Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

basina
17. srp 2010

@frodo78 Frodo, určitě to vezmi, ale připrav se na to, že ti budou chtít sestry vytřídit všechny zprávy, které do průkazky nepatří. Tak to ještě řekni dr, páč by to mohlo být důležité pro vedení porodu a hlavně asi i pro rozhodování o způsobu anestezie... ale já nevím, nejsem zdravotník, tak to jsou jen mé úvahy ...

@monika.tdm Ty vždycky překvapíš - okurky pereš v pračce, kvůli segře kupovali kravku - jsou takový historky možný? 😉 😉 Pokud tedy jde o dědčinost, tak bych byla v poho. Fajn. Nechám to na pístech po sestře, i když mne tento způsob neláká a podle aktuálního stavu rozhodnu.

@monika03 To mne mrzí ty starosti - neboj, malá se chytne a pak to pofrčí!!! A ještě jsem se ani neptala, jak reagovalo okolí na Váš páreček? Přeci jen to nevěděly ani tešty koníkovky 🙂. A propos oba jsou krásní - už jsem se seznámila na obrázku...

monika.tdm
17. srp 2010

@basina segra je 68 rocnik tak to asi nebyl jeste sunar, nebo spis to bylo podpultove zbozi!!! 😀

lita
17. srp 2010

@frodo78
@basina
@monika.tdm - odsavacka na nos jen ta na vysavac, ozkouseno a je to rychlost a preciznost. Pro kazdodenni cisteni nosanku klidne staci jen steticky.
Odsavacka na mliko pri dvojcatech dle meho nazoru jen elektricka, manualni je vyhazovani penez, protoze kdo ma pri peci o dvojcata pumpovat manualne, navic pri dvojcatkach je toho mleka pozdeji vice a take treba. Kdo se chce rozkojit a udrzet si kojeni, mel by popremyslet o porizeni elektricke odsavacky, nejlepe ozkousene Medely. Urcite jde koupit jeta.

Co se tyce dedicnosti a mleka, zde si dovoluji z vlastni zkusenosti odporovat. U nas v rodine zadna zenska bud nekojila vubec nebo jen chvilinku, moje mama a moje sestra vubec. Takze by se dalo cekat to same u me. No a klukum je skoro 5 mesicu a stale plne kojime.

Mela jsem cisare v plne narkoze a mleko jsem mela uz ke konci 2. dne. Prvni dny jsem odstrikavala rucne bez odstrikavacky, cca 4. den se mi prsa desne nalily a bylo hafo mlika. Behem tech prvnich 2 tydnu v porodce jsem nakojila a pote jeste odstrikala ctvrt litru. A prave ze mi hodne pomohla nemocnicni elektricka Medela. Ted mam doma Medela Swing a nedam na ni dopustit.

Prvni dny je desne dulezite odstrikavat kazde 3 hodiny, tim se stimuluje tvorba, protoze telo dostava prikaz, ze je treba vyrobit vice mlika. K tomu je dobra ta elektricka odsavacka. Je to pakarna, o to mene spanku, ale kojeni neni zadarmo. Kolikrat je se u toho i nabrecela, chtela s tim seknout, zabehnuti trva klidne i nekolik mesicu.

@basina - at Bocek dobre slouzi 😉 Ostatni dudu take nezavrhuji, kazdemu vyhovuje neco jineho, zalezi asi na co si decka privyknou. A kdyz si privyknou na dudu za 18 Kc, tak je to lepsi nez za 100 Kc, ze jo. Muj synovec mel vytribeny vkus a gurmansky debuziroval na dudu za 150 Kc. To bylo pred 7mi lety a jeste ten typ musela moje sestra pracne shanet po Praze.

@monika03 - velka gratulace k miminkum, maminko 🙂 Je mi lito, ze vas takhle rozdelili, musi to byt desny napor na psychiku, vubec se ti nedivim, ze places. Obzvlaste ted v sestinedeli mas na to narok a bulela by kazda, to mi ver. Ja zase nad klukama cedila slzy, kdyz byli v inkubatoru a pak kdyz nasadili Tobikovi ty brejlicky pod modre svetlo. A neboj, plakat jeste budes, pockej, jestli jim budou brat krev a ty je budes mit na kline. Takze plakej, at mas trenink 😉
Nas nastesti nechali pohromade v porodce a odesli jsme, az kdyz Tobik zacal pribirat. Ale byl to take boj, bumbal max. 25 ml a dokrmit ho bylo skoro nemozne, stavkoval. Mela jsem strach, jak to zvladneme a zda se zlepsi a sestricky mi rikaly, at se nebojim, ze se to casto otoci a jsou z nich pak jedlici. Neverila jsem jim a ted jim musim dat za pravdu, Tobik je nenasyta 🙂 Behem par tydnu se z 25ml dostal na 60, pak 80, 100, 120 a ted klidne i 140 ml.
Takze jeste par dni ci tydnu a to same urcite bude u vas, pak to jde rychle a budou se ti drobecci zakulacovat primo pred ocima a Kristynka se pomalu, ale jiste rozbumba a bude po starostech.
Drz se, vim, jak to je tezke, ale rychle to utece, ani se nenadejes a bude vam pul roku.

monika.tdm
17. srp 2010

@lita No vidis, ja mela elektriku a fakt jsem peclive odsavala a nerozkojila jsem se!!! No neda se nic delat!!!

lita
17. srp 2010

@monika.tdm - treba se pozdeji zjisti, ze mas prerusene mlecne zlazy jako moje sestra. Tu v porodnici trapili a stresovali kojenim a proste to neslo. Kdyz to jde, je dobre to podporit a vynasnazit se, kdyz to nejde a nejde, tak se nestresovat a dat UM, at je klid, to je nejdulezitejsi.

@basina - jeste jsem zapomnela zminit, ze jsi tedy gerojka, jak se krasne drzis a skoro neskuhras!! Miminka budou luxusni dopecenatka 😉 😀
Drzim palecky, at to v klidu do paku vydrzite a porod mas hladky!

provazek
17. srp 2010

@kanegoo nás vyšel EW zatím na 25000,- včetně pláštěnky a nánožníku na sporták. korbičky máme z duhé ruky (2 za cenu jedné - super cena a není užívaní na nich vůbec znát) a ted dokupujem autosedačky ty jsou za cca 5000 + 2000 adaptery. Takže celkem 32000,-

fiallinka
17. srp 2010

@basina ty jsi fakt rekordmanka 🙂, tož v pátek budu netrpělivě čekat na zprávu a potom si asi pomalu smažu diskuzi z oblíbených...

jaanna11
17. srp 2010

ahoj holky, muzu sem za ami obcas zavítat? Cekame taky dvojcatka. pomalu se zaciname divat po nějakém kocarku, ale zatím vubec netusím jaky, chtela bych korbicky vedle sebe se dvema striškama. poradíte?
Ještě jsem se chtela zeptat, nechavaly jste si po porodu zvetsiovat svatebni prstynek nebo jste ho normalne daly na ruku? Už mi pomalu zacinaji napuchat prsty a tak bych potrebovala poradit, mam t¨moznost nechat si ho zvetsit za minimalni cenu, ale bojim se, ze mi potom bude pardat, dekuji za odpovedi

monika.tdm
17. srp 2010

@provazek Ja chtela taky korby z druhe ruky, jenze nikde nebyly cerne!!! ☹ Vsude cervene, nebo modre!!!

provazek
17. srp 2010

@monika.tdm to je fakt, já taky nikde černé neviděla , my máme červené... 🙂

annamat9
17. srp 2010

Ahoj holky můžete mi napsat nějaké tipy na eschopy dětské? Chci si objednat výbavičku a nemám zkušenosti z schopů, dík moc
jinak k diskusi tady, ohledně kojení. Já měla nekvalitní mlíko a nikdo mě na to neupozornil, malá byla skoro tři týdny o hladu, než jsem přešla na nutrilon,
Odsávačka hlenů je nejlepší ta na vysavač ale v klidu poslouží i tato http://eshop.lekarnakuklik.cz/dnn/productdetail... hlavně ne ta s tím balónkem nevysaje to nic a njde to čistit

monika03 moc ti držím palečky ať malou dají domů, musí to být těžký,
basino budu na tebe myslet v pátek jsi fakt frajerka 🙂 Moc statečná, takových by nás mělo být víc

@jaanna11 ahoj vítám tě mezi námi, prstýnky se obecně doporučuje v těhu nenosit, je riziko, že by je musely odřezávat. Já osobně si snubák sundavám když cítím, že mi začínají natýkat ruce. A v kolikátém jsi týdnu?

jo a jen tak mimochodem už se tady dlouho neobjevila tabulka čekatelek?

omlouvám se za hektičnost vždy píšu děsně narychlo

frodo78
18. srp 2010

@basina Díky moc, tak já tam nějaké ty zprávy z ortopedie a neurologie radši přihodím 😉
@monika03 🙂 to jsem ráda, že nejsem sama, komu "vnady" nenabraly očividného zvětšení 😀 . Ty moje se pár týdnu zpočátku těhotenství tvářily jako, že i jo, ale v současné době mám zase ty svoje dvě čočky na prkýnku 😀

Jinak nevím co mi včera hráblo, jak jsem psala, že máme 3+0. No bydlíme ve 3.p bez výtahu - ovšem ve 1+0 !
Ale věcičky nám včera konečně přivezli 😅 Krása - kromě těch důležitých věcí jsem jim koupila ještě měkké kartáčky na vlásky a takové krásné zavinovačky do autosedačky s vyšitým medvídkem - úplně jsem z toho začala kvokat. Jsou k uňuchňání 😵 U nás to teď vypadá jak ve skladu prodejny s kojeneckým zbožím 😉 Tak to tu musím nějak zorganizovat, jelikož jinak s tím svým pupíkem tu mám chodbičky na procházení takřka na milimetr.

frodo78
18. srp 2010

@annamat9 My jsme něco nakupovali na www.batolatko.cz a něco pak na www.slune-cz.cz. S oběma obchody mám opravdu dobrou zkušenost. Samozřejmě nevím, zda jsme vybrali správné a nejlepší věci - to nám pak mímáčci dají znát 😀 jak se jim to líbí. Ale spolupráce s obchodem byla na jedničku! I rychlost dodání - prostě spokojenost veliká. Jinak chůvičky, minitory dechu (Nana), láhvičky, sterilizátor, ohřívačku, dudlíky,odsávačky a tak, tak to manža kupoval od Aventu
(adresa je tuším www.aventbaby.cz). Do toho jsem nesměla mluvit, protože podle jeho výzkumu prý toto neobsahuje žádné škodlivé látky a plast je zdravotně nezávadný a já nevím co všechno 😝

betina
18. srp 2010

ahoj holky,

frodo, bud v pohodě s kojením a velikostí prsou, nemá to přímou úměrnost, já jsem jak kluk, normálně 80A a Verunku jsem kojila plně do 6 měsíců a pak ještě do 11 měsíců a v porodnici jsem ostříkávala mlíčko i ostatním miminkům 😀 a kupodivu se mi prsa tam zvětšily po nalití jen o číslo, ted už jsou zase nazpět, takže nikde nic 😀
odsavačka hlenů, jak píše Litka, jedině na vysavač, ta ruční nic nevytáhne a miminko se stejně vzpírá, vysavač je rychlý a precizní 😀
tak my včera byly na velkém UTZ a mám radost, dostali jsme pochvalu, že kluci jsou hezcí (frodo ty máš pěnký cvalíky, jen tak dál), Honzík má 1460g a kubík 1640g 😀 tak ještě 5 týdnů vydržet aspon,ale i tak to bude nadlidský úkol...ted máme 5 dní verunku u babičky a malujeme a stěhujeme, doktor se ptal, jestli ležím 😀 😀 jo a nejlepší zpráva nakonec, že se mi kluci otočili hlavičkou dolů, tak doufám, že tak zůstanou, aby mohli jít přirozeně lumpíci jedni 😀

broukb
18. srp 2010

Dneska velká kontrola 30+0 dle PM ..pupínci jsou ukázkový,dokonce větší než by měli být váží Vanesska 1560g hlavičkou pořád naléhá, Samík 1460g a zadečkem dolu, zatím to prý vypadá na císaře, tak uvidíme 🙂 Jinak jsme o.k. a ještě chvilku prý vydržíme....Mám moc velkou radost 😵 😵 jsou to moje šikulky.
Jinak včera asi první poslíky a taky první kapička mleziva.Kontrolu máme pro jistotu za týden. 😉

simka80
18. srp 2010

Ahoj holky,můžu se přidat?

monika.tdm
18. srp 2010

@simka80 Ne nesmis!!!! 😀 To viš, že jo!!! Vitam tě!!!

frodo78
18. srp 2010

@broukb Tak VELIKÁ gratulace 🙂 🙂 Jestli se nemýlím, tak jsi psala, že budeš rodit také u Apolináře, že ju? Kdy tam jdeš prvně do poradny? Termín máme skorem stejný, tak se tam možná sejdeme? Aspoň by byla švanda 😀 😀
@simka80 Také vítám!

simka80
18. srp 2010

@monika.tdm
@frodo78 Díky moc. Holky já mám na Vás hodně nepopulární dotaz. Jste někdo kuřačka nebo bývalá kuřečka a nebo máte někdo zkušenosti s kouřením v těhotenství? Já se toho stále nemůžu zbavit, i když se za to nenávidím 😠

frodo78
18. srp 2010

@betina Betino, díky za uklidnění 🙂 Já s té kojící podprdy byla dost nešťastná - já a košíčky C 😲 😲 😲 Jinak naši mímáčci jsou opravdu "svaloušci". No v úterý jdeme na větší utz, tak snad se jim tak pěkně daří i nadále. Jinak jsem se chtěla optat, zda Vás také někdy tak bolí ty kosti (nevím, jak se jim odborně říká, ježto anatomie lidského těla není zrovna moje parketa) - prostě si připadám, jak kdybych dělala provaz 😝 Dneska tedy fakt fest - chodím jak poprděný tučňák 🙄

provazek
18. srp 2010

@broukb Ahojky, gratuluji ke krásným zprávám. My byli na utz včera to jsme byli 30+2 a děti mají 1500g a 1520g. Takže skoro nastejno. Jen z polohy zadečkama dolů jsou zas prozměnu příčně. Takže počítám z císařem, no uvidíme.
Chytli tě poslíčci? Jak si to pocitovala?

provazek
18. srp 2010

@frodo78 Mě bolí dost třísla. připadám si, jak někdy jdu, jak stará babča 🙂

monika03
18. srp 2010

@simka80 taky tě vítám!

@broukb gratuluji ke kontrole!!! 😉
@frodo78 jo ta kost bolí docela hodně, já to měla cca od 20tt a vstávání a přetáčení v posteli bylo pro mě utrpení. Jinak k těm váhám miminek- já noc před císařem byla na UTZ a dr. mi tvrdila, že tam mám obříky, že to není ani možné. Váhu říkala, že každé tak přes 2,5kg no a ve finále byl takhle jen Vojta. 🙂
@lita děkuji moc za uklidnění!!! 😉 U nás Kristýnka taky papá pouze 20 a když má velký hlad tak max 30 zbytek do ní cpou! Už aby bylo tohle za náma. ☹
Jinak včera teda měla malá 2120g a Vojta dnes rovné 3kg!!! 🙂

salu
18. srp 2010

Ahojky, připojuji svoji zkušenost:

odsáváčku jsem pořídila Avent manuální - měla jsem ji vyzkoušenou s Aničkou a byla jsem spokojená. Ale abych pravdu řekla, u mě to byla nyní zbytečná investice 😝 Císař v plné narkóze - mlíčko jsem měla hned druhý den večer, holky mi nosily každé 3 hodiny na kojení od druhého dne (první den si jenom požužlaly), mlíko se mi krásně spustilo, holky papaly (Eliška u toho občas usínala, tak měla 2x dokrm ze stříkačky - to jsem jí 20 odsála). Pak už papaly krásně, prsa nebylo potřeba odsávat - ani doma. Kojím obě á 3hodiny.Takže celkem odsávačka použita 2x.

Je těžké říci, jak to bude zrovna u vás, zda ji budete potřebovat, či nikoliv. Každopádně v porodnici vám ji půjčí a pak bych to řešila operativně. Dopředu si zjistěte možnosti, kde - co - za kolik a pak uvidíte.

Odsávačku na hleny mám tu manuální, vysavače se bojím 😝 ale asi kdybych to viděla nebo mohla vyzkoušet, tak jdu třeba taky do ní 😎

basina
18. srp 2010

@monika.tdm Jasné, když ne MM, tak sunar a když ne sunar, tak kravka 😀 mně se to líbí, u nás nic takého nebylo,,, 😖

@lita Ono je i s tím Bočkem shánění, jen co je pravda. Zboží za 15 kaček a co to je za složitost!!!! Jinak díky za info o odsávačkách. Hledala jsem ve Tvých starých informacích, které jsem si zkopírovala z Vašich debat, o rozkojení (psaných pro Gelivu) a taky jsem načerpala úžasné informace. Jen já hloupá ne vše ukládala a v koníkovi moc dohledávat neumím.... 😠 Teď jen nevím, zda mám na tu el.odsávačku spěchat, abych ji do víkendu měla, nebo zda počkat, jak to půjde - přeci jen prcci by měli být velcí. Ale jak psala @monika03, jsou to jen předpoklady a výsledek může být jiný....

Jinak všem díky za držení pěstí, však já ještě zítra přijdu.... a až to bude za námi, tak pošlu zprávičku .... Zatím se prťata pěkně boulí 😉

A vítám nové příchozí! Vypadá to, že je pěkná kopa čekatelek. 🙂, tak ať to všem jde. @simka80 Já jsem zapřisáhlá nekuřečka, naštěstí, tak neporadím. I když je mi jasné, že to musí být těžké...

@broukb, @betina @provazek Naši prcci se přetočili ještě po 31 tt ...

@monika03 To zvládnete!!!! a věřím, že rychle..

hanula83
18. srp 2010

@monika03 Moničko, ještě jednou moc gratuluju k (i mnou tipovaného) párečku 🙂))... A kde jsi nakonec rodila? A kde ti dělali den dopředu ten UTZ? Mně ho dělali v Olmiku v porodce a trefili se poměrně přesně. Tipovali 2,9 kg (nakonec 2,82 kg) a 3,1 kg (nakonec 3,3 kg)...

basina
18. srp 2010

@salu díky za poznámku k odsávačkám - mně už z toho šibe. Nějak zmatkuji, ale je fakt, že vše lze koupit vcelku hned, tak nemám proč zmatkovat....

@hanula83 Ty jo, Hanule, to holčičky měly super váhy!!! mohu se ptát - ty jsi užila odsávačku na MM? Případně jak rychle?

salu
18. srp 2010

@monika03 Tinka krásně přibrala. Určitě za týden už půjde domů. Vydrž. Vojta je teda pěkný jedlík. Je to pro tebe asi dost náročné, odsávat ..... a co Vojta? Jak ti spinká v noci?

salu
18. srp 2010

@basina ty si odsávačku určitě zatím nekupuj 😀 vaše miminka budou pěkně dopečený 😎 V pátek na Tebe budu myslet!

salu
18. srp 2010

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru