

marrha
9. bře 2008

Chiwu 😀 😀
tak si nech udělat s Českým nápisem..... 😀
ale lezlo mi to fakt na nervy... 😝 nedávno jsem vymazala alba těhu fotky...na druhé straně se jim nedivím,že tak koukali 😕 😕 😀 😀

chiwule
autor
9. bře 2008

daiqi - já bych ještě jedno chtěla, ale manža se bojí, že by to zas byla dvojčata 😀 a taky uvidíme co bude, my jsme doma tři ségry, tak třeba budeme mít teď kluky a budu dál toužit po holčičce 😎

chiwule
autor
9. bře 2008

marrho když ono to tak v češtině nevyzní 😀 když napíšeš TĚHOTNÁ NE TLUSTÁ tak to není tak vtipný 😀
bylo to totiž propojené do kříže dolů, přes to N ve slově pregnant, písmenko O bylo červeně, a to T zas navazovalo na slovo FAT takže to hezky vyniklo 😅

chiwule
autor
9. bře 2008

holky, mám děsnej hlad, jdu si uvařit něco k obědu - manža ještě vyspává 😒

marrha
9. bře 2008

No to je fakt 😀

já jdu nakrmit hladovce 🙂

daiquiri
9. bře 2008

marrha: toho se taky bojím, těch těch zvědavých dotazů a tak. Hlavně dotazu jestli je to přirozeně nebo ne. Já se za to nestydím, ale od cizích lidí se mi to zdá dost nevhodný.
A proč si je vymazala, vždyť tady na stránkách to snad může být každýmu jedno?! nebo ne? 😝

chiwu: to tričko bych taky brala, dobrá recese a důchodci kolikrát umí líp anglicky než my 😉

marrha
9. bře 2008

Daiq..jo já to nevymazala kvůli lidem tady...ale chtěla jsem uvolnit album už dětem 🙂 ,když už teda těhu nejsem 🙂

no a zrovna na tohle se ptají nejvíc 😒
já je mám po hormonálních prášcích..a taky se mi to nechce vykládat každému kolemjdoucímu...nechápu to..já bych se na to cizího člověka nezeptala 😒 😠

marrha
9. bře 2008

Tak teď už musím jít 🙂
jsem ráda,e jste založily tuhle diskuzi 🙂 prožívám to celé znova ve vzpomínkách 😵 není to zas tak dávno...a letí to šíleně rychle....teď jsem rodila a už se mi tu kutálí půlroční cvrčci 😵

fiallinka
9. bře 2008

holky, dotaz - bylo vám špatně? A jestli jo, tak odkdy.... ?
Chiwule: kolikátý den cyklu jsi měla OPU?

daiquiri
9. bře 2008

Fakt? Lidi prostě někdy nemají soudnoust, já bych se na to cizího člověka nezeptala, teda kromě diskuze tady, kde je na tom většina z nás podobně 🙂

Mimochodem, máš nádherné dětičky! kluk a holčička to je naprosto ideální, snad se nám to taky povede 😎

fiallinka: já se přiznám, že mně nějak moc špatně nebylo, spíš tak žaludek na vodě, únava - teď už je mi absolutně fajn. A trvalo to tak od 5 tt - cca do 10 tt.

chiwule
autor
9. bře 2008

fialinko, počkej spočítám to... myslím, že 12DC. a ty? a za jak dlouho jsi měla ET? já za 4 dny...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru