Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
28. dub 2010

Velikost 32? To je snad na myšičku.... Zaplať Pánbůh za váhy, jaké jsme měli. 🙂

komver
28. dub 2010

J.cien moc gratuluji k holčičkám,váhy jsou teda neuvěřitelný na dvojčátka.Holky vy jste tady teď teda pěkní držáci.Já rodila v 36 tt a sice jsem nějaký větší problémy neměla - až na ten tlak,ale když se teď dívám na fotky,tak jsem byla pěkně oteklá a vy máte všichni 38 tt.Jste fakt dobrý.

irminka
29. dub 2010

dobré ránko,

tak já jsem dnes hezky vypinkala. Šla jsem spát brzy asi kolem 22.00 hod a hošani se vzbudili až opůl šesté ráno, půl hodky vzhůru a už zase spinkají 😉 . Richarda jsem vypravila do školy, umyla si gebulu a snad mám chvilenku ještě klidu. Za okny svítí slunéčko, tak snad bude dnes hezky.
Přeji všem hezký den bez uřvaných děcek, prostě jen samý usměv 😉

sarri
29. dub 2010

Jo, bez řvaní bych dnes klidně vydržela. Když řvou před vycházkou při vypravování, tak sebe ani nezkulturňuju - ještěže svítí to sluničko - dám si přes celý ksicht brýle a je vymalováno.

hanula83
29. dub 2010

Sarri, tak o tom jsem taky uvažovala, že ty brýle většinu ksichtu zakryjou, tak pak nemusím nic řešit, no ale vlasy stejně musím nějak zkulturnit... Včera jsem šla s tchýní a prej jak to, že nemám v uších aspoň náušnice... tak to dnes musím napravit 😠 😝

sarri
29. dub 2010

Hani, z krku jsem všecko zrušila, náušnice jen občas - za všechno mě chytají a včera jsem si narvala prstýnky a nešly z toho vedra sundat. Manžel mi dal za holky hodinky Jacques Lemans F1 a myslíš, že si někdy vzpomenu si je nandat - ne, nosím takové staré s hnusným řemínkem, protože pěkný náhradní stál víc než ty staré hodinky.
Přidala jsem fota našeho sporťáku. Ach jo, korbičky byly fakt hezčí.

hanula83
29. dub 2010

Sarri, já právě taky, holky už za vše tahaly a ony hned všechno cpou do pusy, tak je to jistější nic nemít... Prstýnky nenosím už od těhotenství.... Ten kočárek je v pohodě, co máš 😉... ale není vidět komplet... A holčičky jsou teda krásné, a ty dlouhé řasy 😵

sarri
29. dub 2010

Hani, celý je v albu kočárek.

balina
29. dub 2010

tak naše holčičky už prospaly 2hou noc za sebou. A dneska jsem si to fakt užila. Rochnila jsem se v postýlce jako náš pejsek v pelechu 😀 Tu první noc jsem se pořád chodila koukat jestli ještě dýchají a to je mám na Nanny 😀 😀 😀
Holky jak to děláte s kojením pres noc? Prsa jsem měla nafouknutá k prasknutí, ale lenost jít odstříkávat byla větší než ten nepříjemný pocit....

Dneska bude krásně co? nabalim holkám mraky plenek a flaštiček a razíme do parku a po návštěvách. Když už jsem se takhle vyspinkala do růžova, tak toho musím využít.

balina
29. dub 2010

sarri co to máte na fotce za židličku? To je nějaká speciální pro 2 mimča? Jestli můžeš vyfoť mi jí pořádně.

balina
29. dub 2010

aha už jsem to dešifrovala, ona to je hrazdička 😀 nějak mi přišlo že tam holky sedí

hanula83
29. dub 2010

Aha Sarri, už jsem koukla 😉.. no není to až zas takový rozdíl, ten sporťák je taky pěkný... ale ty korbičky byly opravdu kapičku hezčí 🙂... to je tak vždycky... Já ten sporťák mám celej divnej a to přitom jsem žádnou korbu neměnila, jen vytáhla ty tašky... Já se těžce obávám toho, že stejně nakonec budu muset koupit zvlášť sporťák...

sarri
29. dub 2010

Jj bali, leží pod hrazdou.

maui
29. dub 2010

Ahoj holčiny, zdravím jen bleskově, Sofča už mi tu smrdí pod nosem 😀
Korbičky byly možná hezčí, ale takhle holky aspoň něco můžou vidět a neprudí, když zrovna nespí. Mě by vždycky šlehlo, když se hodinu vypravujeme, pak konečně celá zchvácená vyjedu, holky půl hodiny spí a pak hodinu na střídačku ječí. Nevím, proč se jim v kočáru nelíbí. Jsem proto zvědavá, jestli to v tom sporťáku bude lepší. Vůbec jsem netušila, že takové duše existují....a kde se dají sehnat? Manža to včera nakonec nějak nafouknul, ale klel u toho jak zedník 😝 Jenže já potřebuju být soběstačná, když jsem většinu dne sama, potřebuju kolečka, co nafouknu během dvou minut 😠
Jak jsem se včera probírala příslušenstvím ke kočárku, tak jsem objevila držák na flašku - taky věc, k dvojčecímu kočárku dají držák na jednu flašku 😠

kocule
29. dub 2010

Holky ahojte,

nám taky pořád ucházelo kolečko a ten samý problém, děs. 😝 Naštěstí sporťák mě osvítilo koupit s pogumovanejma kolečkama, hurááá, nemá co ucházet. Oni ti výrobci to asi dělají na všech kočárech stejný, na tom starým Taku to taky bylo něco. Maui, manža u toho taky pěkně klel. 😀 😀 😀

Dneska se Adu vzbudila v noci, tak jsem jí lupla na hlavu kašpíka a že půjdu udělat mlíko a ona usnula. 😀 😀 😀 Takže hladem se ty naše poklady vážně nebudí, je to jen o zvyku. 😝 Papali až v 5 h ráno, taková lahoda. 😀 😀 😀 Bali, naprosto chápu, jak ti je. 😀 😀 😀

Jinak Toma konečně krásně papá ze lžičky, trvalo mu to víc jak 2 měsíce, než na to přišel. Za to si oblíbil prskání, což mě rozčiluje, takže za každou lžičkou mu domlouvám, aby neprskal. 😀 😀 😅 Dneska převrhl konvu na zalívání, byla plná vody. Pochopitelně se vylila celá, voda ho zaplavila, tak spustil řev a teď musí být zavřený v ohradě, páč jsou koberce mokré. Zatím mu to teda nevadí, ale čekám, jak dlouho. 😀 😀 😀

maui
29. dub 2010

Kocul, máš veselo, vidím 😀 Naše Sárina taky při jídle děsně prská. Nechápu, co jí na tom přijde tak zábavného. Prská i s dudlíkem v puse 😖 A Sofča si zas po každém soustu lupne palec do pusy. Potřebovala bych jestě jednu až dvě ruce při tom krmení 😝

Holky, už vozíte děti bez nánožníků? Mně dneska připadá, že bude pařák, tak bych vzala asi jen dečky, ale bez toho nánožníku mi ten kočár připadá nějakej nedodělanej 🙄

kocule
29. dub 2010

Maui, já je zamotám do osušky, tuším že Sarri nebo Haňulka měla foto takové operace v albíčku a ještě přes ně dám ruku se skleničkou, aby je to náhodou nenapadlo oddělat. Musím to teda zaklepat, že už nejsme jako čuňátka, ale to prskání mě teda štve. 😀 😀 Zase jsem ale ráda, že konečně papá, i když u toho dělá psí kusy. 😝 Krmím je zvlášť, páč jinak to byla kovbojka. 😀 😀 😀 😀

Vozím bez nánožníků, max. deky. Dneska musíme jít koupit letní, mám jen teplé španělky a ty půjdou do postýlek místo peřinek. Já z nánožníku nechávám jen ten spodek a to, co se přidělává na zip zvrchu na nožičky už nedávám. Ale ten spodek jo, ať jsou chráněni proti větru. Jestli mi teda rozumíš z mého šíleného popisu. 😅 😀 😀 😀 Prostě tu část, kde je hlavička a na čem se leží, to v kočárku máme.

adajar
29. dub 2010

Ahoj holky omlouvam se ze sem vam lezu, ale jdu uklidnit Maui a pozdravit. Mas hodne deticky a neprskaji tolik co Danysek my to vyndavame z vlasu susime sedacku a tak :D A jak se jinak mate???

hanula83
29. dub 2010

My máme taky jen deky, máme už dvě letní a beru s sebou ještě jednu teplou, pokud se ochladí... A pokud fouká dost vítr, tak dávám i nánožník...

hanula83
29. dub 2010

Sarri, ty jsi taky teda nastupovala mateřskou jak já v půlce října, že? Mně teď napsala účetní, že mi to končí 1. 7., máš to tak taky?

maui
29. dub 2010

Ahoj Adaj! Písnu IP 🙂

maui
29. dub 2010

Kocul, popsala jsi to naprosto přesně 😉 My ženský si snad vždycky porozumíme...to mi připomnělo situaci, kdy jsem jela s kolegyní a s kolegou na veletrh. Já řídila, kolegyně navigovala. Řekla mi "doleva", já zahnula doprava, kolega se vyděsil a kolegyně říká: klid, já myslela doprava 😀 😀

maui
29. dub 2010

Hanul, 37 týdnů od nástupu na MD, eventuelně od termínu porodu, pokud přišel dřív....

maui
29. dub 2010

Jak vypadá letní deka??? 😕

hanula83
29. dub 2010

Maui, já vím, akorát se mi to nechtělo počítat, tak jestli to má Sarri stejně pro kontrolu 😉... Ta letní deka je z bavlněná, dvojitá, taková tenoučká, prostě jen hadřík 😉...

kocule
29. dub 2010

Maui, výborný!!! 😀 😀 😀 Přesně tyhle telepatické schopnosti má moje mamka. 😀 😀 😀

Ta letní deka je jen na přehoz, v těch zimních už by jim fakt bylo vedro. Jinak u nás se už netopí, takže je pořád přikrývám peřinou, páč Toma se totálně odkopává, tak spí ještě v teplém pyžamku. 😀 😀

kocule
29. dub 2010

Hani, to ti řeknou na sociálce, kdy přesně. Já už to všechno oběhala, byl to docela fofr. A dala jsem si ty 3 roky. 😉

sarri
29. dub 2010

Hani, já nastupovala na mateřskou 16.10. - jsem si to vypočítala do 2.7.
Kdy mělas mít řádný termín? Já 27.11. - to jsme musely mít jen nějak o den. 😉

sarri
29. dub 2010

Apropos - s těma rodičovskýma - to vymýšlel fakt nějaký kretén - ale ty mzdové limity, když chce jít člověk jen na 2 roky nebo automatická rodičovská na 4 roky, když nastoupíte hned po té první - zbytečně komplikované a diskriminující.

sarri
29. dub 2010

Ještě k těm duším - já s tím zajela do cykloshopu- pán, jak mě viděl s kočárem, hned věděl, který bije, protože s tím prý jezdí všichni, že na tom výrobci často šetří a dávají ty duše s ventilkama, které netrčí. Zrovna se zeptal, jestli to chcu vyměnit zadara, tak mi to přezuli.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru