Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

rezinka
23. zář 2008

ahoj holky, tak se jeste hlasim z domova, dnesni kontrola dopadla dobre, obe miminka jsou stale hlavickou dolu, takze je porad nadeje na spontanni potrat, ale jinak predem dohodnuty nastup 25.9. (tedy ted ve ctvrtek) plati. takze zitra naposledy doma a pak az se vratim z porodnice 😅 V patek by mi to asi hned vyvolavali, coz pry neznamena, ze v patek musim porodit, pry muzu rodit klidne az v sobotu. Zkousela jsem se taky zeptat, jestli je to nutne rodit uz ted, jestli by to treba neslo jeste nejaky den odlozit (ze vsech stran slysim, jak je kazdy den v brisku pro miminko dobry), ale doktorka mi rekla, ze uz pry neni duvod je tam nechavat dele. Tak nevim. Na konci tydne budu na zacatku 38tt, citim se dobre, jeste bych to klidne o tyden odlozila 😅

murecka
23. zář 2008

Ahoj Rezi,
pořád nakukuju, jak jsi dopadla, tak jsem se konečně dočkala.
Takže ve čtvrtek nastupuješ a během víkendu můžou být mimi na světě!!!! To je teda fofr! Úplně ti závidím. Ale už budeš mít konečně miminka na světě. Moc ti přeju, aby všechno dobře dopadlo a abyste byli všichni v pořádku. Nechám ti v IP číslo na mobil, dej mi prosím vědět, jak to s váma vypadá a až porodíte. Tak jste mě tady nechali samotnou ☹ . No snad vydržím aspoň do toho 36.tt a pak se taky dočkám 🙂.

rezinka
23. zář 2008

murecko dekuju za podporu 🙂 Cislo si na tebe ulozim, ale neboj, uz jsem poprosila sestru, aby vam sem po porodu podala info, takze se vse urcite dozvite 😉

tak a ted info od fialinky, ktere jsem pred chvilkou psala:
"... odkladat to sai nema cenu (ten muj porod), pry se pak zhorsuje funkce placenty. U mne se ze svedeni opravdu vyklubala horsi funkce jater, ale zatim to spravi leky. Kdyz to bude horsi, tak mam pocitat s 36tt, ale to uz neni spatne. Ale citim se OK 🙂 "

jirule33
23. zář 2008

Ahojte,

Rezi, tak bezva, že je vše OK 😉 A říkali ti kolik asi děti váží? A už víš jaká jim dáte jména?Budu držet palce ať to rychle zvládnete a holky jsou na světě cobydup 😉

rezinka
23. zář 2008

jirul na vahu jsem se ptala, ale doktorka rekla, ze mi je ted merit (a tudiz odhadovat vahu) nebude, ze to se dela pri prijmu, coz je za dva dny, tak musim jeste vydrzet. ale uz jsem taky cela napnuta, uz vlastne 2 mesice nevim, kolik vazi ... no a jmena - pokud to teda opravdu budou dve holcicky 😵 - tak Sara a Nela a pokud by tam byl prece jen i jeden kluk, tak by to byl Tadeasek. Dneska jsem se pri utz ptala doktorky, jestli je jeste videt pohlavi, tak miminko vpravo nam uz poctvrte potvrdila, ze je holcicka, ale mimco vlevo ZASE nebylo videt, takze to mame opravdu jen z jednoho utz, tak jsem na to vazne zvedava, jestli to opravdu budou dve holcicky 😅

jirule33
23. zář 2008

ty brďo, takže překvápko až do konce 🙂 No manžel taky doufá, že u nás bude alespoň jeden klučík, pořád si mě dobírá 🙂 U nás by to byl Jakub, ale u holek míme jistou jen tu Lucinku, nad druhým jménem pořád přemýšlíme, ale času je snad ještě dost 😉

marrha
23. zář 2008

Ahoj holky..

tak nakukuju co Rezi..

téda..už to máš za dveřma 😵 😵 držím palečky at máš super rychlý a pohodový porod 😵 😵

a s tím vyvoláním..je zvláštní jak má na to každá nemocnice jiný názor 😅 😕

a s tím pohlavím..já to měla úplně stejně...věděli jsme Davídka, ale Kristu jen jednou a né na 100% 😀 , takže já šla rodit stím, ž etam může být i druhý klučina 😀

Murecko..Ty jsi šikulka...s jednovaječňákama to dotáhnout tak daleko a bez bezproblémů 😉 , určitě holky ještě vydrží..u maminky v bříšku je jim dobře 😵 😵

jaanja
23. zář 2008

rezi, neboj, o víkendu má být krásně, tak to bude krásný začátek pro nový život. Za týden bys to chtěla zase třeba o týden odkládat 😉 Chápu teda, že do porodu se asi jako prvorodička neženeš, já zatím nad tím přemýšlím jen občas (jak to asi bude probíhat), ale jak se to pak blíží, tak je asi strach a obavy z neznámého větší. Tak na tebe taky moc myslím, aby to proběhlo úplně nejlíp, a byly jste všechny v pořádku.

fial pozdravuj, má teda hodně léků, ale drží se statečně! 😵

rezinka
23. zář 2008

jirul my s druhym jmenem holcicky nebyly zajedno jeste pred mesicem 😀 manzel chtel tu terezku (ale to jsem ja, proto jsem to nechtela), me se zalibila nela, ne ze by se mu to nelibilo, ale tereza proste vic. nastesti komu jsme rekli tu nelu, tak se to kazdemu hrozne libilo a i to asi prispelo k tomu, ze se to i manzelovi libilo vic a vic, az nakonec rekl, ze teda jo 🙂

marrho no ja si na tebe prave kolikrat uz vzpomnela, jak jsi psala, ze tebe "trapili" az do terminu, tak to si neumim predstavit, ze bych jeste 3 tydny mela vydrzet, ale ten tyden bych klidne jeste zvladla 🙂 ale oni to vyvolavaji asi fakt i kvuli nejakym rizikum (kazeni plodovky, zhorsena vyziva ...) , no nevim, to je jen laicy nazor ...

murecko jen vydrz, zatim to zvladate s mimcama taky na jednicku, tak jen tak dal, kazdy tyden dobry a 36tt je uz tyden, kdy se rodi nejvic dvojcatek, tak to uz byste byli taky sikulky, no a to uz mas jen tyden!!

jaanja - tak to jsem si dneska taky rekla, kdyz jsem se divala na pocasi, ze se mimca narodi do slunicka, coz je hezky, ale myslim, ze az budu rodit, tak mi bude uplne jedno, jestli je venku slunicko nebo snehova vanice 😀 Jo a na tech par dni navic jsem se neptala kvuli tomu, ze bych se bala porodu, ale proste kvuli tom, ze je vsechno v poradku, tak proc je tam nenechat jeste par dni "dozravat" ... ale jak uz jsem psala, doktori vedi asi o neco malinko lip nez ja 😀 , co je pro mimca nejlepsi 🙂

septim
24. zář 2008

rezinka: moc drzime palecky at vse zvladnes na jednicku. 🙂 🙂 🙂

skarbek
24. zář 2008

Ahojte babenky!

rezi: já tež ne tě myslím,to netřeba ani říkat,to je totiž úplně jasné a ty to víš!Doufám,že pak si najdeš chviku a taky mi napíšeš podrobně,jak vše proběhlo,stejně jako já tobě!Tež jsem zvědavá ženská 😉 přeju hodně,opravdu hodně síly a trpělivost-to kdyby se to táhlo,ale určitě nebude,budeš mít rychlý porod... tak 10 hodin a jsou venku 😀 nééééééé,dělám bžundu!Vidíš moji kluci měli být mladší než Sára a Nela(dobrá volba 😉 ) a my už máme 3 týdny... to je mazec!Drž se teta a čekáme zprávy!A pozdrav fial a zbojníčky,na ně tež moc myslím!!!

z359
24. zář 2008

Rezi: Máš velkou výhodu v tom, že už jsi takhle daleko, teď když porodíš o týden dřív nebo později, tak by to mělo být oboje v pohodě. Držím palečky, ať jste všichni tři zdraví a ať je porod co nejlepší 😉 . Budu na vás myslet

murecko ty se taky moc hezky držíš 😉

z359
24. zář 2008

mám jeden dotaz, kdy se chodí vyplňovat porodopis (doufám, že jsem to správně napsal, teď mi úplně vypadlo, jak se tomu říká - prostě ten formulář v nemocnici, kde chcete rodit)

daiquiri
24. zář 2008

Rezi: ty jsi dobrá jak se krásně držíš 🙂 Držím moc palečky ať všechno dobře dopadne.
Pamatuješ jak jsme poměřovaly bříška a já už teď mám prcky skoro dvouměsíční a ty je už taky za chvilku uvidíš 🙂

daiquiri
24. zář 2008

z359: já všechno vyplňovala až v nemocnici, ale já tam byla hospitalizovaná, tak nevím. Ale předpokládám, že při příjmu ne?

skarbek
24. zář 2008

rezi: to je mazec,už třeba pozítří uvidíš svoje holčičky... 😵 já jsem z toho na prášek a co teprve ty... 😅 a bojíš se...?

rezinka
24. zář 2008

ahoj holky, tak se jdu s vami rozloucit, snad ne na dlouho, rikam si, ze miminka by mohla mit docela hezkou vahu, tak ted hlavne, aby vse probehlo bez komplikaci, aby pak hezky pribirali a pustili nas brzo domu. no, uvidime. jak uz jsem psala, poprosila jsem segru, aby vam sem pak napsala aktualni info, tak az se neco bude dit, dozvite se to 🙂
daiq jo jo, pomerovani naseho pupku, to bylo fajn, ja mam ted presne metr (uz asi 2-3 tydny), tak to se bude alespon hezky pamatovat 🙂
skarbek no ja jsem z toho na prasek uz od vcerejska, kdy mi potvrdili, ze opravdu ve Ct uz nastupuju a v Pa asi budou vyvolavat, porad mi to asi nejak nedochazi, ze uz opravdu treba za 2-3-4 dny uvidim nase miminka, je to proste hrozne zvlastni nepopsatelny pocit, no vsak jste si to s daiq taky zazili, tak vite, jake to je 😅

zet ja byla na sepsani porodopisu myslim ve 32tt

jo a fial jsem od vas vsech pozdravovala ! od zitrka si uz budeme psat z porodnice do porodnice 😀

holky, jeste jednou vsem moc dekuju za podporu, mejte se krasne, drzte se, my se taky pokusime to vsechno zvladnout 😅 tak pa pa!!!!!!!!

jirule33
25. zář 2008

rezi, tak s chutí do toho.....a ať to rychle zvládnete 😉 Jsem zvědavá kolik budou princezny mít, teda jestli to budou ty princezny 😉

rezinka
26. zář 2008

Ahoooj. Jsem ségra rezinky a oznamuju radostnou zprávičku. Terezce dneska v 5.37 a v 5.38 vyklouzly z bříška dvě senzační holčičky. Sárinka 44 cm a 2,09 kg a Nelinka 45 cm a 2,4 kg. Jsem nejšťastnější tetička na světě. Mějte se krásně a vám všem přeju taky hodně štěstí. Pa Markéta

murecka
26. zář 2008

Ahoj holčiny,
tak to je teda super zrávička, Rezinka už má miminka na světě!!!!! A jsou to dvě princezny. To jsi moc hodná, Markétko, že jsi nám dala vědět! Moc je všechny pozdravuj!

z359
26. zář 2008

Tak to Rezince moc a moc gratuluju k holčičkám, to je super, že už jsou na světě. Tak držím palečky, ať jsou i brzy doma

daiquiri
26. zář 2008

Taky Rezince a holcickam moc moc gratuluju🙂Drzely se dlouho!

skarbek
26. zář 2008

Ahoooooj!

tak to jsou teda fofry! 😀 gratulujeme štastné mamince a tatínkovi!...i tetičce samozřejmě 😉 přejeme zdraví a hlavně to zdraví 😀 ,holky mají supr váhy! 😵 Moc pozdravujem do porodnice všecky tři statečné holky!!!Vy jste teda pěkné opičky,kluci se narodili taky po 5.ranní a prvorozený byl menší... 😀 Už se těším na podrobnosti a fotky malých re(o)zinek 😉

marrha
26. zář 2008

Ahoky nakukuju kvůli Rezince aje to tadýýý

Rezi...obrovská gratulace k princeznám 😵 😵 😵 😵 😵 😵

a podle času, to asi nakonec vypadá na císaře, že? 🙂

hlavně, že jsou všechny tři holky v pořádku..... 😵

fiallinka
26. zář 2008

tak za prvé gratuluju rezi a holčičkám, doufám, že to nebylo moc hrozné - jen nevím, proč se narodily tak brzo ráno, myslela jsem, že to budou ráno vyvolávat... no ona nám to pak popíše...

jinak zdravím, jsem doma zase na propustku, takže už si tak na nemocnici nestěžuju - dnes začínám 35. týden, tak doufám, že ještě tak ty dva vydržím - čípek je pořád stejný, jen jaterní testy nic moc, což se projevuje šíleným svěděním, mám pocit, že se rozškrábu a nemůžu si pomoct... dali mi sice další léky, ale přejde to prý až porodem... pokud by se to ale nezhoršovalo, tak mne to toho porodu nebudou hnát co nejdřív, pokud jo, tak ten 36. týden (akorát že jsem si všimla, že oni mluví o 36. týdnu, až když je to 36+ něco, takže pro nás 37 🙂. Kluky mi teď neměřili, ale průtoky mají dobré. No a s císařem se už - bohužel - smiřuju - otočit se jim nechce.

murecka
26. zář 2008

fiali, zdravím, tak to máš teda trápení s tím svěděním. Mě zas nevyšly krve, mám málo železa, tak mi napsala nějaký patáky se železem, jo a taky mi tvrdlo břicho, tak si mě chtěla nechat na kapačce s magnézkem v nemocnici, ale podařilo se mi ji umluvit, že si zvednu dávkování tabletek s magnézkem a budu ležet doma. A řekla bych, že se to docela zklidnilo, sice mi břicho tvrdne, ale už to není tak častý. Jinak holky mě solidně okopávají zevnitř. Na další kontrolu jdu od pondělka za týden, to budu 36.týden (tady na koníkovi mi to spočítá 36.týden už od tohoto pondělka, takže v den kontroly tady budu mít naskočenej 37.týden, ale ve skutečnosti podle poslední MS to bude 36.tt), tak jsem zvědavá, jestli se dozvím něco nového kolem případného porodu, jestli mě třeba pošle na monitory nebo jestli se prostě bude něco dít - myslím tím něco jiného než: jak se vám daří, co bříško, pohyby cítíte?, mrkneme na čípek bla bla bla. Posledně mi nědělala ani utz, takže nevím, jestli jsou obě holky pořád hlavičkama dolů, jestli mají dobrý průtoky, kolik váží - asi si o to na příští kontrole řeknu a bude. Teda jestli vydržím do příští kontroly 🙂, taky mi může rupnout voda a bude po plánování.
Jo a tebe, pokud se ti ty jaterní testy a to svědění neshoršíly, by nechali co nejdýl 3v1? A jak máš kluky otočený?

fiallinka
26. zář 2008

murecka: ahoj muri, tak s tím železem se netrap, to mám taky blbé, určitě obě baštíme aktiferin - ale doktor mi říkal, že to má na konci těhu skoro každá, děcka nás prostě vyžírají 🙂... buď ráda, že jsi doma, stejně základní léčba je to magnézko a ležet a ležet... stejně už toho moc nezachráníme...

jinak jsem se na monitor - ktg - přímo ptala a říkali mi, že každý na to nemusí, že záleží hlavně, jestli jsi riziková - t.j třeba to tvrdnutí břicha... někdy že jim stačí ultrazvuk. Kluci jsou A hlavou dolů a B koncem pánevním, a už se jim asi hýbat moc nechce, takže to u mně vypadá na císaře, což je mi líto, ale asi je už neukecám ☹. Říkali mi, ať s tím počítám cca v tom 36. týdnu, (ale jak říkám, oni tím asi spíš myslí ten 37., tedy 36. ukončený, jak říkají), o moc dýl to kvůli tomu krevnímu obrazu nemá cenu. Jen pokud by se zhoršily moc ty jaterní testy nebo se k tomu přidaly další komplikace, tak by to bylo dřív... No a kdybych náhodou rodila ještě příští týden, vezli by mne do Zlína, a ten další už by to byl Vsetín.

No a když jsem v nemocnici, aspoň chodím každý týden na ultrazvuk - průtoky ok, minulý čtvrtek měli oba odhad dvě kila, teď nevím, ale mohli by mít tak 2150 cca...

issaga
26. zář 2008

ahoj holky,
nakukuju po delsi dobe k vam a jak vidim, tak prave vcas - abych poprala rezince k narozeni holcicek 🙂 tak at jste vsechny zdrave a spokojene!
my jsme dnes oslavili prvni narozeniny (mame tedy s rezinkou deti narozene ve stejny den 🙂 ) ...oslava byla narocna, takze padim do perin

marrha
27. zář 2008

Ahojky...

Muri...já v těhu měla železo dobré, ale po porodu ne...(tak nevím 😀 , že bych toho porodem ztratila toho tolik) a Krista měla taky málo železa..v porodnici strašily, že to budu řešit s pediatrem, mi napsaly taky aktiferin...a pediatrička, když s edívala na zprávu z porodky..tak říkal, že Krista to má v normě 😀 a že když já beru prášky, tak jí to bude stačit přes mlíčko 😅

Fiallinko...tak jak zvládš nemocnici?? aspon, že můžeš na ty víkendy domů..
a k těm týdnům..všude se počítají týdny až uončené..jen koník to počítá naopak 😀

a s tím KTG si mně překvapila???..tady v OV chodí na ně každá těhule..at už je riziková nebo ne...vždyt s UTZ nemůžou poznat jakou má mimčo srdeční akci....to fakt slyším poprvé...tam jen vidí, jestli srdíčko bije..ale jak to už ne...

a váhy máte teda pěkné 😵 ..

daiquiri
27. zář 2008

Fiall: aspon,ze na ty vikendy te pousti domu,to ja tam skoro mesic trcela porad.A teda nam monitoring delali kazdy den+poslouchali asi trikrat srdicka,pak v Krci tehule na monitor pripojovali 2x denne a srdicka po trech hodinach.A zelezo jsem brala taky,ted ho bere Barca,Pavlik to ma v poradku.
Cisare se neboj,sice nic moc,ale da se to.Jo a mne se miminka v jednom tydnu otocila trikrat😉
Hlavne se s Mureckou drzte,at tam prckove jeste chvili vydrzi🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru