Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

j.cien
16. pro 2009

Holky s tim ockovanim si to prectu 😉 ,takze diky za tip!

V pondeli mam kontrolu,budu 19+3 a nevim,jestli uz mi rovnou udela ten UZV na organy,co se dela va 20-22tt..nebo jestli to bude jeste brzy..uvidim,co mi dr.rekne.A na pohlavi se s manzelem oba strasne tesime,chceme to vedet,at na prcky muzeme uz mluvit jmeny 😉
Dr. mi rikal,ze po IVF je to v 90% páreček-ze se to neda moc vysvetlit,ale podle statistik toho meho CAR je to pry tak 🙂 coz by bylo naprosto uzasne!!!ALe beru cokoliv! 😀 😀

petranela
16. pro 2009

Zuzko, neříkat jména je dobrý nápad, hlavně v rodině, ostatní do toho nemluví, ale rodina by měla jistě pořád nějaké výhrady....

Já jsem taky ráda, že se tady o dvojčátkách píše tak pěkně, hlavně od maminek to potěší. My těhotné nevíme co nás čeká, ale když jsem si přečetla poslední příspěvky, beru to mnohem pozitivněji 😉
Já poslendí dobou beru dvojčátka jako výhodu, vyhrají si spolu, budou mít stejné potřeby, vyrostou zaráz. A navíc už bych zrovna nechtěla jít do ivf kvůli sourozenci...

lita
16. pro 2009

Zuzko, dekuji za privitani 🙂
My mame terminu nekolik, naposled nam to upresnili vcera na velkem UTZ, dnes bychom meli byt 20+2, oba kluci jsou nastesti vahove vyrovnani, cca 350 g a ten napravo sebou pekne sije, dost se vrti, vcera toho nalevo kopal do hlavicky 🙂

S tim pohlavim to mame s Radkou tezsi v tom, ze nasi manzele to vedet nechteji, tak si pred nimi musime davat pozor na jazyk a i vyber barevnych veci budeme asi muset tutlat.
Jelikoz jsme se neshodli na jmene pro psa, tak ocekavam, ze vyber jmen pro ditka bude jeste vetsi drama 😀

Mame sousedku se dvojcatky, ted jim je cca 8 mesicu. Prvnich par mesicu pry bylo tezsich, ale uz si nasli system a rytmus a ted vypada uplne v pohode a take to zvlada.

petranela
16. pro 2009

J.cien, s tou statistikou jsi mne překvapila, to je zvláštní, no páreček by byl ideální, ale taky bereme cokoliv 😎

patri
16. pro 2009

Pohlaví zatím nevíme, snad se to dozvíme na další prohlídce, která je ale až 7. ledna. Ale vědět to určitě chceme. Pneumokoka jsem zaměnila za meningokoka, tak se omlouvám. Ale vím jistě, že to očkování je příští rok zdarma.

j.cien
16. pro 2009

Holky ja se ted prehlasila k te Prumyslove poj-byvale HZP,jakoze proplaceji na tehu s dvojcatkama az 6tis 😉 a pak mi doslo,ze to je bonus program na rok 2009 a beztak to v novem roce uz nebude 😖 ...

lita
16. pro 2009

Holky, ja zase cetla, ze se po IVF casto rodi chlapecci a to vetsinou po prodlouzene kultivaci, protoze se jako emryjka vyvijeji rychleji a tudiz je embryolog povazuje za kvalitnejsi material 🙂 A musim rict, ze u nas v Gennetu je po IVF vetsina chlapecku, proto jsem ani vcera nebyla prekvapena. Ale tady na teto diskuzi je docela dost parecku, takze bych to brala jako otevrene pro prekvapko 😉

J.cien, na ten UTZ ve 20.-22.tt, kde kontroluji organy, se chodi do specialnich center jako na NT screening, protoze je k tomu potreba specialni pristroj. Nepujdes tam, kde jsi byla na prvnim screeningu?
Vcera jsme tam byli a s dvojcatkama to trva skoro pul hodky, ale je to krasny. Meri hlavicku, stehenni kost, paze, kontroluji prsticky, pusinku a nosanek, pak kontroluji organy (hlavne srdicko) a mozek. Zkontroluji ti, kde mas placentu a zda mas ok mnozstvi plodove vody.

j.cien
16. pro 2009

Lito na NT jsem byla jeste v CAR,ale ted uz chodim k tomu dr.co v CAR,ale do jeho soukrome ordinace a on tam primo dela ten velky morfol.UZV 😉 takze nikam jinam nemusim...jen nevim,jestli uz to bude ted v pondeli nebo pak budu muset dojet k nemu zase cca do 14dnu,at se to stihne do 22tt...

Jejda,ja mela take PK..tak to jsem fakt strasne zvedava na pohlavi!!!!Tak nejak si ty 2 kluciny neumim predstavit 🙂 🙂 ale je to krasne !!tak jak tak 😎

zuzka.o
16. pro 2009

J.CIEN: tak to by bylo fajn, kdyby se vám podle statistiky narodil páreček. Já bych ráda 1holčičku, manža 1 chlapečka..... ale když to bude v pořádku, tak je nám to oběma jedno.

LITA: 😀 Nad jmény jsme už přemýšleli a docela se s manžou shodneme, tak to snad nebude boj jako u vás. 😀
Známá má taky dvojčátka a říkala, že první měsíc to bylo hrozný, než si našli svůj rytmus.... ale to prý měla i se svým 1.synem. Takže vlastně rozdíl nevidí. Když se přebalí 1, přebalí se i druhé, to samé s jídlem..... prý by neměnila za jedno.

PETRANELA: nám by o výběru jmen chtěl kecat kde kdo 😠 Taky to beru tak, že dvojčátka budou vyrůstat spolu, nikde nebudou sama, příchod do školky a školy budou zvládat společně, vyhrají si spolu..... Horší mi přijde, když mají děti třeba rok po sobě.

petranela
16. pro 2009

Přesně tak Zuzko, myslím, že je mnohem náročnější mít děti hodně brzy po sobě než se starat o dvojčátka. Znám paní, která zvládla krásně trojčátka a nestěžovala si jako některé maminky, které mají jedno dítko.

j.cien
16. pro 2009

A super zahul musi byt,kdyz mas treba dvoulete ditko a k tomu pribydou ty dvojcatka 😉 🙂 tak to ma znama a je to mazec,ta starsi potebuje jeste spoustu pece a to premistovani,nakupy,doktori..to je zahul to zmaknout..

j.cien
16. pro 2009

Holky dvojmaminky,mam dotaz-kolik asi tak stoji UM na mesic pro obe deticky?
Ja mam v planu plne kojit..ale treba se mi to nepodari,kdo vi...tak si rikam,ze se nejvic bojim toho,abychom meli na to mliko 😕

zuzka.o
16. pro 2009

PETRANELA: kamarádky sestra to má teda dost drsné.... v lednu budou 1.synovi 3roky, v květnu bude 2.synovi 1rok a začátkem května má termín porodu 3.dítěte!!!! To bych nedala!!!!! 😲 🤐 😕

J.CIEN: tak to by mi taky zajímalo, na kolik to vyjde. Ono často není mlíčko ani pro jedno natož pro 2 současně.
V domě s náma bydlí rodinka a mají klučíka a po 3,5letech se jim narodily holčičky dvojčátka.... docela záhul! Ale takhle při prvním to je paráda.
No a tchýně měla kluka a přesně po roce se jí narodili kluci, dvojčata. Takže prý vozila všechny 3 v jednom kočárku 😲

hanula83
16. pro 2009

j.cien: My bohužel dáváme jen Nutrilon, protože se nám plně kojit nepodařilo. Už jsem to tu psala, taky jsem chtěla plně kojit, ale ta realita po tom porodu byla trošku jiná... Měla jsem a ještě pořád mám špatné svědomí, že je nekojím, ale jinak to nešlo. Po císaři jsem byla ty první dva dny docela hotová, vysílená a nemohla jsem pořádně chodit a všechno mě bolelo. Dalo se to vydržet, ale když se měl do toho člověk "rozkojit"... měla jsem strašně nateklá prsa a úplně popraskané bradavky.. no bylo to nepříjemné. Takže když jsme přišly z porodnice, tak jsme rovnou začaly dávat ten Nutrilon. Ještě jsem jim potom nějakou dobu odstříkávala a Elenka chtěla i sát, ale trvalo jí to klidně i dvě hodiny... To by opravdu bylo na blázna, teď dělám to umělé mlíčko a jsme spokojené všechny 😉. Jedno balení stojí 332 Kč a vydrželo nám ze začátku týden. No a teď když jsme zvýšili dávky, tak ani týden nevydrží. Počítej tak minimálně 1500 Kč za měsíc. Ale je taky fakt, že Nutrilon je asi ze všech typů umělé stravy nejdražší. Sunar myslím stojí polovinu. Záleží taky na tom, co bude chutnat mimčům...

Jinak já sama za sebe opravdu můžu říct, že si dvojčátka nemůžu vynachválit, mám z nich obrovskou radost, čím dál větší. Strašně často se třeba stává, že jedna je neklidná a chce se chovat a sotva ji po delší době uklidním a ona usne, tak začne to stejné s druhou. Ale to třeba ani moc nekřičí, spíš tak pískají a já už vím, že chtějí držet za ručičku nebo hladit nebo pochovat 🙂. A pak usnou jak koťátka 😉... No a když začnou obě strašlivě křičet, tak je to z 99 %, že chcou papat, popřípadě přebalit. A i ten křik je v pohodě, teda pro mě, nějak to beru jako máma jinak a nerve mi to uši. To jsem taky někde výše psala, že jsem tak trošku otupěla 🙂. Holky, hlavně se nenechte vystresovat ještě před porodem, tihle lidi, co to říkají, většinou nemají ani páru o tom, co to je mít dvojčata. Takže akorát chytračí, ale ve skutečnosti si myslím, že spíš závidí 😉))...

j.cien
16. pro 2009

Hanulko tak moc dekuji za info 😉 tak to neni tak silena cena...ja mela dojem,ze to budou nejake velke tisice kdyz je to pro 2 deti...a jinak v Polsku se dela Nutrilon pod nazvem Bebilon-je to stejny vyrobek od Nutricie,jen maji jiny registrovany nazev a v Kauflandu stoji pry 240.-,holky od nas chodi pro mlicko do Polska,mame to kousek 😉 nevim odkud jsi ty,ale asi to nebude pro tebe aktualni...
Ale moc dekuji,tak to neni takova hruza 😉

patri
16. pro 2009

hanula: Holčičky máš opravdu krásný! Taky si moc přeju alespoň jednu holčičku, abych ji mohla parádit🙂
Chci se zeptat, jak máte velké postýlky (vy, co už je máte). Chystáme se je teď o víkendu koupit na inzerát, jsou krásné, dřevěné a jsou taky po dvojčátkách, ale jsou jen 60x120 a vím, že se dělají i 70x140. Říkám si, jestli se pak ve dvou letech a dýl do nich vejdou, tedy spíš aby se nebudily, až budou ručičkama narážet do stran. Ale těch 10 cm rozdílu to asi stejně moc nevytrhne. 🙂

kocule
16. pro 2009

Tak my jsme zpátky a proběhlo to nad očekávání dobře. Oběma to sestřička stříkla do pusinky, vůbec to neplivali ven, z toho jsem měla dost hlavu. Musíme počkat tak 2 hoďky, až jim to dojde do střevíček a pak se uvidí. Vzhledem k tomu, že se nám malý teď parádně pokakal, tak to vidím pozitivně. 😀

U nás to bylo dost s mlíkem složité. Malý šel z porodnice s Bebou 1 HA, malá s NT Nenatal, měla 2,2 kg, tak aby přibrala. Pak se mi z toho malej začal nadýmat, začaly prďuchy, tak jsme přešli na Bebu Sensitive, nechtěla jsem měnit značku. Parádně to zabralo, nemáme s prďuchy problém, ťuk ťuk, naštěstí. Beba 1 HA stojí plechovka 400 g cca 230 Kč, já si koupila 900 g a ta stála cca 450 Kč, jak kde. Tu jsme ale neotevřeli. Malý spapá balení Beby Sensitive za cca 5-6 dní, stojí 249 Kč. Za měsíc tedy projí 1 500 Kč.

Teď malá. Ta měla problémy veliký, nic nám nesedlo. Po Nenatalu jsem chtěla pokračovat zase NT, abych jí to neměnila, a to NT 1 HA. Cena s Bebou plus mínus stejná. Já alergik, atopik, navíc se to obecně mimčům doporučuje kvůli trávení, je tam naštěpená bílkovina a tráví se jim to ldo začátku épe. Nesedlo nám to, tak jsme zkusili NT Comfort na prďuchy, cena zase cca 250 Kč za plechovku 400 g, ale my ten NT asi nesnášíme. Prostě nám v tom něco nesedí. Takže zase řev a změna mlíka. Dala jsem jí tu Bebu Sensitive, ale prohánělo nás zase železo. 😝. Hotovo. Nakonec po poradě s lékařkou, kdy jsem z ní nechtěla dělat pokusného králíka, papá Nestlé AL 110, je bez laktózy a parádně to trávíme, nemáme problém. Světe div se, čekala jsem děsnou cenu, je to potravina pro zvláštní výživu, plechovka 400 g stojí 115 Kč. Hm. Papáme zase plechovku co 5 dní, tedy za měsíc projíme cca 700 Kč. Obě děti jedí teda něco jinýho, mají jiné kakání. Ale jinak jsme dvojčata. 😀

Když to shrnu za obě děti, tak cca 2 200 Kč za měsíc. Dá se samozejmě koupit levněji, jenže žaludky se bohužel neřídí peněženkou. 😅 Já bych neexperimentovala a pokud něco drobkovi sedí, tak bych kvůli penězům na levnější variantu určitě nepřecházela. My si to užili docela dost a dlouho jsme hledali, z čeho nebude bolení. Jinak maminky říkají, že NT a Beba jsou více vodové, Hami, Hipp zasytí více a nejvíce je sytý Sunar. Je taky nejvíce sladký a děti zacpává, takže u nás bych ho dávala až na konec. Někomu ale sedne. jo, děcka jsou dost vyčůraný. 😀 Ty HA varianty jsou více nahořklé, takže třeba malý mi NT 1 HA plival, prostě mu to nechutnalo. Beba je totiž více sladká, lumpík jeden.

Ještě bych vám napsala plenky, to je taky kapitola. Neustále přebalujeme, mám hrůzu z ekzémů a z opruzenin, mám ekzém celý život a to od mimina, takže jsem v tomhle magor. Do porodnice jsem brala Happy od Belly. V balení je 42 plenek a stojí cca 160 Kč, což se dá. Spotřebovala jsem jich tam za 7 dní skoro 4 balení. 😅 Za den spotřebujeme cca 20 plenek, teď už spíše méně, na začátek toto množství asi počítejte, mimča dost kakají a čurají. Dneska látkujeme a a noc dávám Babylove z DM. 28 ks Newborn (2-5 kg) stojí 119 Kč, takže mazec. My už používáme č. 2, tedy Mini (3-6 kg), je tam tuším 42 plenek a stojí teda víc. Máme děsnou spotřebu, ale jsou lepší než Happy, aspoň se mi to tak zdálo. Koupili jsme i ty z Tesca, ty fialové, co si mamči chválí, mě ale přišly moc plastové.

Jéééé, já se rozepsala. 😀 😀 😀

kocule
16. pro 2009

Jo a postýlky máme 120 na 60 cm, aby se mi vlezly obě do ložnice, kde stejně nespím. 😀 Tenhle víkend bude stěhování, malí půjdou do pokojíčku. 😎

hancas
16. pro 2009

hanula----mi kupujeme od mala bebu HA což znamená hypoalergenní stojí 279 a vydrželo nám zezečátku na 2 dny takže celkem fajn,oni totiž ty hypoalergrnní dělají malý

kocule
16. pro 2009

Holky, tak mě napadlo. Kdyby to vašim miminkám sedělo, tak ráda prodám tu plechovku Beby 1 HA Premium, 900 g. Koupila jsem ji za 427 Kč, prodala bych ji za 350 Kč včetně poštovného. My se k ní asi už nedostaneme.

irminka
16. pro 2009

holky, krásně jste to napsaly....je to rozhodně lepší, než číst nějaké stránky, kde vůbec redaktorka neví ocogou 😉 ......SUPER, jen piště své zkušenosti at jsme my budoucí dvojmamky chytřejší 🙂

miradka
16. pro 2009

Ahoj holky,

Peťaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa no to mám ohromnú radosť 😵 😵 😵 😵 Gratulujem!!!!!!!!!!!!!! Jj, mne sa chytili po polročnom prechode a držia sa skvelo. Určite to aj tvoje deťúrence vydržia až do konca. Moc sa teším, že ti to vyšlo. Asi si si prežila hooodne utrpenia. Na obilňáku si podstúpila všetky hradené cykly?

Ja som bola dnes v Karvinej na ultrazvuku. Detičky sú zdravé, žiadne vývojové vady tam nevidela dr. Kluk má 1480g a zodpovedá 29+6 a holka má 1580g a zodpovedá 30+4. Inak holka sa mi otočila hlavičkou hore. Celý čas v tehu boli obaja smerom dole a teraz sa otočila, normálne som neverila doktorke, čumela som ako... 😅 😕 No ešte je šanca že sa vráti späť, ale radšej by som rodila cisárom 🤐

miradka
16. pro 2009

Holky, snažím sa dočítať čo ste napísali, ale už nemožem čumeť do počítača, normálne si musím dať pauzu 😀 . Pekne ste to tu rozbehli. Postupne si to prečítam, ale už budem reagovať. 🙂
Cien, tak to sme skoro susedky, chodila si aj na predporodný kurz na Sosnu? Ja som tam bola len raz...akosi som to odflákla a nechtiac som prešvihla tému o dýchaní u porodu, to ma trochu mrzí...ale inak neva..snáď mi žiadny gyn pri porodu za to nevynadá 😅 😝

Čo sa týka prezrádzania mien rodine, máte 100% pravdu. Keby som mohla, tak to vezmem späť a nikomu nič nepoviem. Len by do toho kecali a pritom by sme možno aj čosi teraz zmenili, ale už "nemožeme"...ale keby sme moc chceli meniť tak zmeníme, ale je to blbé. Tiež mi do toho chcela mamina strašne kecať, na všetky mená čo som hovorila našla nejakú blbosť....takže ak sa nám podarí ešte jedno mimčo, tak budem ticho ako hrob 😝

No veľká škoda koculko, že si skor nepísala tak krásne o miminkách, ale ani si nemohla, ešte boli v brušku 😅 Ja totiž od prvého dňa ako som povedala že čakám dvojčatá nepočívam od tety nič iné ako aké ťažké to budem mať, bla bla bla...no jedného by fakt trafilo. Ona je ako verklík, furt to isté dookola a to sme spolu denne!! Našťastie to dokážem brať jedným uchom dnu a druhým von..inak by som si to asi hodila 😎

sarri
16. pro 2009

Kocule: No, my dnes měly taky den blbec - Elišcce též Beba nejela, vztekala se a vůbec tak nějak na střídačku se obě chtěly chovat a vůbec přes den nespaly - max. tak 20 min. Teď jsem okoupala, pustila tu hrůznou hudbu z kolotoče a chystám se taky do pelechu. pravda je, že práce je až nad hlavu, ale když občas někdo pomůže, tak se dá i uklidit a vůbec nějaký úklid u mně již není priorita a chvilky s holkama, kdy se snažíme pást koníčky a mazlíme se jsou opravdu moc krásné.
Od kdy žvatláte a pasete? My ještě nežvatláme a hlavičku držíme jenom, když se nosíme, ale ty koníky vydržíme jen chvilku.

zuzka72
16. pro 2009

Kocule-díky za obsáhlý příspěvek-dělám si poznámky-bude se to hodit-zkušenosti a ty názvy, než se do toho zase dostanu a budu v obraze 😀
Jinak jsem zvažovala, že ke kočárku co budu kupovat pořídím ještě asi to graco na výjezdy k doktorce-má úzky dveře a tak, jsem hloupá paní mi ho před měsícem nabízela za 4000,- a já ho nevzala. 😒

miradka
16. pro 2009

Kocule, tvoje príspevky sú k nezaplateniu, díky 😉 😉 a píš píš, je príjemné na dušu čítať o tak šikovných miminkách 😵

miradka
16. pro 2009

Cien, kde si bola na IVF? V Ostrave?

lita
16. pro 2009

J.cien a Zuzko, ja ty 2 chlapecky nejak tusila. Zkousela jsem si predstavovat, ze mame parecek a nejak mi to porad neslo. To same bylo uplne na zacatku tehotenstvi, jeste pred prvnim utz jsem citila, ze to budou dvojcatka, tak byl doktor vic vyvaleny nez ja 🙂
Parecek jsem chtela taky, ale zase jsem si rikala, ze kdyz to bude stejne pohlavi, tak si pozdeji spolu vyhrajou jeste vice. Holky, nejdulezitejsi fakt je, aby byli mimiskove zdravi, hrozne se mi po tom utz ulevilo.

Ten soused od dvojcatek rikal, ze kdyz byli v porodnici, tak mu tech maminek s jednim miminkem prislo lito, ze maji jen jedno 🙂 I kdyz neseme vice rizika, taky mi prijde uzasne, ze v brisku nosim mimisky dva.

lita
16. pro 2009

Hanulo a Kocule, dekuju za ty vase osvetove prispevky! 🙂 Ulozim si tuto stranku na pozdeji, protoze se me nejspise bude tykat. Moje mama, tety ani moje sestra se nerozkojily, tak cekam obtize. Chci to zkusit, pronajmout si tu vykonnou elektrickou odsavacku od Medely, kupovat dopredu se mi rozhodne nic nechce. Vy jste to s odsavackama zkousely a stejne to neslo? Nebo to proste tak bolelo, ze to nemelo cenu?

A jake lahvicky na kojeni pouzivate, od Aventu nebo neco jineho?

Kocule, moje kamaradka ma jednoho kloucka, ted 4 mesice a ma taky spotrebu plenek cca 10 ks na den, tak bych si si z toho hlavu nedelala, asi je to normalni. Ona pouziva jednorazovky, kupuje je zasadne ve slevach, neustale sleduje akce 🙂

lucy82
16. pro 2009

Ahojte holky, přišla jsem se na vás podívat a koukám kolik tady bude dalších nových dvojčátek 😉
Abych přispěla 😉 Tak my kojíme, tedy ne úplně, večer jsem to vzdala a přikrmujeme prvně jsme měly BEBU 1HA ale manža usoudil že je to moc nezasytí (nechápu jak na to přišel) tak jsem přešly na Nutrilon 1 HA. TAk uvidíme. Jinak šestinedělí pro mě bylo krušný, nebát pomoci mamky tak bych to asi těžko zvládala. Ale já jsem nervák, tudíž mě vše hned vynervuje, jako že mám v bytě bordel, že na nic nemám čas atd 😀 Nu co jsem čekala 😀 A to jsou holky taky zlatý, brečí jen když mají hlad, nebo nás trápí prdíky, nebo nám vypadne dudel atd. Ale největší hysterický pláč je když máme hlad a to nejvíc večer.
Jinak jedno dítě musí být strašná pohodička a ty maminy se musí na tý mateřský fakt nudit 😀
My sice nic nestíháme, tedy já, když už ráno vstaneme, přebalím, nakrmím, tak si většinou ještě v lehátku zdřímnou a já si jdu udělat kafe, poklidit v kuchyni, najíst se a přečíst novinky na netu. Pak se většinou jedna probudí, dám najíst, a pak si povídá v lehátku. No je to kolotoč kojení, ale po šestinedělí se to upraví a je to v pohodě 😀 Už si vystačí i samy, zajímjí se o hračky, smějou se a povídají si v lehátku takže mám trošku víc času. Holky dáváme spát v osm, většinou jedna usne hned, nebo tak na potřetí co ji vypadne dudel, ale pak usne, no a Nelinka ta si vzpomene že má hladík, tak dostane ještě trošku napít a pak si do deseti povídá než usne 😀
V noci spinkají, budí se tak kolem 2 hod, pak kolem 5 a v sedm Sofinka nekompromisně vstává takže ji neobalamutí ani dudlík a prostě musíme vstávat 😅

Holky nebojte se vše se zvládne 😉 Držím palečky a těšte se 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru