Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zlatovlaaska
16. únor 2010

lito, tak dneska mi mudr. na ty nohy řekl, že to není tak strašný, že se s tím nedá moc dělat a že to musím vydržet. tak se snažím mít nohy co nejčastěji zvednuté. a asi budu muset povolit tkaničky u tenisek, co nosím, jinak se do nich nenasoukám... připadám si, jako bych cpala sloní hnát do popelčina střevíčku... 😖

zlatovlaaska
16. únor 2010

no to je jasnačka 😀 doufám jen, že mě nenapadne jako mojí kámošku se ptát druhých, jestli je moje dítě/děti hezčí než ty od sousedů maminy...

dneska jsem mluvila s kámoškou a říkala jsem jí, že ode dneška jsem na mateřské... tak taky kroutila hlavou, že to je nedávno, co jsme spolu seděly na zahrádce jedné kavárny a já jí říkala, že jsem těhule, že nám vyšlo 3. IVFko... letí to děsně a pak to budeme pozorovat na dětech.

hanula83
16. únor 2010

Zlatu, letí to opravdu neuvěřitelně a snažím se to co nejvíc užívat... S těma nohama, to je máš nateklé? Já měla šíleně nateklé nohy a taky se s tím nedalo nic dělat, nic nepomáhalo. Někdy to samo trochu povolilo a jindy se naopak ještě víc nalily. Asi 3 - 4 dny po porodu to začalo ustupovat a když jsem dojela z porodnice, tak jsem měla nohy jako před těhotenstvím.

zlatovlaaska
16. únor 2010

kocule, tak hurá, manža je doma 😉 a s tou mateřskou taky kroutím hlavou.. rodina je základ státu, naše děti na nás budou za čas vydělávat a nám nejen sníží porodný, což je teda vytrhne ty 3 tisíce a pak srazí mateřskou... kdyby ta mateřská byla na 2, 3 nebo 4 roky, tak to chápu, ale těch pár týdnů... ale zase kvůli tomu nezačnu volit socany, to ne...

zlatovlaaska
16. únor 2010

hani, to zní optimisticky, mám kotníky jako konve, ráno lepší a večer horší, klasika. to se mi stalo naposledy, když mě pokousal nějaký nakažený hmyz - jako alergická reakce, ale to svědělo víc a pomohla na to nějaká gelová mastička.

yori, děkuju za tip s těma ponožkama - teda podkolenkama. zkusím počkat ještě pár dní, jak to bude postupovat, zatím to jsou hlavně ty kotníky. a pak bych skákla do lékárny. 😉

hanula83
16. únor 2010

No mě asi poslední týden nebo dva začaly natékat i lýtka a pak i kolena.. No byla to celkem hrůza. A před těhotenstvím jsem to neznala. Jak píšu, je to jen přechodný stav a ty to navíc máš už za pár 😉..

zlatovlaaska
16. únor 2010

jj, dneska jsem 34+0. tak to už fakt pomalu stříhám metr a jestli budu mít 3 týdny oteklý nohy, musím to přežít 😀 😀 a díky tomu, že už máme více méně všechno nakoupený, nemusím nikam chodit. nákup zvládne manža, jen je to doma trošku otrava, když nevystrčím rypák...

hanula83
16. únor 2010

To ti věřím, no já byla dva týdny před porodem už v porodnici a taky jsem tam pomalu bouchala hlavou o zeď. Nešel tam ani net, tak byla fakt nuda a šlo do celkem pomalu, počítala jsem hodiny a čekala na každou vizitu, kdy se konečně něco dozvím... nakonec jsem se dozvěděla až po 14 dnech trápení, že druhý den jdu na sál. No a to jsem si to skoro stejně musela vyprosit.

zlatovlaaska
16. únor 2010

já jsem ráda, že jsem jakš takš funkční. z diskusky snažilek - IVFke byla s náma holka, co otěhotněla s dvojkama a byla myslím od 4. měsíce v nemocnici. takže si vážím každého dne, kdy jsem doma. ale dneska jsem zaplašila a na kontrolu k apoli jsem si do kufru auta dala tašku, že kdyby něco, aby to nemusel balit manža 😀 tak jsem to radostně zase přivezla dom 😀

já takhle čekala při svém prvním těhu, které bohužel nedopadlo, týden v nemocnici 😖 byl to děs, čas se vlekl jako smrad... a výsledek na 2 věci... ale zase jsem přečetla za pár dní asi 3 knížky...

zlatovlaaska
16. únor 2010

zuzi, no uvidíš, jak prckové budou... a věřím, že ty dva týdny rychle utečou... hlavně ať s váma nehazardují, ale to snad ne...

hanula83
16. únor 2010

Jasně, není nad to, trávit čas doma, v nemocnici to určitě na psychice nepřidá... Já jdu zalehnout, tak dobrou 🙂

zlatovlaaska
16. únor 2010

jj, dobrou 😉

zlatovlaaska
16. únor 2010

teda, zasloužila bych si za to dočítání medaili 😀 ale ještě mi chybí dnešek, tak ten dám až zítra...

sarri, tak pič, pič, pič nebo tě sní myč 😀

sweety, jste krásná rodinka 🙂 a myslím, že se nikdo nediví, že máš fofry 😕

peto, super, gratulka ke kontrole 😉 a s těma věcma jsme na tom podobně. co chvíli se snažím něco vytřídit, vyřadit nebo vyhodit, ale pak mě to většinou zmůže a já si jdu od rozdělaný práce lehnout a pak to tam zase vrátím... naštěstí jsem koupila takový ty vyfukovací pytle a vaky pod postel, tak to tam pomalu cpu...

peto, po čtvrtečním kurzu hoď hlášku, co ses dozvěděla 😉

peto, cien, já taky před každou kontrolu skoro celou noc probdím... taky psycho...

já si výbavičku vyprala a vyžehlila do těch vaků, co jsou pod postel už před vánocema, to jsem byla ještě funkční. zaplať pánbu, že mě jedna holka zblbla. páč kdyby to mělo být na manžovi nebo na mámě, bylo by mi trapně, že jsem to tak odkládala...

a před dnešní kontrolou - vlastně první v porodnici jsem byla tak vycvakaná, že jsem včera zvládla tolik věcí, co jsem od nového roku odkládala 😉 manža se zapojil, protože jak jsem plašila, tak mu asi taky došlo, že sám by se z toho omlel... ještě tam mám pár restíků, ale to už neřeším. dneska jsme koupili látku na závěs před vestavnou policovou skříň - modrou s medvídkama, takže za chvíli budeme mít infantilní ložnici 😀

peto, taky mi přijde, že tady probereme tolik věcí a z reálné praxe, že jsem se teda do žádný knížky taky nepustila... od jedné kámošky jsem dostala knížku o porodu, tak tu jsem ještě neotevřela. myslím, že mámy rodily i bez knížek a já se nerada stresuju dopředu, prostě porodím!!!!

hani, já zase jedu v sudoku 😀 jen si připadám dementnější a občas do toho čumím jako husa do flašky, než tam něco vepíšu, ale zase mi dlouho vydrží 😀

kacatko, možná tě budu zpovídat 😉 děkuji za nabídku 😉

tak jsem dočetla do včerejška, manža se dožaduje pc, tak mastím. papapa

sarri
17. únor 2010

Kdože to má nateklé nohy a těší se, že mu to po porodu přejde? Tak to vnesu trošku optimismu do zářivé budoucnosti - já jsem celé těhotenství neměla žádné otoky, ale jak jsem před porodem jenom ležela a pak začala běhat kolem dětí a byla furt na nohách, tak mně natekly uplně hrozně - prakticky jsem měla stehno, koleno a další stehno místo lýtka.

zuzka.o
17. únor 2010

Ahoj dvojmaminky a dvojtěhulky.... včera jsem byla na 4D UTZ a ptala jsem se schválně na případný porod ZUZKY.
ZUZI.... v ČB by ti prý hned indikovali císaře při kolizním postavení tvých dvojčátek, takže na císaři si trvej, máš na něj plné právo...držím palce, ať se tak nakonec stane 🙂

lucy82
17. únor 2010

Jééé Hani berušky jsou naprosto senzační, krásný, užasný 🙂 A teda jsou si čím dál víc podobný 🙂

zuzka72
17. únor 2010

lita-dík za odkaz
j.cien-Eva a Ema? Asi nám to neřekneš, že? 😀

zuzka72
17. únor 2010

zuzka.o -Asi se přestěhuji do ČB ☹ 😀 , neboj trvat budu, jen jestli to pomůže. Děkuji, že jsi si na mě vzpoměla. 🙂
Hani-krásny holky-že by naše budoucí nevěsty? 😀 😀 😀
No je fakt, že doma, je doma, ale já vám řeknu popravdě, že bych raději v tomto stádiu byla v nemocnici, začínám se moc pozorovat, jestli kopou(a to cítím pořád jen jedno-prej to tak je), jestli mi tvrdne břicho(a to mi v noci teda zase sakra tvrdlo), jestli tam vůbec žijou. No prostě začínám z toho magořit. 😢

hanula83
17. únor 2010

Lucy, moc děkujeme 🙂. Teď jsou si víc podobné, než dřív, ale pořád je tam rozdíl 😉

Zuzi, jasně, je pravda, že zrovna včera na kyčlích měli tvoji kluci konkurenci, ale to nějak vymyslíme 😉))... Zuzi, já v nemocnici byla a stejně jsem magořila, dvakrát denně mi natáčeli ta srdíčka a stejně jsem byla pořád nervozní, už bude brzo konec, tak mysli pozitivně 🙂. A já věřím tomu, že ti ten císař udělají 🙂..

j.cien
17. únor 2010

Holky,vse jsem docetla a znovu musim rict,ze je super cist vase pocity 😉 .i kdyz je to nekdy teda zahul....
Lucy,neni to to obdobi rustovych spurtu??To pry tak je,ze mimi jen mrci a nehce ani prso..ale pry to trva jen par dnu a zase bude dobre 😵 tak kez je to tak!
Hani,krasne fotecky 🙂
Holky,vsechna vase miminka jsou k sezrani,ja kolikrat prohlizim vase albicka a "zavidim",ze uz ty zazraky mate v realite a doma 😵 !Pro mne je to stale trochu sci-fi,ze tam JSOU a rovnou DVE 😵 ,ale poradne uvedim,az mi je daji osahat...jsem psychous asi fakt..

zuzka72
17. únor 2010

A je to tady, nechala jsem se zvyklat a nakonec včera koupila monitory dechu´Respisense , z druhé ruky, v záruce, stav baterie 100% 2ks za 2000,-. Jsou to ty za plínku, chci mít děti zatím v jedné postýlce, tak s Nanny by to nešlo. A taky to můžou mít i v autosedačce a na prochajdách,. No uvidíme.

j.cien
17. únor 2010

Zuzi tak to mas prima kup!! 😉
Ja taky vymeknu a koupim je..nechci si pak nedej boze neco vycitat...nekdo to nechce mit,ze je to jen "obchod se strachem"...ale ja jsem posera a snad budu klidneji spat...
Jestli se teda vubec da spat- s dvojcatky 😀 😀

sarri
17. únor 2010

Zuzi, to máš supercenu, my za ně dali dohromady skoro 5.000.
J.cien, někdy mám pocit, že se mi to stále jen zdá, že mám doma 2 prcky.
Pomóóóc, snaží se plazit - jenže Eliška ja vztekloun (asi po mně 😠 ), tak tu chytá z toho, jak se jí to nedaří, hrozný amok.
Poraďte někdo s těmi čajíky, prosím. Mudra chce, bych jim mezi jídlem dávala tak 2 lžičky heřmánkového - ten teda vůbec nechtějí a plivají - no na lžičku už vůbec ne - tak jsem koupila feniklový sunárek a z flašky si Adélka po přinucení trošku dala - Eliška vůbec, jenže ty sunárky (granulované) mají přidané sladidlo, tak to jim moc dávat nechcu - spíš to asi zamíchám s normálním feniklovým. Já nevím. Holky se s tím jídlem jaxi rozšouply - jsou to bucloňky - skoro 6 kg.

zuzka72
17. únor 2010

j.cien-no ono se to pak prodá, tak ani nejde o peníze, ale já si říkala, že je to zbytečnost, neměla jsem to ani předtím, máti mi říkala, že to vysílá radioaktivitu 😀 atd. No ale všichni na koníku do mě vrtali, že to mám pořídit a už jsem z toho tak zblbla, že jsem to koupila. 😀 No a navíc když té mé babičce umřelo v 6ti týdnech to dvojče....prej se udusilo, ale kdoví jestli to nebylo něco jiného. No jen se bojím, že kdyby stejně něco, tak to dítě nejsem schopná oživit. 😢 Taky si pamatuji, jak jsem při klukách se každou chvíli budila a šahala na ně jestli dýchají, nebo přikládala zrcátko, někdy až tak morbidně jsem to sledovala, že jsem je zbudila. 😀 Teď teda budu mít ty monitory, ale stejně budu zase kontrolovat-moc tomu nevěřím. 😀 Ale pro klid duše....

lucy82
17. únor 2010

Sarri už se zkouší plazit? Tak to máš šikulky, jak často je máš na bříšku? My ne, oni jen pasou, zatatý pěsti a čučí, pak jim začne padat hlava a rozčilovat se, asi je tam budu dávat častěji 😒

lucy82
17. únor 2010

A koupila jsem si bomba knížku Na mateřšký s trojčaty 🙂 Tak se u toho bezva nasměju 🙂 🙂

zuzka72
17. únor 2010

Lucy nestraš-ty jdeš do trojčat? 😀 😀 😝

lucy82
17. únor 2010

Zuzi nene uklidnuji se tím 😀 😀

zuzka72
17. únor 2010

Luci-jako, že může být ještě hůř? 😀
j.cien-ty to nějak zazdila. 😀 Jsou to ty jména? 😀 😀 😀

sarri
17. únor 2010

Lucy, já se je snažím mít na břichu co nejvíc - někdy to teda fakt nejde, protože se jim to nelíbí, ale co funguje je knížka (kartonová - viz album) dám to před ně a chvilku je to zaujme - a pak televize - pouštím si teď při krmení olympiádu a máme v ložnici malé LCD a taky dost daleko od postele, ale jak tam vidí přeblikávat, tak to pasou žirafy, jen aby na to viděly (nechávám je na bříšku odříhnout). Zvládnou už i 20 minut na břiše. Jinak fungujeme v tříhodinových intervalech během dne (od krmení ke krmení) a tak 40 jsou vždycky na břiše, ale nosím je hodně vzpímeně - klasicky chovat se nechtějí - a to musí držet hlavu a pak si je taky nechávám pást na hrudi a taky teď cvičíme - létáme - to je hrozně baví (vleže zvednout oběma rukama - musí tak zpevnit celé tělo - vypadají jako skokani na lyžích). Doktorka taky chtěla a´t jsme co nejvíc nahatí, což v praxi znamená 3x denně - PVC ubrus a osuška, jenže to klouže a osuška se ruluje, tak zatím nemám žádnou vychytávku, víckrát likvidovat počuranou osušku bych asi nezvládla (a to ji jen suším - každý den teda fakt neperu)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru