Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
27. dub 2010

j.Cien, určitě je spinál lepší. Nevím, jestli šetrnější k mimčům, protože mně je vyndali vlastně hned co jsem usnula, takže se ta uspávací látka k nim ani nedostala, myslím, že to vyjde na stejno. Ale rozhodně je to zážitek, když je pak vidíš hned naživo. To musí být super a dodnes mě mrzí, že jsem o tohle přišla...

kocule
27. dub 2010

Krásný den,

J.Cien moc na tebe myslím a tfuj tfuj držím moc moc palečky! Všechno bude dobré, uvidíš, je vidět, jak se moc moc těšíš a to ten strach vyváží. 😉 Budeme na tebe myslet zítra všechny a těšíme se na holčičky!

Sarri, já jsem na tom úplně stejně. Zůstala jsem tady po škole, stýkám se jen s kolegy z práce, stali se z nás přátelé. Mají teď malou holčičku, tak aspoň máme stejné starosti. V Olomouci ale nikoho nepotkávám, kamarádi na mě nějak zapomněli. ☹ Takže jezdím s kočárkem většinou sama a potkávám další bloudící maminky po sídlišti. 😝 Občas vyrazím za manžou, občas do trhu a nemůžu se dočkat, až budeme sedět a budeme výletovat. On ten pokec s těma malýma fakt moc není a taky mi to leze na mozek. Jinak na srazík asi taky dojedu sama, kdybyste viděly, co mi dělají v autě. 😠 Ráno to ještě jde, jezdíme za našima po snídani, tak si tu hoďku dáchnou, ale odpoledne je to peklo. Nechtějí sedět v sedačce, takže celou hodinu hysterák a já se vždycky modlím, ať už jsme doma. 😔 Ale stojí mi to za to, naši si je celý den nechají, já si s nima pokecám a nepřipadám si tak sama. A mám vás, což jsem strašně ráda, páč máme stejné starosti a to vždycky potěší, že v tom člověk není sám. 😉

Darling, já bych tvému manželovi dala. Tohle není normální, ale psát co si myslím, to by bylo asi na román. Moc tě obdivuju, že to zvládneš a dej mu pravdu nůž na krk, tohle přece nejde. 😠

Jinak Toma se nám dneska postavil v postýlce, takže ji honem manža dal až úplně dolů, aby nám z ní náhodou neslítl. Mě normálně švihne, co ten náš lumpík vyvádí. 😝 😀 😀 😀 Sedět ale ještě nebudeme, na rehabce včera se na něj terapeutka dívala a naštěstí to nevypadá, což neznamená, že se nepostaví. A je to tady. 😀 😀 😀

j.cien
27. dub 2010

ahojky holky,moc vam vsem dekuji 🙂 je to prima,ze se tak podporujeme 😵 a vazim si toho 🙂
A uz se tesim,az zase nakouknu,uz jako mama 😵 😵 😵

Mejte se tu zatim krasne,at jste vsichni zdravi,deticky hlavne-at nemaji koliky a zadne jine trapeni!!! 😵 a tehulky drzte se,uz se vam to taky krati 😉 !
Pa a vsem moc dekuji! 🙂 i tobe Bari 😉 !

salu
27. dub 2010

J.Cien, tak se nám brzy ozvi a drž se. A hlavně se ničeho neboj, říkej holkám, že to společně zvládnete a pak si je už pomuchluješ. pa

darling007
27. dub 2010

Ahoj holky, moc moc děkuju za vaši podporu, jste moc fajn!!! No uvidíme jak ten náš taťka bude fungovat, on má pořád řeči, že až jim budou tři nebo pět, že si je bude brát...na to říkám: "Sorry, ale pětileté děti se nerodí!!! A když na ně bude každej kašlat jako on, tak budou ještě v těch pěti letech jen ležet a čučet do zdi, žejo" Prostě ho potřebujou už teď a pokud on nebude schopnej tohle zvládnout, tak my odcházíme, takovýho chlapa fakt nepotřebujeme... No nic, nebudu se teď rozčilovat 😉

J.CIEN - ještě jednou - moc moc moc držíme palečky!!! Všechno dobře dopadne a příště už nám napíšeš jako hrdá maminka dvojčátek 🙂

maui
27. dub 2010

Kocul, vy jste normální zázraci! 🙂

kocule
27. dub 2010

Maui, já už ani nevím, co je normální. 😝 Na nějaký kalendáře psychomotorickýho vývoje se už ani nedívám, páč my to máme všechno nějak jinak a úplně naruby. 😝 😝 Toma si dělá, co chce a úplně na to dlabe. 😀 😀 😀 Buď ráda, že ti tyhle alotria holky ještě nedělají, já celý den lítám jak tele. 😀 😀 😀 Teď chvilku chrní, takže sedím. 😀 😀 😀 A začínám hubnout, nějak není moc čas na jídlo a víc se hýbám. Říkám si, že konečně, ale takhle rychle? 😀 😀 😀

sarri
27. dub 2010

Kočule, Lucy, jak dopadly jogurtíky?
Teda Tomášek to bere hopem - to mu to chozeníčko vyjde hezky na léto na padání do měkké travičky 😉
Ta naše telátečka se zas furt přetáčí - pod hrazdou a pak mají ty hračky na hlavě, na přebalováku, při oblékání, nandat plenku tak nějak schopně je výkon, v autosedačkách a kočáře to nejde, tak alespoň řev.
Včera jsem koupila v DM nemléčnou obilnou kaši s jáhlama a udělala to k večeři - ten můj polovičák - asi je to nějak obzvlášť syté, protože obvyklých 200 kaše daly "jen" 150ml - takže doporučuju a byla za dobrou cenu (oproti Nestlé neml. kaši stála půlku, tuším, že 40 Kč)

sarri
27. dub 2010

Koču, tak na to hubnutí se těším - potřebuju to jak sůl. Zatím se obstaráme vsedě na koberci, což mi teda obstojně ničí záda.

ali.cka
27. dub 2010

ahoj holky!chtěla bych popřát J.Cien at vše dobře dopadne a at už má holčičky u sebe!je to hrozné jak se nám to krátí!budeme moooc držet palečky! Darling007 opravdu si velmi statečná a moc ti přeju,aby to vše dobře dopadlo a dostal rozum ten tvůj muž!není přece nic krásnějšího než vidět vlastní děti jak vyrůstají a mění se před očima!

kocule
27. dub 2010

Sarri, jogurty jsme ještě nezkoušeli, ale pořád se na to chystám. 😀 😀 😀 Já Tomáška ž nemůžu ani oblíknout, jak sebou šije, nevydrží ani 5 vteřin. 😝 Pak se docela nedivím, že vydrží oba ječet celou hodinu v autě, když musí být připoutaní. Ale je to peklo u toho řídit. 😠 😠 😠 Počkej, bude to ještě horší. 😀 😀 😀 Neeee, já ti to fakt nepřeju, ale tohle je naprosto normální. Snad to všechny přežijeme ve zdraví. 😀 😀 😀 Na rehabce nám museli změnit cvik, páč už ho neudržela ani terapeutka a usoudila, že já si s ním už doma tuplem neporadím. 😀 😀 Posledně jsem ho skldádala do pozice 10 minut a nešlo to. Má prostě sílu jak ďas, tak jsem to vzdala. 😝

sarri
27. dub 2010

Já bych právě nedala to řízení za řevu - byla bych nervös a udělala nějakou botu.

maui
27. dub 2010

Jestli vy tu nervovou soustavu nestimuluje až moc, Kočul 😀
My jsme teda lemry líný, Holky asi i první narozeniny oslaví v leže 😝 Já nevím, jim se na zádech prostě líbí. Je až neuvěřitelné, jak dlouho v téhle pozici vydrží a čumákujou jen kolem 😕 Potřebovala bych konzultaci neuroložky, jestli je to normální. Na začátku května budou mít korigovaně 6 měsíců, to už by měli umět leccos, ne?

kocule
27. dub 2010

Máme doma ty sluchátka jak Otík, asi si je příště vezmu. 😀 😀 😀

kocule
27. dub 2010

Maui, my už právě končíme, takže tak lážo plážo. 😀 😀 Ale u nás je to v rodině, takže se není čemu divit. 😝 Zkus se domluvit s pediatrou, ať ti napíše papír na neurologii a uvidíš. Tím, že jsou holčičky nedonošené, tak by asi bylo lepší, aby se na vás doktorka jukla a budete vědět. Může to být naprosto v pořádku, každé dítě je jiné a nedá se to tak brát. Budeš mít alespoň jistotu, třeba holky potřebují jen čas. 😉 Vy nechodíte na neurologii? Vím, že u nás se po porodu nedonošeňátka automaticky posílala. Nebo se pletu Sarri?

maui
27. dub 2010

Tak teď jsem dala Sofču na bříško a místo aby pořádně zvedala hlavu, tak rvala nahoru nohy 😀 Vypadala, jako kdyby chtěla vzlítnout 😝

zuzka72
27. dub 2010

Hanula je tam šnůrka na utahnutí a jsou zvenku froté a zevnitř kožíšek a na nártu zajíček, takovej vycpanej a jsou od ťamana 😀 z Excelu za 49,- 🙂

kocule
27. dub 2010

Jeeee, to je krásný. Třeba to berete pozpátku. 😀 😀 😀

sarri
27. dub 2010

No, my taky na nurologii nechodíme - jen do té neonatalogické a když to bylo ok, tak nás nikam neposílala.
Maui - my budeme mít 6 korigovaných na konci května a to jdeme zas do té neonatalogické. Podle zápisků mojéj mamky a tchýně, co jsme dělali my ve 3m, tak to dolky nedají ani v roce. Švagr kadil po ránu do hrnca (4m) a já v 8m chodila.
Ale co mně úplně dojímá - holky asi tak týden zcela regulerně natahují ruce, když je k nim já natáhnu, abych je vzala 🙂
Ty sluchátka bych potřebovala - proč to nedávali v porodnici v rámci toho kufříku pro děti?

sarri
27. dub 2010

Maui, to je super rozcvička - vypadá to jako velmi seriózní organizované cvičení. Neříkej, že nepředcvičuješ! 😀
Holky na břiše zak kopou kolenama do zemi a pak následuje vzepření se na rukách, tak já vždycky říkám - kopky, kopky, výpon a ony to dělají, tak je to sranda, ale jak vytáhnu kameru, tak konec - modelky a čumí na světýlko.

maui
27. dub 2010

Sarri, to je krásný, na to se taky těším 😵 MM už to na ně zkouší, kdykoli přijde z práce, ale zatím se holky jen zubí a kopou nohama 😝

irminka
27. dub 2010

dobré popoledníčko,

Cien: jsem asi poslední baba, co Ti teda Vám nepřála hodně štěstí k zítřejšímu výkonu. Ty to zvládneš na jedničku a panenky také. budeme na vás myslet, děvčice jedny 😉

Maui: malá je moc miloučká, kdyby jsi mě ted viděla pře PC...křením se jak volek 🙂

Sarri: a kde to vůbec bydlíš?Ze by jsme za tebou přijeli.. 😀 Kluci zatím vzorově hned po nastartování motoru usínají, zatím nemáme problém a já bláhová jsem si myslela, že to tak bude pořád...hahaha

Holky nám zase kluci nechtějí moc pást koníky, řvou u toho jak tuři a vztekají se, ale když si je posadíme na klín, tak drží gebulky jak staří chlapé, tož nevím, co s nima 😠

irminka
27. dub 2010

ted jsem v archivu našla fotku malého s kamarádem, je to asi 3 roky staré 😉 a foto chlapečků

monika03
27. dub 2010

Irminko tak to je krásné- sluší to tam všem čtyřem!!! 😉

maui
27. dub 2010

Irmi, to je boží! To jsou jejich vlasy nebo paruky?? 😀 Ta vzteklost u pasení koníků bude možná mužská záležitost. Náš Kuba se taky mohl zjančit, když byl na břiše. Nejhorší bylo, že nejdřív šílel, že mu to na to břicho nejde, a když se tam dostal, jančil, že je to dřina 😝

irminka
27. dub 2010

maui: to je originál 😀

irminka
27. dub 2010

holky, chtěla jsem se poptat....Kde mají nějaká hezká bodynka, ale nééé jedno za 300,. kč 😉 . myslím, že jste tu už nechávaly nějaké stránky, se mně to nechce hledat 😎

irminka
27. dub 2010

dnes mají přijít kamošky s děckama, tak budeme sedět pod pergolkou. babička si vzala kluky na zahradu a já jdu něco připravit k papání 😉

balina
27. dub 2010

Tak sme zpět od neuroložky.
Ale nejdřív Cien : móóóóc držím palečky tfuj tfuj tfuj !

Moc jsme se neshodli, jestli jsme dopadli dobře nebo blbě. Šli jsme tam, jestlí Aďulce náhodou předčastně nesrůstají švy, že má na hlavě boulíčku a odešli jsme že má predilekční držení hlavy a od toho ji má chuděra celou křivou. Takže má ležet na boku a máme se přihlásit na rehabilitku. Teda to pochopil přítel, já pochopila, že to je růstem a za 3 týdny se ukáže jestli jsou to ty svy nebo se to samo pomalu srovná hodně ležením na boku - tudíž vytlačování hlavičky na druhou stranu. No nevim.
Doktorka na Budějovický úplně šílená. Jednala s námi jako s idioty. Ja celkem nejsem háklivá, ale nesnáším reakce " no vždyť vám to říkám"....když se zeptám jen tak pro jistotu. Někteří doktoři jsou už asi unavení neustálým vysvětlováním toho samého 😒
Mimochodem tu predilekci poznala, že když jí na zádech táhla za jednu nožičku na bok tak se Áďa prohýbala. Prý miminkovský reflex, kterého se musí zbavit. No jsem z toho fakt zmatená. Du to vygooglovat.

maui
27. dub 2010

Bali, u koho jste byli? My chodíme na Budějárnu ke Korsový a ta je celkem milá...si myslím... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru