Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

j.cien
22. únor 2010

Lito,prosim te,na kolik prijde satek pres Amazon??

eirin
22. únor 2010

Já jsem teď několik týdnů spala jenom na jednom boku a zjistila jsem, že jak se mi tam víc napínala kůže, tak se mi tam udělaly hnusné strie - na druhé straně nemám ani jednu..

lita
22. únor 2010

Sarri - koukam, ze z holcicek budou gurmanky, pekne stejcicek ze svickove s bramburkama z vlastni zahradky 😀 😀
Plyn ti, Sarri, tedy blede zavidim. My mame elektriku a je to opruz, na tom se prave to masicko na panvi moc dobre nedela. A jako ze to ja rada 😉

j.cien
22. únor 2010

Strie mam uz taky..bohuzel..a to mazu snad hned od ET 😀 😀 a samym lepsim sajrajtem,mela jsem narozky a kamosky na mne nesetrily-takze Weleda,Eucerin...no a na 1 prsu mam 3 mrchy krvave strije 😝
Moje segra popraskala durch cela 4dny pred porodem...takze k tomu asi mame sklony a je jedno,cim budu mazat,proste tam ty mrsky stejne vzniknou...
Ale to jsou male veci a za mimisky to stoji!!!

lita
22. únor 2010

J.cien - presne tak, 4 boky by byly dobra vychytavka 😀 😀 Ale to bychom misto kulateho tvaru musely obrustat do hranateho tvaru ctverce 😀
Mne take prijde, ze se jim vice libi na jednom boku - vlevo, ten mam casteji takovy vybouleny.

j.cien
22. únor 2010

Sari,jake bylo lyzovanicko??A kde jste presne jezdili?

j.cien
22. únor 2010

Holky ,ja mam pocit,ze ostatni uz pokrocile tehule...ze to zvladaly tak nejak lip..jsem asi fakt backora..ale kolikrat mam vecer pocit,ze uz NEMUZU!

lita
22. únor 2010

Ja strie zatim nevidim anebo je neumim rozpoznat 🙂
Ale uz jsem zacala pravidelne mazat kazde rano, zatim jen jednou denne. Jeste pred mesicem jsem na to docela prdela. Chce to neco hodne mastneho a kremy jsou, myslim, lepsi nez oleje. Protoze nektere oleje se nevsaknou tak dobre, ac to zni nelogicky.
Z tech levnych mi prijde hodne mastna treba Indulona, krasne voni jejich nova hermankova. Jejich mesickova mi ale moc mastna neprisla.

j.cien
22. únor 2010

Teda ta Weleda byla super mastna..zadna chemie,jen za studena ziskana smes tech oleju...takze fakt luxus.A mazu 2x denne celou dobu..ale o tom to asi neni,nekdo nemaze a nepopraska...

Holky ficim,dojela mi kamoska 😉

zuzka.o
22. únor 2010

Tak strie taky zatím nemám, ale ono to přijde..... mažu večer krémem Dove. (ale flákám to)
Jinak Indulona je super. Klasika modrá, na tu nedám dopustit.

hm....4boky...to je dobrej nápad 😉 😀

lita
22. únor 2010

J.cien - ja chci na prvni pulrok pouzivat elasticky satek a pak prejit na nositka, to jsem si vybrala Manducu (zatim). Ten elasticky satek je doporucovan prave pro nedonosenatka, kterym vyhovuje vazani do kolebky. Pokud maji problem s refluxem, tak je lze vazat i na hacani, coz je u nekterych nositek take mozne, protoze se prodavaji s novorozeneckou vlozkou (napr. ta Manduca), ale pro nektera mensi miminka je i ta vlozka velka, nepohodlna a zrejme ne velmi zdravotne vhodna.

U nositek pozor - nikdy nenosit deti celem ven, vzdy celem k tobe. Sice ty fotky casto uvidis, ale je to spatne pro jejich zdravy vyvoj a vylozene se to nedoporucuju, ci spise zakazuje.

Satek jsem si nakonec vybrala Moby, tady v Cechach ho na netu koupis v prumeru za cca 1200-1400 Kc. Treba zde, davam tento odkaz, protoze je tam plno hezkych fotek s ukazkou mozneho vazani:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=19608118&ta...

Na Amazonu ho sezenes za 40 USD!
http://www.amazon.com/dp/B000VHKD04/ref=asc_df_...

zuzka72
22. únor 2010

Lita- 😀
Nemusíte zvítězit-stačí se zůčastnit, každé místo je výhra. 🙂

lita
22. únor 2010

Zuzi.o - ta modra indulona by take nemela chybet v kosmeticke vybavicce pro dite. Pry vyhovuje atopikum. Kdyz jsem porovnala slozeni modre Indulony s ostatnimi, tak bylo zajimave, ze v modre je asi jen 5 ingredienci, kdezto v ostatnich je jich snad 20. Takze to asi neni takovy "sajrajt" 😉

zuzka72
22. únor 2010

Já se přidávám, spotřeba toaleťáku je až neuvěřitelná. 😀

zuzka.o
22. únor 2010

LITA....jj, já jí na ekzém taky používám. Je super!

lita
22. únor 2010

Zuzi72 - a za par dnu se u vas spotreba toaletaku promeni ve spotrebu plen 😀

Zucastnit se ano, ale s nejakym hezkym umistenim i pro miminka, protoze zrovna treba ten porod ve 24tt moc vyhra neni 😖
Takze doufam, ze tu z nas vsech jeste cekajicich budou takove tehu-Sablikove 😀 I kdyz to zlato za 40tt bych klidne prenechala nekomu jinemu 😀 To uz je zase druhy extrem.

eirin
22. únor 2010

Lito, no a to si vem, že moje mamka, když nás s bráchou čekala, tak ještě dva dny přenášela... dr. jí říkal, že tak velké břicho v životě neviděl.

lita
22. únor 2010

Eirin, ty jsi z dvojcatek? To je celkem sila, ze mamku nechali dvojcatka jeste prenaset! A to brisko teda muselo byt mega - ma mamka nejake fotky briska, kteryma vas strasila, kdyz jste zlobili? 😀

eirin
22. únor 2010

Ano, jsem z dvojčat a moje dvojčata vlastně vznikla stejným mechanismem jako já s bráchou 🙂 tj. opožděnou druhou ovulací (u mě to bylo o čtyři dny).
Viděla jsem jednu fotku mamky těsně před porodem a myslím, že půjdu zdárně v jejích stopách 😀 Když mně přijde, že tenkrát se ještě tolik porody nevyvolávaly jako dneska.

lita
22. únor 2010

Eirin, tak to je docela bomba, ze ti vysel take parecek! 😉 Ocividne je to u vas geneticka zalezitost, takze tvoje dcerka bude mit take velkou sanci na dvojcatka, takova vase rodova specialitka 😀
Driv se porody rozhodne nevyvolavaly tolik, moje mamka me take prenasela, pak uz zacala dokonce zvedat pracku, aby si vyvolala porod 🙂 Ale u dvojcatek je ten 40tt uz dost extrem, on tedy asi i ten 39tt - Zuzka by ti tu mohla povypravet 🙂

sarri
22. únor 2010

Cien, lyžování bylo super - trošku namrzlé, ale užila jsem si to - ani by mě nenapadlo, že doma bude nějaký problém - jenže Eliška asi smútila - řvala a řvala a řvala - jen když se chovala, tak prý ne, ale vůbec se nesmála a nežvatlala a to byla u mojí mamky, kde jsme často. Adélka prý byla moc hodná - byla u tchýně, kterou vidí velmi málo a bylo jí to jedno.
Jezdíme do Rakouska oblas Semmering - středisko Stuhleck - cca 100 km od Vídně, od našich 200, takže na otočku pohodička. Dnes jsem ty nohy musela rozchodit dlouhou procházkou - už celkem dobré, jenom trošku lýtka, ale v noci po lyžování jsem myslela, že nevstanu z postele 😀 Hold, kdo chce kam, pomožme mu tam, že?

eirin
22. únor 2010

Lito, proboha, zvedat pračku? 😲
Jojo, rodová specialitka, a navíc mám dokonce termín na svoje třicetiny, tak by se historie mohla opakovat 😅
Já bych si přála mít dva blížence... ale to už si moc vymýšlím a musela bych vydržet do 39tt 🙂

sarri
22. únor 2010

Lito, já jsem právě skončila s kuchařskou show u nás za barem - holky v autosedačkách čučaly jak hlůpé - nakládaly jsme masíčko, které udělám na pánvi s těstovinovou rýží. Jsem vymyslela takový fígl, když potřebuju něco udělat a taťka není doma, že jich narvu do sedaček a musí se dívat, jak to dělám a to jim popisuju a zpívám u toho. Minulý týden se musely dívat na fénování vlasů a vysávání, dnes vaření a úklid kuchyně 😀 😀 😀

sarri
22. únor 2010

Eirin, co je to za popisky??? Pytlík, nepytlík - to mě pobavilo 😀 😀 😀 😀 Já jsem viděla nepytlík na obojím 😀 😀 😀 😀

sarri
22. únor 2010

Lito, jinak já su starý zemědělec a vinař - rané mládí jsem strávila sběrem mandelinky bramborové z dědečkových erteplí a teď s mužem jako koníček vinaříme - já jsem měla vinohrad a on sklep před mojím vinohradem, tak jsme spojili grunty 😀 😀 Takže letos bude domácí mrkvička, erteplička....

lita
22. únor 2010

Eirin - treba to klapne, nekolika holkam se tu ten 39tt podaril. A bejckove jsou take fajn znameni, kdyz by se jim chtelo ven driv, jen jsou to tvrdohlavci - mam sestru bejka 🙂

sarri
22. únor 2010

Si tu píšu sama - moje kúkingšou mi broučky vysílila a uspala 😵

lita
22. únor 2010

Sarri - tak to je bomba! Vy mate svuj vinohrad i sklipek, opet bleda zavist 😀 A k tomu domaci zeleninka, no teda vy si zijete, gurmani jedni 😉
Dobre vinko ja tedy miluju. A musi byt docela vzruso si ho vypestovat sami. A copa pestujete?

Jsem se tady nasmala u toho tveho popisu kina pro tve kocicky, dobry tip, musim ty lehatka urco poridit, pak jim tu take muzu vystrojit nejake predstaveni. A jsou narocnymi divackami nebo jim staci lehka podivana? 😀

Koukam, ze jsi ze Zlina. Nase fenecka pochazi z Lukova od Zlina, az tam jsme si pro ni jeli, takze vase sousedka 😀

eirin
22. únor 2010

Sarri, no jo, pytlík byl ale s jistotou prokázán, jen tahle fotka se dr. moc nepovedla 🙂)
Lito, no právě že jsou tvrdohlavci, to by na mě byli dva býčci a manžel je beran, to už bych si doma nic neprosadila 😀

zuzka72
22. únor 2010

😀 😀 😀 Holky, tak dnes došli ty monitory, paní psala,že jsou 100% a ať si to vyzkouším, takže nevím jak, asi si dám jeden za kalhotky a jeden Petrovi za trencle. No asi to neklapne-spíme nazí. 😀 😀 😀
Jinak tu flašku se lžičkou jsem měla pro Kubu samo, že to byla jiná značka-tuším, že Chicco, ale bylo to super na cesty a já mu do toho vždycky dávala banán, nebo přesnídávku.
Eirin-já původně monitory nechtěla, ale zlomili mě ostatní. 😀 A než si půjčovat v porodnici, tak myslím, že je lepší investovat-koupit a pak výhodně prodat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru