Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

j.cien
24. dub 2010

Eirin jj,nema cenu to resit,mas jeste cas 😉 a stejne si myslim,ze tak mimiska do ukoncenych 40tydnu nevydrzi..ze se samy drive prihlasi na svet 😉

Maui,moje segra kojila malou plne,zadne cajicky-na piti nic a vylezly ji presne tak totalne cerne zoubky...zubar ji rikal,jestli neprodelala nejakou virozu v tehu-v nejakem konktretnim tydnu,to uz nevim ve kterem...ze pry se zrovna zakladal ten zubni kmen a pry to mela mala proto...Ale jinak souhlasim,slazne napoje jsou shit 😉
A s tim zasypem...to ses musela poradne vydesit 😕 !!

Irmi,to mas sikovneho muzika 😉 nova kuchyn-to bude parada 😵

kocule
24. dub 2010

J.Cien mají nové stránky, no teda. 😀 😀 😀 http://www.angelcare.cz/ Objednala jsem je přes dealerku našeho kraje, tenkrát tam e-shop nebyl. Dala mi slevu, no taky. 😀 😀 😀 Chtěla jsem A 301, jenže ten se neprodával kvůli nějaké zkušebně nebo co, takže jsme už vzali ten modernější typ A 401. Je to teda vážně pálka, ale musím jen a jen chválit. Však uvidíš sama. 😉

My byli na prochajdě a teď jsme vrátili, no venku nááádhera. 😀 Byla žíža, takže z hrnečku a hned to šlo. 😀 😀 😀

j.cien
24. dub 2010

Kocu diky!!Kouknu na to hned 😉

j.cien
24. dub 2010

Kocul,maji pro dvojcatka nejaky set:
http://www.detske-chuvicky.cz/p/set-monitoru-de... je 1x 301 a 1x 401...a ty mas teda 2ks te 401,jo? 😉

kocule
24. dub 2010

Já si myslím, že když člověk vezme, že monitory jsou samotné docela drahé a k tomu chůvičku, tak to asi vyjde dost podobně, nevím. Já jsem to teda tak brala. 😀

Toma začal u plazení používat i druhou nožičku, huráááá. Snad nebudeme muset cvičit ten fuj cvik. 😀 😀 😀

Irmi, ty máš ale šikovného manžela, u nás to teda vážn nehrozí. 😀 😀 😀

Petranelko vydrž, to už bude jen a jen lepší. S mimouškama na všechno člověk zapomene. 😉

kocule
24. dub 2010

J.Cien já vím, ale u té A300 není chůvička, jen monitor. Já totiž chtěla 2xmonitor a 2xchůvička. Kalkuluju s tím, že by se třeba taky mohli budit a museli bychom je dát od sebe zvlášť do pokojíčku a jeden by byl bez chůvičky, což jsem nechtěla. Mám 2xA401. Ukazují i teplotu v místnosti, tak jsem podle toho regulovala i topení zimě. Teď v létě to není jak regulovat. 😀 😀 😀 Jinak se ta dealerka fakt docela divila, že chci dvě chůvičky, že si dvojmamky berou opravdu tuto kombinaci. Ale měla radost. 😀 😀 😀

j.cien
24. dub 2010

Diky Kocul 😉 uz chapu a proberem to s manzelem...on me porad cpe do porodky na nadstandart..ale nez dat 1350.-/noc....kdo vi,jak dlouho tam budu...tak radeji investuji do tech monitoru 😉

kocule
24. dub 2010

J.Cien, já nadstandart naopak chtěla, ale nebyl volný. 😝 Byla jsem na pokoji s moc fajn holčinou, píšeme si dodnes a proběhlo naprosto v klidu na to, že jsme tam byli týden. Nakonec mi to vůbec nevadilo, ale přesto mi tato instituce k srdci nepřirostla. 😀 😀 😀 Jinak nemáš zač, snad si vyberete dobře, ať už tento nebo jiný a budete spokojení. 😉

kocule
24. dub 2010

Jinak A300 je jen monitor, A301 je monitor i chůvička, ale starší typ, který se tenkrát tady neprodával, resp. prodával, ale původní zásoby, stahoval se z oběhu kvůli čemusi a skoro nikde nebyl k dostání, A401 je nový typ s nějakýma novýma funkcema. Chce to projít na tom webu, mají to krásně popsáno. Ještě se prodává zvlášť jen chůvička, ale to radši vše dohromady. 😀

j.cien
24. dub 2010

Mne na tom lakaji akorat ty neomezene navstevy..jinak myslim,ze neni problem s nekdym byt tyden na pokoji...a mozna to i lip utika..teda pokud nenarazis na nekoho divneho,ze? 😉

j.cien
24. dub 2010

Jj,uz jsem to trochu prosmejdila...ja stejne chtela koupit k monitorum pak i chuvicku...takze toto je all in one 😉
Koci ,jeste latkujes? 😉

kocule
24. dub 2010

To je prostě riziko, jenže co s tím. Mě manžel třeba chodil i v 21 h, dřív nemohl. Sestřičkám to nevadilo, měla jsem kliku na patro, kde byly sestry OK. Na patře nad náma nešlo nic, hrůza. Tam jsem byla za kamoškou na nadstadardu a taky mě vyhazovali. 😠 😠 😠 Manža se jen nahlásil, aby je netrefil šlak a bylo to v pohodě. Za to jsem byla vděčná, páč bychom se jinak ani neviděli. A Katce to nevadilo, byly jsme na tom obě stejně, manželé chodili oba večer. 😀 😀 😀

kocule
24. dub 2010

Já myslím, že stejně většina z nás má obojí. 😉 Látkujeme, nejlepší to bude na první krůčky, plíny budou krásně tlumit dopady. 😀 😀 😀

j.cien
24. dub 2010

Prima!Taky to chci zkusit 😉 Dnes jsem vsechny ty pliny vyprala a krasne to venku uschlo-i ty bambusaky,co pry schnou strasne dlouho 😉 Akorat se mi zda,jestli pres ne oblecu ty pidi dupajdy..se mi to zda takove "objemne".... 😕

kocule
24. dub 2010

To je, ale člověk si zvykne. 😀 😀 My se plazíme v punčocháčkách to jsou teprve zadečky. 😀 😀 😀

j.cien
24. dub 2010

Jj,tak se na to urco nandaji 😉 !Jen ty pidi dupajdy co mam nakoupeny...nevim nevim...
Ale budu to stridat-i s pamprdama...manzel nakoupil 15baliku po 70ks 😀 😀 a mame to uskladne v pracovne a STRASNE to je citit asi hermankem nebo co...musi to byt nejake parfemovane... 😕 OMG...sileny smrad,kdyz tam vejdu...

kocule
24. dub 2010

My ze začátku měli papírovky, to bych asi nedala, když měl každej spotřebu min. 10 plenek a více. Pak už jak byla menší spotřeba, tak to bylo lepší. 😉

Loučím se, musíme se sbalit k babi, vyrážíme hned po snídani. Pa a hezký zbytek víkendu. 😉

j.cien
24. dub 2010

papa,uzijte si to u babi 😉

j.cien
24. dub 2010

Lucy,fotecky krasne-z kocarkovani ve sportaku i klobouckove 😵 !

lucy82
24. dub 2010

Jcien děkujii moc 😉 A co ty už jsi nervozní? 😀
Nu ve sporťáku se jim náramně líbilo, akorát teda řeším dilema jak já je budu jen tahat obě dvě dolů 😖

Holky kdy se může začít s lepkem? Každý říká něco jiného, někdo od roka, někdo dřív tak neví, teď jsem si právě všimla že máme doma pár skleniček a ty obsahují lepek a jsou od 5 měsíců to se mi zdá brzy teda 😖

salu
24. dub 2010

Lucy, tak foto sporťáku jsem hltala a vypadá super !!!!! Já když někde řeknu, že budeme mít růžový kočárek, tak se chytají za hlavu, ale až s ním vyjedeme, tak budou čučet 😀

tetes1
24. dub 2010

Ahoj, omlouvám se,že vstupuji, zahlédla jsem,že řešíte monitor dechu,tak jsem chtěla být užitečná tímto odkazem http://www.monitordechu.cz/menu/mista.html je to půjčovna a půjčují monitor na půl roku za 900 Kč. Mějte se hezky.

irminka
25. dub 2010

dobré ránko,

teda Lucy, holky v kočárku jsou moc šikovnéééé,vypadají spokojeně a ty jsi šikula také 😉

včera jsem také vyfotila hošany v kočárku a mám pocit, že se nám tam za chvilku nevlezou 😠 🙂

Manža je šikula, takový převlečený kutil Tim 😉 , můj děda ho to naučil a Staníka to chytlo a pořád něco tvoří....

j.cien
25. dub 2010

Krasnou slunickovou nedeli vsem 🙂
Ja mam slavnostni pocit-posledni tehu nedele 😵 😵 😵 !

Irmi,kluci jsou poradni macicci 😉 ,vypadaji mi starsi,nez jsou 😉

A s tim lepkem-u kojenych pozdeji,ale u nekojenych urcite ne driv,nez po ukoncenych 6ti mesicich 😉 !
Tak nas to ucili vse skole..a co je teda v tech sklenickach za lepek,kdyz je od 5m?? 😕 Tma dali jako fakt obilniny nejake??

monika03
25. dub 2010

Ahojte! Teda J.Cien takže nedělní oběd bude s dortíčkem a šampíčkem!? 😀
Já se cítím jako, kdybych složila za včerejšek tak pět vagónů uhlí... Máme tento víkend přítelovi děti z prvního manželství a to je teda masakr! Snad to do šesti vydržím. ☹ Krásnou neděli!!!

lita
25. dub 2010

Ahoj holky,
tak u nas kolika za kolikou, plac strida krouceni a nespani ☹ Nemam cas vubec na nic, vcera jsem snidala v podvecer, jen jsem po kojeni dosedla k jidlu, uz to zacalo. Manzel byl vetsinu dne v eteru, vecer mel obchodni veceri. Nekolik noci pred tim jsem spala pokazde 2 hod, pres den nemozno dohnat. Kdyz byl manzel na te veceri, tak mi zacali kluci plakat bolesti oba najednou, nemohla jsem je chovat stereo, ze zavinky by se mi pri kolice hned vykroutili. Uplne na palici, zrala do blazince ☹ Nastesti s nimi od pulnoci spal manzel, ja sla spat na gauc do obyvaku a chodila je jen kojit (stejne je to ale anabaze na hodinu a pul).

Tchyne nabidla, ze by nam zaplatila nejakou detskou sestru na hlidani jednu nebo dve noci v tydnu, abych to dospala. Zacala jsem z toho ztracet mliko a jsem uzlik nervu, protoze se z te loznice skoro nehnu. Kdyz je chci dat do kocaru na balkon, tak Bryan spusti rev a probudi Tobika a ani jeden pak uz do dalsiho kojeni nespi. Jidlo vubec nestiham a kdyz uz, tak ho hltam za pochodu. Pres den resim dilema, zda na prochazku nebo hodinu cenneho spanku. Nejdriv jsem byla proti, protoze je takova vypomoc jen pro bohace, ale po nekolika minulych dnech asi jeji nabidku s diky prijmu.

Vy nemate takove problemy s kolikami? Ja vim, ze u nas je to asi tou nedonosenosti, navic ma chudak Bryan silny reflux. Obdivuji chudaka Darling, jak to vsechno hrdinsky stiha sama, navic jeste musi s chlapeckama cvicit. Opravdu je tady z nas podle me Darling nejvetsi hrdinka a zaslouzi obdiv, jak to zvlada.

Nekde jsem cetla, ze koliky prichazeji vetsinou kolem stejne denni doby a kdyz se tak podivam zpatky, tak je to pravda! Bryan ma odpoledni a Tobik nocni. Ten Nutriton na reflux asi davat nebudu, vcera jsem zkusila polovicni porci a Bryan z toho mel boleni briska, takze druha kolika ten den. Ani laktobacilky mu nepomohly. Obavam se, ze ty bacilky na nase koliky take pomahat nebudou, zatim tedy stav bez zlepseni. Zkusime je dobrat, tim nic nezkazime a uvidime, zda to treba behem par dnu pomuze.

Tak jsem se vam tu vybrecela, dneska je lip, spala jsem ve trech blocich po hodine a pul a to je ted neskutecny luxus. Zkraje odpo chceme jit ven, to by Bryan jeste nemel kolikovat, v patek ho to behem prochazky chytlo a byl k neutiseni, chovani ani drnceni kocaru nepomahalo.

monika03
25. dub 2010

Lito tak to je mi moc líto!!! Drobečci trpí a ty jim nemůžeš pomoct- musí to být šílené... Jseš dobrá, že se vůbec ještě držíš na nohách!!! V tomto případě bych chůvu určitě ocenila. Drž se!!!

zdepros
25. dub 2010

Ahojky holky
Lito to je mi líto s chlapečkama, u nás kolika trápí jen Kubíka, Davídek je zatím úplně v pohodě-ťuk, ťuk, ale zato Kubíka to trápí nejvíc teda večer, někdy i během dne, a taky zatím nic nepomáhá, bereme sab simplex a probiotický kapky, mám teda koupená i ty laktobacílky, ale zatím jsem je nezkusila a vám teda nepomohli ach jo, je to hrozný když jim člověk nemůže pomoc

yorinkay
25. dub 2010

Lituško, neboj ono to časem přejde. Do té doby to musíš přežít. takže žádnou pomoc neodmítej a klidně si o ni i řekni. Manžel musí asi vydělávat, ale jinak zapoj všechny. Maminky, babičky, kamarádky. A tu dětskou sestru si nech zaplatit, na tom není vůbec nic blbýho ani divnýho. To není jen pro boháče, to je i pro lidi co to ptořebují. A ty se musíš vyspat a mít pro kluky co k jídlu. Oni potřebují maminku v pohodě aby taky mohli být v pohodě.
Já měla hrozné štěstí, kluci v podstatě žádné bolení neměli, sem tam trochu, nic dramatického. Jen odpoledne se mi trochu nudili a řvali oba dva. Tak jsem si zvala návštěvy. Každá návštěva chovala a byl klid, oni měli radost a já ještě větší.
Tak neboj bude líp.

j.cien
25. dub 2010

Liti,chudacku,to mas ted teda perne dny...uz na tech fotkach jsi strasne hubena..a nemas ani cas se najist... ☹ ber opravdu kazdou pomoc,ktera se ti nabizi!!Urco to bude casem lepsi 😉 tak,jak pise Yori 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru