Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

bobule2015
26. dub 2016

@odvarkova https://www.feedo.cz/bella-panda-newborn-58ks-2... dle všeho by to mělo být toto.. 🙂 a je to suprová cena...

zluva
27. dub 2016

Holky taky Vam z niceho nic tvrdne bricho? Ja treba lezim, ctu si a najednou citim jak pomalu tvrdne az je jako kamen a za cca 30 vterin az minutu zase povoli a nic. Doufam, ze to jsou jen poslicci a nic vzanejsiho. Casu mame jeste more... alespon ten mesic at jeste vydrzej 🙂

zluva
27. dub 2016

@bobule2015 jj taky jsem tam na ne koukala 🙂 My nakoupili od znamych, co jim zbylo, se slevou. Mame plinek ted take zasoby.

pavlapavlapavlapavla
27. dub 2016

ahoooj. Tak mi byli včera na kontrole. Holčičkám s prý daří dobře. Dnes jsme 28+6 a holky měly 970 a 1030 g. Jsou teda prý na spodní hranici - budou to drobulky, ale prý v normě. A rozdíl mezi něma je 8 procent, což se doktorce zamlouvá. No a do konce týdne na cukrovkový test a 5/5 jdeme už s kabelou na kontrolu a rovnou si lehnout do porodky. Všechno je v pořádku, jen prý ty jednovajky bez přepážky chtějí sledovat. No a prý si doktorka myslí, že je vytáhnou i před 35 týdnem, aby byly holky v pořádku. Takže si asi tři čtyři týdny poležíme v porodce. No nejsem nadšená, ale jsem moc ráda, že budeme sledovaný 😀 .. akorát šílím, že nic nemám nachystané 😀 😀 a příští čtvrtek valíme 😀

odvarkova
27. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla přeji mnoho štěstí a pak se pochlub 😉

pavlapavlapavlapavla
27. dub 2016

@odvarkova 😀 děkuju ... určitě se pochlubím 😀 už se nemůžu dočkat až budou na světě a zároveň mám trošku fedry z toho, že nic nemám a budou nedoklubka ☹ ale snad 6 týdnů před tp není až taková hrůza 😲

zluva
27. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla 😮 No teda...ale jsk pises, budete pod kontrolou 🙂 To je dobre ! At vse dobre dopadne, ale myslim, ze budeme strjne v kontaktu. Budes se v nemocnici nudit 😉

zluva
27. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla mam dve kamosky, ktere rodily ve 33tt. Sice ne dvojcatka, ale obe deti byly v pohode 🙂

pavlapavlapavlapavla
27. dub 2016

@zluva jj já doufám, že po tom 30 tém týdnu už umějí ty mimísky vypiplat a že pokud se fakt něco neposerinká, že budou v poho. Akorát budou muset zabojovat a nebudu si je moct vzít hned domů ☹ . A v kontaktu určo budem. Budu se nudit a budu podávat informace 😀

java250
27. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla neboj mimi budou urcite v pohode, moje se narodily ve 34. Tydnu a dneska uz maji 8 a 9 kg.😀

pavlapavlapavlapavla
27. dub 2016

@java250 😊 dekuju 😊

ivanka86
27. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla páni, tak už je to tady?! Taky zatím doktoři tvrdí, že mě asi položí do nemocnice po 30. tt. Na jednu stranu dobře, že nás budou hlídat, na druhou si to neumím představit, mám doma už staršího kloučka a měsíc bez něj si neumím představit. Navíc netuším, jak to manžel doma bude zvládat, je dost pracovně vytížený a na jeho platu jsme závislí...no, bude to zajímavé... Každopádně držím vám palce, vše třem 😉 Pak dej vědět, jak to probíhá a jak to zvládáš... Kde budeš vlastně ležet?

mikilenka
27. dub 2016

Ahoj holky, občas sem zabrousím, protože mám doma dvojčecí chlapečky. Moc vám držím palce.

pavlapavlapavlapavla
27. dub 2016

@ivanka86 ahoj 😊. jj uz .. Byla jsem uplne prekvapena. S tema penezma to mame stejny. Klidne bych jeste do prace chodila. Hodi se kazda kacka. Mam vyhodu ze necham doma jen pritele. Ale kolikrat je horsi jak dite 😊. Mam ted pocit ze za ten tyden musim vsechno zaridit nakoupit udelat atd. No mazec. Jinak pocitam snad jen tri max ctyri tyfny plzs par dni po porodu ... dokt. rikala ze me snad nenechaji ani do toho 35 tt. No ale kdo viiii. Budu lezet v Brne na Obilnem trhu. Jsou tam perfektni v peci o drive narozene miminka a vlastne tam od 13 teho tydne chodim na kontroly. Tak me ani nenapadlo hledat neco jineho. Urcite budu podavat info 😊

ivanka86
27. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla to naprosto chápu s tím zařizováním. Já bych ráda taky vše měla pro jistotu do půlky června připravené, kdyby mě na konci června opravdu "naverbovali" do nemocnice. Mně říkali, že CS bude v ukončeném 34. tt (34+0). Ale zase na poslední kontrole dr. mezi řečí povídá, že pak záleží na mě, jestli budu chtít mít radši donošené děti... Byla jsem z toho zmatená. Ale myslím, že to bych musela podepsat tisíc reversů... A všichni říkají, že 34. tt už je úplně v pohodě. Kamarádka před 3 týdny porodila přirozeně dvojvaječná dvojčata ve 34 +3 a vše bylo naprosto v pořádku. Pouze se pak holkám rozjela žloutenka a nechtěly baštit, tak měly sondičku, ale v inkubátoru byly asi jen tři dny, dýchaly samy atd. Držím palce!

petrapelech
28. dub 2016

@ivanka86 @pavlapavlapavlapavla Ahoj holky. Koukám jako blázen, že vás chtějí poslat do nemocnice. Ale lepší být pod kontrolou než něco zanedbat. Já byl a v po na kontrole a vše ok, ale bavili jsme se s doktorem o porodu a říkal, že když vydržíme do 34tt, tak je vše uplně v poho a jsme za vodou. Ve 34tt se totiž dovyvinou plíce a dětičky už asi můžou ven, takže mě tak trochu uklidnil, tak jsem vám to chtěla říct, že ten 34tt je ok 🙂 Taky mi řekl, že když bude vše ok, tak že naplánujeme CS na 37tt. Je to des, jak to letí, když si to tak uvědomím, tak 34tt je už za 5 týdnů a ten 37tt za 8.. Už se to blíží 🙂 Zároveň se těším a zároven mám strach, jak to budu dávat...

odvarkova
28. dub 2016

@petrapelech to víš, že to dáš. Musíme všechny. Jsme mámy, a ty mají až nadpřirozené schopnosti mi připadá 😉

petrapelech
28. dub 2016

@bobule2015 Holky, vy máte tyto pleny vyzkoušené? I na uplně mrňavý miminka? Měla jsem v plánu ze začátku používat Pampers, ale jsou fakt dost drahy... Díky..

petrapelech
28. dub 2016

@odvarkova Díky za podporu 🙂 Ale jak říkáš, mámy zvládnou i nezvladatelné, mají asi nějaké nadpřirozené schopnosti nebo co :D

odvarkova
28. dub 2016

@petrapelech já už mám vyzkoušeno spoustu plenek. Ale ty nejmenší jsem měla vždycky pampers. Ty větší se mi neosvědčil i v této značce. Mám ráda z Alberta ty šmoulíkové a z Tesca sovičkové. Ty se mi osvědčili jako nej. A ještě z Kauflandu baby nappies, ty taky neprotečou 😉

luckamb
28. dub 2016

Koukám, že ti máme takové dvě hlavní vlny. Červenec a rijen/listopad. Holky všem moc držím všechno co mám.

broucziyk
28. dub 2016

@petrapelech taky mě sem tam přepadávaj ty myšlenky jak to zvládnu...najednou si říkám co ty ženský s jedním prckem tak nadávaj a že něco nestíhaj :D

luckamb
28. dub 2016

@odvarkova souhlas, souhlas Albert smouli a Tesco sovicky. Jsou nej. Pampersky mě osobně už nesmí do baráku. Hrozně mě zklamaly.

broucziyk
28. dub 2016

já teda mám nakoupeny zatím bílé pampers 1 a 2 a pak chci přesednout na ty sovičky tak snad to bude v poho

luckamb
28. dub 2016

@broucziyk to dáš, neboj. Já budu mít čtyři a taky to bude muset jít. Všechno se podda.
@broucziyk

petrapelech
28. dub 2016

@odvarkova @luckamb @brouczlyk Holky, takže i na ty prďolky můžu vyzkoušet śmouly a sovičky? Tak nějak se v těch plínkách ztrácím... Je mi jasný, že zkoušením přijdu na to, které nám nejvíce sedí, ale každá rada dobrá 🙂

petrapelech
28. dub 2016

@broucziyk Vid? źenský s jedním prckem si často "stěžují", že to nezvládají, ale co ty máme dvojčátek 🙂 Ale to dáme, dala to každá máma, tak my taky 🙂

odvarkova
28. dub 2016

@luckamb já kupovala ty nejmenší bílé pampers. Ty zelené jsou šíleně navoněné a provlhnou. Oranžové věčně protekly nebo dokonce se z nich sypala ta želatina. Fuj. Ale ty bílé nejmenší jo.

odvarkova
28. dub 2016

@petrapelech já si myslím, že ale nemají nejmenší velikosti 😞

luckamb
28. dub 2016

@odvarkova já u dcery používala jen pampersky no a u syna jsem měla problém se třemi balíky. Jako oranžová vůbec, o těch ani nemluvím, ale zelené bývalý fajn. No a pak mi u třech balíků pro tekly po prvním curani. Jeden balík v sobě měl plenky, které skrabaly no děs. Jako v pampers mi to vyměnili, ale prostě při třetím blbem balíku jsem se zasekla a ne
@petrapelech takže já i malé budu kupovat Tesco nebo Albert. Ale jak říkáš, každý si najde ty svoje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru