Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lucy82
8. bře 2010

Bali já je měla v postýlce v ložnici jen kvůli tomu že Sofinka hodně ublinkávala a já se bála aby se neudusila. Nanny máme taky, tak to dnes vyzkoušíme a šupneme je tam, mám pocit že je fakt rušíme a že se pořád budí jen kvůli nám. Jen nevím jak to zvládnu že je nebudu mít při ruce ale nějak to zvlándout musím, ale Nelinka si zvykla že když ji vypadne dudel a ona to náhodou zjistí tak že si zaječí a já hned přiběhnu a je klid, ale mám strach že když bude ječet dýl tak že už bude mít problém znova zabrat.

kocule
8. bře 2010

Lucy, proto od narození spinkají sami. 😀 😀 Dudel dostanou na uspání, přenesu je z kočárků do postýlek a hotovo. U nás je znak, že Toma tvrdě spí, že mu dudel vypadne z pusinky. 😀 A vůbec mu to teda nevadí. Pak vypadne i Adu a je klid. Když se hýká vícekrát, tak teda letím dudu dát a to většinou zabere a chrní se. 😉

Bali, jsme dvě krkavčí matky. 😀 😀 😀 Ale nemůžu si to vynachválit! 😎

hanula83
8. bře 2010

Lucy, připojuju se k místním názorům... taky k holkám chodím jen když začne řev. Když jen kňourají nebo si povídají, tak to neřeším. Když je v těch 8 uložíme, tak jdu dolů do obýváku, poklízím si ještě věci a slyším, jak si třeba nahoře něco pobrukujou. Pak buď nastane klid a jdu je zkontrolovat nebo nastane řev a to je jdu taky zkontrolovat 😉).. Každopádně zaplaťpánbů za monitory dechu 😉... Chůvičku máme právě do té doby, než jdem spát za nima do ložnice, ale možná ji taky zrušíme, protože to stejně slyšíme i "reálně", když se nahoře něco děje. Nechávám pootevřené dveře.. Jo a taky už uvažuju, že je šoupnem do místnosti vedle ložnice... Ale asi až tak za měsíc...

sarri
8. bře 2010

Lucy, já si pokojík nemůžu vynachválit - jenže my to máme s tím spaním zatím na zlatou olympijskou, protože zabalím, uložím a je klid, krmím max. jednou za noc, někdy vůbec. V pokojíčku máme chůvičku, protože já chrápu jak dřevo a nevzbudilo by mě vůbec nic - hold jsem za ten den utahaná. Ale chůvičku mám ztlumenou tak, aby nás vzbudil až ten hladový řev a ne nějaké kňourání nebo povídání, při kterém zas za chvilku usnou - když nespíme, tak slyšíme, že se ta vysílačka občas zapíná, ale ve spánku mě už pak neruší. Pokojík máme obíháčku celého bytu (přes obyvák, jídelnu, kuchyň, chodbičku), takže jsem taky měla bobky, že tam budu běhat, ale zatím ok (obávám se zubů, ale to bych si tam mrskla nějaké spaní, kdyby to bylo třeba). Myslím, že je to výhodné pro obě strany - i holky se vyspí lépe, když mají klid. Jo a v pokojíčku nemáme nic nad postýlkou, co by je rozptylovalo (kolotoč zůstal v obyváku nad ohradou) a v noci úplná tma - máme tam 2 střešní okna se žaluzkama, ale budeme kupovat rolety pro maximální tmu - žaluzkama umí prosvítat měsíční světlo.
Teď jsme u babičky a máme jeden pokoj a celkem musíme dávat bacha, když si tu sednu s NB do pelechu, protože je budím - hlavně světlo jim vadí.
Lucy, co tam mrkev? Jak to jde? A co ten bryndák s rukávkama? Je to dobré? já budu krmit asi v autosedačkách, tak musíme něco vymyslet, ať nejsme jak prasoši.
Ježišmarja, Darling - ten hubeňour s kočárkem jsi Ty? Kams dala ty 2 kluky? 😲

ivaajirka
8. bře 2010

Tak já i Jiříka i dvojky ted mám u sebe jelikož kojím a takhle se hezky vyspím jen dám prso a spí se dál 😉

lita
8. bře 2010

Hani - jeste k tem autosedackam. Ono zalezi v jake skupine sedacek. U vajicek je ten Romer Baby Safe Plus nejbezpecnejsi, ale s tim drahym isofixem, o bod mene ale stale hodne bezpecny je i s belted bazi nebo jen tak na pasy (uz pry neni takova ochrana proti narazu z boku jako s isofixem).

Pak je take stejne dobre bezpecne vajicko Cybex Aton (ale take nema takovou bezpecnost proti bocnimu narazu jako Romer s Isofixem). Jenze ten je docela maly a deti z neho rychleji vyrostou. Mne se moc libi, jenze kvuli te velikosti asi pujdu do Romeru na pasy.

Ale prave me prekvapilo, ze pro ty starsi (9-18 kg) Romer nedopadl zrovna nejlepe (viz ten test, o kterem psala Kocule), jen tak tak prolezl testem a Chicco propadl. Ale zaroven ve stejne skupine Romer Safefix Plus TT dopadl nejlepe (podle jineho testu).
Zato Cybex na tom byl opet vyborne (podle jednoho testu je jedno zda s Isofixem ci bez nej) stejne jako Maxi Cosi. A Cybex pro deti 3,5 - 12 let (15-36 kg) dopadl v testech nejlepe.

A pak se v tom orientuj 😉 😀

lita
8. bře 2010

Holky - jeste k tomu ockovani. Ve Statech se bohuzel deti ockuji az moc, je to lobby farmaceutickych firem (stejne jako bylo umele vyvolano davove psycho z praseci chripky a nakonec se ukazalo, ze je to jen nafouknuta bublina, aby se farm. firmy zahojily v dobe krize prodejem vakcin - napr. u sezonni chripky se ockuje 1x a u praseci najednou bylo treba 2x bez vysvetleni atd.). Plno maminek a bohuzel i doktoru nechava deti narvat ze zacatku jejich zivota kvantem vakcin. Pry je to nekolikanasobne vice nez evropsky prumer. A take je ve Statech vetsi procento autistickych deti.

Nedavno jsme sledovali zajimavy rozhovor na CNN, byl tam herec Jim Carrey a jeho manzelka. Spolecne vychovavaji jejiho syna, ktery je postizen autismem. A prave oni tam vyrazne varovali pred prilisnou vakcinaci, protoze jsou toho nazoru (meli to i podporene ruznymi vyzkumy), ze u deti muze vyvolat prave autismus. Zneli dost rozumne a ve Statech je to docela velky krok verejne se ohradit proti farmaceutickym gigantum a jejich praktikam.

Pokud mluvite anglicky:
http://www.whale.to/v/autism2.html

Nechci tu vyvolavat zadnou paniku, jak jsem psala, tyka se to Statu, kde se deti ockuji presprilis a davaji se jim konske davky uz od narozeni, navic klidne nekolik vakcin v jeden den! Je to spise pro zamyslenou nad "doplnkovymi" vakcinami, ktere se drive nenabizely.

lita
8. bře 2010

Darling - chlapecci jsou nadherni, jak maly medvidci 🙂 A krasne se ti podarilo sladit kocar s tvou zimni bundou nebo obracene 😉

j.cien
8. bře 2010

Ahojky 🙂 ,taky jsem koukla na kluciky od Darling a jsou to krasavecci 😉 a maminku maji teda hubenou,jak zizalku!!Jak vy to zenske delate 😕 ??Ja budu beztak jak kamion i po porodu...

zlatovlaaska
8. bře 2010

ahoj, ahoj, ahoj, jsem doma...

monitor dopadl dobře, jen žádná kontrakce, resp. 1 pidi, takže jako by nic... a když svolali konzilium kvůli termínu, tak pan profesor řekl, že to není akutní a že pediatři chtějí ukončený 38.tt, takže se bavte, termín bude až příští týden ve středu...

jdu se natáhnout, jsem od 4 hodin vzhůru, jak jsem byla na nervy, co bude a už jsem ko. mějte se pěkně a zase se zjevím, až si dáchnu. papa

lita
8. bře 2010

Zlato - takze nam tady utocis na medailove pozice 😉 😀
Hlavne ze ti monitor dopadl dobre!
Takze to znamena, ze budes rodit cisarem pristi tyden ve stredu? Nebo pristi tyden ve stredu rozhodnou, kdy budes vlastne rodit?

lita
8. bře 2010

J.cien - ja si spis rikam, co se stanou s tou kuzi z briska, zda si ji budu rolovat kolem pasu nebo z ni udelam klokani kapsu a v ni budu nosit detatka 😀

zlatovlaaska
8. bře 2010

měla bych rodit příští týden ve středu. ale uvidíme, co kluci, jestli si to dřív nerozmyslí sami 😉

irminka
8. bře 2010

ahojte babulindy,
kdyby jste u nás viděly to story s fialkou.....Já natěšená, že chlapečkovi pomůžu od bílých flíčků v pusince, tak jsem si hezky udělala prochajdu do lékárny, utratila 700,- Kč za mlíčko a další blbinky, taky fialku koupila a přijedeme domů,že to teda malému podám ve formě namoeného dudílku. Tak jsem si ho dala na klín v rychlozavinovačce a sehnutá v obýváku nad stolíkem, že teda pokapu ten dudloš a dám mu ho do pusinky. v tom momentě se Bořík vrtnul, mně to ujelo a půl lahvičky mně vyprsklo na stůl z masivu, na ruce a ještě jsem přichytla malého, aby mně nespadl z klína...Takže , já snad ruky neumyju ani za tři roky, stůl jsem už drhla 5x, snad to půjde pryč a rychlozavinovačka je také moc hezká 😝 😝 , a malý vypadá taky ukázkově, fialkové fůska má až pod nosem a až k bradě, prostě ukázková maminka i s miminkem 😀 ...Hlavně zdravíčko 😉

balina
8. bře 2010

Lita : ja jsem videla podobny porad. S tou pritelkyni od Carreyho. Byla v nejakym diskuznim asi Reno nebo tak neco. Moc tyhle zensky fandim. Je uplne supr a hlavne je videt ze to ma v hlave neuveritelne srovnany. Davali dokument o jejim programu pro maly autistiky. No zaplatpanbuh ze mame zdravy deti.

Kocule to jsem rada ze nejsem krkavec sama 😀 😀 😀 😀

Jo a my dudle na noc nedavame. Holky si zvykly ze po koupani a krmeni uz dudlanek neni, jen pohoupani v zavince a hlazeni v postylce a uz je ani nevyzadujou. Prave kuli tomu revu, kdyz jedny vypadl.

zuzka.o
8. bře 2010

Ahoj holky 🙂

Irmi... fakt jsi mi svojí historkou pobavila 😀 😀 😀 Jste šikulky 😉

Darling.... klučíčci jsou krasavci 🙂 A ty jsi teda super šlang 🙂

Zlato....tak to už je konec v dohlednu, už jsi ráda, viď? Mně taky mudr říkal, že pokud se nic nečekaného nestane, tak od ukončeného 38tt se bude řešit termín císaře. (pokud se teda prcci z KP neotočí)

j.cien
8. bře 2010

Irminko,na tu gencianku se pouziva HCL zredena..coz doma asi nemas..tak zkus nejakou jinou kyselinu,na vycisteni.Mozna to pujde i kys.citronovou rozp.v trose vody 😉

j.cien
8. bře 2010

Irmi a priste chtej radeji 10%borglycerin,ten neni barevny a pomuze stejne 😉

lita
8. bře 2010

Irminko - to je teda story, jak z Bakalaru! Tohle se nestane s vodou nebo mlickem, ale necim takhle pekne syte barevnym.
Ale pri cisteni tou kyselinou na doporuceni J.cien bych deti zavrela za devatero dveri a devatero zdi 😀 Pro jistotu, kdybys mela svuj den 😉

lita
8. bře 2010

Bali - oba byli uzasni, Jim Carrey je uplne jiny clovek nez se profiluje svymi filmy. Je inteligentni, vzdelany a ma prehled. Zadny trapny posuk. My ten rozhovor videli u Larry Kinga, ale je dobre, ze se prezentuji i jinde.

lita
8. bře 2010

Zlato - ty jo, takze uz mas TERMIN 😉 Pristi tyden ve stredu uz budes mit kloucky u sebe! A Otikovi zacnou galeje 😀

irminka
8. bře 2010

Darling: no kluci jsou fákt moc peknoučcí, přeji moc a moc zdravíčka 🙂

Cien: kyselina jsem ted já, žeru co uvidím, ted jsem si udělala meltu, banán, zajedla jsem to kávovým zrnem z včerejší oslavy, přede mnou je rozjezená dětská přesnídávka a ještě si můžu olizovat ty moje hezky zasrané prsty od fialky 😅

darling007
8. bře 2010

Jéjej, holky maminky, děkuju moc, jste zlatíčka 🙂
Jojo, s kočárkem jsem to já, já jsem úplně stejná jako před těhotenstvím, takovej hubeňour 😉 Až mám někdy obavy, jestli kluky za chvíli unesu 😀
A mimochodem, když na ně teď koukám, taky netuším, jak se ve mně mohli poskládat...

andisek
8. bře 2010

Holky, omlouvám se pokud o tom už byla řeč,ale máte někdo zkušenost s orig.fusaky do Easy Walkeru ? Jestli jdou bez problémů do hlubokých korbiček i sportáků...Přemýšlím jestli je koupit s kočárem.. Nějak jsem ještě nepřišla na to,jak zkouknout fotečky 😅 Já jsem už 34 tt a začíná to být fuška,navíc s 3 letým kloučkem. Nález mám pokročilý a Apolinář je ted 14 dní prý zavřený 😕 Dobrá rada od doktora-dejte nohy křížem a ležte at to vydržíte 🙂 Obdivuju Zuzku jak to zvládá,i vás ostatní,já z toho mám trochu vítr.

lita
8. bře 2010

Andisek - Apolinar je na 2 tydny zavreny? To je nejake divne, ne? Zrovna Zlatovlaasce dali dnes u Apolinare termin na pristi tyden. Ma zkusenost z pobytu tam je, ze zaviraji pouze jeden porodni sal a druhy nechavaji v provozu.
A pry pokud neni dostatek porodnich salu, tak ze snad maji nejake zalozni.

zuzka72
8. bře 2010

Tak mě nešel do teď net. 😢 Byly jsme v poradně, chlapečky doktorka pochválila, jen Lukášek má víc papat, má o 110gr míň než v den porodu. 😠 Takže příští týden na kontrolu. Peťula než jsme vyšli se pokakal, tak mu zvednu nažičky, že ho utřu a gejzír hovňousků 3metry daleko, až ke dveřím, posr... mi nohu, ruku, zem, peřiny, prostěradlo a všechny oblečky nachystané na cestu. 😀 Jinak jsem se doyvěděla, že ve Fn Ol je běžné, že ciyzinkz jdou na císaře, že si jen zaplatí 20000,- a mají to, taky si to můžou dát na zdravotní pojišťovnu a yaplatí taky těch 20000,-. Takže já nezaplatila, tak nemám císaře-je to bordel otřesnej a ani doktorka nechápala, že při té poloze mi to nechtěli udělat, ještě, že ve Štrb. mají rozum. Co se týká brkání, má se nechat po každém jídle odbrknout, poslední hlt se totiž nedostane do žaludku a musí vyjít ven, pokud nejde odbrknout, dát na břicho, pokud ani to nepomůže dát na bok, podložit, ať se nepřetočí na záda. Prý je to velmi nebezpečné a v lepším případě se to může dostat do plic a dostat těžkej zápal, v horším se udusít-toť má paní doktorka-je moc hodná a letitá, takže má zkušenosti.

zuzka72
8. bře 2010

A když ani to nepomůže, tak ucpat na chvíli nosík a brkne si. 😀

lita
8. bře 2010

Zuzi, Darling - vasi chlapecci maji stejna epesni dudatka 😉

irminka
8. bře 2010

lita: ty dudlíky máme i my, nejvíc se osvedčily a stojí kolem 20,-Kč. Mám 4 ks od Aventu k prdu, vůbec je nemohli udržet v pusince, takže 500,- v čudu 😅
A 😅 le bohužel ted máme ty super dudloše fialové, takže to vypadá, jak kdyby byly opravdu až z první republiky 😉

kocule
8. bře 2010

Irmi, padám smíchy, promiň. 😅 😅 😅

Zuzi, vám se taky dařilo, holky, s váma je legrace. 😀 😀 😀

Nám se stalo něco podobnýho. Toma zatlačil a kotan vyletěl mě až na tepláky. 😀 Ale to jsme slabej odvar. 😀 😀 😀

Zuzi, to je teda síla. 😠 😠 😠 A že ti to tak ještě v klidu řeknou, to je fakt otřes, nic jim není blbý. 😠 😠 😠 V téhle banánové republice je fakt všechno naruby. 😝

Darling, ty jsi ale šlank! Moc vám to sluší! Kdo ke komu ladí? 😀 😀

Holky, jak koťata uložím, tak se pak ozvu. Asi budeme krmit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru