Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

z359
21. srp 2008

Dneska jsem taky našla na MMB fleesové kombinézy, jsou moc hezké, velikost 56, ale zdají se mi slabé, když mám rodit v prosinci, a do jara nevydržej. Je tu někdo, kdo čeká ještě před zimou páreček? Daiq by se mohli líbit, ale ta má teď asi jiné problémy. Tady je odkaz http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=12435798&tab=5

rezi: Koukala jsem na ty fotky, to bříško už máš opravdu veliké, nebolej tě záda? A ty kompletky, myslím ty khaki (nebo co to je za barvu 🙂 ) ty budou určitě stačit. A když si koupíš tu deku, co jsem psala, tak tu pak využiješ i do sporťáčku až budou holky větší. Ty deky normálně stojej 400,- ale loni je měli v Kauflandu v akci za 200,- je strašně příjemná, taková hebká

rezinka
21. srp 2008

z359 - boli me casto v kříži, hlavne v noci, kdyz cestuju 4-5x na WC, tak u toho pekne kulham, jak to telo je jeste rozlezeny ... pres den je to lepsi. ty kompletky jsou takove kavove barvy (fotky zkresluji) a fleesove deky do kocarku mam. neresila jsem nejake specialni, mam uplne obycejne, do barvy kocarku, kupovala jsem je v Kice (Kika) - a jaky mas na mysli ty, ty jsou v necem specialnejsi? jestli mas na ne nejaky odkaz, tak ho sem hod, jo? dekuji 🙂

z359
21. srp 2008
daiquiri
21. srp 2008

Ahoj holky, tak koukám spousta nových tváří 😀 Všechny zdravím.

rezi: nedivím se, že se bojíš císaře. Mně se udělala u jizvy obrovská boule, v noci z pondělí na úterý praskla a crčelo ze mě spousta krve, tak jsme jeli na pohotovost, já měla strach co to je. Doktor byl pěkně nepříjemnej, řekl mi, že by to vydrželo do rána, že je to běžná komplikace. Mně bohužel nikdo nepoučil co se může stát a jaký jsou komplikace, tak jsem se ohradila, ale bylo mi to k ničemu. Ani jsem před porodem o nějakých komplikacích nepodepisovala papír jako ty.....Ach jo, já už s těma doktorama nechci mít nic společnýho...

Dneska jsem byla na kontrole, pak jsme skočili za prckama, hlavně abysme odchytli pana doktora a řekl nám co a jak. Byl moc milej, prý vyhlídky jsou cca do konce příštího týdne nebo pak začátkem dalšího. Jen teď záleží na mně, kdy se mi zahojí ta noha. Prý ať se dám do pořádku, ať to neuspíším, že běháním kolem dětí se mi to
nezahojí. A ještě je potřeba abych pár dní s dětma byla v nemocnici pod dohledem sestřiček, že se o ně umím postarat. S nohou jdu v úterý, zdá se mi, že se to lepší, ale na běhání to ještě není ☹

z359
21. srp 2008

daiq: S dětma to jsou moc dobré zprávy, ale tebe mi je moc líto, máš jeden problém za druhým, snad už to bylo to poslední. Taky bych tam jela hned a nečekala do rána, dr. měl asi něco jiného na práci, tak byl naštvanej, že ho někdo otravuje, s tím se setkala už spousta lidí ☹ . Držím, palečky, bay už vše bylo v pořádku a ty i děti jste byli zdraví

daiquiri
21. srp 2008

Hm, taky mi to už všichni říkají, že to není normální. Ale my si s manželem říkáme, že jsme si to snad už všechno
teď vybrali na dlouhou dobu dopředu. Vypadal spíš rozespale, takže jsme ho asi probudili......

issaga
21. srp 2008

rezi mela bys to mit v mailu, pokud ne, dej vedet, nejak me mail dnes zlobi... 😠

jirule s miminkama se doporucuje chodit ven do teploty maximalne -5 stupnu, vic ne. a to byva malokdy 🙂 detem je, pokud jsou dobre oblecene, v chladnu venku dobre... dokonce pokud maji treba rymu - to moje holky mely prakticky od listopadu do unora porad - tak se jim venku lip dycha nez doma, kde se topi... nesmi mit teda teplotu, to pak ve neee

issaga
21. srp 2008

dai to jsou dobre zpravy, tak se ty hlavne dobre uzdrav. kolem deti to bude zahul, tak jestli budes moct byt s nimi ve spitale, tak to je dobre, tam se muzes hned na vsechno zeptat a budes klidnejsi, nez kdybys s detma sla hned domu... drzime pesti, at jsi brzo v poradku! 🙂

fiallinka
21. srp 2008

dai: doufám, že tu smůlu už sis fakt vybrala navždy, tohle je úplně nahouby...

jaanja: ty fusaky jsou opravdu hodně teplé, a myslím, že v úplně velkém mrazu s děckama ven chodit nebudu, a když bude pořádná zima, tak děcka strčím do fleesových nebo ještě teplejších kombinézek a s nima až do toho fusaku... kdyby taková zima nebyla, tak asi je obleču ještě míň nebo je spíš ani nebudu do toho teplého fusaku dávat 🙂, a navíc jsem si o té paní na mmb koupila k fusakům i takové fleesové dečky, tak ještě můžu použít ty...

a holky, mně dnes přišly náááádherné fleesové kombinézky od Marrhy, ještě jednou díky 🙂, ty využiju určitě...

já to tak vidím, že mám strašně moc věcí, které vůbec nevyužiju, ale říkám si - dvojčata mám jen jednou, musím si to prostě užít se vším všudy, i s těma zbytečnostma 🙂, no a pak to asi taky hodím na mmb nebo nechám příbuzným, tak ono to tak zbytečné nebude.

rezi: bříško máš krásné, ale už mi tak větší od té minulé fotky nepřijde... měřila jsi, o kolik cm se zvětšilo? Mně totiž připadá, že ten největší nárůst už proběhl a teď je to tak nějak postupně...

dnes jsem se ptala kámošky por. asistentky a říkala, že u nás by se dvojčátka A hlavou dolů a B koncem pánevním asi rodily přirozeně, tak kdyby se neotočili, třeba by to šlo 🙂

dada134
21. srp 2008

rezinka:chtěla jsem se zeptat ještě ohledně kočárku,máš ten herqueles i s těmi přenosnými taškami asi,že?Na netu píší,že se tašky dají použít jako fusak,když o tom tady píšete,je to možné?
Já jsem u své gyn.za každou fotku platila 50 Kč,to vždycky vytiskla na jeden formát obě dvě miminka,takže tam byla taková menší.
Holky a máte některá tu zavinovačku Emitex s nohavicema do autosedačky? 😎

skarbek
21. srp 2008

Ahojte bando!

to je teda partyja,pěkně se rozmnožujem!!! 😀 Všecky vítám a zdravím zároveň! A taky přeju,ať těhu probíhá maximálně v pohodě a nejlépe bez komplikací!

daiq: ty jsi fakt borok! ☹ jak by toho všeho bylo málo,ještě totok... to je děs!Ale je tu jedna dobrá zpráva!Jednou to skončí!!! 😉 Drž (se) a vydrž!

jaanja: to mi taky říkala v rachotě o té dovolené,ale moc jsem to nepochopila,jak je to možné 😨 Můžeš mi to objasnit,prosím!

rezi: jak to tu pročítám,to vybavení na zimu,tak mám opět stejné pocity jako ty a panikařím,že mi snad kluci zmrznou... 😅 Jinak pupek máš fajnový 😉 a kolik kil aktuálně? Musím se srovnat.. 😀

Jinak už mám skoro proleženiny a chybí už mi takové všední věci jako vaření a poklízení po bytě... což bych nevěřila,že to někdy vyřknu 😀 ale zase až budu fungovat na plné obrátky,tak si vzpomenu,jak fajnové bylo proležet celý den... to je jasné! 😀

skarbek
21. srp 2008

fial: tebe a tvoje zbojníky též musím speciálně pozdravit! 😵 Máme to stejně A-hlavičkou,B-KP.U nás taky lze takovou kombinaci rodit spontánně.

Holky píšete si některá porodní plán? A chcete některá epi při spont.porodu?

fiallinka
21. srp 2008

skarbek: hurá, už jsem si říkala, kde jsi, a vidím, že taky - moji zbojníci zdraví dobře mířeným kopem pod žebro ty tvoje 🙂, no a já o epi uvažuju, i když se o tom samo poradím s doktorem, protože když to bude třeba vyvolávané, tak s tím problém asi nebude, ale kdyby to byla nějaká rychlá akce, tak mám pocit, že se to buď nemusí stihnout píchnout nebo nemají vždycky anesteziology - ale mně ani tak nejde o tu bolest, jak spíš o to, že prý pak z toho můžou okamžitě přejít na celkovou narkózu, kdyby bylo potřeba. Ale zas moc to prosazovat nebudu. No a doufám, že se nám tam všichni ti chlapi otočí hlavou dolů 🙂, ať je to úplně v poho 🙂

na porodní plán kašlu, mám totiž pocit, že u těch dvojčat je to celkem jedno... nástřih a vyholení se u dvojčat dělá myslím vždycky, a mám pocit, že se mně na to nikdo moc ptát nebude 🙂

jo, dnes jsem si ztěžovala, že mne štve, že se nemůžu hýbat (jezdit na kole apod.), a to ještě nemusím ležet...

dada: ty zavinky tu má spousta z nás, zkušenosti máme nulové, ale jsou krásné 🙂

fiallinka
21. srp 2008

skarbek: jo, kdybys měla pocit, že ti kluci umrzají, tak na Vsetín to není daleko 🙂 a já ti něco ze svého bohatého arzenálu půjčím 😀

jirule33
21. srp 2008

issaga: a když měly děti rýmu, měla jsi tu odsávačku na vysavač? O té taky přemýšlím, u Marťuse jsem měla takovou za 25Kč a nikdy jsme nic moc neodsáli a i tak to byl boj a tuhle dost lidí chválí 😉

rezinka
21. srp 2008

dai a kdy bys mela za mimcama do te nemocnice nastoupit? porad cekas, az se tam uvolni nejaky pokoj nebo to zavisi jeste na necem jinem? a co ta noha, kontroluji ti pravidelne ten srust ultrazvukem?? jinak asi nejde poznat, jestli se to uz zahojilo, vid? jinak fakt nechapu doktora na te pohotovosti - me se udelat u jizvy po cisari boule, ktera zacne krvacet, tak omdlivam strachy, ze vykrvacim a umru a on ti rekne, ze by to pockalo do rana. to bych mu asi jednu rovnou vrazila 😠 😠

fial tak ty kombinezky taky hod do albicka, jestli to jde a dej pak vedet, at na ne mrknu, budu fakt rada za kazdou inspiraci 😅 jinak s tim narustem briska mam stejny pocit - pred tim mesicem to bylo tak nejak nejvic a ted se sice zvetsuje, ale uz ani zdaleka ne tak rychle, jako prve ... ale co se tyka treba spani nebo chozeni pres den, tak to je na druhou stranu velky rozdil, mam pocit, jako by mi na brise pribylo 5kg ...

skarbek ted mam pocitam tak 61kg (=10kg narust od zacatku tehu) a pres pupek asi 98cm 🙂

holky kdyz jsem v porodnici ted podepisovala ty papiry o porodu, tak tam bylo o epiduralni a spinalni anestezii (+ pak celkova narkoza). doted nevim, jaky je mezitim rozdil. netusite nektera ?? najdu si to popr. na netu, ale ted me to tak napadlo, tak treba mi nektera odpovite driv a nebudu to muset hledat 😉

dada jojo, mam ten herqules vc. tech prenosnych tasek. nevim, jak se daji pouzit i jako fusaky, maji vypodlozene dno, aby bylo pevne, ale ta pevna podlozka se da vyjmout (uplne lehce - jen se rozepne zip a vynda se z toho takova umelohmotna vyztuha), takze pak jsou ty tasky proste jen mekke, ale porad jsou to jen tasky. ale je fakt, ze si prave do nich uz dalsi fusak predstavit neumim, proto si ho ani neporizuju, spis bych to videla na nejake ty kombinezky nebo na zabaleni do fleesovych dek a v nich soupnout miminka do te tasky. jsou to termotasky, takze by mely byt hodne teple, pani, co mam od ni ten kocarek rikala, ze vubec nebylo mimca do nich nejak moc nabalovat, ze byly fakt teple (taky mela mimca na zimu) ... tady mas kdyztak odkaz - dole si muzes kliknout pro zvetseni te tasky ...
http://www.babyexpert.cz/produkt/kocarek-herqul...

porodni plan taky neresim, myslim, ze budu mit jine starosti, nez patrat, jestli vsichni dodrzuji nejake moje poznamky ... 😅

rezinka
21. srp 2008

z359 ty deky vypadaji silne, cena by sla, akorat mi prijde, ze rozmer 150x200cm je do tech prenosnych tasek do kocarku hooodne veliky, vem si, jak ta deka je ohromna, jeste je asi silnejsi, tak aby se to do toho kocarku vubec veslo 😅

issaga
21. srp 2008

jirule nemeli jsme na vysavac, protoze na nas vysavac nejde dat... meli jsme tu obyc a presne jak pises, neodsala moc, byly to horory

rezi epidural je pouzivany pri normalnim porodu - tlumi bolest, ale citis nohy a muzes s nimi hybat a muzes tlacit... spinalni anestezie je u cisare, necitis od pasu dolu naprosto nic, jsi jak ochrnuta... a celkova anestezie je asi jasna

fiallinka
21. srp 2008

rezi: hodím tu fotky zítra - jo, a ten tvůj odkaz na fl. kombinézky se mi moc líbí, taky jsem se na ně dívala a brala bych je hned, pak jsem ale vzala ty od marrhy, protože se mi k nim líbilo ještě něco 🙂

marrha
21. srp 2008

Ahojky..

Jirule já mám tu na vysavač a nemůžu si ji vynachválit....a to jsme byla tááák proti..jsem říkala,že tohle nikdy v životě 😀

simonac
21. srp 2008

ahojky holky zdravím všechny 😉

jen jsem nakukla a vidím, že řešíte osávačky - my máme taky tu na vysavač a je super, 😉

issaga
22. srp 2008

bre ranko,
tehulky jeste vsechny spi? 😉

simonac
22. srp 2008

iss...není jak jim, at si to užijí, pak se asi dlouho nevyspí ☹

rezinka
22. srp 2008

take preju dobre rano 🙂
issag dekuju za vysvetleni tech lekarskych pojmu, uz v tom mam konecne jasno 😉

holky vy, co mate tu odsavacku na vysavac - jak to vlastne funguje? kazdy ji prave hrozne chvali, tak ji mam take objednanou, ale predstava, ze jdu na to malinkate miminecko s vysavacem, abych mu odsala hleny z nosanku, je pro me uplne hororova ... ale predpokladam, ze to ma nejakou regulaci tlaku apod. ... ??

marrha
22. srp 2008

Ahojky..

Rezi 😀 neboj zas tak hororové to není..jak to vypadá...

já mám třeba na vysavači nastavení výkon sání...tak si akorát hlídám,abych to neměla na ten nejsilnější...
a já používala i tu hadičkovou..a jak se hýbali,tak jsme měla strach,že jim poraním nosíky..a tady iu té strach nemám...
když byli miminečka..tak je to vůbec nevzrušovalo,že jim vysávám nosy....,ale jak měli rýmu asi kolem 8 měsíců..tak to byl docela boj...,ale zase se to vysaje hned a skoro všechno a lépe se jim spí...akorát v noci jsme ho nezapínala....aby si sousedi neřekli,že jsem pošahaná a o půl noci vysávám 😀 a taky abych neprobudila ostatní... 🙂

daiquiri
22. srp 2008

rezi: pokoje volný mají, ale čeká se na mě, až budu mít nohu v pořádku, jinak nemá cenu tam chodit.
Teprve v úterý jdu na kontrolu, bolí to míň, tak doufám, že po víkendu už to bude dobrý a třeba ve středu nebo ve čvrtek bych se k prckům mohla nastěhovat. Snad to dobře dopadne.

rezinka
22. srp 2008

daiq aha, takze se ceka na zahojeni nohy ... tak to budem zase drzet palce, at uz je rentgen v poradku a ty muzes za mimcama. to kazdodenni dojizdeni je asi dost vycerpavajici ... ☹ Ale zase hlavne, ze jsou v poradku. Horsi by bylo, kdyby tam miminka lezela kvuli nejakemu zdravotnimu problemu. Takhle hned az priberou, tak posupajdi s maminkou a tatinkem pekne domu 😵 Uz aby to bylo, vid? Asi se ti to ted zda uplne nekonecne, ale neboj, jeste par dni vydrzte a hura vsichni domu 😉 😵 !!!

marrha takze to se fakt reguluje jenom na vysavaci? A neni - i kdyz je ten tah nastaveny na minimum - ten tah na ta miminka prece jen obrovsky? No, asi ne, kdyz si to vsechny mamci tak chvali 🙂 Tak dekuju za vysvetleni 🙂 Ja si tu hadickovou poridim taky, zase jsem si rikala, ze kdyz budou mit hleniky jenom malinko, tak kvuli tomu nebudu vynadavat vysavac ...

marrha
22. srp 2008

Daiq..držím pěstičky...a´t máš nožičku co nejdříve zdravou a můžeš za dětma 😵

Rezi..jj,jen ten vysavač..já jsme to ani na nejmenší neměla..spíš na středním,aby to něco vysálo..a zkoušela jsme to sama na sobě 😀 a takový čílený tlak jak to vypadá to není..já to skoro vůbec necítila...

já si u Niky koupila tu balonkovou a ta je na prd...nevysaje nic...a pak jsme objevila tu hadičkovou...s ní jsme byla spokojená(ale předtím ještě nebyly ty na vysavač)....

dostalova42
22. srp 2008

Ahojky maminy ,velice ráda se k vám přidám jelikoš čekáme dvojčátka , ale ještě nevíme co to bude to až za 11 dní až pojedu do Prahy na UTZ . A jak jste na tom vy ? už začínám nakupovat věcičky těch věciček je tolik že mám hlavu v pejru . Ahojky jana

jaanja
22. srp 2008

Holky, tak mám za sebou tu cukrovku, jako jediná jsem odpadla už u odběru krve (jak je to nalačno, tak je zle), pak jsem to teda hned vyzunkla, oproti tomu odběru krve mi to přišlo úplně jako nic, pak jsem se chvilku pomotala po chodbě, a pak mě sestřičky strčily na lehátko, takže jsem si i lehce před tím druhým odběrem zdřímla, a pak už to docela šlo, protože jsem věděla, že se budu moct zahryznout do svačiny 🙂 A ze svačiny rovnou na oběd. Uf, snad už nikdy více, i když tuším, že mě ještě nějaký odběr krve čeká.

daiq: taky přeju, ať už je to všechno po víkendu pěkně srostlé, a můžeš se nastěhovat za dětma!!

S tou odsávačkou - to jsem zatím vůbec neřešila, ten vysavač by mi taky přišel příšernej, ale takhle aspoň už hned vím, že to bude to nejlepší řešení. nemáte prosím nějaký odkay, kde jste to třeba kupovali - abych mrkla, jak to vypadá?

dostalova: to už je termín na duben? 😅 😅 To ten čas letí.. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru