Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

karina1
30. dub 2012

@zvalentova neboj, najhorsie to je vraj prve 3.mes., potom to vraj bude lepsie.. a ze deti nespia nonstop - no priemerne novorodenec spi cca 16h. denne, nedonosenci trosku viac.. tak sa od deti ani neda ocakavat, ze budu spinkat stale.. ale to sa mi pise, za 3. mesiace tu budem zufalo vypisovat :D skus cez den ten kocarek na cerstvom vzduchu - staci aj balkon - vsetky maminky zhodne tvrdia, ze sa to cez den s postylkou neda ani porovnat (co do kvality a dlzky spanku)..

bobecek79
30. dub 2012

holky omlouvám se,že Vám lezu do diskuze. Ale jsem čekatelka dvojčátek a docela si pohrávám s myšlenkou,jak budu řešit spinkání miminek. Mám představu,že v ložnici bychom měli dvě postýlky,pro každé miminko a v obýváku na den jednu,kde by miminka spinkala společně. Jaký na to máte názor??? Díky za odpovědˇ. 🙂

zvalentova
30. dub 2012

@bobecek79 ahoj, mám jen dvě postýlky v pokojíčku. Do obýváku kvůli prostoru pak přijde jen deka. K tomu mám dvě lehátka až maličko odrostou.
Někomu se osvědčila ohrádka, někdo má jak píšeš další postýlku.

bobecek79
30. dub 2012

@zvalentova děkuji za odpovědˇ... 🙂 Deka mě právě taky napadla,ale to asi až tak v půl roce,ne,nebo je možno i dřív?? O ohrádce taky uvažuji,většinu těchto věcí budeme půjčovat,tak abych měla představu. Ještě jednou díky...

jana321969
30. dub 2012

no holky ahojte my máme byt 2+1 ted se ne fakt stěhovat fakt nechce nekam našteswti po úpravě skříně o 15 cm se nám i druhá postylka tam vleze,jen řeším kočářek do budoucna máme v panelku staré dveře 79/80 jak projet s kočárkem 🙂.

jana321969
30. dub 2012

holky: do 3 měsíce me dost bolívalo po den par hodin břicho, ted jak jsem skončila 3 měsíc zvracení ustálo uplně, jen občas poozoruji dost nizký tlak, ale co mě vrtá v hlavě břicho skoro vubec ted nějak teda pobdříšek nebolí je to ok???

jana321969
30. dub 2012

@dooriska to ja s umělým v 13 tydnu ale jelikož jsem neměla ploché břicho tak mě připadá jakože, že mě odpoledně docela dost naskočí jaksi si připadám na 5 měsíc s jedným 🙂.

rychetkami
30. dub 2012

@jana321969 je to ok, neboj

ivetm
30. dub 2012

Ahojky
@bobecek79 my máme na začátek proutěný košíky po nás a až budou košíky malý, tak každej bude mít svojí postýlku+kluci budou ze začátku v obýváku v jedný postýlce(140x70) pak necháme jen deku.
@jana321969 Jani, taky jsme ve 2+1 a aby to stálo za to, tak 4.patro bez výtahu...něco jinýho budeme řešit asi až budou kluci o něco větší, zatím jsme usoudili, že se to nějak zmákne a budem to řešit asi až po rodičáku a nebo když bysme náhodou narazili na něco fakt super.
Máme kliku v tom, že máme velký sklep(bývalou kočárkárnu) jen pro sebe a s šířkou futer je to asi všude stejný- Donkey je v tomhle úžasnej - nádherně projede a není to nějak na krev, takže projezd je naprosto v pohodičce 😵

jana321969
1. kvě 2012

@ivetm pošli mě prosím odkaz na kočárek co máte děkji!!!

jana321969
1. kvě 2012

@rychetkami díky díky za odpověd víš jak byla jsem zvyklá do 3 měsiců vcelku trochu větší jak MS bolesti a ted takové slabunké nebo žadné prpávě, tak pak jsem trochu nesvá!!! Kdy js začala přibírat od 4 měsíce??

rychetkami
1. kvě 2012

@jana321969 já s přibíráním to měla dost nestandartní, nejdřív nic a pak raketa...nejsem vhodný případ k následování 😉

zvalentova
1. kvě 2012

Holky mám zase dotaz - jak dlouho vám trvalo než jste nakojily? Kojím zatím oba najednou, zabere to 20-25 min. a někdy ještě dokrmuji solo když si řeknou. Je možné, že mají fakt ještě hlad?
Po 20 min. oba odpadnou, vypadají že spí a přitom se za chvilku proberou a chtějí ještě další dávku.
V porodnici tvrdili, že jim musí stačit i čtvrhodinka, ale těm našim fakt ne.

maruja
1. kvě 2012

@zvalentova jsou ještě malí, já malou krmila i 45min na začátku, pak kolem 3měsíce to už uměla a stačilo jí 10min

karina1
1. kvě 2012

@jana321969 tak ked ti chyba iba bolest brucha, tak mozes byt uplne pokojna, tej si este uzijes 😀

karina1
1. kvě 2012

@bobecek79 ahoj, tusim cca 3mes. sa ti obe miminka zmestia do 1 postielky. Ja som dokonca kupovala este tie vacsie 140x70 - takze na zaciatok planujem mat 1 postylku v loznici a 1 v obyvaku.. Ohradka - tiez planujem, ale ta ma samozrejme zmysel, az ked sa deti zacnu same presuvat.. iba na deku na zemi by som prave narodene miminka nedavala..

stanpetr
1. kvě 2012

@zvalentova prvniho syna jsem ze zacatku kojila taky kolem te pul hodiny, postupne se ty intervaly zkracovaly, az to bylo to 5-10 min.

lenny2
1. kvě 2012

@zvalentova
Zuzi, tak moje dvojčátka to dělaj taky - nakrmim, vytuhnou a za 10 minut řev jak blázen a další nášup 🙂 Bohužel jsem nepřišla na to co s tím, takže jsem se obrnila trpělivostí a naučila jsem se nedopitý mlíko ještě tak 1/2 hoďky nechat než ho vyliju, protože téměř pokaždý to dopijou dýl 😉 Jinak teďka už pijou těch 120-170 ml, takže to je zaplácne ba cca 4-5 hodin, takže neboj, bude líp 😉

jana321969
2. kvě 2012

@karina1 supr 🙂 leto, teplo, bricho pak velké holky holky ja mam z teho fakt strach!!!

ivetm
2. kvě 2012

@jana321969 Jani, máme tenhle http://www.babypark.cz/kocarek-bugaboo-donkey
tohle je krátký a docela povedený

https://www.youtube.com/watch?v=f1XlFswmpaw


tohle zdlouhavý, ale Martinovi se líbilo, že ukážou všechno

https://www.youtube.com/watch?v=EsiGEZHt3DI


o teplu mě ani nemluv - nám zateplujou bytovku, takže nemůžeme ani otevřít okna a v 10 dopo tady máme přes 27stupňů...na palici, k tomu vrtaj...jsem ráda, když v 1 můžu vypadnout na vycházky...

beruska1982
2. kvě 2012

Ahojky,čekáme dvojčátka.Mě by zajímalo kolik jste přibraly a jestli je to mazec a nebo se najde chvile klidu s nima?No můžeme si za to sami máme je po Ivf.Snad to nák zvládnem.

lenny2
2. kvě 2012

@beruska1982
Ahoj, já nabrala 15 kg, takže v klidu, už z porodnice jsem šla s deseti dole 😉
Jinak dvojčátka jsou dvojnásobná starost, ale zároveň nádhera na druhou 😉 Neber to tak, že si za to můžete sami, obzvlášť pokavaď jsou z IVF, buď šťastná a užívej si to, ta láska, kterou ti ty miminka vrátěj je s ničím neporovnatelná! Neznám krásnější pocit, než jejich úsměv po ránu 😉

zvalentova
3. kvě 2012

@beruska1982 ahojky, zrovna včera jsem se radovala. Nabrala jsem 30kg a po návratu z porodnice bylo 25 dole. 😉
Za sebe z čerstva mohu říct, že to je fakt mazec. S jedním dítětem je to procházka růžovou zahradou, ale za nic na světě bych to nevyměnila. Jsou tak úžasní 🙂

verunka_berunka
3. kvě 2012

Holky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste to měla některá v těhu také tak... Pohyby cítím hlavně na jedné (levé) straně. Tam citím vyloženě kopání, převalování apod., je to vidět i na pohled, ale na druhé jen velmi zřídka. Trochu z toho mám strach! ☹ Naposledy na ULT ve 22 tt byl chlapeček vlevo a holčička vpravo, ale asi se ještě mohli všelijak vyměnit, že?! Další ULT mě až čeká 15.5. ☹

j.cien
3. kvě 2012

@verunka_berunka Ahojky,ja citila pohyby cele tehu jen u Mie,byla A,hlavickou dole a hybala se porad 🙂 .Na kazdou kontrolu jsem jela v hruze,ze ted uz mi dr. rekne,ze druhe miminko neni OK..Tea byla KP,plod B,citila jsem jen tlak jeji hlavicky pod ma zebra ☹ ,ale pohyb nikdy!A Tea je OK,takze neboj 😉 ,ja ji opravdu necitila se pohnout ani jednou!

maruja
3. kvě 2012

@verunka_berunka já mám mimina příčně, kluka cítím daleko víc kope mě pod žebra a to fakt bolí, holka je dole u močáku a ta se trochu jen vlní 😉

mrkvicka28
3. kvě 2012

@verunka_berunka taky hodně záleží kde máš placenty pokud máš některou na přední stěně dělohy tak to hodně pohyby miminka tlumí,ale neboj asi každá jseme se bále že není něco v pořádku.........

lenny2
3. kvě 2012

@mrkvicka28
Mrkvičko, hoď sem nějaký fotky trojčátek, hrozně by mě zajímalo jak to vypadá 🙂

beruska1982
3. kvě 2012

Ahojky,když jsou dvě tak si je nechám obě.To bych si do smrti vyčítala,že jsem dala jedno pryč.Už se na ně těšim hlavně,aby vše dopadlo v pohodě.A kolik měli ty miminka váhu?

rychetkami
3. kvě 2012

@zvalentova no hezky ses smrskla😀 doufám, že já dopadnu stejně...a i když vím, že těhotenství s jedním by nebylo tak namáhavý, nikdy bych nechtěla redukci...tak doufám, že mě tělesná schránka nezradí a dotáhnem to do nějakého 34tt - to je moje přání

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru