Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

z359
9. zář 2008

dlouho jsem tu neviděla Smilers, nevíte někdo co s ní je?

jaanja
9. zář 2008

tak na bavlněné plenky jsem se taky zrovna dneska chtěla zeptat (jako z359) 🙂 a rezinky na ty poporodní kalhotky - jestli jsou nějaké různé značky, a jak se vybírá velikost?

rezinka
9. zář 2008

jaanja ja mam tyhle: http://www.lekarna.cz/inkontinencni-kalhotky-mo...
urcite je vic typu, ja si objednavala vetsi zasilku prave z tehlech webovek, tak jsem je vzala. m.j. jeste i tyhle poporodni vlozky: http://www.lekarna.cz/vlozky-porodnicke-samu-mo... , ktere maji pribalene taky jeste jedny ty kalhotky. takze tech sitovych mam 4, snad to bude stacit, daji se prat a kdyby neco, tak mi je pak nekdo dokoupi v porodce v lekarne a je to.
bavlnenych plenek mam 20 obycejnych bilych a pak 10 paradnickych s potiskem. sama jsem zvedava, jestli to bude stacit ...

fial a proc te takhle sestricka strasi, ze si te tam nechaji ? jaky ma proto duvod ????

daiq tak to je moc dobre, ze te ta noha uz neboli! o te boulicce radeji rekni doktorce, aby se nic nezanedbalo, ale verim, ze se to casem samo vstreba ... a taky je bezva, ze mate uz takhle hezky zajetý rezim a ze i v noci zatim dobre spinkaji ! a pres den ti usnou v postylce sami nebo je musis nejdriv nejak uhoupat? a v noci na krmeni, kdyz se vzbudi barunka, budes budit i pavlika nebo to zaitm nechavas, jak se vzbudi a prizpusobujes se??

jirule33
9. zář 2008

Z359: Smil je v pohodě, chodím s ní ještě do jiné diskuze, v pátek jde na genetiku /velký ultr./ tak už snad budou vědět co nosí v bříšku 🙂

všem co jdou zítra na kontrolu držím palce ať jste v pořádku a ještě vás pustí domů 😉

fiallinka
9. zář 2008

rezi: já fakt nevím, jestli to říkají proto, že prostě většina mamin tam nakonec skončí s "něčím", nebo to je prostě prevence, no už se zase bojím čtvrtku... dnes jsem por jistotu nakoupila všechno, co můžu potřebovat do porodnice... to bylo prachů 🙂... jo, a mimochodem, tak kalhotky jsem nejdřív koupila malé (zadek fakt velký, ale přes svoje tlusté nohy je nepřetáhnu hmm, tak je někomu daruju), tak teď jsem koupila na druhý pokus větší, uvidíme -jsou teda fakt sexy ☹... mám jich pět, dají se přeprat a prý se v tom ještě nějakou dobu může chodit doma, víc to větrá... ještě se dělají takové papírové, ty se mi líbí mnohem víc - vypadají víc jak kalhotky, ale neměli je.

zet: říká se kolem 20 plenek na děcko, když je nechceš na nic jiného než pod hlavičku apod 🙂, takže na dvojčata by mohlo 30 stačit (častěji pereš), no a když třeba budete muset mít široké balení, tak prostě přikoupíš...

fiallinka
9. zář 2008

tak máme v ložnici jednu postýlku a fakt teda nevím, jak se tam vejde druhá 🙂... no, vejde, ale teda dost natěsno, bude to tělo na tělo 🙂

murecka
9. zář 2008

fial, dneska jsme taky dávali dohromady postýlky. Máme je obě u Marti v pokoji, nemůžu je ani vyfotit, protože nad nima visí plakát s lebkou z Pirátů z Karibiku - budeme ho sundávat, až budou holky na světě, zatím nám to Martin nedovolil - tak by to vypadalo dost drasticky v tom albíčku.

Zítra jedu na ten velkej UTZ do Brna, jsem objednaná na 15.30, tak nám, holky, držte pěsti, ať dopadneme dobře. A ve čtvrtek jdu na kontrolu ke své doktorce.

daiquiri
10. zář 2008

rezi: budím oba najednou, jinak bych se zbláznila. Teda první nakrmím jednoho a potom hned vzbudím druhýho 🙂

Jinak holky, já se přesunula mezi Dvojčátka, tak sem už jen občas nakouknu a moc všem držím palce ať máte pohodový porod bez komplikací a zdravé dětičky!

issaga
10. zář 2008

ahojky,
jdu vas zkontrolovat, doufam, ze jste vsechny v poradku 🙂

vidim, ze probirate pleny... tak jestli muzu - ja jsem porizovala pro holky 40 kousku mensich plen 70x70cm a 20 kousku vetsich 80x80cm. A k tomu 10 plen s potiskem, kdyz chodime k doktorce a 10 velkych Kikko tetra plen - ty pouzivame misto rucniku.
Zpetne bych uz ty 80cm bile nekupovala, stacily by ty 70 cm, ale pocet jsem odhadla dobre, tak jak to mam se mi to zda akorat.

murecko dej vedet, jak jsi dopadla, drzime paesti
😉

z359
10. zář 2008

Jak tu řešítě ty jednorázový kalhotky, tak v DM je mají za dost slušnou cenu (kolem 50,- za 5ks)

issaga: Tolik? 😨 To je taky máš jen pod hlavičku apod.?

z359
10. zář 2008

Která z vás tady psala, že měla zvýšenou hladinu cukru při testu OGTT?
Mě doktor v poradně řekl, že je to v pořádku a včera večer mi jedna paní přinesla poukaz na vyšetření v diabetologický poradně, protože jsem měla zvýšenou hladinu cukru v té druhé fázi. Můj tatínek měl cukrovku a musel si píchat inzulin a je možnost, že jí měl už když nás zplodil, tak se docela bojím. Ale když jsem se objednávala, tak mi sestřička říkala, že to není zvýšený o moc, ale stejně mám strach ☹

issaga
10. zář 2008

z359 ano ano 🙂 ale jestli se ti to zda moc, tak se mnou nedes 🙂 jak tu nekdo psal - pokud nebude stacit to co mit budes, tak se dokoupi pozdeji - v dnesni dobe je to otazka par dnu to pres net objednat nebo posles nekoho z rodiny do nejakyho kamennyho obchodu 🙂

marrha
10. zář 2008

Ahojky...

z 359 neděs.s to bude dobrý...pokud Ti v poradně řekli, ž to není o moc...tak stačí jestli jsi den předtím snědla něco sladkého nebo více ovoce...
ale docela nechápu, když Ti doktor v poradně řekl, že je to v pořádku..a pak Ti někd přinese poukaz 😅 😅

a k plínkám..já jsme na začátek koupila 20 malých....a asi 6 jsme měla s potiskem....to bylo málo...pořád ublinkávali a taky na široké balení....tka jsme koupila ještě 10 malých a 10 těch Větších a jak píše Issa...ty větší bych už příště nekoupila...vzala bych jen ty malé....my měli těch 40 akorát....tetra nepočítám..ty mám zvlášť...ty mám 4.. a ted spíš využívám ty ručníky s kapuckou, ale jinak jsme používali ty Tetry...

fiallinka
10. zář 2008

zet: neboj, no v nejhorším budeš držet dietu - ono je to stejně jednu, jestli ji měl už při vašem zplození 🙂, jde o tu genetickou dispozici k cukrovce, ale kdo nemá v rodině žádného cukrovkáře?

beda
10. zář 2008

Z359 neboj já po pondělním vyšetřením na cukr,ji mám taky zjištěnou,u prvního mimi jsem ji měla taky,jen jsem držela dietu a chodila každych 14 dní to kontrolovat,dělala jsem si sama vyšetření,jen se píchla jehličkou do prtu a vzala kapku krve a pak šla k nim to ukázat myslím večer před,rano a pak u nich,ale v poho,neboj!
Já jdu na kontrolu na diab.zítra,tak jsem zvědavá co zas vykouzlí!

jaanja
10. zář 2008

z359: opravdu se neboj, v poradně ti určitě řeknou, jak na tom jsi, a co se s tím dá dělat, nemá smysl, se nervovat dopředu. Jestli to máš jenom nízké, tak určitě bude stačit ta dieta. Tak na to teď nemysli, určitě to dopadne lépe než sis myslela 🙂

Moc děkuju za ty názory k počtu plenek, asi půjdu zlatou střední cestou, a kdyžtak se dokoupí 🙂 Issaaga mi dala tip na české plenky Hybler - http://www.hybler.cz/, koukala jsem, že mají i pěkné povlečení, zavinovačky a další. Našla jsem sice nějakou diskusi, kde se mamči dohadovaly, jestli je lepší KIKKO nebo Hybler, ale půjdu do toho Hyblera.

fiallinka
10. zář 2008

jaanja: já bych ti doporučila plenky z libštátských závodů, ty jsou kvalitativně ještě lepší - hyblera i kikko mám už doma a jsou fakt tenké... ale zase na to utírání pusy apod. je to asi jedno. Nebo jsou super osušky - plenky z ikea, ale to už vyjde asi 30,- Kč jedna. Nebo kikko lux mají výbornou kramáž, ale to je jedna taky kolem 25,- Kč.

murecka
10. zář 2008

ahoj holky,
tak jsme před hodinou dorazili z Brna, kontrola na velkém utz dopadla dobře, obě holčičky jsou v pořádku, jsou hlavičkama dole (nechápu, jak se ta napříč dokázala otočit), průtoky mají taky v pohodě a váží 1800 a 1850g, takže se nám zatím nevyvíjí ani transfúzní syndrom. Taky mi zkontrolovala čípek, mám ho 39mm. To jsem ani nečekala.Do zprávy mi napsala, že doporučuje přeřadit na rizikovou poradnu do Brna, tak to vypadá s porodem asi tam. Říkala, že tam přece jen mají s jednovaječňáky větší zkušenosti než v Boskovicích. Zítra jdu ještě na kontrolu ke své doktorce do Boskovic, tak jsem zvědavá, jak to dopadne tam a co mi řekne ona.

rezinka
10. zář 2008

ahoj holky,
k cukrovce zadny prispevek asi nedodam, nemam s tim vubec zkusenosti, me doktorka ani neposlala na zadne testy ... ale z359 drzim palce, at je vse OK

murecko to je krasnej pocit, kdyz je vsechno po velke kontrole v poradku, vid 🙂 ! no a ze jsou holky obe uz hlavickou dolu, tak to jsme na tom stejne !!

dneska jsem byla zase v porodnici, monitory dopadly dobre, no a pak jsem mela konzultaci s nejakou tou doktorkou, udelala mi utz a taky me uplne neskutecne prekvapila tim, ze mi rekla, ze jsou obe miminka hlavickama dolu, jste pred mesicem bylo to vlevo hlavickou nahoru. taky si ani neumim predstavit, jak se tam chudinka cele pretocilo 😅 , kazdopadne jsem z toho mela velkou radost, protoze je tak sance na spontanni porod! ale to jeste samozrejme neni jiste, to pak bude zalezet asi na vice faktorech, takze to teprve uvidime. no a pak jsme se domluvili, ze kdyby "nic", tak 25.9. (Ct) bych "nastoupila" do porodnice. To bych byla ve 38tt. Ale taky mi doktorka rekla, ze jsou mimca uz docela hodne dole, takze spis tipuje, ze prijedu driv, nez toho 25. Tak to jsem vazne zvedava, jak to se mnou dopadne 🙂

holky maminky - zacinam pomalu plasit, ze nepoznam kontrakce, spletu si je s poslickama apod., taky netusim, jak je t s plodovkou - nejdriv jsou kontrakce a pak odteka plodovka nebo obracene nebo je to u kazdeho jinak? ja jen, ze kdyby to prislo nejak spontanne, tak abych vedela, co uz "je ono" ... predem diky za kazdou radu 😅 !

rezinka
10. zář 2008

tak jsem k tem kontrakcim a poslickum ... nasla tenhle clanek:
http://www.detatko.estranky.cz/stranka/porod

a jeste me napada jeden dotaz - kdy se kontroluje plodova voda? a je to vubec pravidlo, ze to pred porodem kontroluji ??

marrha
10. zář 2008

Murecko..tak to je super...

Rezi..já byla taky překvapená..když se mi malá otočila těsně před porodem 😅
měla jsem dost vody...takže jí to šlo asi dobře...

jééé to máš za chvilku 😵 😵 😵

a jak to myslíš s tou vodou???..jako s tou kontrolou? 🙂

fiallinka
10. zář 2008

rezi, muri: holky, to je nádhera, vidím, že to jsou v podstatě ideální výsledky, supr!!! Tak na mně myslete zítra, taky bych tak chtěla dopadnout, hlavně ty hlavulky dolů 🙂...
rezi: ta voda může prasknout před porodem a tím to začne a pak nastupují kontrakce, a taky to může být naopak, že nejdřív kontrakce a pak praskne voda nebo ji prasknou až v nemocnici doktoři..., to má každý jinak 🙂 - no ne, že bych byla tak chytrá, ale mám tu chytré knihy 🙂

a ta kontrola - co tím myslíš? Její množství se kontroluje ultrazvukem vlastně při každé kontrole, ale jinak ti ji nijak nezkontrolují, to ani nejde...

marrha: a kdy se otočila, v kterém týdnu?

holky, zítra bojím bojím... a taky fakt nechci toho císaře, takže tak určitě dopadnu ☹ ... no nic, taška sbalená, jedna postýlka nachystaná, mám strach, protože jsem tam měsíc nebyla...

marrha
10. zář 2008

Fiallinko..budu držet palečky 😵

otočila se ve 38tt, když jsme si byla domluvit císaře....tak jsem odcházela domů s tím, že teda budu rodit spontálně...a vůbec jsem nepostřehla, že se otočila..oni se mleli až do konce..a takové ty chytré knížky co psaly..že ke konci se už dítě méně hýbe kvůli místa....tak to u mě teda byla blbost...kopali tak, že to kolikrát bylo až na cvrknutí..a to doslova...

a s tou vodou..to je tak jak píše Fial...UTZ se koukla mudr po každé..kolik jí je...

jinak u Niky mi voda praskla u kontrakcí sama..a te´d u dvojčat mi ji museli píchnout...a po prasknutí vody...se to rozjede už rychle... 😉
a dívají se vlastně u toho jak praskne...jestli je čirá nebo zakalená....

rezinka
10. zář 2008

fial tak to zitra budeme drzet palce !!! taky jsem se ted bala, mesic jsem nebyla na kontrole, tak jsem byla rada, ze bylo vsechno v poradku, i kdyz na druhou stranu mi mimca ani nezmerili, ani nezkontrolovali mnozstvi plodovky, takze to bylo vlastne vsechno jen tak napul 🙄

s tou plodovkou jsem nemyslela mnozstvi, ale pry nekde nabiraji vzorky, aby zjistili, jestli se nejak nekazi ... ale buh vi, kde jsem to slysela, to asi neni obvykly postup, ze? to asi spis kdyby nekdo prenasel, ale abych neplacala blbosti ... 😕

murecka
11. zář 2008

Dobré ránko,
vypravuju synka do školy, tak jsem nakoukla a dočetla vás.

Rezi, tak ty už máš zhruba termín!! To je bezva! Taky bych chtěla mít datum, ke kterýmu bych se pomalu dotahovala. V Brně se divili, že ještě nevím, kde budu rodit a jak bude porod probíhat. Ale moje doktorka se se mnou o tom bavila poprvé před 3 týdny, když jsem se jí na to vysloveně zeptala. A to mi jen řekla možné varianty a ve kterém týdnu kam mám jet.
Jínak kontrakce taky nepoznám, s Marťou jsem měla porod vyvolávanej, do porodky jsem si došla pěšky naprosto v poho, v 8 mi dali tabletu, v 11 mi píchli vodu, ve 12 jsem mírné bolesti, které jsem měla, rozchodíla, tak mi dali další tabletu, pak mi píchali něco na uvolnění, naložili mě do vany, abych se líp otvírala, protože to byl kámen úrazu, Martin byl nachystanej, ale já se neotvírala. Nakonec se narodil až ve třečtvrtě na 7 a to mě strašili, že to ten den nebude. Fakt bolesti jsem měla asi jen 2 hodiny a pak byl najednou venku. Rodila jsem ve 42.týdnu a myslím, že kdyby mi to nevyvolali,tak jsem doživotně těhu 😀.

fial, jestli sem ještě dnes před kontrolou nakoukneš - držím pěstičky, ať všechno dobře dopadne a pustí tě domů. Hlavně pak dej vědět, jak jsi dopadla. Já jdu dneska na 11 k té své, ale myslím, že když jí dám ty výsledky z toho Brna, že už mě nebude prohlížet, hlavně se s ní chci domluvit na tu poradnu a jak s porodem.

jaanja
11. zář 2008

Ahoj maminy, tak to je skvělé, že jsou všechny kontroly o.k., držím palce i na kontroly dnešní 🙂

Včera jsem se přihlásila na předporodní kurz, ale vezmou mě až ve 31. týdnu, tak doufám do té doby vydržíme, nechtěla bych rodit úplně nepoučená 😉

Mně spíš s tou plodovkou vrtá hlavou, co dělat, když mi praskne doma. Jestli bude stačit dlouhá vložka na noc s křidélkama a frčet do porodnice, nebo jestli to teče nějak víc?

fial: díky za tipy na další značku plenek, v IKEA jsem ani žádné plenky neviděla 😕 Ale to nevadí, už tak mám na výběr..

marrha
11. zář 2008

ahojky..
Murecko...tak já to měla stejně..dětičky nachystané, ale neotvírala jsem se....kdyby nezabrala druhá tabletka...odložili by to na další den 😝 a další den na novo..

Jaanja...někomu odchází voda pomalinku...a když si nejsi jistá, že je to voda nebo výtok..nebo něco jného...tak v porodnici mají takové papírky...podle kterých poznají jestli jde opravdu o plodovku....nebo ne...musí se vzít jen sebou vložka..na které je ta voda..
a někomu ta voda chrstne proudem.., ale odtíká postupně pak pořád....až do samotného porodu....nějaké vložky by měly stačit 😉

a já Niky přenášela..a nikdo mi teda vodu nekontroloval jestli je zkažená...možná se t dělá..., ale o nikom nevím, že by mu to dělali 🙂

fiallinka
11. zář 2008

muri: to vypadá, že jsi takový "neotvírací" typ, ale to je u dvojčat jen dobře... já jsem sice kontrakce nezažila, ale všichni mne ujišťují, že to fakt poznám 🙂

jaanja: mají je v dětském oddělení, jsou v balení po třech, dvě jsou s potiskem a jedna bílá, jsou krásné, mám je na parádu 🙂 - jo, a když praskne voda, tak pokud nemáš kontrakce, tak stačí se připravit, ještě si můžeš chvíli posedět doma 🙂 prý a pak jet - stačí ta vložka, ona ta voda praskne většinou naráz (kámoš si stěžoval, že nejhorší bylo pak vytírat tu louži 🙂 a pak už jen dotéká - jenže to je stejně jen teorie, protože s dvojčatama bys valila do porodky hned 🙂. Mám tu knížku od Mikulandové o porodu, je to porodní asistentka, tak to fakt dopodrobna rozepisuje 🙂... ale je to na české poměry, takže doporučuju...

a já budu bohužel rodit úplně nepoučená 🙂, u nás ty kurzy jsou spojené se cvičením a to jsem už nechtěla, začínaly v září...

marrha
11. zář 2008

Fiall bud v klidu.já nechodila do kurzu ani jednou..a vpohodě...asistentka řekne úplně všechno..a znám holky co do kurzů chodily..a pak si stejně na nic nemohly vzpomenout 😀 😀

jaanja
11. zář 2008

Tak fajn, tak já jdu mrknout, jestli ještě nějaké dlouhé vložky s křidélkama vůbec mám 😀

Ten kurz bych fakt ráda stihla, pár knížek teda mám, ale k porodu jsem se ještě nedočetla, pořád si to představuju jak Hurvínek válku 😵

Teď jsem četla diskuse k jednorázovým kalhotkám, a nevím, zda akoupit ty v DM - ty jsem pochopila nejsou síťované, anebo spíš pořídit v lékárně ty síťované? Nemáte někdo zkušenost s kalhotkama z DM? A holky píšou, že vložek je třeba dávat po porodu více najednou - to jako vedle sebe nebo na sebe? 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru