Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

ostrava8
22. bře 2012

@maruja aha tak ten můj to má v ordinaci tak to vždy zkusím ale jak říkám tím jak tam mají málo místečka tak už na tom nic moc nejde vidět .. a kočárek už máte ?

ivetm
22. bře 2012

@jana321969 ze začátku jsem furt plašila, jestli není nějaký problém, když podbřišek bolel jak při MS - při prvním těhu jsem zas o podbřišku vůbec nevěděla.
Tak to máš fajn v práci - já sice taky sedavý zaměstnání, ale stres a ze sezení mě boleli záda, tak mě rovnou nechal doma, aby měl jistotu, že budu v klidu - fakt jsem bylla ráda, kolegyně si pak stěžovala, jak je před vánocema nahnali do skladu tahat bedny se zbožím, protože sklad nestíhal..to by mě asi šlehlo 😠

@maruja tak to je mazec- ještě že mám jistýho císaře, tohle musí bejt šílený - pořádně si nesednout a ještě se ploužit po císaři, zlatě jen jedna varianta - už i tak toho člověk bude mít asi plný kecky než se z toho nějak oklepe. kluci jsou hlavičkama nahoře, ale podle mudra se prý z 99% neotočí, protože jim v tom brání přepážka, ale podle toho, jak posl.dobou řáděj, tak si myslím, že se asi o nějaký změny pokoušej. Uvidíme, třeba překvapí a třeba se budou jen vztekat, že jim to nejde 😀 ale jsou to šílený háďata 😵

@ostrava8 my byli min.týden na 3D a máme jen pana B a ještě z profilu- takže za nás zbytečně vyhozený prachy ☹ a přitom týden před na klasickým UZ pózovali čumáčkama jak prorvaný...

jana321969
22. bře 2012

@ivetm tak je to asi fakt u kazdeho jinak, osobu neporučíšč a věřit že za dalsí 4 tydny bude vse ok, to me vychazi dalsi utz 11+1tt a dalsti tyden nejaky den Brno ten srenning.

maruja
22. bře 2012

@ivetm no a když jsem naše viděla ,,spolupracovat" v tom 20tt na velkým UTZ tak jsme se ani nepokoušeli 😀

ivetm
22. bře 2012

@maruja u nás si se zlobením regulérně předávaj štafetu - vždycky byl hodný pan A a pan B mudra tejral a nechtěl se nechat ani změřit a když jsme byli na UZ v HK, tak si to prohodili - A koumal skoro 3/4hodiny a po mě chtěl furt nějaký natřásání, natáčení, až mě pak bolelo břicho a B byl hned teď - to jsem si dělala pak srandu jestli tam nevidí někde svatozář 😀 jsem zvědavá, jak budou pánové pokračovat 😀 od vík.zas dělá různý kreace B a A se po něm začíná opičit 😵 mě právě nalákali, jak na tom velkým UZ byli vzorný...a ono prd

maruja
22. bře 2012

@ivetm tak u nás zlobí kluk, holka je celkem OK, ale jak najedou na kluka tak každej ježiši co to dělá 🙂

ivetm
22. bře 2012

@maruja jéje...že by kluci byli draci? to se máme na co těšit 😀 😵

ostrava8
22. bře 2012

@ivetm hele koukala jsem do tvých zpráviček a vidím že se ti líbí taky to s těma opičkama do kočárku, už jsi je objednala ?? jako ta cena mě docela odráží, ale taky se mi to moc líbí. Včera jsem našla, že ten set tzn. taška na kočárek, deka a ta podestýlka nebo jak to nazvat do kočárku stojí celkem 1300 ,- :(

stanpetr
22. bře 2012

ahojte holky, koukam, ze uz je diskuze hodne rozjeta, ale muzu se pridat?

Cekame jednovajecna dvojcatka...
Uz mame doma chlapecka, ktery ma rok a pul....Jste na tom nektera podobne?

ostrava8
22. bře 2012

@stanpetr ahoj vítej, a už víte co budete mít ? jestli kluky nebo holky ??? Jinak moc gratuluji ... my bohužel čekáme naše první 🙂 takže já určo né, ale jsou tu holky, co už mají děťátko a čekaj dvojky 🙂

stanpetr
22. bře 2012

@ostrava8 ahoj 🙂 Na 80% mame potrvzene holcicky 🙂
Nám je to celkem jedno, hlavne aby byli miminecka zdravoucke a alespon tak trosku hodni jako prvni synek...

ostrava8
22. bře 2012

@stanpetr jé tak to je super ... to bude mít ale ženský převahu doma 🙂 chudák tatka 🙂 JJ s tím souhlasím , hlavně aby miminka byla zdravá 🙂

ivetm
22. bře 2012

@ostrava8 já byla z opiček nadšená a po přečtení různejch diskuzí jsem spíš naprdnutá 😠 takže nakonec budu klukům brát tašku na kočárek a ty šátečky, ještě zvažuju červený deky - ty jsou prej pěkný a z pěknýho materiálu. Fusaky jsou prej úplně tragický a ty podložky do kočárku jsou jen do prvního praní - obojí je prej hnusnej materiál ☹ že z toho vnitřku je pak jeden velkej chuchvalec a prý nepomůže ani praní v ruce 😖 ještě že jsem prolezla net - už vidím, jak bych byla vytočená, kdyby mě za takový prachy přišel kus hadru, kor když to musím vzít dvakrát...

@stanpetr Ahoj, vítej, my jsme taky v prvním kole 🙂

stanpetr
22. bře 2012

@ostrava8 snad bude prevaha... 🙂
Tatka je prosim te "poprdenej" Jirik prvni syn, je cely on, jako jeho klon, tak uz se tesil, ze k tomu pribudou dva dalsi...takove ty chlapske silacke reci 🙂
Ale byla z nej uplna mekota, kdyz se dozvedel, ze to budou asi holciciky....i pres to na nej muzou byt podobne, ze?

veronika.m
22. bře 2012

Ahoj holky, tak já už pomalu ale jistě dodělávám, teď sem měla týden krizi kdy mi dost otýkaly nohy tak sem byla jak slon ale už je to dobrý a zase nic. Mám kotníky 😀 Do porodky už chodím, byla sem teď v úterý a pan doktor byl nadšený. Na porod to opravdu nevypadá. Byla jsem i přes hodinu na podrobném UTZ kvůli mimiňákům a kluci mají oba stejně cca 2,4kg tak sem byla fak pochválená že už jsou jako dost veliký. Tak alespoň že tak. Předběžná domluva je na cca 38tt císař. Kluci stále sedí takže nic. Do práce chodím stále ale jde to. Když sem tam sice dýl tzn 12-14hod tak mám nateklý nohy jak sedím ale jinak je to ok. 😀
Tašku do porodnice nemám ani připravenou, ale nějaký věci doma už mám. A naházený do tašky kdyby něco to mám za 5 minut. 😀 Jinak už mám fakt snad všechno, kočárek, postýlky s monitory a hadříky připravený. 😉

maruja
22. bře 2012

@veronika.m taky už to máš za pár, tak musíš být trochu připravená 😀 já kočárek nemám ani autosedačky, auto už máme 😀 monitory půjčím v porodce

ivetm
22. bře 2012

@maruja tý jo, já už mám z 90% všechno - jsem z toho nějak vyprděná 😀 zbývají vlastně jen drobnosti+sbalit tašku a pak v porodce vypůjčit monitory 😅
@veronika.m já chci taky už být tak daleko 😵

zvalentova
23. bře 2012

@veronika.m Veru, to je super zpráva. Maličko jsem byla jak na trní, jestli už tam nejsi. Máme přeci svůj plán 😀
Tašku také nemám, zatím jen oddací list a župan 😎

veronika.m
23. bře 2012

@zvalentova neboj Zuzi jedu podle našeho plánu. Akorát sem toho teď měla fakt moc a to běhání po doktorech je fakt očistec. Teď tam jdu až 3.4. do poradny a domluvíme už nějaký termín tak sem zvědavá, pořád to směřuju po těch Velikonocích. Ale můžu ti říct že mě když sem tam byla poprví vyšetřoval a myslela sem že chcípnu bolestí. Normálně mu nahmatal zadek. Ale já byla skoro u stropu. Taky sem z toho týden chodila jak kachna 😀 A kdy jdeš do porady ty? Já chodím úterky to je tam strašně fajn doktor tak sem spokojená.

lenny2
23. bře 2012

Čau holky, tak jsem vlezla měsíc po porodu na váhu a málem mě trefilo, mám 18 kg dole......takže papejte, ty kila jdou dolu ani nebudete vědět jak 🙂))

veronika.m
23. bře 2012

@lenny2 tak toho okamžiku se nemůžu dočkat 😀 Ještě aby mi to vytahaný břicho zalezlo 😀

zvalentova
23. bře 2012

@veronika.m ještě nechodím, v úterý mám svou MUDru, musíme ukončit neschopneku, udělat papíry na mateřskou a tak. Teoreticky bych k ní mohla ještě 5.4., ale tomu sama moc nevěřím. Na monitory a hodiny čekání u Apoli se mi 2x nechce. Jsem zvědavá na jakého doktora narazím já. Minule jsem mluvila s Horákovou co dělá rizikovou poradnu a byla v poho, tak snad budu mít kliku.

Jinak včera mě ukecala vlastní mamka, abych jí "jen" srovnala tvary. Tak z toho byly dvě hodiny práce a ještě chtěla kreslit 😀

veronika.m
23. bře 2012

@zvalentova já právě na monitoru nebyla, jen v poradně a podruhé na UTZ a v poradně. O monitoru nikdo neřekl ani slovo takže tam nechodím. A příště už jdu naposledy takže mě to snad mine. Já už mám neschopenku ukončenou a ode dneška jsem ofiko na mateřskej. Já tomu svýmu doktorovi vyloženě hraju na city, protože by mě jinak nechal snad do 40tt a na to fakt kašlu. Takže sem ráda že chodím k chlapovi 😀 Necháš si udělat při císaři spinál nebo celkovou?

zvalentova
23. bře 2012

@veronika.m pořád to zvažujeme, sama nevím. Ptala jsem se různých doktorů a mám tolik názorů že fakt nevím.
Celkovou bych nerada jen kvůli sobě - velmi dlouho se probírám a je špatně.
Spinál by byl lepší, že děti uvidím hnedka, ale s mým nízkým tlakem se do toho asi anestesiolog nebude pouštět.
No nechám to na nich, jsou to furt větší odborníci jak já 😀

veronika.m
23. bře 2012

@zvalentova já jak se to blíží tak mám docela i strach. Normálního porodu bych se nebála vůbec to je fakt pohoda a dá se to zvládnout. Ale tohle je přeci jako operace tak mám trochu strach. Hlavně jak se budu pak moc hýbat a tak. No fakt bych už to chtěla mít za sebou. Nebo kdyby se nade mnou někdo shoro smiloval a otočil mi obě děti hlavou dolů 😀 Což je v mém případě až skoro nemožné 😀

lenny2
23. bře 2012

@veronika.m
Jo, to je fakt, nebejt popraskanýho a vytahanýho břicha, tak si hvízdám 🙂

zvalentova
23. bře 2012

@veronika.m taky si nemyslím, že se mladá otočí. Hlavně bych nerada jednoho normálně a druhého sekcí, to by mě hráblo 😒

veronika.m
23. bře 2012

@lenny2 já ho mám popraskaný fakt jenom trošičku a už sem měla i trošku po Lili ale to není skoro vidět tak doufám že už se to nezhorší. 😉

veronika.m
23. bře 2012

@zvalentova No tak o tom mi povídej. To je fakt ten nejhorší scénář. Ale já si myslím že jak budou malí tak vyklouznou jedna dvě. Ale u Apo chtějí mít otočený oba jinak je automaticky císař. Já mám oba nahoru takže s tím nepočítám a dojdu si na předoperační vyšetření. Akorát mě to štve. Protože normální porod je holky fakt pohoda.. 😀

zvalentova
23. bře 2012

@lenny2 to jsem zvědavá jak to bude u mne, rovnou by u porodu měli udělat plastiku a trochu tučného břicha ořezat 😀 Mám taky nechutně popraskaný kozy, ty mi asi taky nikdo nespaví, co? 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru