Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jirule33
3. lis 2008

Aliku, tak ať ti to zítra dobře dopadne.Já měla co dělat abych ten hnus v sobě udržela, hrozně se mi nadavovalo 😠 a brkalo.A to jsem si myslela, že nejsem žádná fajnovka a něco vydržím 😀

alik30
3. lis 2008

Jirule diky, pokud preziju, zkusim podat hlaseni. Hlavne mam strach, aby cukrovka nebyla 😉

dada134
3. lis 2008

Aliku,já jdu taky na cukrovku ve středu a mám z toho obavy,protože když mi dr. dávala žádanku,tak říkala,ať se nelekám,že u dvojčat bývá cukrovka často ☹ .Jedna známá čeká jedno mimčo a musí si píchat 4x denně.

jaanja
3. lis 2008

Holky nestrašte se, sice je cukrovka u maminek s dvojčatama častější, ale tady ji z nás taky má jen někdo, zas tak vysoká ta pravděpodobnost není. Taky jsem tam nešla na ten test úplně bez obav, a teď tomu dávám - zakoupená Nutella rychle mizí 😉

Drink samotný mi tak špatný nepřišel, spíš mi vadil odběr krve, a že se nesmělo až do konce jíst..

dostalova42
4. lis 2008

Ahojky holky tak jak se máte ? mi se máme docela dobře už končím 19 tt a dvojčátka kopou o sto šest . Ve čtvrtek jedeme do genetu na druhý skrýning a doufám že mi řeknou copak budeme mít . Jinak jsme bez problému .

alik30
4. lis 2008

Jaanja, ja prave jim celkem dost sladkeho. Chut je velika. I kdyz v posledni dobe me to uz opousti. Jedno obdobi, tak 4 tydny zpet, to byl des. Nesmi se jist az do konce? Tak to asi umru. A jit tam nalacno a asi ani po ranu nepit, ze?
Dostalova, tak to je super, ze jste bez problemu, me ti nasi lumpici zacali kopat teda pozdeji, nez tebe 🙂

z359
4. lis 2008

Fanys: vím o čem mluvíš, když píšeš o tom, že víš co tě čeká, já jsem chodila na zdrávku 3 roky, tak toho sice vím o hodně míň než ty, ale stačí mi to, abych se bála víc než ostatní. A z jakého důvodu chceš rodit císařem? Mě kamarádka říkala, že se děti při normálním porodu můžou navzájem nějak zranit, a že to může mít vliv i na jejich myšlení, nevíš co je na tom pravdy?
Jinak co se týká znalosti personálu, já chodím k nám do nemocnice do rizikový poradny již od 18tt každých cca 14 dní a doktoři se tam střídají, tak už jich spoustu znám a hlavně tam pracuje bývalá spolužačka ze zdrávky, tak to mě taky trochu uklidňuje.
A s tím termínem porodu se lišíme jen o jeden den, to je hezký, tak uvidíme jak se nám to povede 😉

Jirule: jak píšeš o tom Martinově strachu, já se taky vždycky bála tmy, a myslím, že jsem to měla hodně z hororrů na který mě naši nechali koukat, ale já se bála dlouho a teď v dospělosti, když už to bylo v pohodě, tak ještě když jsem bydlela u mamky před 3 rokama, tak nás vykradl jeden feťák, neměli jsme zamčeno a on se nám prošel po bytě, i když jsme byli 4 dospělí doma a i pes, ten ani neštěkl. A od té doby se zase docela bojím, ale už míň, protože máme i řetěz a hlavně mám doma manžela

Já jsem si podprdy koupila ty sportovní, zatím jsem koupila jen 2 a dál uvidím, protože taky neodhadnu tu velikost, pak taky nemusím mít mlíko a podprdy ani nevyužiju. Já je koupila u vietnamců 50,-/ks

Jinak co se týká velikosti břicha, tak určitě vedu já, já jsem měla před otěhotněním asi 110cm a teď mám cca 135cm. A velikost podprdy jsem měla 90 a teď mám 105, to mě hodně překvapilo

rezi: to já je budu muset naučit už od malinka, aby nebyli zvyklí na úplné ticho, v našem pidi bytečku bych jinak nic neudělala, holt v tomhle budou mít smůlu, ale do budoucna myslím, že to bude pro ně lepší, aspoň usnout i když bude někde rámus, což v paneláku není nic zvláštního

Dneska jsem byla na kontrole a zase mi dělali utz a cervikometrii. Vše je v pořádku a mimča mají už 1516g a 1687g. Takže krásně rostou, čípek taky zatím drží a za posledních 14 dní se vůbec nezmenšil a pořád se neotvírám. A jak jste chválili naší nemocnici, že je pokroková, tak mě dneska vyvedli z omylu, že už nenechávají maminky s dvojčátky do termínu, ale porod vyvolávají v cca 38tt, takže na vánoce bysme měli být doma. Ale ujistili mě, že mě tam nezavřou, pokud bude vše v pořádku

z359
4. lis 2008

V jedné diskuzi jsem tu narazila na jednu moc hezkou fotku, tak vám jí sem dám taky, ať se můžete podívat
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

fanys
4. lis 2008

ahojky z359
chci rodit sekci z jednoduchého duvodu,teda zatím to ani jinak nejde-jsme na příčku,ale desí mne představa že mne nechají rodit spontánne jedno mimi nejakých pár hodin,a tomu druhému se nebude chtít tak stejne nakonec skončíme u sekce,třeba s natrženou hrází a jizvou na břiše.samozřejme vím že nidko nemá jistotu že porod zvlášte u dvojčat bude postupovat krásne,polohou hlavičkou dolu............idealista nejsem,ale proste sem si vzala pro a proti,plus pár zážitku ze sálu a chci to takhle.bohužel se ale muže stát že to ješte tech čtrnást dní
nevydržíme pohromade a zkončím v porodnici kde sem pro jistotu registrovaná a která je relativně baby friendly hospital a nejblíž ale já tam nechci,vím že je tam lékař který se hraje rád na boha.....................a miluje spontánní přirozené porody na které maminky často spomínají celý život. ☹
dál to rozvádět nebudu!
jo a je prima že máme podobný termín porodu-cítíš se taky jako hroch?já sem teda zatím nabrala jen deset kilo ale funím,potím se,nechutná mi jíst,deti do mne bušej jak do balonu-fotbalisti,a nejak mne tehotenství na které čekám osm let začína obtežovat,ale nechci se rouhat,jen už proste nejsem ve formě a to mám na starosti dva staroušky,tchýne do mne hučí že bych měla začít píct cukroví,abych to prý stihla,a lítam po cizinecký policici ako magor,no nejak to předstávám zvládat.čus

fanys
4. lis 2008

z 359 jěšte kt omu porodu,nemyslím si že mimiskum hrozí nejaký poranení jeden od druhýho při normálním porodu,zdá se mi to divné nebo takhle já se stím nesetkala,do taju psychologie a jejich myšlení.....................to by mne fakt zajímalo jak následkem porodu jim to může uškodit,nejspíš nejaký erudovaný psychiatr,nebo někdo podobný takhle chytračí,aby se mu líp prodávala nejaká publikace ,ne fakt netuším,ale jak nekdo věří na ufo,někdo na duchy ,magii atd.tak mi to přijde v tom stylu,neumím si totiž představit jak to někdo hodnověrne mohl zkoumat u miminek nebo u dospělých dvojčat že zrovna následkem porodu mají třeba nejaké poruchy myšlení,autizmus............jiné
ale opakuju to je jen muj názor

z359
4. lis 2008

Fanys: Já měla mimča už před 14 dny na utz obě hlavičkami dolu a dneska tak byli taky, tak uvidím, jestli vydržej, já bych na jednu stranu ráda rodila spontáně, aby u toho mohl být i manžel, ale nadruhou stranu přesně jak ty říkáš, že můžu porodit jedno normálně a druhý císařem, ale já chci hlavně aby byli zdraví , já to nějak přežiju (snad) 😉
8 let? Ty brďo, to si nedovedu představit, že bych takhle dlouho čekala, my čekali 9 měsíců a zdálo se nám to dlouho.
Já nabrala zatím jen 7, ale břicho mám už dost velký, a až na to, že mě bolej záda, když dýl stojím nebo sedím, tak je to zatím OK, ale funím a potím se taky šíleně.
O tom poranění při porodu mi to říkala kamarádka, která je zdravotní sestřička na kojencích batolatech, že se tam prý s tím setkala, ale je zatím jediný, kdo mi to řekl, jiní taky o tom nikdy neslyšeli

septim
4. lis 2008

Ahojda vsechny. 🙂 🙂 🙂 Koukam ze tady bude za chvilku strasne moc miminek 🙂 🙂 🙂 Ja bych uz ted nad porodem moc nepremyslelaz me posledni zkusenosti. Holky jsem mela nekdy od 28 tydne obe hlavou dolu, i po prijezdu do porodnice kdy jsem byla otevrena na 5 prstu a kontrakce mela po dvou minutach byly holky obe hlavou dolu. Buhuzel bylo plno a musely nas prevezt do jine porodnice. Po prijezdi nam udelal doktor ultrzvuk a jedna holcicka uz byla polohou pricnou. Okamzite jsem sla na sal do celkove. To vse se udalo behem 20minut, proto myslim ze nema smysl nic planovat. 🙂

septim
4. lis 2008

Jinak vsem drzim palecky at jeste dlouho vydrzte 3v1 🙂 🙂 🙂

jaanja
4. lis 2008

alik: já se do toho cukrovkářského testu docela držela, ale potom už ne 🙂 Ale není to ani tak o tom, že bych měla neodolatelnou chuť na sladké, spíš je lenost udělat si nějakou jinou svačinu... Mně kdyby někdo nakupoval a vařil, tak sním, co se mi předloží..

Dneska jsem byla na kontrole, a trochu mě to zkrouhlo. Musím pořád brát to železo, a když jsem se ptala, zda ho budu muset brát i po porodu, tak dr. utrousila, že se uvidí z krevního obrazu, ale že u dvojčat se dá očekávat velká ztáta krve 😒 Tak to pak ale bude hrozné, jestli to železo půjde přes mlíko holkám, tak budeme všechny tři doma prdíkovat ostošest 😅 No, koupila jsem jim uklidňující olejíček na bříško.
Taky jsem se ptala, kdy začnu chodit do nemocnice na monitory, a dostala jsem odpověď, že se chodí od 38. týdne.. Podivila jsem se: "A to ještě stihnu?" Tak prý teda mě pošle ve 36t. Mně přijde právě docela dobré se v té nemocnici seznámit s těma doktorama..

V léčivých bylinách mi řekli, že maliníkovej čaj by se měl pít cca 14 dní před porodem, tak to taky nevím, kdy vlastně mám začít 😉

septim: to teda musela být radost, uprostřed porodu jet do jiné porodnice! 😨

fanys
4. lis 2008

jaanji já bych začala s maliníkem když už nejdřív v 35_6.t.tdřív ani tuk,ale jsou holky co ho pijí od 30.
a s těma monitorama to je u dvojčatek taky užasné,dr.se drží tabulek,ale myslím že je hooodne málo mamin co vydrží tak dlouho,nebo je stejne dr.nenechají ta kdlouho....

z359 my čekáme duomimisek po IVF,chytlo se to hned na první pokus zaplatpanbuh,ale manža to nejak nechtel hrotit a dostat ho do caru bylo na dlouhé lokty,i když je fakt že sem dlouho po svatbe taky nebyla odhodlaná a čekala na zázrak nebo co,proste to v nás muselo nejak dozrát.

jaanja
4. lis 2008

fanys: sice přesně nevím, co všechno IVF obnáší, ale věřím, že k tomu tam zajít "musí dozrát čas". Tak je ale moc fajn, že se vám zadařilo napoprvé 🙂

Maliník teda určitě začnu až později, a s těma monitorama to snad dopadne.. Já se před pár tejdnama obávala, až mě dr. začne posílat do poradny do nemocnice, ale teď už bych pro klid duše raději do té nemocnice chodila..

Hlavně už nic nepište o porodech! Pěkně se mi z toho klepou kolena... jak píše Septim: dopředu nevíme, jak to bude a může se to pak seběhnout hodně rychle..

beda
4. lis 2008

Ahojík.
Tak jsem včera byla na kontrole.Vše v pohodě,neotvírám se,děloha prý krásně roste.Celkově jsem přibrala pořád jen 6kg,an jednu stranu sjem ráda,na druhou mám strach o mimi.Doktro mne předal do péče do porodky,tak jsem ráda,třeba se dozvím víc o porodu.Ne kontrolu jdu stejně jak na utz příští středu.Cukrovka taky v poho.
Ještě jasem se objednala na 28list.na ko na oční,pač mne dost bolí oči,tak uvidíme zda to ještě zvládnu č nikoliv.Mimi se pěkně hejbou.
Jaani: s těma monitorama,jsou fakt srandicti,uvidíme co řeknou mne!

beda
4. lis 2008

jo ještě k tomu strach,já se bojím do ted a to myslím vážně,jako dítě jsem se prý nebála,vše začlo asi v pibertě,chodila jsem i k psychologovi,ale nic nepomohlo.Když manža někdy jede někam na noc,pozvu si mamku,sama bych doma nebyla.Budete se asi smát,ale ani ne záchod pomalu sama v noci nejdu,musím všude rosvítit!
Takže Lucie to bude mít asi dědičny.Ted ji odnaučujeme přelízat po pul noci k nám do postele,je to boj,sotva njdu polohu na spánek,malá začne knurkat,tož snad se to Lucie brzo odnaučí,dělám to proto,abych měla čas v klidu v noci potom kojit,doufám,že to pujde.Kojo podrdy mám dvě,tak mi to snad vystači.
Dnes jsem koupila i jednor.kahlotky(4ks od chicca)a porodnické vložky jeden balík,20ks a další vezmu asi normální menstruační.Uvidíme,kdyžtak přikoupí manža.
Chci pomalu si začít balit tašku,doktor mi dal veškeré papíry na jmena pro mimi a pro por.asistenktu,vše vyplněno.Kojo pyžamo,ještě vyžehlím,tchyně mi koupila spešl z tou dírou jakoby ve šviu,tak uvidíme.no.

fanys
4. lis 2008

janji slibuju že o porodu ani neceknu 😝

bedi...já sem uplne stejná co se týka strachu,u mne se to omezuje hlavne na noc a tmu,už sem to psala jirull,jsem asi magor ale ven bych sama z baráku asi nevylezla,než dojdu na wc rozsvítím všechna světla,jako dítě to bylo uplne horor,já se lucynce vubec nedivím
megakufr mám zbalený ,chybí mi jen kojopodrda a bude chybět ješte chvíli určitě
chválí m za zodpovědný přístup,jo a závidím ti tchyni,ta moje mi po ivf radila at jdu na redukci že dve deti jsou na nás moc 😒 bez komentáře

jirule33
5. lis 2008

Ahojte 🙂

tak to já se v noci nebojím, jen teda když má manžel noční jsem raději když se mnou spí Marťula, ale taky jsem, ještě nepotkala zlodějě v bytě 😀 To by mě asi kleplo.

Tašku jsem pořád balit nezačala, už se ptal i manžel jestli mám sbaleno, včera večer mi bylo pěkně zle, břicho tvrdlo o106, žáha pálila jako prase a bylo mi na zvracení.No ale dnes je mi fajn-zatím 😀

jj Bedo tchýně je fajn, že se stará 🙂

Fanys, no má tchýně když se dozvěděla že čekám dvojky tak prohlásila.No to nám ještě chybělo 😠 Takže taky super reakce 😀

z359
5. lis 2008

Tak já mám tašku už cca týden zbalenou, ještě tam sice taky nemám úplně vše (kartáček, pastu a šampon) a věci pro mimča na cestu domů, ale už jsem klidná, že mám ten základ. Jinak já nemám pyžamo na kojení, mám klasický noční košile, nechce se mi je kupovat, protože by to bylo jen do porodky, doma je nepoužívám.

Teda holky, ty tchýně jsou hustý, tohle říct, že jim to není blbý.

dada134
6. lis 2008

Ahoj holky,tak mám cukrovku,zítra tam naklušu,abych věděla co a jak.Dr.teda mluvila jen o dietě,tak třeba si nebudu muset píchat inzulín.Trochu jsem z toho smutná,ale pro naše dětičky to ráda udělám.

jaanja
6. lis 2008

dada: tak to mě mrzí ☹ Uvidíš, jaké jsi měla hodnoty, a co Ti dr. řekne, ten inzulín bych ti nepřála 😒

Vaše tchyně jsou fakt k nezaplacení, ale počkejte, až se prckové narodí, to se potento blahem 🙂 Já mám teda moc fajn skoro-tchýni, ta je z dětiček nadšená 🙂

Tašku mám zbalenou tak napůl, ale neměl by být problém to během chvíle dobalit, taky už chybí jen drobnosti..

jirule: ty teda válčíš, to jsou skoky, tak držím palce, ať je spíš líp...

alik30
6. lis 2008

Ahoj holky, ja na výsledky cukru čekám. Prý je posílají k mému gynekologovi. Tak uvidím. Diety se děsím, protože na tyhle věci nemám vůbec pevnou vůli. Včera jsem dostala od přítele sprda, že ještě nemám téměř nic nakoupeno. Se mu to mluví, kdy to mám asi tak dělat, když ještě chodím do práce, že 🙂 Ale příští týden už chci začít, protože mě to samotnou budí ze spaní.

jirule33
6. lis 2008

Ahojte 🙂

Aliku, já mám tak 70% věcí z MMB nové, něco už i použité a 30% z tesca, vyrazila jsem tam 2x a pořádně jim vybrala regály, podle mě mají celkem dobré ceny oblečení oproti dětským obchodům u nás typu bambino, mamís apod. 😀 Fakt jsem v u nás nekoupila vůbec nic 😉
I postýlky a kočár mám z MMB.Ale je pravda, že já jsem od začátku doma, tak po 20tt jsem sedla k PC a nakupovala 😀
Hodně štěstí a dobře nakup 😉

dado: to je mi líto ☹ třeba ta dieta nebude tak hrozná 😉

Jaanjo já mám tchýni celkem v pohodě, byla to taková její první reakce ale nemůžu jí to zapomenout.Jinak oni se o nás v podstatě nestarají a nezajímají.V něčem je to fajn, že do ničeho nemluví a někdy zase ne, ale já jsem s tchýní spokojená, mohla jsem dopadnout hůř 😀

alik30
6. lis 2008

Jirule já mám právě z těch webů trochu strach. Že ty věci nebudou jak na obrázku, kvalita bude hroší, než je psáno atd. atd. takže ještě váhám, ale už se do toho musím pustit, to je fakt 🙂

z359
6. lis 2008

Dada: Já jí mám taky a musím se přiznat, že to moc nedodržuju, měla jsme zvýšený jen ten oGTT a ostatní mám pořád v pohodě a hlavně si doma občas měřím cukr sama, když zhřeším a zatím jsem to měla pokaždé OK, tak si myslím, že jsem to měla zvýšený třeba i jen z nervů (bála jsem se toho), tak si myslím, že jí možná ani nemám. Sice nevím kdy nasazují inzulín, ale pokud to opravdu nebudeš mmít moc zvýšený, tak tě nechají jen na dietě.

Tak já mám většinu věcí od vietnamců, tady jsou taky normální krámy hodně drahý a obchoďáky jsou dost daleko. Pár věcí mám i po jedněch dvojčátkách z dvojcata.cz a věci byli moc krásný a paní mi tam přibalila spoustu věcí navíc. Tak jsem byla moc spokojená.

dada134
6. lis 2008

z359,děkuji moc za uklidnění.Vím zatím jen hodnotu nalačno,to jsem měla 4,2 a zítra se zeptám,která ta hodnota se mi vyšvihla a na kolik 😒

beda
6. lis 2008

Daduš:já cukrovku mám taky,neboj se toho,pokud to bude jen diete,ničeho se neboj,jedná se jen jídlo které bys měla rozdělit do 5 jídel denně a nejíst sladké a nesladit cukrom.Pak je omezení v ovoci např,hrozny,sladké mandošky atd.Inzulín nevím od kdy se dává,ale já si třeba den před konrolou,píchám eráno dopol.odpol a večer a v den kontroly ráno do prstíku,beru do malinkaté skumavečky krev a pak i moč a doneusu to do labiny a zatím,vždy v poho.Neboj,není to zas tak moc hrozné!
Já mám spousty věcí po Lucie,něco po synovcovi a něco kupuji na mimi aukci,ale takové neutroš,kočárek máme taky na inzoš,v obchodě je to dost drahé a nebo nakupuji v bazárku ve Zlíně,v poho!
Tašku už mám z části sbalenou,pro miminka taška je už připravená dávno.Akorát to dávám vše v neutrálních barvách,třeba mám spoustu krásných ružových flessových kombinezek,ale ty tam dávat nechci,radši tam dávám tmavé,ale i modre,holky v modrem jdou,horší by byl kluk v ružovém,no snad se ve středu dočkáme......!A nedopadne to jak u Lucie.

jaanja
6. lis 2008

alik: ty ještě chodíš do práce? a co děláš? Já myslím, že kdybys mohla víc odpočívat, že by se to s tou cukrovkou taky líp srovnalo a měla bys režim jak holky tady..
Já pracovala do 24. týdne, myslím, že o ten měsíc déle by to taky ještě v pohodě šlo, ale dr. jen nesouhlasně kroutila hlavou, no a taky jsem byla vyjukaná, jak holky z koníka brzy rodily nebo mizely v nemocnicích, a bála jsem se, že bych pak právě nestihla všechno pořídit. Kdybych šla teoreticky až teď (ve 34. týdnu), tak teda už nevím, jak bych to obíhala, někdy je kondička super (dnes), jindy sotva dojdu do školy na oběd..

Jako holky mám většinu věcí z MMB, a to Tesco je taky dobré, mají tam pořád něco ve slevě.. Objevila jsem i pěkné věci v sekáčcích. Na internetu nakupuju taky, špatnou referenci mám na Ráj maminek, tam mi ani po 6ti týdnech neposlali látkové plenky, takže nemám dosud žádnou plínu a musím tam zítra zase volat... 😠 Pak jsem taky koupila po internetu peřinky (výplně), a moc se mi nelíbí, nejdřív jsem je chtěla vrátit, ale platí se tam v případě vrácení dost vysoký manipulační poplatek, takže jsem se s nima smířila.. ale tyto věci raději nejdřív vidět v reálu.. U nás v Liberci jsou dva kamenné obchody, co prodávají i přes internet, a je to o chlup levnější.. takže to v krámě omrkneš a pak objednáš po netu..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru