Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
1. pro 2009

Kankovka-super jsi šikula. 🙂

zdepros
1. pro 2009

Zuzko, taky jsi šikulka, hezká adventní výzdoba 🙂

zuzka72
1. pro 2009

Dík, bez tavící pistolky bych to nevládla, té patří dík. 🙂 🙂 🙂

kvetinka78
1. pro 2009

Ahojte babulky, tak ja som stále v nemocnici a myslím, že si ma tu nechajú asi až do konca. Lekár povedal, že bolo by dobré , keby sa to udržalo do konca 35.tt. Povedal, že zatiaľ to vyzerá tak, že by to mohlo vydržať. Inak sa desím predstavy, že strávim vianoce v nemocnici.
Asi som to do vizitky nedala- ale my by sme mali mať chlapčeka a dievčatko. V takom 16. t to na ultrazvuku vyzeralo na dve dievčatá, ale potom asi niektoému voľačo dorástlo a v 20. T. mi povedali, že je to párik. Veľmi sme tomu radi, tak snáď sa lekári nesplietli. Máme nakúpené veci pre dievča a chlapca, alemnohé veci sú také neutrálne.Mne sa páči, keď sú napr. miminká oblečené v bielom, béžovom alebo žltom bez ohľadu na pohlavie. Inak mám dosť vecí ružových, ale všetko som nekupovala- tie ružové som dostala od sesternice, ktoá má dcérky. No a napr. plachtu a hniezdo do postielok som kupovala žlté a spacie vaky žltý a zelený.
Inak s týmto mojím bruchom sa už zle spí, túto noc to bol horor, už sa zobdím pri každom otočení, aj brucho už mám tvrdé- ale lekári mi povedali, že kontrakcie zatiaľ nie sú a že s tým bruchom to už lepšie nebude, nakoľko detičky sú dve.
Ale čítala som jednu povzbudivú myšlienku v tej knihe o dvojičkách- že dvojíčkové tehotenstvo sa vyznačuje väčšími ťažkosťami ako monotehotenstvo, je to pre ženu náročné, ale to čo ju čaká, keď sa deti narodia je vraj ďaleko horšie. Takže, dievčatá, tešme sa aj teraz z každého dňa, že to nie je horšie.

katka73
1. pro 2009

darling007 všechno nej k narozeni miminek at ti pěkně rostou a jste všichni hodně spokojeni.ja jsem tedkom ve 33tydnu jsem zvědava kdy pujdu mam pareček marečka a nikolku.v kterem tydnu si prosim rodila že měli tak hezkou vahu.ja jdu zitra po 3tydnu na ultr.posledně dětičky měli malo nikolka měla něco okolo 1300g a mareček měl dobrou vahu něco okolo 1600g tak jsem zvědava kolik budou mit tedkom snažila jsem se hodně jist takže jsem přibrala 3kg za 2tydny takže tedkom už važím o 16kg více.ale neni to tak hrozne tedkom mi začinaji natekat nohy a prsty na rukach tak jsem zvědava co na to doktorka řekne.tak se pěkně opatrujte a pusinku chlapečkum z dalky posilam papa 😉

sweethy
1. pro 2009

ahojky, tak my asi budeme bez kočárku, pořád jsme to oddalovali, abysme ho neobjednali předčasně a teď už nemůžeme sehnat, všude píšou že je vyprodaný. Chceme bumbleride, tak pořád hledám, ale nevím, jestli budu mít úspěch 😢

martik37
1. pro 2009

Ahoj, kočárek je opravdu prima, máme. Zkus ho najít na mimibazaru, nebo taky http://www.moje-miminko.cz/kocarky-pro-dvojcata.... Přeji hodně štěstí 🙂

sweethy
1. pro 2009

Tak to vypadá, že kočárek bude, Martik, moc děkuju za odkaz, všude jinde už jsou kočárku beznadějně pryč. Tak hned mám lepší den 😵

zdepros
1. pro 2009

já četla že začátkem prosince maj přijít poslední kusy kolekce 2009, a v lednu má být nová, taky mám tento kočárek vyhlídlej, tak jen doufám že je to správná volba 🙂

sweethy
1. pro 2009

No taky doufám, ale jiný který by vyhovoval jak vzhledově, cenově a funkčně jsme nenašli, tak snad nás nezklame.
Já kdybych neměla termín zrovna přelom leden-únor, tak taky počkám na novou kolekci, ale takhle bych už ráda měla kočárek doma hned od začátku a kdoví jestli se jim v tom lednu třeba o kousek nezpozdí, ale u Tebe je to jasné, času dost 🙂

zdepros
1. pro 2009

a budeš ho kupovat i s těma autosedačkama?

zuzka72
1. pro 2009

Sweety a jakej sháníš ten Bumberin, mám tu pár odkazů, tak snad by se tam našel.

irminka
1. pro 2009

ahojte babule,
tak jsem zpět z nemocnice už od pátku, jsem vám zapomněla napsat.....konečněěěě, tak jsem mrkala na primáře, že se nade mnou musel smilovat

U mě šlo o to, že jsem otevřená, jinak mně nic nebylo.....vzali mně moč....a ta uplně v prde....., vzali mně stěry..zánět jako prase...vzali mně krev a takový nedostatek červených krvinek, že jsem hned dostala transfuzi krve, takže, když se dostanete do nemocnice, získáte všechny nemoci na světě.....nééé, dělám si srandu, jsem ráda, že všechno popravili a byla jsem pod kontrolou.
Moč se upravila, otevřená jsem furt stejně,zánět přeléčujeme, krev je ještě blbá, ale dostala jsem jakési patáky ve velkých dávkách, takže snad to podle dr. vydržíme alespon ještě 3 týdny ......fakt jsem zvědavá,jak to dopadne

Takže dnes při propouštění mně přimář řekl před konziliem všech dr. na oddělení, že se mám s manželem dívat jen na TV a to jen na pohádky , už žádné blbosti a doma striktní klidový režim...tak já se budu teda jenom válet.......

Návštěvy byly také zakázané a to od minulého pátku, takže to bylo blbé, ještě, že jsou telefony.......
V klidu jsem vcelku byla, ale jsem ted ještě víc rozlámaná, než , kdybych byla doma, furt ležet jak lata....no otřes, ale alespon jsem se tam starala o holku, která musela fakt jen ležet, tak jsem ji sem tam donesla čajík, časopis, nějakou dobrůtku.......

tak to by bylo asi všechno, papapa

zuzka72
1. pro 2009

Hoky mám dotaz teď jsem zjistila, že kolem pupku mám v obvodu tak 3metrový kolečko, modry, jako kdyby modřina, nevíte, co by to mohlo být?

zuzka72
1. pro 2009

Oprava je to 3centimetry kolečko kolem pupku, jako v prostřed, no netuším co to je, ale je to divny.

j.cien
1. pro 2009

Zuzi kdyz vydechnes,tak to vice "vyleze"?Muzes to jako vydeechem vytlacovat??
Jestli jo,tak je to asi pupecni kyla

zuzka72
1. pro 2009

j.cien, ne nezvětšuje se to, je to jak žíla, ale v kolečku velkym, počkám do rána, když tak půjdu k dokymu.

hancas
1. pro 2009

ZUZÍKU----TO SLYŠÍM POPRVÉ RADĚJI ZAJDI A CO JINAK??

belatka
2. pro 2009

ahojky holky,mám dotázek,nevíte jak je to s antikoncepcí po porodu?kdy je možný jí začít užívat?jsem 5týdnů od císaře a začínám pocitovat pobolívání v podbřišku jako na ms a tak se bojím abych to třeba nepromeškala..k doktorovi se obecně chodí po šestinedělí a co kdybych to dostala ted nečekaně,to bych musela počkat na další menstruaci?Normálně se antikoncepce začíná brát tuším 1.den Ms cyklu že?díky moc za rady,vůbec teda netuším co a jak.. 🙂

balina
2. pro 2009

ahoj holky 🙂

sweethy kocarky Bumble prijde posledni dodavka tohohle roku v polovine prosince. Mame ho zamluveny v Koline. Tak tam zkus brnknout jestli jeste nejaky nezbil.
Dalsi kolekce by mela vyjit leden/unor (jak tu uz nekdo psal) ale v Americe. Tak to mozna chvilinku potrva nez prijede k nam 😒 Jak sem to studovala tak snad jediny rozdil, krom nejakyho polohovatelnyho madilka, je v nanožníkach. Meli by byt nejak lemovany fleecem. Ale jinak zavratne zlepseni jsem u nove holekce nenasla.

Zuzko: kolecko mam taky, ale asi to bude mit co delat s tim, ze mi nevystoupl pupik. V pondeli jsem byla v poradne a nerikala nic. Tak asi to nic neznamena.

Jinak dneska jdu na prohlidku porodnice. No to sem moc zvedava. Konecne se rozhodnu mezi normalnim pokojem a nadstandartem. Jakpak jste na tom vy? Budete si priplacet?

irminka
2. pro 2009

balina: já budu ráda, když na pokoji s někým budu, alespon s někým pokecáš...teda to je můj názor...pokud máš ráda klid, tak si vem nadstandart 😉

radka.k
2. pro 2009

Balina
v nemocnici bych si nadstandart nedala ani zadarmo! Moje zkušenost z minulého porodu - jednoznačně být na pokoji s jinou maminou. Teda pokud by jich tam mělo být víc, tak asi je to taky blbé, ale u nás jsou dvojlůžáky a má to hned několik výhod. Můžeš se kdykoli zeptat své sousedky, na cokoli - ohledně dítěte, sebe...byla jsem ze všeho vyjukaná a furt jsme se jedna druhé ptaly a to ujištění, že ona to má stejné, je k nezaplacení (ohledně očistků, bolestí,atd). Navíc třeba když jdeš do sprchy, na záchod, pro jídlo, prostě kamkoli, tak máš pocit, že o tvoje mimi je postaráno, že na pokoji není samo.

zuzka72
2. pro 2009

Píšu v rychlosti-dokjtor mě poslal hned do nemocnice, pokud mě pustí napíšu, pokud ne, nechali si mě tam. Držte pěsti.

zdepros
2. pro 2009

Balino a kde budeš rodit?

miradka
2. pro 2009

Jejda Zuzi, to je kvoli tomu pupíku? No držím palce nech to nie je vážne a si čím skor doma...

irminka
2. pro 2009

zuzi: tak držíme paluchy at tam nejsi dlouho nebo at tě tam ani nenechávají .......... 🙂

hancas
2. pro 2009

zuzíku držím palečky a copak ti řekl??

zuzka72
2. pro 2009

Tak nevím jestli jsem to tady psala, včera jsem zjistila, že kolem pupku mám v kolečku 4centimetrové kolečko, jako modřinu, ať jsem seděla, nebo stála, nebo ležela, počkala jsem do rána a ráno vyrazila k doktorovi, jelikož jsem nebyla objednaná čekala jsem 2 a 3/4hodiny 😢 , propásla jsem písemku a slohovku ve škole, ale vem to čert zdraví, nade vše. Doktorr mě prohlídl a řekl, že v rámci možností dobry,ale že pro jistotu mě pošle do nemocnice na kompletní vyšetření, tak jsem ještě letěla dom nachystat jídlo, uklidit(jako kdyby si mě tam náhodou nechali,ať tady nenechám takovej čurbes, ráno jsem vypadla z domu a ani neustlala). V tom dojel Petr, takže jel se mnou. Šla jsem na porodní sál na kompletní vyšetření, potkala tam další spoluležící, když jsem byla hospitalizovaná a té se narodila holčička 1790gr. No to jsem odbočila, napojili mě na monitory, řekli ať si lehnu raději na bok, že to bude na dlouho a že mi bude na zádech špatně. Výsladek? Vše v normě, při jakýchkoliv obtížích okamžitě dojet. Prý asi praskla nějaká cévka.Kontrakce minimální, čípek na 1článek. Chlapečci Bi Bi, . jsou o 6dní větší, jeden váží 908 a druhý 905gr a jsou hlavičkama dolů a v případě porodu půjde ten nalevo první, což nám doteď tvrdili, že půjde, jako první, no tak to jim ty jména asi budem muset přehodit naopak. 😀
Hlavně, že to tak dopadlo.
Kurnik musím já mít všechno?

zuzka72
2. pro 2009

už to není tak modry, ale včera to bylo až do fialova a v pravideknym kolečku a docela to i bolí kolem dokola, prý měli podezření na ucpání nějakých tepen, že se to stává vyjmečně v těhotenství, ale to to naštěstí není-zatím.

j.cien
2. pro 2009

Zuzi tak se drz holka,ty fakt musis "vyzrat" snad vsechno 😒 ...hlavne,ze jsou kluci OK a zitra to snad bude uz lepsi 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru