Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

luckamb
28. dub 2016

@odvarkova v Tescu jsem kupovala dokonce nějaké 0 s výřezem na pupík.

pavlapavlapavlapavla
28. dub 2016

@petrapelech no my máme nejrizikovější těhu. Jednovajky bez přepážky mezi s sebou. Takže proto. Jinak bysme rádi vydrželi doma 😀 .. ale co to už těch pár týdnů doklepeme 😀 .. radši hlídaná než nějaký průšvih 😀

petrapelech
28. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla No to jsem nevedela, ze cekate jednovajky..Tak to je jasny,to vas musi pohlidat 🙂

petrapelech
28. dub 2016

@luckamb @odvarkova tak to dekuju za rady.Koupim od kazdyho balik a pak uvidime 🙂Nevim jak vy,ale ja zatim kupuju vel.2,protoze nevim jak budou prdolky maly,tak aby mi tady ty nejmensi nezustaly..

hvizdulkal
28. dub 2016

Ahoj, jen jsem k vam nakoukla. Mam doma sedmitydenni holcicky, vyvolany porod v ukoncenem 38. tydnu kvuli preeklamsii. Do porodnice jsem kupovala pandy jednicky z feeda a ty sedeli skvele. My jsme teda byli docela velky 2650 a 2900 g, holky po porodu dost zhubli, tak ty pandy sedeli porad dobre a kdyz se mi oprudili, dala se dovnitr dat i latkova ctvercovka. Ted stridam jednorazovky ( nosime dvojky Pandy a Happy) s latkovkama a pampers nam nesedi, kolem nozicek to je holkam velky, takze dost casto se nam stane nehoda.

luckamb
28. dub 2016

@petrapelech jo, ono to jde dost stáhnout. Malý měl 2.7 a zhubnul na 2.6 a s dvojkama plinkama to šlo. Jedničky koupím dvoje.

petrapelech
28. dub 2016

@luckamb Mám to v plánu uplně stejně 🙂 Uplně vidím u švagrové, jak malej roste a kupujou větší a větší plínky..

evulina77
28. dub 2016

že vám sem lezu, ale nedá mi to. Moje holky byly docela velký miminka (3,8, 3,75 a 3,5 kg) a jedničky plínky nosily zhruba 1 měsíc. Možná i víc. Podle mě je škoda kupovat větší plínky už jen proto, že jsou jedničky na kus levnější než dvojky a prostě čím větší plínka, tím je to dražší... Za začátku mimča většinou kakají dost často a hodně se přebaluje. Může to být i 10 plínek za den. V podstatě po každým kojení se přebaluje...

micaella23
28. dub 2016

Moje mela 2,4kg a babylove z DM jako jedine nam super sedeli a pouzivala jsem ty uplne prtavy new born, ted uz jsem u trojek, zkusila jsem x plin x znacek ale furt nespokojenost, ona ma pidi zadek a pidi pas ale silene siroky rozplacly bricho, vypada jako zaba🙂 a to je pak problem to dobre zapnout a neco sehnat

zoot
29. dub 2016

ahoj holky, koukam, ze je diskuse o plenkach. my pouzivame bella happy (2-5kg), sedi dobre, deti se narodily s 2,3 a 3,3 kg, ted ma syn pres 4kg a stale mu jsou 🙂 A kvalita vyborna..

luckamb
29. dub 2016

Holky, prostě každé dítě je jiné a každá z nás si nakonec najde ty svoje. Mě třeba ani DM ani bella happy nevyhovují. To je prostě co dítě to jiná plenka 😀

motley
29. dub 2016

Já jsem první velikost 0 (happy bella a pampers - zrovna je uvedli na trh), 1 a 2 kupovala bílé pampers, pak jsme přešli na zelené pampers. Při přebalování jsem doma používala namočené ubrousky z lékárny do vody a když jsme byli na cestách, tak vlhčené ubrousky a vždy bepanthen. Také se nám stalo, že se dvojčata osypala i po zelených, ale následně jsem zjistila, že byla jiná šarže a za 2m se to zase srovnalo. Každé dítě je jiné, ale vyjma pampers bohužel nic jiného používat nemůžeme, oba se hned osypou.

zluva
30. dub 2016

U nas to same. Dcera jedine Pampers. Zkousela jsemhuggies, plenky z Tesca i Lidlu ale povsem krom Pampers se osypala.

matkaradka
30. dub 2016

ahojte, tak se k vám taky přidám,jestli můžu 🙂 máme s mužem dcerku(4 roky), synka(2 roky) a v listopadu máme termín s naším velkým překvapením :D zatím se zdá, že dětem se daří dobře, tak už se moc těším, řešíme samozřejmě auto, bydlení(jsme ve třetím patře bez výtahu a hlavně do domu není bezbariérový vstup)...i když v bytě třeba ještě pár let vydržíme, než postavíme 🙂) chci se vmísit do diskuze o plenkách 🙂 nemužu si vynachválit látkovky. u obou dětí to bylo super, navíc se nám podařilo kolem jednoho roku odplenkovat uplně...takže pokud to jen trochu půjde, pofrčíme v nich zase. nemám žádný extra vybavení, normálně hafo čtverců a pár svrchních plenek... dá se pořádit extra sper vychyvtaná výbava na látkování, ale to mě nikdy nepudilo řešit... takže tak 🙂 co trošku řeším je vybavení domácnosti :D doteď sem nechtěla myčku ani sušičku, ale jako zase když si představím že tu bedu mít 4 děti, nejstarší 4 roky... :D s těma plínama asi sušika pomůže...navíc mimoušci budou na zimu, tak nevím kde bych ty kvanta plín sušila....sem se teda rozepsala :D snad nevadí....

luckamb
30. dub 2016

@matkaradka ahoj, máme to v podstatě stejně, jen tu nejstarší já mám skoro 6ti letou. A sušička je něj vynález na světě!!! Už máš po screeningu? Já jdu ve čtvrtek

mosquito
30. dub 2016

@matkaradka Ahoj a vítej 🙂 Já se taky rozhodla látkovat, i když ještě žádné děti nemáme. Nebudeme mít ani sušičku, ale říkám si prckové jsou na léto, tak to budeme sušit venku a v zimě se uvidí. Ty čtverce schnou rychle i uvnitř, ale ty vkládačky tedy, to je něco 🙂 Myčku sice máme, ale zase jsem odmítla do nové kuchyně pořídit mikrovlnku 🙂
Prckové v listopadu - to jsi jaký týden?

mosquito
30. dub 2016

@broucziyk Neboj, to zvládneme 🙂 Začátek asi bude náročnější, ale prckové si spolu vyhrají a určitě si s nimi užijeme. Někdy si říkám, že to je možná "jednodušší" než mít dvě děti rychle po sobě. Ale uvidíme za pár měsíců. Snad vám tu nebudu psát zoufalé zprávy, jak je to strašně vyčerpávající 😀

broucziyk
30. dub 2016

@mosquito no hele tohle si říkám pořád představa že mám např roční dítko a do toho miminko, ani jedno bez plen to jedno začne ťapat a ty s tím druhým na rukou lítáš no nevím nevím :D

odvarkova
30. dub 2016

@matkaradka Ahoj. Vítej mezi nás vyvolené 😆 já už mám tři děti a čekáme taky v listopadu překvapení 😉 bude to mazec, ale to dáme. Bude sranda. My zase rekonstruujem první patro v rodinném domě. A musíme pohnout, aby jsme to stihli, než se maličké narodí. Abych si to tam pro ně stihla trochu připravit.

odvarkova
30. dub 2016

@luckamb přidej
@matkaradka do naší skupinky. Pokud už se stalo, tak se omlouvám 😊😉

smallinka
30. dub 2016

@mosquito mám dvojky a ano je to mazec. Zvláště pro prvorodicku z 0 rovnou 2 deti. ..zahul změna jako prase 🙂 ale jsem ráda že máme dvě deti při jednom. Určite lepší než brzy po sobe. ..není to dvojnásobna práce podle me ale spíš tak 1,5...delas dvakrát všechno ale tu samou věc. ..a deti dvojky ti spí vesměs zaráz 😉 každopádně budeš potřebovat pomoc od manžela nebo mamky nebo tak je to fakt náročny. ...přeji hodně štěstí. ..

luckamb
30. dub 2016

@odvarkova nestalo, provedu

matkaradka
1. kvě 2016

🙂 díky za uvítání 🙂 jsem ve 12. týdnu a NT máme za týden v pondělí 🙂 termín je 13. listopadu 🙂 ženy, užijte si ten dnešní svátek zamilovaných :D ! jen co muž vstane, zatáhnu ho pod třešeň ;D

odvarkova
1. kvě 2016

@matkaradka tak to je super. Máme stejný termín porodu 😀 takže dnes začínáme 13tt. I tobě přeji krásný první máj.
A přidej se k nám do skupinky "dvojčátka 2016" 😉 protože diskuze budou brzo zrušené.

luckamb
1. kvě 2016

@odvarkova počkej, ruší se jen Soukromé diskuze, takhle pojede beze změn dal. Ale už jsem @matkaradka pridala

mandarinka11111
1. kvě 2016

Ahoj holky, ráda se k vám přidám. Mám 3 syny a teď čekám dvojčátka. Dvě holčičky. Termín mám 19.9. a dnes jsem 20+6tt.

luckamb
1. kvě 2016

@mandarinka11111 ty jo, jo gratuluji. Asi taky překvapení, co?!

mandarinka11111
1. kvě 2016

@luckamb ano, překvápko to bylo. A veliké. O čtvrtém miminku jsme mluvili, ale až tak za dva roky. Nejmladšímu synovi je teprve 15 měsíců. Al snad to nějak zvládneme. Musíme.

petrapelech
1. kvě 2016

Holky,trochu z jineho soudku...Jak je to prosim s materskou s dvojcaty?Nekde jsem cetla,ze se pobira 9 mesicu..To se po porodu jeste nese nejaky potvrzeni do prace nebo jak?Diky za rady..

enulinka123
1. kvě 2016

@petrapelech Na socialku se po uplynuti normalni materske doklada cestne prohlaseni o tom,ze i nadale pecujete o obe deti.Ale me na to upozornila ,jak ucetni z prace tak prislo i ze socialky,ze se to ma dolozit a jeste rodne listy deti-kopie.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru