Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lucy82
4. čer 2009

tak kočárek ještě není v ČR 🙄 Tak až příští týden, a já se tak těšila ☹

arwenka
4. čer 2009

Lucinko, za 49000? To musí být maximálně r.v. 1997, mladší nebude....a to je už moc starý...sháním tak rok 2000, možná i 1999, ty se pohybují okolo 90-ti tisíc a já za 90 tu Fabii neprodám 😠 , rozhodně ne teď, kdy je trh přesycenej autama ☹

Baru, tak to je dobrý, když ale budeš rodit přirozeně, jak poznáš, který odkud vylezl? 😀 😀 😀
Pak by to chtělo porovnat s fotkami ze 3D 🙂 🙂

Má prosbu, kočičky....dala jsem jednu ze svých fotek do soutěžě. Hlasovat se teda bude až od 16.6., ale kdybyste si vzpomněly a věnovaly mi hlásek, budu ráda......
Je to tady: http://www.aktyx.reflex.cz/fotografie/458-cekan...

lucy82
4. čer 2009

No je to rok 1997 to je pravda, a ty máš fabii combi? No vás bude vlastně pět viď, takže to už je toho scenica potřeba, to je pravda, mě stačí fakt jen nějaký sr... hlavně aby chvilku jezdil, na nový se teď opravdu nezmůžeme, a kačko prodávat nechci protože takhle má jak jezdit David do práce 😕 Tak nevím nějak to holt dopadne.

Ju arwenko hlasovat budu ale musíš to připomenout 😉

ifilipkova
4. čer 2009

ahoj holky,

Scénica vám moc schvaluji, máme ho už 4 roky (ročník 2002), a za sebou 9měs. s dvojčátky a kočárem, postýlkou, věcmi, velkým psem a vždycky se vejdeme!!! a brácha má Ford Mondeo a tam jsme se bez toho psa vešli ještě líp (do kufru), ten by mohl být ještě levnější, ne? takže hodně dobrou ruku přeji!

a ještě k tomu oblečení, nekupujte si malé velikosti, nejlíp 56 a 62, ze začátku to bude dětem třeba větší, ale během prvních 3 měsíců Vám narostou třeba i o 3 kg a budete to řešit znovu, doporučuji bodíčka z Tesca, mají je tam v balení třeba po 5, 7 ks a stojí to např. 200Kč celé balení, taky další věci jsou v sadách velmi výhodné a máte to nové což je podle mě u věcí přímo na tělo důležité, ty venkovní věci už máte celkem jedno, ze začátku nedoporučuji riflíčky apod, protože jim bude táhnout na nožičky, budete muset pořád svlíkat, nejlepší jsou kombinézky, dupačky apod., které se dají jen rozepnout mezi nožičkama, budete přebalovat 8x denně a vše 2x, takže 16x, první 3 měsíce se vyplatí když si to ulehčíte - věřte taky jsem se spálila... 🙂))

mějte se krásně, Iva

baruska2
4. čer 2009

Arwenko, ty mě zlobíš 😝 😀 . Doktoři je přece mají označené jako A a B. Tak já nevím ☹ . Tak pak budu fakt porovnávat podle fotky z UTZ. Hlas určitě pošlu, ale jak říká Lucy, musíš to napsat ještě toho 16.

arwenka
7. čer 2009

Ahoj holky, co je s vámi, je tady vůbec ještě někdo?
Ivo, já mám Scénica vyhlídnutého, přesně vím, co bych od něj požadovala, jenže e mi nedaří sehnat kupce na Fabii ☹

Jinak mám hodně bodýček a overálků, u rifliček se mi zdá, že pro tak malá miminka a ještě k tomu v létě se to nehodí - ani je nemám...

Mám k Tobě dotaz: rodila jsi přirozeně nebo císařem? Mohla bys mi, prosím, říct něco bližšího? Mám za sebou porod Danečka, 18 hodin, šílenost, nechci to zažít podruhé....moc díky

z359
7. čer 2009

Ahojky, zdravím všechny
začala jsem nové téma v kojencích Dvojčátka 2008. Ráda v něm uvítám holky, se kterými jsme tu spolu čekali a také tam ráda uvítám i vás těhotné s jakýmikoliv dotazy 😉

Všem přeju hodně štěstíčka a hlavně zdravíčka v životě 😉

lucy82
7. čer 2009

Ahojík 🙂
Jsem včera neměla časík na počítač, byla jsem u babičky na grilování a sešla jsem se tam ještě s holčinou co má 4 měsíční dvojčátka 🙂 Bylo to skvělý, má holčičku a chlapečka, a najednou už se toho tak nebojím, je strašně vyrovnaná, a šťastná že je má, jsou hodní a chtěla by mít dvojčátka ještě jednou 😉
Jen ten její porod mě trošku vystrašil, tak snad to nebude u nás tak děsivý 😒 Ležela od 28 týdne v nemocnici, děti se draly na svět, měla stahy, odekla jí troška plodové vody, takže nakonec porodila ve 35týdnu takže děti byly už velký, ale asi si chudina užila své.
Jo a ta holčina měla pohyby od 18tt tak já nevím co ty moje holky tam teda dělají že ještě nic necítím 🙄

A co ostatní kde jste všechny? Nataso? Maui? Peti už je lépe? Mrkni na nás a dej o sobě vědět 😉

ifilipkova
7. čer 2009

arwenko, rodila jsem císařem, ale původně jsem měla rodit přirozeně, asi tři dny před kontrolou mě začaly nekončící bolesti zad, které jsem připisovala těžkému bříšku, ale nakonec už to bylo neúnosné, že jsem nespala 2 noci a objevila se troška krve a plodové vody, ale taková troška, že jsem pochybovala, že by se něco dělo, bylo den do kontroly a málem jsem to chtěla vydržet, ale nakonec zvítězil zdravý rozum tak jsme se jeli zeptat a... Ondrášek se otočil, "vykopal" Adélku ven a ta už byla na cestě, jenže malý by přirozeně nešel, takže se 3 doktoři dohadovali co bude, do toho 4 sestřičky vyplňovaly všechy papíry co měli po ruce a já je jen prosila, že už nemůžu na těch zádech ležet 🙂)) navíc mám Leidenovu mutaci (srážlivost krve) takže byl problém s narkózou, ale prostě jsme šli do celkové narkózy, jiná cesta nebyla a mezi příjezdem do porodnice a dětmi na světě uplynula sotva hodinka, jsem všem lékařům u Apolináře vděčná za rozhodnost, 3 dny jsem se dost trápila, dodnes mě jizva bolí, ale myslím, že lepší řešení nemohlo být... děti jsem měla u sebe cca 3 hodinky po porodu večer na JIPce a pak až ráno, to už pravidelně na kojení, třetí noc už non-stop... držím palečky!!!

jinak lucy, nemůžu srovnávat s jedním mimčem, ale já měla pohyby celou dobu dost málo, určitě až tak po 20tt a bylo mi řečeno, že mimča tam mají míň místa takže těch pohybů může být klidně míň celou dobu, to můžu potvrdit... záleží taky na tvém bříšku a tak, třeba ke konci už bylo těch pohybů minimálně, takže neklesej na mysli, i když je to těžké 🙂

maui
7. čer 2009

AHoj Lucy, Arwen...taky jsem sem nakukovala, ale po všech se tu slehla zem 🙂 Já byla včera a dnes činorodá, tak jsem na počítač neměla tolik času. Včera mě nějak divně bolelo břicho, už jsem se začala bát, jestli se něco neděje 😒 Pohyby zatím taky nula. Zkoumala jsem dokonce stránky o dvojčatech v angličtině kvůli pohybům a je to fakt děsně různorodé. Někdo cítí bublinky už od patnáctého týdne a někdo ani ťuk třeba do 22. nebo 23.týdne. To bude asi náš případ Lucy 🙂

lucy82
7. čer 2009

ifilipková a v kolikátem tt jsi rodila? Já mám taky něco s krví, heterozygotní mutaci takže si píchám každý den do břicha injekce, akorát už nemůžu nahmatat žádný špek tak si to začnu asi píchat do stehna mám strach abych nepíchla do holek 😕

Maui no jsem ráda že v tom nejsem sama, a snad už se nám brzy ozvou 🙂 Jinak teda asi začnu nakoupovat nejen oblečení ale i plíny a ubrousky a kosmetiku.
Ta holčina nekojí a jen sunar jí přijde skoro na litr na týden 😖 😖 Achich jo 😒

maui
7. čer 2009

Litr za týden??? No to potěš... To se teda třeba rozkrájím, jen abych kojila 😀

arwenka
7. čer 2009

No to snad neeeeee ☹ ☹ Litr týdně? Tak to se ale stěhujeme fakt na ulici 😢
Je tady někdo?

Holky, prosím vás, nestresujte se kvůli pohybům, Lucy, Ty ji prvorodička a obě máte termín až v listopadu 🙂

lucy82
7. čer 2009

Arwenko jí už jsem tady nějak se mi seká nota nevím cö s ním zase je 😠

arwenka
7. čer 2009

Lucyyyy, tak do toho zkus prastit, to delal vzdycky muj tata - jednoducha oprava 🙂

petulka26
7. čer 2009

Ahoj maminy,

po delší době Vás zase zdrávím. Byla jsem si odpočinout na chaloupce a bylo to fakt super. Sice bylo dost ošklivo, ale i tak jsem si to tam užila. Ségra se tam učila na státnice, a vždycky odpoledne jsme něco podnikly (houby, třešně....) no prostě pohoda.

arwenka
7. čer 2009

Peti, no ahoj. Je dobre, ze jsi odtamtud na chvili odesla....jak je? Neco noveho? Co miminka, je vsecko v poradku????

petulka26
7. čer 2009

Ahoj Arwenko,

už je to mnohem lepší, všechno jsem si promyslela a teď mám alespoň jasno. Na co mít takovýho chlapa, kterej by neměl rád ani děti ani mě. Bude nám bez něho lépe. Miminka jsou v pořádku, už mi dávají docela zabrat. Asi čekám dva fotbalisty 😀

lucy82
7. čer 2009

No musela jsem to zdefragmentovat, ale nejraději bych do toho fakt praštila 😀
Petí ahojky, je super že už se máš lépe 🙂 A máš krásnou fotečku, nedáš do albíčka větší aby jsme koukly jak máš krásné bříško? 🙂
No já jsem ještě včera ležela a udělal se mi na jedné straně bříška takový srandovní kopeček 😀

petulka26
7. čer 2009

Lucy, fotečky jsou přidané. Jsou staré dva týdny, takže teď už jsem zase kulatější 😎

arwenka
7. čer 2009

Petuli, Ty se nam krasne kulatis 🙂 KOnecne Ti vidim taky do oblicejiku - hadala bych holcicky, minimalne jednu 🙂
MAs pravdu a rozhodla ses vic, nez dobre !!!!!!

petulka26
7. čer 2009

No Arewenko, ten obličejík nic moc, tak jsem ho před Vámi chtěla raději utajit 😀 😀 Příští týden jdeme na ultrazvuk, tak už mi snad prozradí, co to vlastně čekám.

lucy82
7. čer 2009

Jů Peti moc ti to sluší, a krásný bříško 🙂 Já jdu najít kabel k fotáku a jdu taky něco přidat.

arwenka
7. čer 2009

Petuli, kdybys tam pridala jednu pred tehu, tak by se hadalo lip 🙂

Lucy, uz se tesim 🙂

petulka26
7. čer 2009

Arwenko, přihodila jsem tam jednu svatební fotku, jinak žádnou fotku obličeje nemůžu najít, vždycky se schovávám tak snad to bude stačit.

arwenka
7. čer 2009

Petulinko, opravdu to vidim na holcicky 🙂

petulka26
7. čer 2009

To by byla paráda 🙂 🙂 Hrozně moc bych si holčičky přála.

arwenka
7. čer 2009

Ja bych Ti je taky prala, ale at koukam, jak koukam, proste vidim minimalne jednu, ale spis obe 🙂

lucy82
7. čer 2009

Fotečka přídána 🙂 Omluvám se mluvila jsem s tátou přes skype

arwenka
7. čer 2009

Luci, krasny brisko mas 🙂 Jen jsme zapomnela vcera podotknout,l ze me Jarda musel tahat z vany. Kdyby tu nebyl, jsem tam doted. Uz to nejde ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru