Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kacikaci
12. čer 2013

@carllita gratulace obroooovská! máte krásný váhy! a byly jste jen 4 dny v porodce? tak to jste šikulky teda..jsem zvědavá na vyprávění zážitků 🙂
opatrujte se, ať se holkám daří dobře

werinka1
12. čer 2013

@oli_k Budu na tebe myslet i s holkama 😉

werinka1
12. čer 2013

@carllita Moc gratuluju, ale koukam jak janek že může bejt u dvojčat rozdíl hodinu a půl 😕 Tiše závidím krásné váhy 🙂

janiczka2011
12. čer 2013

@carllita velka gratulace a tak jak je psano, tez koukam na ten rozdil mezi prdolkama, vsude pisou 20 minut a vic ani tuk jinak uz cisar a i tak jsem byla poucena. Hlavne ze jste vsichni v poradku a vahy i miry jsou opravdu krasne 🙂 Preji rychlou rekonvalescenci a jen samou radost z deticek 🙂

kacikaci
12. čer 2013

@oli_k držíme palečky, ať jde vše dobře a bez problémů!

pehu
12. čer 2013

Dobrý den holky, jsem v 7.tt a z ketu čekáme dvojčata . První porod byl císařským řezem, tak mám obavy, aby jizva vydržela. Máte některá s tímto zkušenost?

anitta
13. čer 2013

@carllita moc gratuluji k holcickam. Uzasne miry moc blahopreju. Tak at krasne rostete a jste zdrave!

dexin
13. čer 2013

@pehu nemám zkušenost, ale hlavně se tím nestresuj, miminka to pak cítí! Určitě to vydrží!

anitta
13. čer 2013

@pehu jizva urcite vydrzi mam to same 5 let po cs a dr rikal ze je to ok. Jen to na 99% dopadne opet sekci .

barusmackova
15. čer 2013
kacikaci
15. čer 2013

@karlisska ahojky, jak jsi na tom? držím palce, aby bylo vše ok

karlisska
16. čer 2013

@kacikaci v úterý jsem objednaná na císaře. Na jednu stranu jsem nervozní jak ... , na druhou se těším, až to budu mít za sebou. Včera mi bylo hrozně, všechno mě tlačilo, zvracení, pálení žáhy, svědění... no děs běs 🙂

maladama
16. čer 2013

@karlisska držím palce! císař není až takový zlo, i když ten plánovanej je takovej divnej, to čekání...
já měla SC plánovanou na pondělí, no ale holky (a moje preeklampsie) měly jiný názor a bylo to už v pátek večer. Ani jsem moc neměla čas se bát - doktor na mě kouknul a za pět minut už jsem jela na sál, sotva jsem si stihla zbalit na pokoji ručník a sprchový gel na JIPku.

dexin
16. čer 2013

@karlisska tak přece jen císař? To jedno se pořád točí šikmo? Držím pěsti, ať vše probíhá, jak má. 🙂

karlisska
16. čer 2013

jj, B má příčnou polohu a prý celkově je ta jejich poloha úplně nevhodná na normální porod, to jsem docela ráda... i když mám strach i z toho císaře... Já jsem takový strašpytel 😀

anitta
16. čer 2013

@karlisska drzim moc palce ! Cisare se neboj ;) taky ho mam za sebou a i pred sebou a za tri dny uz to skoro neboli.

Holky posledni tyden holky kopou cim dal vice je to sila uplne mi nsdskakuje bricho a i mocak celkem trpi 😕 mely jste to taky kolem toho 24 tt.?

maladama
16. čer 2013

@karlisska hlavně pak po operaci nedělej frajerku a říkej si o čípky proti bolesti, když si je zavedeš hned ráno, než vstaneš, tak je to relativně v pohodě, já si celou dobu říkala, jak to vůbec nebolí, až do dne, kdy mě převedli z gyndy na intermediál, kde už jsem byla jako zdravý doprovod a tedy bez léků. Mno, ukázalo se, že to nebyly moje zázračné hojivé schopnosti, co mi umožnilo čiperně běhat 🙂

karlisska
16. čer 2013

děkuji za podporu 🙂 něco proti bolesti si určitě řeknu, ale snad to nebude tak zlé. K čemu byste tu bolest po CS přirovnaly? to asi nejde, že?
Já jsem ráda, že už to těhu budu mít za sebou.... no včera krizovka jako blázen.

karlisska
16. čer 2013

@maladama za jak dlouho tě pustili z porodnice? Sice si rodila o tři týdny dříve než já, ale my nemáme ani takový odvah váhy jako vy :( mám takové drobečky malinké. A měla jsi spinál nebo celkovou? a dali ti je alespon k hlavě, jak je vytáhli?

carllita
16. čer 2013

@karlisska Držím palce ať vše zvládneš! Určitě to nebude tak hrozný. A ať jsou miminka co největší!

kacikaci
16. čer 2013

@karlisska budu na Vás myslet, ať jde vše ak, jak má, určitě to zvládnete, věřím tomu, že i ty váhy nebudou tak nízké, jak Tě straší! "užívej" poslední hodiny těhu, nakonec i přes ty strasti se Ti bude určitě stýskat 🙂
já už taky trpim jak pes, ale už nikdy to nezažiju, tak se snažim to brát takhle, i když je to někdy dost těžký
už jsme s manželem nervozní jak psi, pokaždý, když v noci vstávám na záchod, tak se mě mm ptá, už? 😀 jak nás všichni strašili, že to bude hrozně brzy, apod..tak teď nevěříme tomu, že jsme vydrželi takhle dlouho.. 😀

karlisska
16. čer 2013

@kacikaci jo mě taky všichni strašili, že porodím dříve a kulové, rodím o týden dříve 🙂 takže to není zase tak hrozné. Jinak celkově to těhu nebylo strašné, ale už toho mám dost 🙂
Podle posledního měření v pátek mělo odhad A 2100,B2300, prý ani o ťuk více. No tak budu mít drobky, už jsem se s tím docela smířila.... co mi taky zbývá, že?

kacikaci
16. čer 2013

@karlisska uvidíš, a kdyby tak co...2 kg jsou pěkná..a na kráse a roztomilosti jim to určitě neubere, spíš naopak, budeš mít určitě dva krásný bobánky!

karlisska
16. čer 2013

@kacikaci děkuji moc... jinak jsem strašně nervozní, brečím i kvůli toho, že nemám ještě vyžehlené dnešní prádlo 😠

kacikaci
16. čer 2013

@karlisska ty jo, ty ještě žehlíš? tak to jsi dobrá, u nás teď žehlička odpočívá 😀 to už bych fakt nedala, a muž by to neměl kdy udělat, když dělá všechno ostatní..

maladama
16. čer 2013

@karlisska bolest mi přišlo... no, stalo se ti někdy, že sis při posilování fakt brutálně namohla břišní svaly? Tak o trochu horší a zhruba stejně omezující. Po vaginálním porodu jsem měla břicho odrasovaný zhruba stejně, ale jen ten první den, pak dobrý, po tom císaři to vydrželo dýl ☹

@karlisska anestezii jsem naštěstí měla spinální, zas až tak akutní to nebylo, takže ji stihli napíchnout - to bylo na celým císaři asi nejhorší, mně nevadí jehly, ale musím na ně vidět, jinak jsem děsně zaťatá a neuvolním se, takže jsem s anestezioložkou moc nespolupracovala, když po mně chtěla, ať se v těch kontrakcích vyhrbím a uvolním a vůbec 🙂
holky vyndali, odnesli očistit a zkontrolovat, a pak jsem jim mohla dát pusu, než je odvezli na JIPku. Ale moje byly furt dost nedonošené, ony ty váhy nejsou všechno, Terka měla syndrom dechové tísně, takže musela na první noc na kyslík. A samozřejmě čím mladší prťousci, tím větší riziko, že budou i jinak nestabilní, takže je pro všechny případy musí mít hned na monitorovacích přístrojích.
Tvoje jsou orgánově daleko zralejší, takže i když budou vážit málo, tak je to furt lepší stav - dvě kila jsou hraniční pro termoregulaci, normálně se nedonošenci pouští domů, když mají alespoň 2000g. Motol teda krom váhy chce aspoň 36+0, ale spíš trochu víc. My šly domů v 36+2, po 14 dnech (z toho já byla 6 na gyndě a 8 s holkama). Mohli nás možná pustit třeba o den dva dřív, ale "náš" doktor zrovna nesloužil, tak se čekalo na jeho finální posvěcení.

karlisska
17. čer 2013

@maladame děkuji moc 🙂 tak doufám, že mi je dají alespon taky na pusinku 🙂 myslela jsem, že by je mohli dát pochovat manželovi, hrozně se bojím aby byli v pohodě, prďolky moje... Ta nejistota je hrozná... Holčičce našli nějaké ledvinové pánvičky, modlím se, ať se to po porodu nepotvrdí a je zdravá a ať jsou silní 🙂 děkuji ještě jednom moc 🙂
@kacikaci já fakt nejsem nijak omezená, přibrala jsem asi 14 kilo, což je docela v pohodě, břes bříško mám asi 115 cm, takže žehlení mi nedělalo zase tak velký problém, sedla jsem si k tomu pěkně k tv a šlo to 🙂

maladama
17. čer 2013

@karlisska na pusu ti je dají určitě, ukázat a tak, a když to bude plánovaný císař, tak i to pochování manželem určitě půjde, můj muž vůbec nestihnul dojet, viděl holky až na JIPce. Ale tam ho pustili normálně skoro v jedenáct v noci, když řekl, že mu tam teď přivezly dcerky 🙂
Já si myslím, že v tom 38tt, pokud nebude jo nějaká potíž, tak ti děti i nechají třeba přiložit k prsu, když budou mít dobrý APGAR a tak. To u nás vůbec nehrozilo, holky byly přeci jenom ještě slaboučké. Vono fakt se počítá každý den a 38tt je krásný a termínový, no a že maj prďolky malý váhy, tak co... ta ledvinová pánvička určitě bude taky OK, taky byla v té době v Motole paní, co kvůli tomu byla hospitalizovaná, kdyby něco, a po porodu se nic nepotvrdilo.

karlisska
17. čer 2013

@maladame ani nevíš, jak mě uklidnuješ 🙂 já se ozvu, jak to dopadlo hned jak budu moct 🙂

dexin
18. čer 2013

tak @karlisska už má asi děti venku, že? tak na ni myslím 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru