Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
12. dub 2010

Sarri, jak píšu, některé sestry dobré, jiné blbé, a to je určitě všude... S tím indickým klukem, to je fakt drsné...

Lito, kloučky nádherní, taková kuřátka 🙂, tak ať rostou a papají 🙂

darling007
12. dub 2010

Lito, broučci jsou nádherní, tolik se mi vrací vzpomínky!!! 🙂
Užívej si to, myšičky malé, tenhle čas už se nikdy nevrátí. A i když to bylo strašně náročné období, plné strachu a stresu, přesto na to teď moc vzpomínám...
Máte pravdu holky, ani jsem netušila, že vůbec budu kojit dvojčátka, moje hubená postava a malá prsa, fakt jsem tomu nevěřila. A myslím, že těch skoro pět měsíců je výkon 😉 No musím se trochu pochválit 😉 Tak uvidím, jestli budou dál takhle vyvádět, odstavím je a budou na nutrilonu. A jinak k těm flaškám - myslím, že to až tak nemá vliv na kojení, protože jsme dokrmovali jeden čas i v porodnici, po stříkačce se Danečkovi vyloženě zvedal žaludek a potom všechno vyblinkal, takže jsme nakonec dostali lahvičku a vidíte - kojíme se doteď, i když teda posledních pár dní je to o nervy 😕

zuzka72
12. dub 2010

Lito-ti jsou super a jak se smějí. My měli taky solárko, ale vy máte nějaky super moderní brejle, my měli obyč. No hlavně, že už je žloutenka za náma. 😉

balina
12. dub 2010

Lito moc pěkný kluci. už je vidim jak v Americe se budou roztahovat na sluníčku. Už teď mají k tomu vlohy 😀

Holky napište mi některá jak je to s tím mlíčkem normálním a HA. Jestli to dobře chápu tak jediný rozdíl je, že HA je nějak supr odstředěný, takže by se neměla projevit alergie na laktozu. Nebo je to ještě něco jinýho?

yorinkay
12. dub 2010

Darling, mě se vzteká u prsu Vašek. Taky jsem si myslela, že mám málo mlíka. Ale teď to vypadá spíš na to, že je hysterka a flaška je flaška. Když začne řvát tak ho dám przč, pochová ho manžel nebo ho dám do houpačky. Za chvilku se ulkidní a směje se. Tak doufám, že takhle by hladové dítko nevypadalo. Ale večer to opravdu není na moje nervi a to mu tu flašku dám. Zatím se mi daří v noci po kojení odstříkat ještě trochu, tak ho tím dokrmuju na noc. Ale včera vypil skoro 100ml! A pak se poblinkal, hladovec nenažraná. Ach jo, uvidíme co bude dál. Chtěla bych ještě chviličku vydržet. Tvých 5měsíců je nádherných, z toho bych si nic nedělala! Já počítám spíš dny 🙂 .

yorinkay
12. dub 2010

Lito, to jsou nádherní skřítečci!!! Ještě jednou velká gratulace 🙂 !

zdepros
12. dub 2010

Ahojky, Lito krásný fotky chlapečků, moc velká gratulace

Holky, chtěla bych se zeptat, Kubík má pořád nějaký bolení, pláče a kroutí se skoro celý den a nejhorší je to večer, to je k neutišení ☹ , nevím jestli jsou to prdíky-občas prdí nebo se nemůže vykakat, když mu pomůžu teploměrem tak se stejně neuklidní, no sám nekaká, kakal tak ob den a teď jsme dostali železo, tak sám už ne. Chtěla jsem mu dát čajík, ale doktorka zakázala, doporučila nám akorát sab simplex, tak cvičíme s nožičkama, nahříváme, ale už nevím co dál, pořád pláče ☹

zuzka72
12. dub 2010

Zdepros-my to měli taky tak, já se nikoho neptala a dávám heřmánkový čaj a je klid. Tak 5 hltů stačí.A konečně už i Lukášek kaká a bez problémů-

zdepros
12. dub 2010

Zuzko, děkuju, a dáváš nějakej speciální dětský heřmánkový?

zdepros
12. dub 2010

a těch pět hltů za den?, promiň že se tak hloupě ptám 🙂

zuzka72
12. dub 2010

Mám dětský čaj s heřmánkem z lékárny od Leros, ale pozor pak mám ještě jeden a tam je psáno od 4měsíců, čehož jsem si všimla až doma. Když jsem ho ještě neměla tak jsem vyluhovala klasickej čaj heřmánkovej a dávala jim to. Bez cukru, jen tak.

zuzka72
12. dub 2010

Takže zezadu na tom čaji je psáno od narození., jen dopisuji, nějak se mi to předtím vymazalo.

zuzka72
12. dub 2010

No já jim to dávám tak 4x denně po těch 5hltech-nebo 5nasátích, nevím, jak to napsat. Dokonce jsem jim včera, jelikož na večer dávám UM to naředila s tím čajem a né s vodou a moc jim to chutnalo. Myslím, že klidně mohou vypít i víc, zkrátka uvidíš jestli jim to poleze. Každopádně to uškodit nemůže, začni pomalu a pak zvyšuj ty hltíky.

zuzka72
12. dub 2010

😀 😀 😀 Uděluji další "Nobelovku" Už měsíc mám doma kyblík na koupání a mám ho na to, že v něm nosím vodu do klasické dětské vany-takže na ho.... ☹ 😉 , Lukášek furt ve vaně hystericky ječí a Péťa je v pohodě. Tak jsem dnes zkusila ten slavnej kýbl. Říkal jsem si, zase nějaká novodobá blbost a tahač peněz. Jenže holky----Lukášek se smál 😀 😀 😀 on poprvé při koupání neřval-je to super a koupu už jen v kýblu. 🙂
Byly jsme na kyčlích v 6ti týdnech, vše OK. 🙂

j.cien
12. dub 2010

Zuzi prima,ze se ti kybl osvedcil 😉 ,jen mam strach,jestli to v nem budu umet... 😕

Holky,takze kontrolka se mi zitra nekona 😖 volala mi sestricka,ze jsou zitra bez proudu...tak mam prijet bud ve stredu nebo ve ctvrtek 😉
Hodna teda,ze zavolala...jinak bych tam jela tech 80km zbytecne....

zuzka72
12. dub 2010

j.cien-já se bála, dost to klouže a Lukajda ještě není tak stabilní, nedrží ani moc hlavičku, tak tam seděl a koukal a smál se a já ho opatrně omývala a bála se, že mi podjede a utopí se. 😀 No, ale to se naučím, zhlídnu techniku na youtube. 😀

j.cien
12. dub 2010

A to jsi zaslouzila matka 😉 ! a ja posera...mam pro jistotu i vanicku...bojim se tech bimbajicich hlavicek 😕 ...

betina
12. dub 2010

Zuzi, kyblík je super, ale ten grif na to. Verunka byla prtous, měla 2,8, já vím, dvojčátka budou asi menší, ale já měla strach a MM ji vždycky držel jen pod krřkem v tom kyblíku a spokojená, ale jen do 2.měsíců, kdy ji začalo být těsno a přešli sme na vanu. Ono je to prostě v tom kyblíku asi uklidnující.

Liti, to sou nádherné fotečky a moc gratuluju k chlapečkům, takový krasavce bych taky potají chtěla 😀 a ak psaly holky, tak ty brejle jsou fakt prdácký. Verunka měla taky takový normální s gumičkou a vypadala chděrka jak včelka Mája 😀

irminka
12. dub 2010

jo,jo holky, kýblík je super, myslím, že ho mám i v albu.Ale také už používáme na střídačku kýblík i vanu. Bořek také řve ve vaně jak tur, ale Brunda je v ní max spokojený, tak to střídáme at je spokojenost na všech stranách 😉

sarri
12. dub 2010

Bali, to Ha mléko je myslím tak obecně na alergie - i atopický ekzém, potravinové aj. Doporučuje se to do půl roku - pak s příkrmama už to nemá smysl a jsou to jen vyhozené prachy. Kočule by Ti napsala víc - koťata to baštila 😉
Hlásím první ti samostatná přetočení na bříško - bodovala Eliška a Adélka konečně zvládla hezky sníst ze lžičky půlku skleničky (na víc to ani u jedné zatím nevypadá - jo, a byla to zeleninka s kuřátkem a jablíčkem).
Cien, neboj, já jsem neměla vůbec žádnou zkušenost s miminem - poslední dítě v rodině byl můj o 6 let mladší brácha, takže čtvrt století žádné mimi na obzoru - a systémem pokus/omyl a strachem, že něco podělám, v patách jsem se vypracovala. Holky si hrozně brzy držely hlavu - vlastně hned, jak jsme dojely z porodky, tak už jsem ji ve svislé poloze jen jistila 😉

hanula83
12. dub 2010

Sarri, tak to je super, s tím otáčením. No a vlastně s jídlem taky, my máme s masíčkem pořád potíže ☹... Jinak jak se nám Anička minulý týden sama otočila, tak od té doby pořád nic, tak stále čekám, kdy se jí to zas povede, asi musí mít pořádnou motivaci 🙂... Jo a s těma náušničkama, myslím, že jsem ti pak zapomněla odpovědět. My měly mít minulý týden druhou hexu, ale doktorka si vzala dovču, takže bude až příští týden a zároveň i ty náušnice...

sarri
12. dub 2010

Mně by ty masičkové skleničky taky jely - trochu soli a pepře a živím se tím taky. Ono je to teda hlavně zas mrkev - toho masa je tam 9%.
Eliška už měla mnohokrát namále, ale nikdy nebyla schopná to dotočit kvůli ruce (či rukám) vražené v puse - až dnes - poprvé tak nějak sama, když jsem krmila Adélu a podruhé už jsem jí za hlavou pérovala žirafou na péru, tak ji to zajímalo a potřetí zas žirafa - no mám se nažirafovat 🙂 My máme v pokojíčku velké zrcadlo a ony se tam pozorují, když pasou (u toho se vzpírají a koupou nohama) nebo, když si hrají s hrazdou, tak se taky pozorují - to je pak sranda, jak to blbě trefují, protože čučuí do zrcadla a ne přímo na hračky.
My máme už všechny hexy a pneumopotvory za sebou, tak prý bude očkovací klid - SUPER - dáme zuby 😀

hanula83
12. dub 2010

No my se s manžou pořád snažili, aby se otočila, snažili jsme se ji na něco nalákat, protože už právě mockrát chyběl kousíček, aby se otočila... No a pak jsme to vzdali a nevěnovali jí tolik pozornosti a najednou se sama otočila 🙂. Jinak Elenka je úplný lenoch, ji ani nenapadne nějaké přetáčení. Za to si oblíbila různé kravinky jako například kroucení bokama, když leží, chytání se za paty apod. 🙂

hanula83
12. dub 2010

Já bych to masenko taky snědla, no ale o mě tu nejde, tak se musím krotit 😉))... ale opravdu by se to muselo přisolit. Jinak to voní dobře.

lita
12. dub 2010

Holky, dekujeme moc za vase mila slova 😉 Jsou to jeste susenecky, ale Brajik uz se pekne zakulacuje. Snad ho Tobik rychle dozene.

SARRI - to je mi lito, ze mas tak desnou zkusenost z porodnice. Tim ze na tebe sestry jen stekaly a rvaly, tvemu mliku rozhodne nepomohly, spise naopak. A pak se divi, ze zensky odchazeji z porodnice s detma na UM 😠

U nas presne situace kojeni kazde 3 hodiny, z toho kojim 1 hodinu (odkrkavani trva nekdy vecnost, krkaji klidne 30x a stale jim to nestaci a pak si treba daji jeste nekonecnou skytavku), pak jeste odsat, vysterilizovat, pripadne dokrmit, vlasni hygiena, prani, najist se a kdy ma clovek spat?
Jen doufam, ze si na nedostatek spanku telo nejak privykne.

MAUI - mas pravdu, ze co laktacni poradkyne to nazor. Na tech z Krce se mi libi to, ze jsou detske sestry v praxi a uci kojit maminky a deti kazdy den, tudiz maji ihned zpetnou vazbu, co funguje.

Prisani jsme trenovali casto, meli jsme na to 2 tydny, takze Brajik uplne v pohode, Tobik porad dela fory a spuli pusinku, nakonec tu papulu ale preci jen otevre, tak si ho hned prirazim a nepustim, dokud nepolyka 😀
Ja krmeni strikackou nesnasela, Tobik se pri tom docela topil a trvalo to vecnost. Flasticka je mnohem jednodussi a rychlejsi.

Pri porodu meli Brajik 2.280 g a Tobik 2.140 g, ale potom jeste spadli s vahou a Tobik se dostal az na 1.940 g. Ale uz se pomalu vypapavaji, Brajik uz ma 2.600 g a Tobik 2.350 g. Merili 45 cm, Tobik byl od zacatku vetsi zizalka nez Brajik.

J.CIEN - zeptej se v porodce, co sebou na mimisky, je to ruzne. Ale po nas chteli jen plenky a ubrousky. Muzu doporucit ty ubrousky Rybilka, jsou hypoalergenni a vecer jim je jeste mastim slunecnicovym olejem (nebo kdyz jsou hodne zakaknuti), jde to uzasne dolu do cista. V lekarne bych misto kremu Bepanthen nebo Rybilka koupila ten detsky krem s rybim olejem pripraveny primo v lekarne, je bez konzervantu. Zatim se nam kluci neosypavaji.

Ale v tomto ohledu bych si spise mela nechat poradit ja od tebe 😉 Za chvili za tebou budu do IP porad lezt s dotazy na ruzna leciva a pripravky, tak se prosim obrn trpelivosti 😉 😀
Jinak brzy chci zacit praktikovat ty doma pripravovane ubrousky, slunecnicovy olej se mi osvedcil, ale vyzkousim i toho Delfinka od Eone.

Coz takhle do albicka hodit 2 svatebni fotky, ktere jsme jeste nevidely. Ty ti preci nesmaznou, kdyz budou 2.

IRMI - dekuju 🙂 Vsak ja se zase porad vracim k fotkam tvych bobecku, jsou nadherni, vylozene osobnosti 😉
Jinak tu byl zminen kyblik, vy stale kyblikujete? Ja porad o nem uvazuju.

DARLING - presne tak, svou nedonosenosti jsou vyjimecni a za chvilku mi z toho drobeckovani vyrostou. Jen je to boj s pribiranim a papanim u Tobiska, ale dela velke pokroky.

A hlavne maji oba problemy s odkrkavanim, mohli by krkat treba 20x, ale pak v postylce stejne bublaji nebo skytaji, takze je zase vytahnu a snazim se je jeste doodkrat nebo vyskytat. V postylce je v takovem stavu proste neumim nechat. Mely ci mate tuto situaci nekdo z vas, holky? Jak to resite?

ZUZI - a ty jsi u tech brejlicek neslzela? Ja za ten den vybrecela snad ocean slz, jak jsem ho porad mela takoveho odevzdaneho na ocich. My jsme jeste trochu zabarveni 🙂

S tim hermankovym cajem jsi me zaujala, kluci se mi zacali kroutit. Jenze jsou vlastne jeste vekem nedonosenci ve 37tt, takze my bychom zrejme vubec nemeli. Zkusim se zeptat nasi pediatricky, jdeme ve ctvrtek, je to dost moderni zena s otevrenou mysli.

A ten kyblik jsem take chtela poridit, nakonec nam kamaradku pujcila vanicku, kluci jsou v ni docela spokojeni. Ale kyblik mam porad v merku, navic pry uzasne pomaha na prdiky. Na ty videa na youtube jsem kdysi koukala a uzasne, jak se deti v kybliku ihned zklidni.
Pamatuju si, ze Irminka tu licila, jak se jejim chlapeckum v kybliku ulevilo uplne doslova 😀

BALI - tak nejak, trenink do Kalifornie, kaplas na to 😀
A ty jsi rodila take v Krci? Byla jsi take na intermediaru?

YORI - dekuju 🙂 Koukala jsem k tobe albicka, ze lasecky byly take v inkubatoru, ale krasne to zvladly a maji kukadla jak zrcadla 😉

ZDEPROS - jak to zvladaji tvoji chlapecci, kojila si? Mne se Brajik od vcerejska take krouti jak zizalka a urcite to jsou prdiky. Zitra jdeme pro Sab. Koukam, ze vsechny chlapeckovske maminky resi prdiky 😉
Ta vase spinkaci fotka je uzasna 🙂

BETI - dekuju 🙂 Vy asi jeste nevite pohlavi, vid. Ty by sis prala chlapecky nebo parecek nebo ze by ucelene holcicky? 🙂

Brejlicky byly prdacky, ale pridelavaji se na suchy zip. Ty kolecka se mu nalepi pred ouska na tvaricky a na ty se brejlicky prichyti. Kdyz mu je sundali, tak jeste ty kolecka nejakou dobu pro jistotu mel a chudak se s nima vzdycky prichytil k pline pod hlavickou a cestoval po postylce s ni, to jsem zase ufnukla 🙂 Pak mu na to sestricka ze starych brejlicek vystrihla kolecka a tim jsme to prelepili, ale jak to mel vystouple pred ousky, tak vypadal jak trakorista se sluchadly 😀

PETRANELA + J.CIEN - krasne pupicky! Tam ja uz se nedopracuju 😉

SALU - Bumbrlika snad brzy vyvetrame, ted porad prsi, tak zatim jen postylkujeme 🙂
Koukala jsem na jmena, moc se mi libi! Take jsem chtela Emicka, pokud by to byvala byla holcicka.

LUCY - dost jsem se nasmala, jak jsi tu vypravela svou spenatovou prihodu 🙂 Ale vim, ze to moc ke smichu neni, take mam nekdy chvile, kdy jsem uz na pokraji sil a to jsou klukum teprve 3 tydny a uz nevyspanim nekdy vibruju. Takze letajici spenat chapu 😀

HANI - jak jsou na tom holcicky s prujmikem, uz je to lepsi? Nam uz Brajik nekolikrat nachystal hovinko letajici nadzvukovou rychlosti 🙂 V nemocnici dokonce ohodil svuj lekarsky spis, proste vyjadril, co si o mysli o doktorech a jejich lejstrech 😀 😀

KOCU - dekuju 🙂 Na zoubky je pry dobry aroma olejicek Jakoubek od Nobilis Tilia:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31140102&tab=6

DANCA27 - dekuju 🙂 To je mi lito, ze jste na JIPce nemeli dobrou zkusenost. My tam natrefili na mile sestricky - az na jednu, ktera byla jednou na pest, kdyz si prede mnou ulevovala, ze Tobisek furt jenom jeci. Rikala to s takovym despektem, kdyz ho krmila, az ho malem zadusila. To ve mne jeste naplno perovaly hormony, ale udrzela jsem se v zajmu dobra kluku, nechtela jsem tam delat sceny. Ale musela jsem se hodne drzet, kdyz takhle mluvila o malem klouckovi, ktery byl na svete par dni a jeste musel nekolik dnu stravit v inkubatoru.
Alex je prekrasny kloucek!

EIRIN - dekujeme! Doufam, ze se drzis v poradku a moc neduhu te neotravuje.

lita
12. dub 2010

Tak a zase budete mit ode me na nejakou dobu pokoj, jsem se tady vypotila za cely den 😀

Jdu kojit, odbrkat, odstrikat a pokusit se spat, pokud me tedy kluci nechaji. Manzel slibil, ze si je zitra pres den vezme do pece, abych se mohla vyspat vice hodin v kuse, takze bude pro nej prochazka ohnem. Prebalit dva kulihrasky a pak je jeste nakrmit z flasticky. To uz umi, jen doufam, ze jim to neohreje moc horke nebo naopak studene. Proste starostliva mamka 😀

hanula83
12. dub 2010

Lito, teda naprosto čučím, jak jsi nám všem krásně odpověděla a nikoho nevynechala, klobouk dolů 😵 ... U holek asi průjem ustoupil, dnes kakaly jen jednou a vypadalo to v pohodě, tak nakonec Nestlé zatím necháme na pokoji, děkujem za optání 🙂.. Tak to si asi Brajík opravdu myslel o ...., když to takhle už musel vyjádřit 🙂))))))))))), moc hezké 😉... A co ty, jak se cítíš pár týdnů po operaci? 😉 ... S tím manželem, já taky vždycky měla strach, aby to manžel udělal správně, kontrolovala jsem ho, napomínala.. No a dopadlo to tak, že on teď napomíná mě, že je to moc horké nebo studené 🙂. Ale spíš tohle časem přestaneš řešit, tu teplotu bude mít manža v "oku".

lita
13. dub 2010

Hani - nastesti prechodny prujmik, hlavne ze je to nesouzilo dele, to by je i dehydratovalo a pak je na problem zadelano. Neco jim proste proletelo pres strevicka 😉 A jako ze to tady pry litalo.

Zadne bolesti uz vubec necitim, jizvu si nepripoustim, mela bych ji masirovat, ale kdy? A hlavne si na to vzpomenout. Jizva nejakou dobu asi moc pekna nebude, trochu jsem si ji natahla vecnym vstavanim a ulehanim, jak jsem se rychle hnala z postele. Nechapu, proc jsou v nemocnicich tak neprakticke postele. Jak se zhojila jizva tobe, je hezka? Malo viditelna?

Ja jsem desna, manzela take porad opravuju a kontroluju, ze by syndrom dvojcecich matek? 😀 Uz mu to leze krkem, ale ja proste chci, aby se naucil lasecky chytat poradne a ne je drzet jak kraliky. Prebalovani mu zatim trva vecnost, ale praxi to urcite zefektivni a plinku uz se nebude snazit oblekat nastorc - vyrezama pro nozicku na brisko 😀 Doufam, ze se to podda jako u vas.

Kdyz jsme u manzela a deticek, tak jeste kdyz kluci byli v brisku o Vanocich, dostali jsme oba od kamaradky zabalene takove ty plysove backurky/capacky pro kazde ditko. Ty dve backurky byly sesite, aby se v obchode neztratily. Manzel to rozbali, kouka na to, hrozne se mu to libi a pak me dorazi dotazem: "A co to vlastne je? Vanocni ozdoba k zaveseni na stromek?" 😀 😀 Netusil, ze to jsou capacky pro kluky na noseni 😀

Jdu spat, pred chvili jsem doodrkala deticky, ted jim davam 15 zdravotnich minut na brisku, pak je otocim na zadicka a budu doufat, ze se zase nebudou kroutit.

Jak to mate vy, cerstve maminky. a jake jste to mely vy, zaslouzene maminky, ze zacatku s odkrkavanim?
Trvalo vam to vecnost, musely jste odkrkavat na etapy?
Mate nejaky trik nebo sikovne polohy na zeefektivneni nebo rychlejsi ulevu?
Je to treba ted skoro v pul roce deti lepsi a kratsi proces?

kocule
13. dub 2010

Teda Lito, ty jsi naprosto úžasná. 😀 😀 😀 Mrňousci jsou boží, úplně jsem se nad nima rozplývala. A ty brejličky nemají chybu. 😀 😀 S krkáním jsme to měli stejně jako vy, nepomůže bohužel nic. 😝 Tomča se napapal a pak se hodinku lomozil v postýlce, trápilo ho to. Prý se má nechat 5 min brknout, pak dát do postýlky a zkusit znovu. Nebo na bříško, pak už to šlo, ale časem. Hodinu papal, hodinu krkal a mohli jsme začít znovu. ☹ Takhle malá miminka se to teprve musí naučit, samy to zvládají až kolem 2 měsíce, bohužel. Taky jsem se nevyspala. ☹ ☹ ☹ Moc t děkuji za olejíček, musíme ho vyzkoušet, snad to zabere. 😀

Sarri, Hani, šikulky. Teda vidíte, jak vám to krásně jde. 😀 Stihly jste dokumentaci? Mám první přetáčení nafocené, taky pérování a všechny tyhle důležité kroky. 😀 😀 Jste fakt dobré, člověk z toho má vždycky strašnou radost. 😉 Nám to taky trvalo u Adu na jednou stranu dlouho, asi měsíc, ale pak už to zvládala lup lup, jen přijít na tu techniku. 😀 😀 😀

Bali, my papali HA mlíko. Jsem alergik na vše s atopicým exémem. Jinak to lékaři doporučují kvůli naštěpené bílkovině, malá miminka ji lépe tráví než normální mlíčko. A taky preventivně. Dneska už jsme přešli na normální Bebu, páč budeme baštit i jogurty a tam se normálním bílkovinám nevyhneš, pak už to opravdu nemá smysl. Jak jednou dáš normální mléko, tak už s bílkovnou tělo do kontaktu přišlo a HA je prý k ničemu. Tak mi to řekli doktoři. 😝 Jinak do 3 let věku by dítě vůbec nemělo přijít do styku s normálním kravským mlékem, raději dávat mléka pro juniory. 😉 U nás to proběhlo úplně v pohodě, s mojí diagnózou jsem měla hrůzu. 😝 Já se ve dvou měsících tak osypala a olezla, že mě fačovali do obvazů, abych se neškrábala a mamka mě mazala mastičkama. V tu dobu se mi taky objevil atopák, na který mi zabíýrají jen kortikoidy, ale to už jsem tady psala. Ale v pohodě, malí jsou naštěstí do jiných rodinných větví; já celej můj taťka, malej do manželovyi rodiny jak vyšije a malá do mojí mamky rodiny, takže ťuk ťuk. 🙂 Snad to po mě nebudou mít, dneska si říkám, ještěže jsem nekojila, bůh ví, co by si ode mě chudáčci vzali. Nakonec mi i doktorka řekla, že s mou diagnózou to bylo lepší. 😀 😀 😀 Já se tak trápila a vidíš, vše zlé je pro něco dobré, asi to tak mělo být, viď Hani. 😉 😉 Děvčata kojte, moc moc závidíme, takové štěstí nás nepotkalo, ale u nás si dnes říkám zaplať bůh za všechno. 😀 😀 😀

kocule
13. dub 2010

Píšu jak na základce, obojetné "iy" a vyberte si. 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru