Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kocule
10. bře 2010

Holky, vy jste takový kočky, co tady jako prudíte. 😀 😀 😀 😀 😀 Zuzi, kojící je fakt dobrá. 😀 😀 To jediný se mi líbilo, měla jsem konečně prsa. Jinak kde nic, tu nic. 😝 😝 😀 😀 😀

zuzka72
10. bře 2010

Miradka-musíš chtít po pojišťovně totálku a né proplatit opravu-to se v případě levných nebo starších aut nevyplatí. Nahlaste, že je to totálka-neopravitelné a dostanete celou částku auta dle galáše, což je daleko více, než by vám dali za opravu.

haassinka
10. bře 2010

Oooo tak znovu....

Ahoj maminy🙂 Koukala jsem, že jste tu řešily poporodní kalhotky, tak já můžu jednoznačně doporučit tyhle http://www.slune-cz.cz/bebe-confort-jednorazove... ,nosila jsem je ještě donedávna i doma, protže přes jizvu jsem si normální prádlo vzít nemohla, jak to pořád bolelo

A konečně sem hodím svůj průběh porodu a po.... císařský řez už NIKDY! samozřejmě pokud bych si měla vybrat zdravé děti a císaře, nebo nejistý průběh přirozeného porodu u dvojčat, tak do toho císaře jdu...ale čekat jedno mimčo, tak bych to už nikdy nepodstoupila
Ale jsem smolař a ostatní maminky to můžou mít úplně jinak

3.2 jsem nastoupila preventivně do nemocnice, ještě hned tu první noc jsem se asi ve 2 vzbudila s tím, že ze mě asi teče trošku výtok - jako obvykle...tak jsem v klidu ležela a snažila se usnout....no ale po chvíli pocitu mokra mi to nedalo a šla jsem se podívat na WC...kde nastal první nehezký šok - nebyl to výtok, ale pěkně ze mě tekla krev a odcházely tmavé kusy....tak jsem "běžela" (v mém podání asi rychlostí slimáka) na sesternu a za chvíli už jsem byla na vyšetřovně, kde mě doktor prohlédl, dělali mi utz, natáčeli monitor...nevěděla jsem co se děje, klepala jsem se strachy....ani doktor mi zpočátku nebyl schopný říct co se děje a jestli budu rodit....nic mi jinak nebylo....no ale postupem času mě začao bolet břicho, sem tam kontrakce....to mě přestěhovali na přípravný pokoj, kde mi neustále natáčeli monitor a sestřička se mě vyptávala na všechno možné info----stále jsem nevěděla co bude....odebírali mi krev, moč....když jsem musela pro další moč na záchod, tak jsem zase začala krvácet..bolesti jsem měla tak každých 8 minut...no ale už netrvao douho a přišel primář s tím, že jdeme hnedka na sál...pomalu jsem ani nestihla manželovi napsat, že už se jde na to....
císařský řez byl v celkové anestezii...ještě na sále jsem se probudila a vnímala jak ze mě všechno sundávají a přendávají mě na jiné lůžko...ale ta neuvěřitelná bolest!!!!! myslela jsem, že to snad nemůžu vydržet (ale co jiného se dá dělat že)...ještě k tomu jsem se dusila, kašlat samozřejmě nešlo...takže to byla paráda, mluvit jsem nemohla, takže jsem se pořád jenom dávila, kroutila a do toho se snaýžila mumlat něco nesrozumitelného....potom mě převezli na pooperační, každý hrbol cestoujsem si nesmírně užívala....konečně jsem dostala morfium, ale připadalo mi, že to trvá strašně dlouho, než to vůbec trochu zabralo...ta bolest byla pořád hrozně silná...no po pár hodinách mě převezli na pokoj, ani nvím kolik hodin potom nastala první sranda - první zvednutí se z postele, za asistence sestřičky.-..no mazec, jakmile mě posadila na záchod a odešla tak se mi udělalo mdlo a muela měš omývat studenou žínkou abych se trochu vzpamatovala.....ale jelikož to bylo poprvé, tak jsem si říkala, že každé další vstávání už bude jenom a jenom lepší....nebylo!!! vstávání mi trvalo několik minut a bylo to hrozný utrpení, bolesti vůbec nepovolily a jizva mě strašně táhla, chodila jsem v předklonu a skoro nedýchala...na záchodě to byl vždycky horor....v následujících hodinách a dnech mě ke všemu chytla hrozná bolest zad, horečka, mdloby....při každé vizitě mi otevírali jizvu a mačkali vší silou aby mi dotali ven krev - měla jsem tam velký hematom...to se opakovalo tak týden...když mi to dělali poprvé, tak jsem řvala a brečela, bylo to strašný...no potom k horečce - z krve mi zjistili zánět někde v těle, nejspíš tedy v břiše, měla jsem ho celé jednu velikou modřinu....takže kapačky, potom injekce a v konečně fázi antibiotika v tabletkách...ty jsem brala ještě i tři dny doma (v nemocnici jsem byla 14 dní - ani kdyby holky mohly dřív domů, tak já bych domů nemohla)...zdaleka jsem nepopsala všechny komplikace a ani se to popsat nedá, hlavně se nedají popsat ty hrozný bolesti a to, jak to na člověka působí psychicky....
nejhorší na tom všem ale bylo, že mi dlouhom trvalo, než jsem si vůbec uvědomila, že mám děti! že ty dva malí tvorové, co mi přivezli ukázat jsou moji...přišlo to až tak 4.den, kdy jsem se najednou rozbrečela..a od té doby jsem bulela furt 😀 starat jsem se o ně pořádně nemohla, protže jsem měla dost co dělat se sebou...ale když už jsem je později měla u sebe, tak jsem z toho byla zoufalá, vůbec jsem nevěděla co s nima....jak mě hrozně bolela záda, tak jsem trpěla i u blbýho přebalování....a jak moc jsem se snažila, aby se mi udělalo mlíčko, protže jsem chtěla kojit....pořád jsem odsávala a několikátý den se mi i konečně nalila prsa - respektive jedno! druhé prostě stávkovalo...tak jsem konečně holkám mohla místo UM dát z lahvičky svoje mateřské mléčko....ale každé odsávání mi trvalo hodinu a dostala jsem ze sebe sotva jednu dávku pro obě! a nemusím říkat, že jsem prostě nestíhala....zkoušela jsem je i kojit, jenže vypily něco mezi 0-30ml a potom jsem je musela dokrmit UM - jenže to nešlo, když po kojení spaly! no zkrátka to došlo k tomu, že jsem kojení úplně vzdala a za dva dny i odsávání, protže jsem to prostě němohla vydržet....takže zástava laktace - po takové snaze, aby se mi mléčko udělalo ☹ ještě te%d mi je líto, že nekojím...jenže když vidím holky, jak do nich sotva nacpeme tu lahvičku, tak vidím, že by to stejně ani teď po měsíci nešlo...

Težko jsem napsala všechno, ale pravdu jen ve stručnosti... 😀 doufám, že nikoho takové komplikace nepotkají! potom by určitě nebylo od věci raději zvážit přirozený porod...

haassinka
10. bře 2010

Jo - na pokoji se mnou byla paní také po císaři a ta byla naprosto v pohodě 😉 což mě teda potom taky moc nepřidalo.. 😅

balina
10. bře 2010

teda holky ted ctu o tom nemeckym chlapeckovi co mel porodni vahu jen 275 gramu. To snad ani neni mozny. Tezko rict, jaky ten chlapecek ma sance do zivota. Nazivu sice je, ale nepisou jak je na tom.
No ale 275 gramu? to je velikosti mysky ne?

kocule
10. bře 2010

Hassi, to je strašné. ☹ ☹ Proboha, proč ti nedali utěšující léky už na sále? Já se probrala až na pokoji, taky mě to bolelo, zimnice, řekla jsem si o další dávku. Vůbec se ti nedivím, když jsi toto prožila. ☹ ☹ Hlavně, že jsou holky OK a ty jsi taky v pořádku a dobře to dopadlo. Pro kojení jsi udělala všechno, netrap se. Holky potřebují hlavně spokojenou maminku a není všem dané, aby mohly kojit. Mě taky ne, bohužel. ☹ A vidíš, lumpové mají skoro půl roku, jsou úžasní a nekojím. Ale mrzí mě to doteď. Jak je ti dnes?

balina
10. bře 2010

haassinko no to si si uzila ☹
Na kojeni se vykasly, kdyz nejde tak nejde. Hlavne ze ste vsichni v poradku a ty se z toho nenervujes. Desne me rozciluji ty chytraci / propagatorky kojeni za kazdou cenu. Dala bych jim par facek. Ted jsem nahlizela do diskuze na dvojcata.cz / dvojcata a kojeni a tam nejaky chudince spilaji....

Kouknete na tenhle odkaz. To je fakt mazec
http://www.novinky.cz/koktejl/193850-indicky-ch...

miradka
10. bře 2010

Zuzi, práve že pojišťovák to asi označí za totálku, ale to znamená aj tak, že budeme bez auta a vraj pojišťovna potom postupuje tak, že dá auto do dražby a čosi potom doplatí, moc tomu nerozumiem, ale vraj keby sme ho predávali pred búračkou, tak by sme zaň mohli dostať tak 60 tis a teraz moj chlap hovorí že možno tak 20tis. ale zdá sa mi to hrozne nefér, tá pani čo neubrzdila mala len škrabanec na audine 😠 A za všetko može blbý fracek, ktorý prebehol cez cestu na červenú. Muž prudko zabdrzil, ale pani nestihla ☹

hanula83
10. bře 2010

Haasi, tak to mě mrzí, že jsi měla takové komplikace... Co jsem tak zatím slyšela, tak nejvíc si na císař stěžují ženské, které ho měly akutní. Že nejdřív začaly rodit normálně a skončilo to císařem, tak to nejspíš bude tím... Já se první dny taky vůbec nemohla narovnat, hodně ta jizva táhla, ale ten třetí čtvrtý den už v pohodě a jak jsem po šesti dnech odjížděla z porodnice, tak úplná pohoda... Ale ze začátku pomohly léky na bolest, s nima se to dalo přežít. Akorát to vstávání mi taky chvíli trvalo, poprvé to byla hrůza... Jinak jsem taky byla na pokoji s paní taky po císaři a ta pomalu vstávala pár hodin po porodu. Měla za sebou už druhý císař, tak prý už věděla co a jak. Asi na to vše byla připravená 😉

hanula83
10. bře 2010

Co se kojení týče, taky mě samozřejmě mrzí, že nekojím, je to jistě to nejlepší. Ale ne za každou cenu!! Někdy to prostě nejde a je lepší to odbourat jak kvůli dětem, tak kvůli matce. Taky nekojíme a ťuky ťuk snad se tolik nestalo.

haassinka
10. bře 2010

kocule: to vůbec nevím, možná, že mi něco dali co ale nezabralo 🙂

S tím kojením je to těžké, dnes to orpavdu každý propaguje, někdo se na mě v porodnici díval hrozně, ale většina lidí to snad chápala....hodně se mi ulevilo, když jsem přestala kojit a každou chvíli odsávat
Jinak teď jsem už měsíc po porodu a jizva stále bolí! Mám pořád kolem dost tvrdé bouličky, snažím s to rozmasírovat....ale prádlo pořád musím volit dost opatrně a stejně mě často břicho bolí...a pořád jsem vyčerpaná...a mám pocit, že holky ještě pořád nezvládám ☹ Olívie totiž bojkotuje skoro každé krmení, takže když jsem sama doma, tak nemám šanci nakrmit je obě najedou...no a když je nekrmím najednou, tak se ale vždycky stane, že ta druhé se probudí a začne neuvěřitelně křičet a já nhemůžu nic dělat, než dokrmím tu druhou...pocity zoufalství jsou ještě stále každodenní 😅

haassinka
10. bře 2010

Kočky už se budí, tak jdeme mrnit - naštěstí s asistencí tatínka 😀 Tak se tu zatím mějte krásně!

A všem těhulkám přeju co nejdelší těhu, i když je to občas fakt těžký vydržet, tak je lepší se trápit s velkým bříškem, než s malýma dětma 😒

ivaajirka
10. bře 2010

Balino to je teda mazec fakt 😲

j.cien
10. bře 2010

Pekny den vsem 🙂
Haasi,teda chudacku,to sis fakt vytrpela...tak ti moc preji,at na ty hruzy co nejdriv zapomenes-diky krasnym a spokojene prospivajicim miminkam 😵 A kojeni si nevycitej!ted se s tim stejne uz neda nic delat...tak to ber jako fakt a nekoukej se zpet,co by-kdyby..hlavne,at jste zdravi a vse bude OK 😉 😉

Miradko,to me mrzi s tim autem ☹ to je fakt pech!!Nejhorsi je,ze si to clovek nezavini sam,ale nasledky nest musi...
Preji vam dobre zpravicky na kontrole kycli a dej zase vedet!

Holky,koukla jsem na fotecky-parada 😵 krasne deticky,radost pohledet 😵

zuzka72
10. bře 2010

Miradka-pojišťovna ti auto vzít nemůže ani ho dát do dražby-to je blbost-pokud to nahlásíte jako totálku, proplatí to dle ceníku Galáše a auto vám zůstane, to, že si ho třeba pak opravíte, to už je vaše věc. Nenechte se oblbnout. Dělala jsem 5let u České poj. , ale všechny poj. mají likvidace stejné.
Haassinko-brrr, to je mi líto, hold někdo to má i hororové, ale slyšela jsem, že většinou ti co jdou na celkové uspání to mají horší. No hlavně, že už to máš za sebou. Já bych šla hned znova-ale u mě to byla procházka skoro. 🙂
Holky to kojení tak neřešte-někdy to prostě nejde. 🙂

zuzka72
10. bře 2010

Jo a já stejně kojím jen proto, že je to pohodlnější a mám to vždy s sebou a ušetřím. 😀 😀 😀

zuzka72
10. bře 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petulka26
10. bře 2010

Ono to s tím kojením prostě někdy nevyjde. Já jsem začala kojit, a měla jsem tolik mlíka že jsem nevěděla co s ním, byla jsem měsíc v nemocnici a sestry to vylévaly, že prý se to nesmí skladovat déle jak 24 hodin v lednici a mrazáky tam neměly. No a potom, přesně měsíc po porodu mě chytil slepák, musela jsem na operaci no a po té narkóze, jsem úplně ztratila mlíko, prostě najednou ani kapka, a už se to nepodařilo znovu rozjet 🙄

kocule
10. bře 2010

Zuzi, kdyby ty jsi nekojila, tak to už fakt nevím, kdo. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Hassi, já mám jizvu ke konečkům taky tvrdou i teď. Snažila jsem se to rozmasírovat, ale šlo mi to blbě. A občas si na ni taky vzpomenu, ozve se. U nás doma to vypadalo stejně. Zároveň je krmím až poslední dobou, dřív prostě jeden plakal, nezvládala jsem oba naráz. ☹ ☹ A byla jsem na ohrabky. Neboj, bude líp. Opravdu. Jen ať ti manža pomůže, každá ruka dobrá. My na ně byli v noci tři (já, mamka, manža) a hádej, kdo vyhrával? 😀 😀 😀 😀

j.cien
10. bře 2010

Petulko to je teda pech,chytit v tak blbou dobu slepaka...to je jak naschval 😠 ...

Zuzi,ja te obdivuji,jak je tak malinkate drzis jako kotatka.jen tak-bez tech zavinek!No holt jsi zkusena maminka 😉 ,ja bych neumela tak chytit ani jedno!!natoz 2!!!
A Zuzi,jak se da stihat prebalovacka-v poho?Davas latkovky,jo?A jak je skladas-na novosklad nebo klasicky na 8minky?A jak casto prebalujes,musis co 2hodky nebo staci co 3??
To jsem protivne zvedava,co? 😀 😀

zuzka72
10. bře 2010

Kocu.musím přece ty holky povzbudit, aby se zasmály. 😀
Kočár asi až odpoledne, Mařenka říkala, že sviště pohlídá, ale má tam opraváře, tak musím vydržet, nechce se mi jezdit se sporťákem je to o hubičku. 🙂
J.cien-jj jedu látkovky a skládám, tak jak vždycky, takže podle toho co píšeš asi na osminky. 😝 Já ani nevím, co je to novosklad.Ty 😀
-ty je taky tak budeš chytat ani ti to nepříjde, neboj.
A přebaluji většinou po jídle, nebo i když třeba spí a slyším, nebo cítím, že "volali z Kladna"
😀 😀 , jak prostě dojde k pokládce kabelů, tak přebaluji. Na noc a k doktorce máme papírovky-to jim dopřávám sucho, ale je to strašná spotřeba jsou věčně posr.... a to až na zádech.
Jak pojedem pro ten kočár musím koupit alespoň 10kalhotek na plínky, ty klasiky vevnitř guma, bo máme samé velikááánské. 🙂

kocule
10. bře 2010

Zuzi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Jsi fakt dobrá, že látkuješ s tak malýma. Já se k tomu odhodlala až ve 2 měsících, ta spotřeba papírovek fakt byla děsná. 😝

hanula83
10. bře 2010

Zuzi, já si nemyslím, že celkové uspání je horší. Já ho měla a taky si nestěžuju, já bych řekla, že je to hodně tím, že ten císař byl akutní, a že už před ním vytrpěla Haasinka bolesti...

Já mám tu jizvu v pohodě, spíš to teď vypadá jako když máš dlouho zohnutou kůži a udělá se tam takovej červenej pásek... tak nějak tak, vlastně bych řekla, že vidět není vůbec... ale možná je to taky tím, že mnohem víc mi jsou vidět strie a tak se vedle nich ztratí ☹...

zuzka72
10. bře 2010

No naštěstí teď existují separační plínky, nebo, jak se to jmenuje a to je pohoda, né jako dřív, když člověk musel plínky namáčet a vytřepávat hovňousy. 😀
Tak mě napadá, že mi dochází, kde se dají koupit, ptala jsem se v lékárně a tam je nemají. 😒

zuzka72
10. bře 2010

hani-já jen, že to četla, ale není to taky u každého.
Já tu jizvu už mám v pohodě, není vůbec vidět, jen tam mám ten 1steh a bojím se ho šmiknout a strie nemám, ale nevadili by mi, však si nebudu dávat pearsing. 😀 Jen ta jizva je taková tvrdá, cizí, mrtvá-fuj, ale já ju oživím. 😀

hanula83
10. bře 2010

Zuzi, a měla jsi ty svorky nebo jak? Na té fotce není nic vidět, jakobys tam nic neměla..

zuzka72
10. bře 2010

Hani-nééé, já měla samovstřebávací šití i z venku. 😀 😀 😀 Takže krása, pohoda, lehárko. 😀

kocule
10. bře 2010

Zuzi, tady: mám od této paní komplet výbavu. 😉

http://www.slune.eu/prodejna-olomouc?chapter=0&...

hanula83
10. bře 2010

Jo, tak to je super, ty svorky totiž byly hrozně nepříjemné v tom, že se občas zaškubly za kalhotky... No ale byly tam jen týden, tak se to dalo. Teď jsem se dívala na tu svoji jizvu a fakt není vůbec nic vidět na rozdíl od toho ostatního - strie, ty jsou řádné nad tou jizvou.

j.cien
10. bře 2010

Zuziku ,v kazde lekarne ti ty separacky objednaji nejpozdeji do 2.dne!Je to baleni po 100ks,ma to velkodistributor Phoenix urcite!!kdyby to teda nevedeli 😉 Tak si to domluv,jestl to mas do lekarny bliz nez jinam,at nemusis litat po vsech certech 😉
Jinak Kocul super obchudek to Slune 😉 jeste to tam podrobne prosmejdim!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru