Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
10. lis 2009

Tak jsme dorazili z velkého UTZ, byly jsme tam s Petrem a oběma babičkami, byly docela v šoku, v životě to neviděli. Klučíci byly ukázkoví a prý je vše v pořádku, tak, jak má být. Jak jsem ležela na tom lůžku, tak asi po 15minutách se mi udělalo hrozně zle, píchalo mě nad obočím, tekl mi pot z čela a byla jsem zelená, jak sedma. Myslela jsem, že je to moje poslední hodinka, tak mi bylo zle. Doktorka se na mě podívala a viděla, že je zle. Řekla, že mám ihned lehnout na levý bok a dýchat. Prej si utlačuji cévu, nebo tepnu a že se mi to bude stávat teď častěji a vždy musím lehnout nalevo. Tak to jsou vyhlídky, no hlavně, že to dobře dopadlo. Říkali to i jedné holce v nemocnici, a já jsem to nechápala, ale teď už vím o co šlo. doktorka mi popřála ať se držíme a dlouho vydržíme 3v1 a my šli domů.

maui
10. lis 2009

Lucy, to jsem ráda, že v tom nejsem sama. Zrovna sem se zeptat, jak jste na tom v noci a co tátové, jestli dělají mrtvé brouky, nebo pomáhají. Náš taťka se snaží přijít, když nás slyší, ale většinou neslyší 🙂
Murečko, díky za útěchu! 🙂

zuzka72
11. lis 2009

Do alba "konečně...." jsem dala obrázek toho včerejšího problému ležení na zádech, tak mrkněte.

maui
11. lis 2009

Lucy, nás pustili ven hned, a to holky měly při propuštění necelá dvě kila 😕 Jen jsme museli hlídat, aby nebylo pod nulou, jinak prý není problém.. Tak vidíš, jak to každý posuzuje jinak.
A ještě co se týček kojení, vy, co kojíte, nebolí vás prsa? Mě pořád dost bolí bradavky ☹ To první přisátí je vždycky očistec, bojím se, že holky ne úplně zvládly techniku ☹

lucy82
11. lis 2009

Maui teda jo vy už jste mohly ven? No mě to štve že my ne, ale dnes jdeme na kontrolu a zítra už s kočárkem vyrazíme, ať se děje co se děju 😀 Jinak bradavky mě bolí taky a to někdy dost že i při prvním přisátí brečím, ale v porodnici mi poradily mastičku PureLan a ta je super, krásně se ti ty bradavky zahojí a během jednoho dne 😉

hancas
11. lis 2009

zuzíku....jsem moc ráda že jste v pohodě,to mě děllo taky že mě začalo být špatně,najednpou pot,bzučení v uších...vždy když jsem ležela na zádech třeba při vyšetření na srdíčkách,při běžné kontrole na gyndě,ale doma ne??a pak ten den kdy si mě nechali v nemocnici když mi dělali ozvy jsem myslela že jsem v sauně a omdlím

maui
11. lis 2009

Lucy, dík za tip. Já zkouším B-Panthen, ale zatím nic moc. Snad to časem přejde...

mirunda
11. lis 2009

Ahojte holky, píšu vzkaz od Hanuly83, že se jí dneska narodily princezny, Elenka a Anička.. jedna má 2,8kg a druhá 3,2kg. Všechny jsou v pořádku, ale bohužel nemůže mít kočandy u sebe, protože leží na JIPce.. Obrovská gratulace a hodně zdravíííčka!!!

papa 😵

kvetinka78
11. lis 2009

Ahojte tehulky a maminky!
Tak ja som bola dnes na sono 30. týždni. Dievčatko sa pred nami skrývalo a chlapček bol aktívny- ten sa ukazoval. Doktor povedal, že hotová kamasútra. Ona váži 1600 g a on 1500g. Som prekvapená, myslela som si , že sú menšie. Ale aj tak to beriem s rezervou - hore dolu 200g ako povedal lekár.
Ja mám paniku z toho, že som podľa mňa veľmi pribrala- už skoro 16 kg. A to som mala na začiatku tehu 53 kg. a ešte nie som na konci!! Len ja som mala na začiatku tehotensta strašný hlad- tak som stále musela jesť- ani nie že blbosti ( aj tie) ale normálne jedlá, najmä jogurty a mlieko, no proste stále som musela jesť. Teraz to už je v norme ale z tej váhy mám paniku. Závidím Vám, ktoré ste pribrali tak málinko.
Inak aj my už máme všetko nachystané- posledné prišli postielky. Mna moj lekár stále straší, že by som už mala ísť do nemocnice. Tak tam idem na kontrolu v pitaok- tak uvidím.

zuzka72
12. lis 2009

Hanulka 83-GRATULUJI !!!
Zdá se mi to, nebo všichni kromě mě už odrodily a´já pořád nic. 😀
Květinka78-neboj, to shodíš, já už se taky blížím k enormním rozměrům, sice jsem přibrala jen 3kg, ale ten vagón přede mnou už je dost velkej. 🙂

sweethy
12. lis 2009

kvetinko z váhy si nic nedělej, já přibrala už 19 kg, takže se tu najdou i více přibírající, začínala jsem s 64kg, naštěstí mi všichni říkají, že to na mě nejde vidět, tak tomu věřím (ha, ha 😀 ) a jsem v klidu, teď s tím nic nenaděláme a pak to snad půjde dolů samo 😉

irminka
12. lis 2009

přesně tak, žádné rozčilování s váhou, hlavně, aby byli mimísci ok, ne? Potom budeme mít dost času nějaké to kilčo dát dolů. Já jsem přibrala myslím 11 kg, sice se cítím jak velryba, ale všichni říkají, že vypadám mooooc dobře, chi,chi 😀

ivaajirka
12. lis 2009

Zuzko já jsem stále tu 3v1 😀 zítra mám ultrazvuk a poradnu 😉

zuzka72
12. lis 2009

ivaajirka-ale jak to tak sleduji tak né na dlouho 😀
Holky, já tady nakonec zůstanu asi sama, nebo je snad někdo, kdo má termín až po mě?

eirin
12. lis 2009

Zuzko, až já budu tak daleko jako jsi teď ty, tak už ti asi budu pěkně závidět 😀

eirin
12. lis 2009

I ode mě letí obrovská gratulace Hanulce a jejím holčičkám! 😵

liptonek
12. lis 2009

Neboj Zuzko, nezůstaneš sama. Nás "pozdějších" je tu víc 😉

radka.k
12. lis 2009

Zuzka72
neboj, já jsem taky až po tobě ☹
Každým dnem vidím, jak mi skáče břicho, už si na "ni" nevidím 😀
Nahoře mám 5-6kg

zuzka.o
12. lis 2009

Ahoooj ... já se taky hlásím do "pozdějších" 3v1 🙂
Tak se teda děsím, kolik přiberu, ale ono to jinak nejde. Kamarádka při dvojčatech přibrala jenom 10kg!!! 😲 Já jsem smířená s 20-25kg. Váha pak půjde rychle dolů, nebojte 🙂

liptonek
12. lis 2009

no vida, jak jsme se tu najednou vyrojily 😀 No, já už teď mám nahoře 6kg ☹

zuzka72
12. lis 2009

Nejde mi ani tak o kila, ale o to, jak velkej bude ten přívěs přede mnou. 😀 Už teď nevidím na konec a na špičku nohy. 😉

liptonek
12. lis 2009

bude hooooodně velkej 😀

zuzka.o
12. lis 2009

Já teda "zatím" jen 0,5kg...... ale bude to horší. Miminka začínají mít pořád hlad, jakmile se nenajím, už protestují a chce se mi zvracet a sekla bych sebou.... tak jim dopřávám pravidelný přísun 😀

liptonek
12. lis 2009

no zuzko, já tohle měla už od 5.tt.....tak proto jsem asi tam, kde jsem 😀

j.cien
12. lis 2009

Ahojky 🙂 teda tady to ozilo 😉 super!
Hanulce mega gratulka k princeznam! 🙂 To je krasa,uplne zavidim!!!
Ja ted mela tyden ve strachu-trochu jsem zakrvacela,pak hodne hnedeho spineni..do toho teplota,v krku knedlik,hlavna na prasnuti...tak jsem nervila,jestli to malickym neublizi..dnes je mi prvni den lip,tak snad to prekoname 😉 A paradox na tom jen,ze sedim doma na PN,pac pracuji v infekcnim prostreda... a nakonec na mne nachrchlala sestra u doktora a ja to chytla od ni 😠 !!!

eirin
12. lis 2009

Zuzko, přesně tohle mám taky. I se v noci hlady budím, to se mi v životě nestalo.

j.cien
12. lis 2009

Holky teda nechapu,ze nekdo mate tak malo narust vahy!!holt kazda jsme jina...ale to je fuk,hlavne asi jsou miminacci zdravi!!a klidne budu masina 😀 😀 a to budu stejne,ted uz mam +3kg

eirin
12. lis 2009

Já jsem pořád na stejné váze. Ale stejně budu mašina, protože ta startovací rozhodně není malá.

liptonek
12. lis 2009

Jej, tak hlavně že už je j.cien líp!!!!!
eirin - tohle nocni hladovění máme snad všechny:D za sebe muzu rict, že 5tt mi to zacalo....a 13tt to skončilo. A paradoxně do 13tt jsem mela nahoře jen 3kg a za posledni 2 týdny, co už tak nejim, to jsou další 3 nahoře

eirin
12. lis 2009

Liptonek, tak to já doufám, že mi to taky brzo skončí. Protože buď je mi zle z hladu, nebo mi je těžko a zle z jídla. Nic mezitím neexistuje. Už ani nevím, kdy jsem měla naposledy takový ten dobrý pocit po jídle.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru