Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
29. bře 2010

😀 stříšku jsem taky sklopila, když nefoukalo, a pak jsem schválně přejížděla tam, kde byly alespoň nějaké stromy, aby měly nějaké vzrůšo.
No, já jedu brokolicu trpělivě podle návodu - po troškách a vytrvat - nás totiž ani ta mrkev nijak nenadchla, že by toho snědly celou dávku. Na to je prý ale min. měsíc čas.
My máme cca v 6h mléko (120ml), v 10h mléko (100ml), v 12h zelenina, čaj, v 1h mléko (120ml), 2-4:30 prochajda, 5h mléko (120ml), 7:30 řidší kaše z flašky (150-200ml). Zatím se budem propracovávat k té plné dávce zeleniny a příkrmy už máme 2 - večer kaše, tak s tím ovocem nevím - aby neměly pak málo mléka. Teď jíme tu zeleninku 14 dní, tak ještě až za 2 týdny začneme ovoce - asi spíš zkusím odpoledne, ať si krmí i tatínek 😀

hanula83
29. bře 2010

Sarri, tak to já bych musela čekat až na víkend a to stejně tatínek nemá moc času, jelikož pracuje kolem domu a nebo něco dodělává doma. Sice s holkama je, ale to krmení je převážně na mě. No a přes týden jezdí teprve kolem 6 večer domů, tak ho nechám vybalit, umýt a taky mu strčím holky, ať si je užije 🙂. A on je taky rád, když je celý den nevidí. Pak jdou mezi tou 7 a 8 spinkat. Musím říct, že dřív jsem třeba nad nima musela chvilku stát, než usnou, ale teď už ani to nepotřebujou. Jak se to opakuje každý den, tak ví, že když se jde do postýlek, tak mají spinkat. Hned jak je dáme do postýlek, tak zavírají očka 🙂). A je taky fakt, že někdy to hrajou a jak odejdu z pokoje, tak za chvilku slyším, tak si tam žvatlají 😉)... Jo a s tou zeleninou to dělám jako ty, čaj jim po tom nabídnu a většinou si cucnou a pak už nechcou, ale jsem ráda, že to trošku zapijou. Už jen proto, že jim ta mrkev pak nezůstane v puse a nemají pak od mrkve rukávy, jak se je okusujou...

sarri
29. bře 2010

My stepujeme tatínkovi každý den před vrátnicú a jdeme spolu dom - aspoň pak netahám holky do schodů.
No nic, ke strojům 😉

irminka
29. bře 2010

dobré ránko,

tak jak vám děvčata spaly miminka, když se přehazoval čas? No, u nás se šlo spát až 21:30, ale Bruník spal durch celou noc až do 7:00 a Bořek teda papkal ve 4:00 a potom to zvládl takéaž do 7:00 😉 Snad si hošani zvyknou chodit spávat dřív.

Holky: ty příkrmy jste začaly dávat od kdy? Opravdu až od ukonč. 4, měsíce?

hanula83
29. bře 2010

Tak to my nemůžem, jednak končí pozdě a jednak dělá cca 15 km daleko... Noo, tak musíme čekat, až dojede... Mně holky teď usnuly, tak se láduju snídaní...

hanula83
29. bře 2010

Irmi, my začali opravdu až od ukončeného 4. měsíce... S tím přehazováním času - abych pravdu řekla, tak jsem to tentokrát ani nepostřehla, čas na mobilu se mi přehodil sám (nechápu), no a hodiny byly už od tatínka posunuté, když jsme vstávaly... Myslím, že to proběhlo normálně.. 😉

balina
29. bře 2010

dobré ráno holky 🙂
někdo tu psal jak se zmenšují fotky. Napište to prosím jestě jednou ať to nemusím dlouze zkoumat. Díky díky

hanula83
29. bře 2010

Bali, já to zmenšuju v Microsoft Office Picture Manager. Je to program, ve kterém se mi fotky objeví, když je rozkliknu ze složky... Jistě ho máš taky v počítači. A pak dáš "upravit obrázky" (je to nahoře nad fotkou), pak se ti vpravo objeví lišta, tam klikneš na "změnit velikost", zaškrtneš "procento velikosti" a dáš třeba 70 %, někdy musíš dát třeba 50 % (záleží, jak je fotka velká), prostě aby potom neměla víc než 700 kB. No a dáš "ok" a pak musíš klasickou disketkou uložit... a je to 🙂

hanula83
29. bře 2010

Jo holky, jinak jsem taky přidala zase pár fotek, musela jsem tam dát hlavně našeho zpěváka č. 1, což je v současnosti Míša Kulička....

eirin
29. bře 2010

Holky, ve kterém týdnu jste začaly chodit na kontroly do porodnice?

sarri
29. bře 2010

Holky, fotky se už teď nemusí zmenšovat. Zmenší se to samo.
Já jsem do poradny pro riziková a patologická těhotenství - do nemocnice- chodila od 22tt.

zuzka72
29. bře 2010

Sarri tak to je paráda, jestli se fotky už nemusí zmenšovat, to m nebavilo. Jo ale jde to i v albech? Pádím do města a na úřady, pak to vyzkouším.

beruska5
29. bře 2010

no mi tu brokolici nedali samotnou 😕 ,dala sem im brambor,brokolici a trošičku másla a tak im to docela chutná
mi taky neregistrovali zmenu času 😉 spát se šlo v 19hod, ve 3hod ráno kojení a ráno v 7,30budíček
já začalaa s příkrmami týden před ukončením 6 měsícem,aspon sse to tak doporučuje při plně kojeních dětí 😎
ale ted bych ráda aspon 1 kojení už vynechávala,když už 3x denne mámee norm.jídlo, ale zatím se nevzdávají 😅
mě tí fotky zmenšuje manžel,nikdi si to nepamatuji 😲

hanula83
29. bře 2010

Sarri, tak to jsem vůbec nevěděla, že se to nemusí zmenšovat, tak to je super, díky za info.... Jooo a s tou mrkvičkou... to je ještě slabý odvárek, kterejsi den jsme na tom byli mnohem mnohem hůř, protože mrkev skončila naprosto všude, od jejich celého oblečení až po kachle...

Holky, to mi připomíná... čím perete oblečky od mrkve? Já vůbec nevím, jak na to. Na 40 to nepustí a víc se bojím, ať se to nevytahá...

Eirin, já docházela do porodky od 36. týdne... no a pak za týden si mě tam rovnou nechali a ležele tam 14 dní, než se holky narodily.

salu
29. bře 2010

Hanulo, ty tvoje holky jsou super. Já když na ně koukám, tak si tak říkám, jaké to bude u nás, jak budou vypadat .... Jsou dvojvaječný? Já je teda nerozpoznám. Musela sis je na začátku nějak značit?

Jinak tady v severních Čechách zima, déšt. O víkendu jsme malovali ložnici, tak už máme "základ" pro miminka hotový 😝
V sobotu mě bolelo tak na prsou a žaludek, asi se holky otočily hlavičkama nahoru a pěkně mě tam tlačí. To brzo 😀

sarri
29. bře 2010

Tak jsem vyprala a ocenila výhodu brokolice oproti mrkvoušovi - jde to normálně na 40 vyprat bez něčeho na skvrny. Jupí!
Tchýně nám koupila takové plastové bryndáky kolem krku a přes to si jde blbě sahat do pusy, tak my jsme teď celkem čistí. Ťuk, ťuk.

hanula83
29. bře 2010

Salu, díky 🙂... Holky jsou dvojvaječné... Nooo opět se budu opakovat, když řeknu, že jsou fakt každá jiná. A od začátku byla každá jiná. Teda pro mě určitě, navíc Anička byla menší a měla při narození drobnější pusinku, daly se dobře poznat. A teď si jsou podobnější, ale stále pro mě každá jiná 🙂))... fakt!! 🙂))).. Je ale pravda, že kdo je nezná osobně nebo je vidí jen spát v kočáře, tak mu přijdou stejné...

sarri
29. bře 2010

Jo, ale ta brokolicová stolička - to je na plynovú masku 😝

hanula83
29. bře 2010

Sarri, my máme taky takové plastové bryndáky, ale ony je nadzvednou a snaží se tu plochu nacpat do pusy... O víkendu jsem zavedla krmení mrkvou každou zvlášť, protože to bylo fakt všude a to bych nedělala nic jinyho, než odstraňovala skvrny od mrkve...

sarri
29. bře 2010

Hani, to já se vždycky modlím, ať se mi vzbudí postupně a nemusím je krmit najednou. Co ty náušnice? Už máte?

hanula83
29. bře 2010

Ne ne, až příští týden. Máme toho tam hodně, musíme na kyčle a já zrovna k tomu ortopedovi s tou nohou, protože sice prášky mi ulevují od bolesti, ale ten problém tam stále je.... No a taky máme druhou hexu a zároveň ty náušnice... tak to jsem teda zvědavá...

sarri
29. bře 2010

Japato, že kyčle? Neměly jste ok? My byly naposled v 3 měsících a šmitec. Další očkování máme příští pátek - se teda netěším. A co umíte nového? My stále točíme jen na bok - chvíli to vypadá, že už je přetočení na břicho na spadnutí a pak se zas překulí na záda. Co je za pokrok posl. měsíc je to, že si umí hrát s hrazdičkou už fakt pěkně a když jim nic nechybí, tak i hodinu vkuse.

hanula83
29. bře 2010

Kyčle jsme měli naštěstí v poho, akorát k našemu ortopedovi se chodí 3x, takže ještě poslední kontrola... No já se toho očkování fááákt děsím, to minule mě málem poznamenalo, tak to bude zas hrůza ☹. Do každé nožky jedna injekce.. Holky o tom už večer ani nevěděly, ale já dodnes slyším, jak řvala hlavně Eli jakoby ji na nože brali... Tak my máme posledních pár dní pokrok v tom, že se otáčí na ten bok, hlavně Anička, ta už frajersky. Elence se moc nechce, ale když vidí nějakou zajímavou věcičku, tak je taky ochotná se přetočit na boček... Na bříško zatím vůbec... Hrazdička u nás vede už dlouho, jak tam máme udělané ty "řetazy", tak s tím si dokážou vyhrát hrozně dlouho. Pořád to toho pinkají a tahají za to... Taky mají kolem sebe spoustu hraček a plyšáků a když je nebaví už hrazdička, tak po nich šahají a drží v obou packách a prohlíží, v horším případě okusují 😉... Takže už se zlepšily i v uchopování věci. Neberou věci náhodně, ale systematicky a ví už jak... a to žvatlání se taky jaksi už víc rýsuje, začínají to být spíš slabiky než jen "grrrr" apod. Jo a taky se už smějou konkrétním věcem. No a dřív když jsem se na ně zasmála, tak nechápaly a smály se, až se jim chtělo. Teď už stačí, že se zasměju na ně já a ony se taky usmějou... milé 🙂... A to nemluvím o tom, jak se dokážou doslova řehtat na celé kolo, úplně strašlivě, už klasický smích 🙂))... A co vy s povídáním?

sarri
29. bře 2010

Brokolice zvládnuta. Sláva.
My umíme říct gej a gaj a gú prskat u toho sliny. Holky právě přestaly do věcí mlátit a pěkně si to rukama a pusou prohlíží a taky se vzpírají na bříšku. Nejradši mají plyšových včelích medvídků, co hrají - toho si chytí a šup ho do pusy.

balina
29. bře 2010

super jak se nemusi fotky zmenšovat. to byl můj největší problém. Myslím tu lenost 😀
Hodila jsem tam albíčko ať se taky pochlubim.

Dneska sme měli hustou noc. Holky spí v zavinovačkách a Baruška se co hodinu nějak záhadně vysoukala ze zavázané zavinky a řvala. fakt nechápu jak se dokázala vypíďalkovat.. No a teď chrápou. Tak já taky běžím se rychle nátáhnout 🙂

balina
29. bře 2010

Sarri koukala jsem do albíčka na tvůj kočár. Ten vypadá fakt suprově. Já jsem si od téhle firmy koupila fusaky

hanula83
29. bře 2010

Sarri, tak my máme taky rádi včelí medvídky, ale hlavně ty písničky, ty jim pouštím z youtube. A jinak plyšovyho hrajícího máme toho Míšu a ten teda vede, na toho vydrží koukat strašně dlouho a smějou se mu... My s manžou už jsme z té písničky tak zblblí, že si ji sami zpíváme 🙂))... A včera jsme šli spát a manža to z ničeho nic začal zpívat (manža nikdy nezpívá)... No už nám z toho asi hrabe, jenomže to je fakt pořád dokola 🙂)))... No a když si s Míšou hrají jen v rukách, tak na něm mají nejraděj ten vystouplej čumáček...

lucy82
29. bře 2010

Ahojky nestíhám dočítat,
včera byl krušný a dneska se to opakuje, Nelinka má horečky 39 tak jsme byly u mudry a má asi zánět nosohltanu chudinka, pořád jen pláče, papat nechce, no občas už brečím s ní ☹
Sofinka má zase problémy s kakání, včera měla tak tuhýho bobana že ho nemohla vytlačit, když jsem ji chtěla skrčit nohy tak to nešlo, má je pořád natažený a stoupá si. Když ji člověk postaví tak normálně stojí! 😒 Nu takže touto cestou to nešlo a já už nevěděla co s ní, zkoušela to vytlačit a pak to zase se šíleným jekotem zatlačila zpátky. Večer už jsem si nevěděla rady tak přijela mamka a udělala jí klystýr a konečně se vykakala. No brečela jsem ještě pak hodinu jak mi jich bylo obou líto ☹

hanula83
29. bře 2010

Lucy, tak to mě mrzí, že máte takové potíže... A dostala Nelinka nějaké léky aspoň? A jak mamka Sofi udělala klystýr? Myslím z čeho, z vody? Snad už to bude lepší... My jsme teď měly dva totálně hysterické záchvaty obou naráz, vůbec nevím, co to mělo být. Jsem tady sama a taky mi z toho je ještě teďka špatně. Navíc jsem zjistila, že po těch příkrmech mají taky tuhé kakání, tak doufám, že taky nejsou ucpany...

lucy82
29. bře 2010

HAni klystýr mamka udělala z vody, stříkačku a na to nasadila rektální rourku a trošku vody ji tam stříkla 🙂

Nelince nedala nic, dneska jsme skoro půl dne chytaly moč tak zítra budou výsledky a podle toho se uvidí. Už má zase 38,5 ach jo 😒 😒
Taky máme tuhý kakání, někdy to zvládnou a někdy u toho brečí 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru