Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

dexin
7. čer 2013

@karlisska no tak manžel pojede po místecké rovnou do Ostravy a ty si zavolej záchranku, to je taky možnost, ne? 😉

karlisska
7. čer 2013

@dexin jo, to jsem měla původně v plánu, ale oni by mě odvezli do nj.

dexin
7. čer 2013

@karlisska fakt? a nejde zavolat do Poruby třeba?

dexin
7. čer 2013

@karlisska nebo se domluvit se sousedem nějakým, kdyby náhodou... 😀

janiczka2011
7. čer 2013

Ahoj maminky dvojcatek a cekatelky 🙂 Ja jsem 13tt s jednovajecnymi mono-mono, zatim je dikybohu vse v poradku, picham si heparin ted uz ob 3 dny (donedavna kazdy den), dodrzuji klidovy rezim a vic asi delat nemuzu pro zdrany prubeh. Chtela jsem se zeptat, mely jste taky dvojcatka jednovajecna ze lezely za sebou, ne vedle sebe? Mne to dost tlaci na rit se priznam a radeji bych aby lezela vedle sebe no nejspis je to normlani a snad se brzy porovnaji 🙂 Diky za odpovedi a vsem drzim palce 🙂

karlisska
7. čer 2013

@dexin fakt nevím, zase to tak moc neřeším, pevně věřím, že když se něco stane, tak bude manžel doma 🙂 Vím, že čípek drží, tak se zatím fakt vůbec nestrachuju a říkám si pořád času dost 🙂
@janiczka2011 máme dvojvaječné, tak ti moc nemůžu poradit, ale můžu Ti pogratulovat k miminkům a popřát příjemné těhotenství 🙂 Už máš za sebou screening?

janiczka2011
7. čer 2013

@karlisska dekuji, screening nebude, ziju v Egypte a tady se to nedela, jen bezna utz vysetreni a pak az kdyz je podezreni na neco tak se patra dal, nicmene i tak nebo tak se to zde neresi z nab. duvodu. Na kontroly chodim kazdy tyden ale na utz.

karlisska
7. čer 2013

@janiczka2011 aha, tady je to už skoro úplný standart tak proto se ptám. 🙂 jak ti jinak je? co nevolnosti? A manžel je egypťan?

dexin
7. čer 2013

@janiczka2011 taky ti přeju pohodové těhulkování! My máme taky dvojvajky.

janiczka2011
7. čer 2013

@karlisska jo jo, tatinek je egyptan, my tu zijeme uz 8 rokem, 2x potratili, a ted kdyz jsme rozhodli ze rok pockame protoze je to tu tkaove divocejsi, tak prisly tyhle prdoly 😀 Nevolnosti uz je to trosku lepsi, ale nejhorsi mezi 10 a 12 tt, napinalo me sice jen rano a vecer ale stalo to za to. Ted uz spis tak nahodile, dr. mi napsal nejake prasky kdyby to bylo moc, ale nevzala jsem radsi ani jeden a drzim. Jinak jsem nepribrala jeste vubec nic, pritom mam dojem ze jenom jim 🙂 No snad se presunou ty hrusky protoze mam porad pocit ze se po .... jak tam tlaci :D

adriene
8. čer 2013

@janiczka2011 Ahojky, vítej a gratuluji 😉 Máš tedy "šílenou" kombinaci dvojčátek... hlavně, ať Tě pořádně kontrolují 😉 Já čekala mo-bi, porod byl sekcí v 36+5 a porodní váhy kolem 2,5 kg, takže paráda. Kluky jsem měla hned od začátku plně kojené. Byli moc šikovní.
Mé těhu probíhalo dobře, krom počátečních silných nevolností žádné jiné komplikace nedorazily... ani tvrdnutí, poslíčci, naštěstí nic 😉 Jen se ke konci už docela dost pronesli...ale to tak mají asi všichni 🙂 Já měla v břiše asi stále dost místa a pro dostatečný prostor se mi kluci stále a stále točili... v den porodu dokonce vyměnili polohy několikrát... od příčných, KP, hlavičkou...takže sekce byla jasná. A jednovajky se i doporučují rodit sekcí. Nicméně nevím jak v Egyptě 😅 V těhotenství se mi ke konci různě boulili... jestli to byly hlavičky, zadečky, atd. ... těžko říct 😎 A když hooodně tlačili, tak jsem občas skákala, abych je trochu "sklepla" jinam 😀 a dali si říct 😉
Tak Ti držím palečky, ať Tvé těhotenství probíhá dobře a bez obtíží a porodíš krásné a zdravé děti 😵

janiczka2011
8. čer 2013

@adriene diky, to gratuluju ze jsi to tak paradne zvladla az do konce, pod kontrolou jsem dobrou, dokturek vi co a jak je to profik, zatim je vse v poradku tak se modlim at to tak zustane 🙂 Na sekci to vypada uz od pocatku, zadne zbojniciny se zouset nebudou, no prvni bod je az do toho terminu v poradku donosit a bez TTTS. Diky za povzbuzeni 🙂 zatim muzu skakat jak chci a nic platne, jeste jsou to plavci 😀

adriene
8. čer 2013

@janiczka2011 No teď rozhodně neskákat!! 😀 to si nech na potom 😉 A jak říkáš - hlavně nic neriskovat a př 😉 edevším ohlídat TTTS 😎

maladama
9. čer 2013

@janiczka2011 u mono-mono dvojčat TTTS prakticky nehrozí - plodovou vodu mají společnou, takže se tam tlaky vyrovnávají samy od sebe. Mono-mono mají zase jiné komplikace, ale aspoň s touhle jednou si starosti dělat nemusíš.

janiczka2011
9. čer 2013

@maladama dekuji, ja jsem toho procetla strasne moc i USA stranky a kanadske a kyhovyra, protoze jsem z toho byla vazne vyplasena, jen na ceskych strankach jedne maminky ktera TTTS prodelala, psala ze mono-mono jsou na tom lepe nez treba mo-bi. Mohla bys mi dat prosim nejaky odkaz nebo popsat jake komplikace krome zamotani pupecniku? ja jsem z tohohle dost vynervovana a rada vim na cem jsem ci pripadne mohu byt, diky moc 🙂

zimka
9. čer 2013

Tyjo, můžete prosím napsat, co je TTTS a mono-mono a mo-bi? 😨

maladama
9. čer 2013

@zimka TTTS: mono-bi: monochoriati-biamniati - jedna placenta, dva plodové vaky

mono-mono: monochoriati-monoamniati - jedna placenta, jeden společný plodový vak

twin-to-twin transfusion syndrom. Vyskytuje se pouze u monochoriálních dvojčat. Velmi zjednodušeně řečeno, v placentě jsou tepenno-tepenné, žilno-žilní a tepenno-žilní spojky, kterými jsou propojené krevní oběhy obou dětí. Když jsou v placentě patologické tepenno-žilní spojky (jsou silné a je jich výrazně víc jedním směrem), dochází k tomu, že jedno z dvojčat pumpuje krev do druhého. To první je anemické, nečůrá (takže prakticky nemá plodovku, kterou se doplňuje z moči dítěte) a špatně se vyvíjí. To druhé trpí vysokým tlakem, přebytkem plodovky (protože se snaží zbavit všeho tím, že furt čůrá), a kolabují mu orgány (srdce, ledviny a spol). Při rozvinutém TTTS většinou umřou obě děti, dárce první. Jde to operovat in utero (laserovým přerušením tepenno-žilních spojek v placentě), ale v ČR až v 20+tt, po 24tt se spíš ukončuje těhotenství SC, pokud hrozí trvalé poškození dětí, před 20tt se to tady neřeší (v USA ano, ale prognozy nejsou úplně dobré).

maladama
9. čer 2013

@janiczka2011 nejlepší info o TTTS jsem čerpala odsud: http://www.tttsfoundation.org/

co se týká rizik mono-mono, musela bych to znova dohledat, z hlavy už si to nepamatuju všechno a holky už chtějí mlíko, tak někdy v týdnu, ju?

maladama
9. čer 2013

jinak naše dvojčata měla kolem 20tt právě podezření na TTTS, tak jsem si o tom hodně musela načíst.

janiczka2011
9. čer 2013

@maladama diky, ty stranky jsem cetla, TTTs nacteny mam no, ale to ostatni ne 🙂 dekuji za pomoc

kacikaci
11. čer 2013

ahoj holky, doufám, že se máte všechny fajn, a že konečně užíváte sluníčka 🙂
my jsme dneska 36+0 po poradně, kluci jsou v pořádku, mají kolem 2,7 kg, tak jsem zvědavá, kolik to bude nakonec doopravdy, ale vypadá to, že to budou macíčci 🙂 ale to je jedině dobře..mají o trochu víc plodovky, ale prý to ničemu nevadí..jsem stále uzamčená na tisíc západů, i když A už je úplně dole, mám kolikrát pocit, že už musí každou chvilkou vypadnout, jak se tam tlačí 😀 a největší radost mám z toho, že jsou oba hlavičkou dolů! takže se už netočí a vypadá to (ťuk ťuk ťuk) na přirozený porod..no kéž by..ale teda porod v nedohlednu zatím prý..tak jsem zvědavá, se u mě klukům nějak líbí, což jsem moooc ráda, ale nevím, jak to mám už přežívat..už nemůžu 😒

michelle1
11. čer 2013

@kacikaci taky doufám v přirozený porod. A je bezva, jak krásně držíš, jsi můj vzor 🙂 Dr. v nemocnici mi řekl, že mě chce vidět až po 36 tt, tak mu to chci splnit 😀
Holky, máte některá koupený nebo vyhlídnutý kočár Bumbleride Indie Twin? Mě se hodně líbí, už u mě vyhrál i nad Easy Walkerem (kvůli polohování nožiček). Ale ty pálky, to je hrůza.

gyty
11. čer 2013

ahoj holky,

moc casu nemam. prdolky zacali trapit prdiky. sice nevim z ceho protoze jim tak opatrne abych nahodou nesnedla neco nadymaveho, ale uz druhou noc nespime...prez den to dospavaji mali, ale to je zas vzhuru nas 5ti letej...ach jo. snad dneska...
chci se zeptat tech co byli na cisarskem rezu jak jste se hojili? ja mam 14 den po porodu porad silene velke bricho. vcera jsem si lehla na zada a bricho bylo v rovine. placka. ale dneska hrozne bolesti bricha, konecniku i tam dole neco sileneho, priserne krece. pak stolice a uz dobry. ale kdyz sem sina zada lehla ted mam zase bricho jako kouli a citim na pohmat sesitou delohu. sem hone hubena a nabrise mam je kuzi bez tuku tak je vsechno na pohmat znat
jak dlouho se vam zatahovala deloha po dvojkach?
podle meho odhadu je ted asi do obou dlani mozna o neco vetsi...
diky

dexin
11. čer 2013

@michelle1 mrkni tady https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4875386... cena do 11.000 a plná výbava, barva krásná! Ale musíš se asi na ten bazárek pro dvojčata zaregistrovat, jinak to neuvidíš

dexin
11. čer 2013

@gyty já neporadím, ale mrzí mě, že máš takové problémy.

michelle1
12. čer 2013

@gyty zkus probiotické kapky pro děti

maladama
12. čer 2013

@gyty děloha by už po 14 dnech měla být plně retrahovaná v pánvi, takže cítit bys ji neměla. Pokud to nemáš daleko do porodnice, možná bych tam na tvém místě radši zajela na kontrolu...
jinak ad hojení, mě 10 dní po císaři rupla na jednom místě jizva (odborně se tomu říká "dehiscence sutury", to mi napsali do zprávy a musela jsem si najít na netu, co to vlastně je 🙂 ), udělala se mi pod tím taková mírně podebraná dutinka a trvalo až přes konec šestinedělí, než se to konečně celé odhojilo. Naštěstí jak jsou v místě jizvy přeříznuté nervy, tak to vůbec nebolelo, ale furt z toho něco teklo a musela jsem si dělat převazy a manžel mi tam každý večer injekční stříkačkou aplikoval hojivý balzám. Fuj, ještě že už je to za náma.

carllita
12. čer 2013

Ahoj holky. Tak jsme doma z porodnice. Byl to fofr. 8.6. se narodily naše holčičky, ve 37+1. Danielka 2900g a 48cm, Deniska 3070g a 49cm. Jsou narozený přirozeně, ale je mezi nimi hodinu a půl rozdíl!!!! Až budu mít čas povyprávím 🤐 Pro mě to byl zážitek kterej jen tak nezapomenu, sem ráda, že už nebudu rodit 😉 Zatím kojíme a přibýváme.

oli_k
12. čer 2013

@carllita Moc gratuluju, maminko!! Seš šikulka, smekám že jste zvládli přirozený porod! A holčičky měly luxusní váhy!! Ať se doma pěkně zaběhnete a kočičky pořád hezky přibývají. My jdeme zítra ráno na CS, tak nám drž palce. Papa

dexin
12. čer 2013

@carllita šmankote moc moc blahopřeju! Přirozený porod je nádhera! Musel to být dvojnásobně nádherný zážitek, ať to bolelo sebevíc. Jsem moc napnutá, určitě nám všechno popiš. A holky mají supr váhy!!!! 🙂
Jo a já mám z poradny dneska taky dobré zprávy. A hlavičkou dolů, B koncem pánevním. Poroditelná poloha! Jupíííí!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru