Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

mrkvicka28
17. únor 2010

Holky tak jsme byli dneska na UTZ ve 12tt vše je v pořádku miminka jsou pěkně aktivní jen mě ještě prodloužil dr, utrogestan na dalších 10 dní. Holky brali jste i v druhém trimestru vitamíny pro těhulky?
A kdy jste začali s chystáním výbavičky?

j.cien
17. únor 2010

Mrkvi gratulka ke kontrolce 😉
Vitaminy jsem zacala brat prave az v 2.trimestru,do te doby jsem brala jen k.listovou a DHA omega 😉

zlatovlaaska
17. únor 2010

já se zasekla na skypu a tím pádem jsem nedočetla nic. teď musím hodit to mé atletické těleso do klidu a nekroutit ho tady u pc. možná juknu později. zatím páčko 😉

lita
17. únor 2010

J.cien - vidis, takhle to zacina - nejdrive z tebe vypacime, ktera jmena to nejsou a pak pomalu nenapadne vkradave z tebe vytlacime doznani 😀
Muzeme tu uzavirat sazky, co se stane drive - porodi Zuzka nebo nam J.cien rekne ta jmena 😀

Jinak dekuju za prani, docela jsem se bala, jake vahy dr. nameri, tak me to potesilo. Kluci ji teda soustavne kopali do te utz sondy a brisko se mi tam vlnilo, jak se snazili uplavat 🙂

Utz delala doktorka z Apolinare, ale u meho dr. v ordinaci. K nemu jdu na kontrolu pristi tyden v utery, to by uz mely byt vysledky krve a moci, tak snad budou vsechny hodnoty v pohode. Ale dalsi utz bude podle me nejdriv tak za 3-4 tydny, pristi tyden ho dr. urcite delat nebude.

Tebe ceka ten velky utz za 2 nebo 3 tydny?

Narazila jsem na zajimave tipy na osetrovani plenkovych kalhotek, neco na styl varila mysicka sliz 😀

"Proti hrubnuti plenek a tvrdnuti pripinaciho vnitrku:
Dát do posledního máchání dvě lžíce octa. Pokud používáte přírodní mýdlo místo pracího přášku, vyzkoušejte k tomu asi 1 a 1/2 lžíce prací sody (změkčuje vodu). Pokud vám plenka hrubne v důsledku vápenatých sloučenit ve vaší vodě, doporučuji vám vnitřky plen namočit přes noc ve vodě s kyselinou citónovou (1 lžička na 3l vody). My máme velice tvrdou vodu a plenky jsou příjemné na dotyk, když peru v mýdlových ořeších a k máchání dávám ocet."

Nebo se prodava odvapnovac, zde jeden maly odkazek 🙂
http://www.slune.eu/atopicka-dermatitida/pece-o...

Dalsi domaci recept na lektvar - tentokrat na peci o vlnene svrchni kalhotky - levna lanolinova impregnace:
"Vlna je přírodní materiál, který v případě nasycení přírodním tukem lanolínem má samočistící a antibakteriální vlastnosti. Před prvním použitím vyperte kalhotky ručně s jemným prostředkem na vlnu. V lékárně zakoupíte bezvodný lanolín (ad. lanae, cca 50Kč, vydrží asi 6 měsíců), do kbelíku napustíte asi 2-3l teplé vody a přidáte lžičku lanolínu a půl lžičky dětského šamponu, vše zamícháte, dokud se lanolín nerozpustí. Kalhotky namočte přes noc do připraveného roztoku. Ráno vymačkejte přebytečnou vodu a nechte schnout na ručníku na vzduchu. Po uschnutí jsou kalhotky jsou připravené k použití, v případě navlhnutí močí, stačí jen nechat provětrat (neperte po každém použití). Pokud se kalhotky ušpiní, vyperte v jemném prostředku na vlnu a podle potřeby opakujte lanolínování (většinou stačí lanolínovat jen 1x za 3 praní). Péče o vlňáčky není náročná a většina maminek, co vlňáčky vyzkouší, už nechce používat jiný materiál!"

To jsem vycetla na strankach spokojenykojenec, kde prodavaji latkovky Gro Baby. Trochu jsem sustila v recenzich v AJ a tyto latkovky (all in one), dopadly z mnoha znacek prodavanych v US jako jedny z nejlepsich (na zaklade recenzi od spokojenych maminek).
http://www.spokojenykojenec.websnadno.cz/

lita
17. únor 2010

Mrkvicko - gratulace k hezkemu vysledku 🙂

V prvnim trimestru jsem brala Pregnium (listovka, DHA kyselina, jod, horcik), od druheho trimestru neberu zadne vitaminy, ale jim celkem dost ovoce a zeleniny.
V 1. trimestru beres preparaty pro prospech svych mimisku, ve 2. a 3. trimestru je to spise pro tvuj prospech, aby ses po porodu nerozpadla, neb si milacci z tebe vytahnou, co potrebuji 🙂

Vybavicku jsem zacala okoukavat pozdeji, cca 20tt. Zatim nic nemam, ale uz mam vybrano a ted chci co nejdrive vse objednat.

hanula83
17. únor 2010

Holky, které máte holčičky nebo je čekáte. Podařil se mi husarský kousek a objednala jsem si šatičky místo 2x, tak 4x... No prostě jsem magor. Jsou takové docela obyčejné, ale oblečené třeba budou vypadat roztomile. Pokud byste měla některá o ně zájem, tak mi písněte do IP a já zašlu foto.

artep26
17. únor 2010

Ahojda holky,
omlouvám se, že vám sem načuhuji ...
Nejprve vám všem moc moc gratuluji a přeji pohodové těhotenství.
Prodáváme korbičky ke kočárku Easy Walker Duo - hnědá barva. Korbičky jsme používali od pol. července do listopadu 2009. Jsou nevyšisované, nepoškozené, vnitřní potah kočárku a potah matrace 2x praný. Ke každé korbičce je síťka, pláštěnka a úchyty na sportovní verzi kočárku.
S kočárkem celkově jsem moc spokojená, tak kdybyste některá chtěla ušetřit penízky za koupi nových korbiček a pořídít si použité ale neponičené a jako nově vypadající korbičky, ozvěte se.
Fota korbiček jsou k vidění v mém albu ...

Ještě jednou hodně štěsíčka 🙂

zlatovlaaska
17. únor 2010

holky, já se pro dnešek loučím, to jsem tady teda pobyla... jdu se věnovat manžovi... pa zítra 😉

zlatovlaaska
18. únor 2010

zdravím ve spolek 😉 koukám na hokej a pak asi ještě padnu za vlast 😀

sarri
18. únor 2010

Ahoj, tak se hlásíme v dobré náladě. Dnes máme v plánu procházku a večer plavání, tak snad vše zvládnu. Zítra pak odjíždíme k našim, ke zanecháme v sobotu děti u babiček a vyrazíme do Alp brousit svahy - teda jenom na otočku. Hrozně se těším, ale je mi úplně jasné, že ještě cestou se mi udlá po holkách smutno a že po hodině lyžování budu úplná mrtvola s bolavýma nohama a budu se zas těšit dom - ale jede se mnou i kamoška, tak si aspoň pokecáme.

Mám takovou troufalou prosbu k maminkám - prosím, prosím, kdo by mi věnoval jednu plenku Bella happy before newborn (tu do 2 kil váhy) - my jsme je používaly (a bohužel mě to dřív nenapadlo a padly za vlast úplně všechny) a chtěla bych jeden kus holkám schovat - mají u tchánů takové krabice, kam jim dáváme nějaké věci na památku (cedulku z ručičky z nemocnice, svíčku ze křtu, nejmenší body...) a chtěla bych tam jednu plenku - vím, že když jsem se na ty plenky poprvé podívala, tak jsem to obrečela, jak se mi to zdálo být malinké a nedokázala jsem si vůbec představit ty tvorečky, kteří to budou nosit 😅

A ještě pár tatínkových hlášek při oblékání:"Tak a teď se připrav na mučení." - táta se chystá oblékat body a overal přes hlavu "Neřvi, kdybych to šil já, tak je to pěkně celé rozpínací, samý knoflík - knoflík je totiž jediné, co umím přišít." "Ajajajajajajaj!" - přebalil Adélku s nakládkou
"Ajajajajajajaj, co je to za revoluci?!" - 10 minut poté, nakládka u Elišky

zuzka72
18. únor 2010

Sarri-já bych pomohla-ale máme už ke 3kg, takže tyhle plenky asi vůbec kupovat nebudu. 😉

zuzka72
18. únor 2010

Holky mě svitla naděje ohledně toho císaře. 😀 Já včera o půlnoci už ze zoufalství si vylila srdce Mudrovi, co nám dělal IVF-ICSI-ET v CARU a prostě mu napsala email, fakt jsem říkala, že je to to poslední, co asi můžu a že za zeptání nic nedám. Má kliniku v Brně, a v Olomouci pracoval a teď tu má pobočku. No a on mi obratem napsal, že je na dovolené a ať mu v neděli zavolám na jeho mobil a domluvíme se. Tak možná to klapne.... 😉

mrkvicka28
18. únor 2010

Zuzi tak to by vylo super kdyby ti pomohl

hancas
18. únor 2010

zuzíku...ty máš kontakty všude 😀 zavolej mu určo udělej na něj oči a uvidíš že to půjde 😉

zuzka72
18. únor 2010

HAnula83-kolik jsi měla plínek do porodky? 😉

j.cien
18. únor 2010

Zuzi prima-a to by ti ted dr.sam osobne udelal toho cisare??A v Oc??

Lito-prima odkazy-jako vzdy 😉

j.cien
18. únor 2010

Sari,uzijte si lyzovacku ve zdravi 😵 jejda,docela zavidim... 😉

hanula83
18. únor 2010

Zuzinko, já měla 3 balíky Newborn od Huggies, ale sestry jim dávaly i svoje plínky, takže jsem využila něco víc než jeden balík... A ten známej doktor by toho císaře eventuelně udělal asi v Olmiku, že?

hanula83
18. únor 2010

j.cien, teď vidím, že se ptám na to stejné co ty Zuzky 😉))... Ty už máš 28tt!!! 😕 no toto letí, to je hrůza... 🙂

zuzka72
18. únor 2010

Holky to já nevím, ale pracoval v Ol aji ve Štr a je to docwla kapacita, takže má asi nějaky páky, alespoň doufám, je to správnej týpek, srandista, mladej a vyjde vždycky vstříc a jedná s každým individuálně, ne jak s kusem hadru.

j.cien
18. únor 2010

Hanuli mne se to moje tehu straaasne vlece..ale ted to trosku zaclo mit sesup 😉 ,tak se musim vypruzit vsechny ty mimi oblecky poprat,vyzehli atd...co kdyby nahodou se neco delo driv 😵 A ty saticky si rada koupim,jestli vsechno dopadne OK a moje princezny se stanou skutecnyma 😵 😵 furt tomu neverim a bojim bojim...Ale pokud budes mit kupce drit,tak je prodej,at ti to neblokuji... 😉

Zuzi to musi byt ten vsemi opevovany dr.Machac,vid?Tak ti moc moc preji,at ti ten cisarak klapne!!!!

j.cien
18. únor 2010

to melo byt DŘÍV 😉 pisu jak hotentot 😀

petranela
18. únor 2010

Zuzi, já byla na ivf v Reprofitu a o Machačovi jsem slyšela samou chválu, píše se o něm jako o andělovi a úžasným doktorovi. Já k němu nechodila, ale parkát jsem ho tam viděla a fakt velkej sympaták. 🙂 Tak hlavně aby Ti ten cisař zařídil!!!! Má jistě soustu známých, tak hlavně ať to klapne! Ale fakt je to hrozný, že musíš pořád o toho císaře tolik bojovat na tolika místech... ti doktoři jsou vážně divní, když Ti pořád nutí přirozený porod 🙄 nechápu to, proč chtějí podporovat takové rizika, ale jak už se tady psalo, kdyby šlo o jejich ženu..., žádný přirozený porod nehrozí. Tak ať Ti Machač pomůže!!!! Věřím tomu, že jo.

Já dnes byla na prvním těhu kurzu pro dvojčata, líbilo se mi tam i když spoustu věcí jsem už věděla, byla to spíš úvodní lekce. Hlavně se těším až na další lekce, který budou o kojení dvojčat, prý s praktickou ukázkou s panenkama 😕 a další lekce bude o praktické péči o novorozence. Půjde tam se mnou i manžel, dokonce chce sám 😵 Lektorkou je příjemná paní, která má taky dvojčátka a pracuje i jako laktační poradkyně a je možné se s ní domluvit, aby přijela poradit domů, což je super.

j.cien
18. únor 2010

Jejda Petranel,tak to mas prima -ten kurz!!!Potom nam musis poreferovat,jak na to kojenicko 😉 atd

zuzka72
18. únor 2010

j.cien-ty jsi detektiv 😀 😀 😀 😀 😀
Petranela-já o něm taky píšu, jako o andělovi, ale na jiné diskuzi. 😉

j.cien
18. únor 2010

jj,trefa 😉 😀
Od nas z Fertasu k nemu hodne holek odeslo pote,co z Fertasu odesel zase muj andel-dr.Jaroš 😉

petranela
18. únor 2010

Zuzi, 😉 když jsem během ivf pročítala diskuzi neplodnost.cz, holky tam o něm pěly chvály největší a říkali mu taky anděl 😉 Třeba jsi to zrovna psala Ty 😉 Prý ženský oslovuje i křestním jménem.

J.Cien, kurz byl fajn 🙂 a taky doufám, že se tam něco praktického naučím, uvidíme. Dneska jsem se ale nic moc nového nedozvěděla, asi mi tahle diskuze už hodně dala 😉 ale i tak mne to bavilo. Paní říkala, že u dvojčat má být výbavička pro jistotu připravená do 32 tt. Asi si budu muset pohnout, všechno vyprat, vyžehlit... vyskladat, ale hlavně pořád prostě nevím kam to všecko dám... ☹

j.cien
18. únor 2010

JJ,ja taky cekam,az manzel nanda skrinky do pokojicku..a on zase ceka,az mu udelaji dvirka do skrinek a stolar mel prijit uz pred tydnem...
A manzel se me pred chvili pta-uz mas sbalenou tasku do porodnice? 😀 😀 😀 tak nevim,co ho to napadlo 😀

zuzka72
18. únor 2010

Petranela-no samo, že křestním jménem, jak jinak 🙂 , všechny jsou mlady, krásny a plodny-podle něj 🙂 , můžeš mu psát emaily, telefonovat o víkendu a hned odpovídá. Nejde mu o peníze, ale o to, aby ženy měli děti-viz muj případ, dal mi takovou slevu, že se nám o tom ani nezdálo. Jinak ta diskuze je
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Jinak výbavičku si nachystej, já už ji taky mám, ale mě se asi stihne ještě zaprášit. 😝

j.cien
18. únor 2010

Zuzi uz jsi na rade!!!!!Jakypak zaprasit 😠 vzdyt uz to mas za paaaaar a ja ti zavidiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😉 !!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru