Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

stazina
10. led 2009

AHoj Holky,
ráda bych se přidala k vaší diskuzi. Četla jsem vás od začátku, ale dostat se až sem je nadlidský úkol 😉
I já čekám dvojčata, termín mám 17. července. Začínám 4. měsíc a tak by mě zajímalo, kdy jste cítily první pohyby? Je to u dvojčat dříve, než u jednoho?
Děkuju a mějte se krásně. pa

mil7
10. led 2009

Ahoj,

jak Vás tak čtu tak bych se ráda zeptala kdy V8s pustili z nemocnice.Určitě záleží na váze mimísků jaká má být???
A kybych rodila císařem tak tam budu muset být dýl???
Ještě začínám mít strach z kojení,jestli nám to půje,jestli budeme mít mlíko atd...Ještě nemám koupenou odsávačku,myslíte,že ji pro jistotu mám koupit,nabo počkat?Popřípadě jakou by jste mi doporučili.
Zatím se mějte Všichni krásně.

jirule33
11. led 2009

Ahojte 🙂

Mil, mě po císaři pouštěli 6-tý den, byla jsem celkem v pohodě.A mimča sice na dokrmu ale přibírali takže taky nebyl problém s propouštěním.
No kojení, nám se nepodařilo, jen odsávám odsávačkou / mám Medela mini electric/ a dokrmuju.Měla jsem ji teda hodně brzy v těhu protože jsem čekala problémy s kojením=mám už syna a problémy byly i tam.
Ale vesměs odsávačku holky kupují až podle situace=mají je všude a třeba se ti poštěstí plně kojit a byly by ti k ničemu.
Držím palce 😉

satana
11. led 2009

Ahoj,
tak jsem tak dneska přemýšlela pomalu nad výbavičkou a chtěla jsem se vás zeptat jaké používáte plenky? Já si říkala, že bych třeba zvládla klasický plenky, za pomoci manžela, by to možná nemusel být až takový problém. Ono asi jde i o peníze, kupovat jednorázovky, by bylo asi moc nákladné, ne? Jak ste to vyřešili??

jirule33
11. led 2009

Tak já jsem 100% pro papírovky. O látkovkách ale těch nových kalhotkových jsem uvažovala když mi vyšlo pozitivní HCG ale jakmile mi řekli že čekáme mimča 2 tak mě to rychle pustilo.Jinak čtvercovky peru obden pračku asi tak 20ks možná víc a to máme jen poblinkaný a žehlení 😠

murecka
11. led 2009

Ahojky,
satano, tak my v klasických látkovkách jedeme, ale jen přes den, na noc a když někam jedeme nebo na procházku, dávám papírovky. Mám jich asi 90, ale používám nějakých 50-60, peru jednou za 3 dny, na 60, 2x za měsíc na 90, žehlíme z jedné strany, poslední várku jsme ani nežehlili, ale to bylo proto, že jsme začali spravovat byt, kam se budeme stěhovat. Holky zatím na prdýlce žádný změny nevykazujou, tak to snad bude dobrý. Jinak plínky žehlí přítel, já jen vyjímečně. Každá má za den tak těch 5-6, jak kdy. Naše holky je mají hlavně počůraný, kakají jen jednou za den nebo dva, Adéla klidně i čtyři dny nic.
Jo, holky - satano, stazino a mil7- gratuluju k těhu, ať vám všechno dobře dopadne.
Mil7, ty už to máš za pár, co? Koukala jsem, že máš už 10 letou dcerku, tak to ti bude hodně pomáhat, já mám 9 letýho kluka a je to velkej pomocník, nemůžu si ho vynachválit.

jirule33
11. led 2009

Evi, tak to se před tebou a před manžou skláním, fakt 😉

sikiki
11. led 2009

Ahojík,

ráda bych se zeptala,zda by některá z Vás měla zájem o oblečky po dvojčátkách(kluci).Teď jim budou 3 měsíce a švagrová shání maminku,kterou by průběžně zásobovala.Pokud bude mít některá zájem ,písněte mi do IP.

murecka
11. led 2009

Jiři, ale holky jsou fakt hodný, skoro vůbec nebrečí, takže jde při nich dělat skoro všechno. Jen večer mají to svý plakací období, ale ani to není tak hrozný. Už začaly koukat i na hračky na hrazdičkách (nebo si to aspoň myslím), tak je mám vždycky na chvílu v lehátkách, jsou srandovní. Jí po 3 hodinách, po jídle si na 15 - 20 min zdřímnou, pak si s nima chvílu hraju, pak je dám na chvílu do lehátek nebo na deku, a jak vidím, že začínají být "vláčný", tak je šupnu do postýlky, oni zas chvílu zdřímnou a pak už je zas další krmení. Můžu skoro všechno, pokud se vlezu do těch tříhodinovejch intervalů, ale jsou schopný si to jednorázově natáhnout i na 4 hoďky. Snad jim to co nejdýl vydrží.

mil7
12. led 2009

Ahoj Všem,

Murecko jak píšeš mám to za pár,Ale je to už fakt síla.Jednak psychika.A pak bolí úplně všechno. 🙂
Už se modlím ať to máme za sebou.
To se máš,že máš taková zletíčka.Doufám,že ty naši bobánci budou také hodňoučký.První dcera byla fakt zlatá
tak doufám,že si to nevyberu teď.Jinak věřím tomu,že mi bude velikou pomocnicí,už se moc těší.
Ale mám strach,že do teď byla jedináček a bude to pro ni asi dost změna.Jak to snáší tvůj syn?
Je docela rozumná,ale stejně to bude jiné. 🙂 😉

murecka
12. led 2009

Ahojky,
mil7, náš Martin byl jako miminko strašně hodnej, tak jsem byla přesvědčená, že holky budou pravej opak, ale jsou taky hodný, tak to třeba vyjde i tobě.
Řekla bych, že to Martin snáší docela dobře, snažíme se ho moc nešidit, je zvyklej, že s ním hodně mluvíme, já se s ním hodně mazlím, nechám ho kolem holek dělat spoustu věcí, když chce. Teď se mnou skoro celej týden koupal. Prožil s náma celý těhotenství, chodil s náma i na velký ultrazvuky, na holky se těšil. Celou dobu jsme ho připravovali na to, že na něho budu mít málo času, protože se musím o miminka postarat, je hodně rozumnej a pohodář, tak snad tím nijak moc netrpí. Holky má moc rád.

z359
12. led 2009

mil7: já jsem rodila normálně a pustili mě 8.den domů, ale jen kvůli žloutence, jinak bych šla už 6.den. Většinou pouští jak začnou nabírat. Já taky bohužel nekojím úplně, musím dokrmovat nutrilonem, ale mimča krásně nabírají, tak je to v pohodě

smilers
12. led 2009

Ahojky, toz u nas pousteji, pokud je vse ok 5 az 7 den po keiseru, ja byla vyjimka, mela jsem hematom a naslednou resekci, takze od narozeni holek, coz bylo 9.12. jsem z nemocnice po cisari vysla az 22.12., jinak jsem v nemocnici tvrdla skoro 3 mesice 😠
co se tyce mimin, tak dokud nevypijou sami 7 lahvicek Um, tak nepousteji

veruleg
15. led 2009

Ahoj holky

Jsem tady poprvé a jsem strašně ráda, že tyhle stránky existují. Před dvěma týdny jsme se s manželem dozvěděli, že čekáme jednovaječné dvojčata. Musím se přiznat, že to byl šok, ale už se s tou myšlenkou pomalu sžíváme. Termín máme 25.7.2009 ale bylo nám řečeno, že pokud to bude o měsíc dřív tak můžeme být jenom rádi. Já osobně neznám nikoho s dvojčaty, tak doufám, že se mezi vás můžu přidat alespoň takhle virtuálně.
Mějte se fajn a přeji všem úspěšný a hlavně zdravím naplněný nový rok....

Verkaleg

z359
16. led 2009

smil: tomu nerozumím, že vypijou sami 7 lahviček UM, jako za den a kolik je v těch lahvičkách?

veruleg: vítám tě tu a gratuluju k dvojčátkům. Myslím, že většina z nás to nečekala a byl to šok, taky jsem se z toho musela nejdřív trochu vzpamatovat, ale teď jsem moc ráda, že je mám. Já rodila 36+3 a to nejsem neměla v těhotenství jediný problém a stejně se děti rozhodli přijít na svět o trošku dřív, ale domů jsme šli za týden po porodu a děti jsou úplně v pořádku, tak se ničeho neboj, ale raději se šetři 😉

alik30
16. led 2009

Ahoj holky, Veruleg vítám tě. Taky to pro nás byl šok 🙂 Ale už si to jinak ani neumím představit.
Z359 já jsem dnes 36+1, tak jsem zvědavá, jak dlouho ještě vydržím, občas si říkám, že už moc neee 🙂 Musím se domluvit s prdelkama, ať to zkusí ještě aspoň týden, protože taťka si včera zlomil ruku, tchýně jede zítra na dovolenou, tak ať nám má kdo pomoct až půjdem z porodnice 🙂

tindra
17. led 2009

Ahojky,tak nevím, nějak vás tu ubylo,to je prima,že už jsou skoro všichni na světě,to je totiž to nejhezčí,poňuchtat se s miminkama 😀 ,že?
Kdyby jste někdo potřebovali kočár na zahradu,nebo nějaké věcičky,koukněte sem:http://www.mimibazar.cz/bazar.php?strana=1&user=73640, jinak se na vás těšíme ve dvojčátkách 🙂 😉

smilers
17. led 2009

Zet jj za celej den 7 lahvicek po cca 3 hodinach s obsahem 100ml

jaanja
20. led 2009

smilers: juj., to jste jedlíci! a já myslela, jak ty naše holky baštěj, když teď v 9. týdnech mají 6x denně cca 130 ml 😵

mil: no, může se stát, že v porodnici si pobudete déle.. my tam byly 16 dní.. holky měly jen lehce přes 2kg, hodně ubývaly, měly žloutenku, pořád spaly a nejedly.. narodilz se v 35. týdnu.. hodně záleží an tom týdnu a na porodní váze.. při císaři se standardně bývá v porodnici o nějaký ten den dýl.. Nekojím, v porodnici s eholky nechytaly a na začátku doma nebyl tolik čas a síla to často zkoušet.. občas si cucnou, ale jinak máme lahvičky.. ale snaž se kojit, mně to krmení z lahve dost vadí.. nevíš, kolik tam dát, aby to nebylo moc nebo málo, mají problémy s kolikou, když začnou najednou řvát hlady, tak než to připravím, ohřeju.. po každém krmení odsávám, sežere to spoustu času.. odsávačky si omrkni, a pak ji kup.. na začátku ti půjčí v porodnici.. hodně frčí Medela..

murecka: opravdu jste skvělí, že máte látkovky.. já taky vyměkla, když jsem zjistila, že to budou dvojčata.. říkám si, že možná v létě.. a trochu závidím, že jsou holky hodné.. naše holky dost bolí bříška, takže brečí, ječí, řvou třeba od 8 do 11:30. Před jídlem, po jídle.. ale te´d jsem jim začala dávat probiotické kapky, a snad je to trochu lepší, občas i na několik hodin zdřímnou.. intervaly teda máme delší, dnes v noci dokonce 6hodin!.. přes den pak cca 3-4,5hod, krmíme už jen 6x za 24hod, dokonce už máme i trochu režim..

murecka
21. led 2009

Ahoj jaanjo,
díky za pochvalu, já na těch látkovkách fakt ušetřím, holky kakají 1x za 1-3 někdy i 4 dny, takže papírovou plínku mám pro jednu na celej den, když do ní dávám látkovku. Na noc jim teď dávám plínky babylove, holky je na některé diskusi (myslím, že na www.dvojcata.cz) dost vychválily a musím potvrdit, že jsou super. Holky večer po koupání zabalím a přebaluju až v 8 ráno, nejsou opruzený ani pročůraný, což někdy z pampersek byly (ale ono taky záleží, jak jsme je já nebo tatínek zabalili).
Zatím se mi pořád daří kojit, většinou jí 6x denně, ale už jedly párkrát i jen 5x denně. To když zalehly ve 21,30 a vstávaly před 6, tak ten den jedly jen 5x. Ale to je spíš vyjímka. Taky už máme za sebou bojkot kojení, trvalo to skoro 4 dny, naštěstí jen Adélka, přes den se mi ji i přes řvaní dařilo jakž takž nakojit, ale večer jsem musela odstříkat a dát jí to z flašky, protože jen řvala a řvala a za žádnou cenu se nechtěla přisát. No snad se to nebude opakovat, byla to strašná bezmoc, když jsem měla prso nalitý a ona byla hladná a přitom se nedokázala najíst. Občas si myslím, že málo přibírají, máme 4,50 a 4,70 kg, ale jsou spokojený a naší paní doktorce to přijde v pohodě. Ono se mi to možná zdá málo proto, že co jsou kolem nás dvojky, tak jsou na umělým a přibývají rychlej a víc. Příští týden jdeme na kontrolu ve 3.měsících, tak uvidím, jak dopadneme. Když jsme byly na nožičkách, tak jsme tam sice byly nejmenší, ale za to nejhodnější 😀.
Držím palce, aby vám ty probiotické kapky zabraly a holčičkám přestaly bolet bříška. Ale určitě se to zlepší. Tak ať jste hlavně zdraví a krásně rostete. Připadá mi, že to strašně letí.

arwenka
21. led 2009

Ahoj holky,
já vůbec nevím, jestli se mám někam přidávat, předloni mi to přineslo fakt smůlu, protože jsem dítě nedonosila....včera jsem se dozvěděla, že čekám dvojčátka, ale jsem tak na začátku, že se to bojím někde hlásit, aby to zase nedopadlo špatně. Bylo to neplánovaný a strašně rychlý i přes to, že mi několik lékařů nezávisle na sobě řeklo, že mám hodně zakloněnou dělohu a že budu mít s otehotněním problémy. Měla jsem - na svého chlapečka (teď mu je 5,5), jsem čekala 5 let. Samozřejmě jsem teď těhotenství neplánovala, jsme spolu krátce, ale když se to takhle stalo, neměla bych přemýšlet, co s tím, že.....

skarbek
22. led 2009

Ahoj holky!

muri: nezdá,letí to strašně rychle! kluci mají za chvilku PĚT měsíců! Holčičky máš krásné,v těch kulichách jsou strašně legrační :D smekám před tebou,jako všichni ostatní,vyměkla jsem stejně jako jaanja,i když jsem prvně zvažovala, nechala jsem si to rozmluvit.Ale co už... Nesmírně mě těší,že ještě pořád kojíš(jako by to snad byla moje zásluha 😅 ) páč jak to tady čtu nás plně kojících není zas tolik... aspoň se mě zdá.Taky ještě kojím a doufám ještě budu,furt mám obavy,že to klukům přestane jednou stačit,tak se snažím taky ještě odstřikávat,ale někdy je to opava! 😀

skarbek
22. led 2009

jo a muri s váhou si hlavu nelamej,kluci mají 5,8kg a 5,4kg tož myslím,že holky jsou na tom dobře! 😉 bojkot kojení? S Tadičem mám opačný problém...velký fajnšmekr,on jenom prsíčko :D

jaanja: zdravím tě bojovnice! to celkem chápu,že tě ty lahvičky štvou.Občas dávám klukům rozmražené mlíko lahvičkama a to chystání je děsnééééé! není nad pohodu s přoložením k prsu a počíst si u toho či vypít kofino! 🙂 Hlavní je,že ti prospívají.S množstvím chystaného mléka můžu poradit jen tolik: někde jsem vyčetla vzorec,dle kterého se dá spočítat dle váhy dítěte kolik má vypít na jednu dávku.Je to váha dítěte v kg x 150,děleno počtem kojení za 24hod.takže třeba můj Tadík má 5,8x150/5=174ml/dávka.Orientačně to není špatné,podle toho funguju,když jim dávám z mrazáku(když si chcem dát víííínečko bílé... 😀 ) samozřejmě třeba Mikuláš klidně vypije i 200 a to je menší,otesánek jeden! 😀

alik30
22. led 2009

Ahoj holky, mam dotazek a nechce se mi dohledavat zpet, jak to bylo u vas 🙂 Dnes jsem 37+0, byla jsem na kontrole a krome zkraceneho cipku a toho, ze prcci uz nemaji temer zadne misto, nic nenaznacuje tomu, ze bych uz mela pomalu rodit. V utery mam jit jeste na jednu kontrolu a pokud neporodim, tak pristi ctvrtek si me uz chteji nechat na pozorovani. Jak jste to mely vy? Co tak muzu cekat? Dekuju 🙂

alik30
22. led 2009

Arwenka, noo, tezko hodnotit, jestli bys mela nebo nemela premyslet co s tim, ze cekas dvojcatka. Me osobne by hlavne zajimalo co na to partner a pak bych se nejak rozhodla. Kdyztak dej vedet, co partner.

jirule33
22. led 2009

no, mě na 38+0 naplánovali císaře a 37+6 mi praskla voda 😉

alik30
22. led 2009

Mě zatím chtějí dát 38+0 do nemocnice a pak se prý uvidí. Taky doufám, že maloši půjdou sami dřív 🙂

murecka
22. led 2009

Aliku, já byla na kontrole 37+0, čípek jsem měla pevnej a moje doktorka byla přesvědčená, že se potkáme za týden na kontrole. Ten večer ve 22,00 mi praskla voda a v 5,00 a 5,07 byly holky na světě. Tím nechci říct, že by sis měla jít zabalit 😀.
Skarbek: však taky kojím i díky tobě, potřebovala jsem ujištění a názor někoho, kdo si to už vyzkoušel a komu to funguje. Nebyla jsem si moc jistá, jestli to jak kojím a snažím se odstříkávat, dělám dobře. Dneska už vím, že ne vždycky odsaju po holkách 100ml, že je normální, když je to někdy slabých 20ml a z toho třeba i 140ml. A asi mě taky hodilo do klídku, když se začal mrazák plnit 😀, mám tam přes 3 l, samozřejmě, že se snažím obnovovat a občas tím dotahuju Elišku večer, když je moc hladová a odmítá se u prsa dřít 😝.

alik30
22. led 2009

Murecko diky 🙂 Dnes to byt nemusi, ale kdyz to bude do te hospitalizace, tak se vubec nebudu zlobit 🙂 Podle toho, jak me obcas kopou kamkoliv se mi taky nechce verit, ze bych mela vydrzet jeste vic nez tyden 🙂

arwenka
23. led 2009

Alik: On se těší daleko víc než já, jenomže jsme spolu strašně krátce a je to prostě obrovský riziko, ale já ho podstoupím, za jedno mi není dvacet a za druhé bych si do smrti vyčítala, že jsem jen pomyslela na to, že bych si je nenechala ☹
Horší bude, že nemáme kde bydlet a jak procházím pronájmy , je to pálka, ale věřím tomu, že se bude přítel snažit stejně jako já a nakonec se povede něco rozumného najít.....doteď bydlím u mamky a to prostě nepůjde.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru