Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

salu
19. čer 2010

@jara mě krev nebral, udělala mi UTZ v 7tt a tam bylo vidět jedno mimi 😀 zatím 😀

lita
19. čer 2010

Holky, neco pro vas 🙂

Jste připraveni mít dítě?

Zapomeňte na teorii a vrhněte se do praxe. Pokud chcete zjistit, jestli jste na vznešené rodičovské poslání dobře připraveni, řiďte se následujícími pokyny:

1a. Ženy: První krok v přípravě na mateřství je jednoduchý. Oblečte si župan a na břicho si zavěste pytel s fazolemi. Noste ho devět měsíců, potom desetinu fazolí odeberte.

1b. Muži: V rámci příprav na otcovství zajděte do nejbližší drogerie, vysypte obsah peněženky na stůl a řekněte prodavači, aby si vzal, kolik chce. Pak zajeďte do supermarketu a sdělte vedoucímu, že si může nechat od vašeho zaměstnavatele poukazovat celý váš plat.

2. Abyste si vyzkoušeli, jak to bude vypadat v noci, procházejte se denně od pěti odpoledne po obývacím pokoji a na rameni při tom držte mokrou tašku o váze tří až pěti kilogramů. V deset si jděte lehnout, ale přesně o půlnoci vstaňte a pochodujte až do jedné. Pak si nařiďte budík na třetí hodinu ranní. Protože neusnete, ve dvě vstaňte a dejte si panáka. Ve tři čtvrtě na tři však určitě jděte do postele. Až začne ve tři budík zvonit, hbitě vyskočte, ale nerozsvěcujte. Do čtyř hodin zpívejte ukolébavky, potom si budík nařiďte na pátou. Vstaňte a uvařte snídani. Dělejte to pět let. Tvařte se při tom vesele.

3. Vezměte meloun a vydlabejte z něj dřeň. Pak v něm vyvrtejte otvor velikosti pingpongového míčku, zavěste ho pod stropem a rozhoupejte. Vezměte misku krupicové kaše a zkuste ji po lžičkách do melounu vpravit. Musíte však předstírat, že jste letadlo, to znamená, že byste měli vrčet a dělat se lžičkou krouživé pohyby. Vytrvejte, dokud polovina kaše nezmizí a potom si zbytek vylejte do klína. Pokud jste to zvládli, jste připraveni na krmení ročního miminka. Abyste se přichystali i na batole, pomažte pohovku nějakou pomazánkou a všechny záclony zapatlejte džemem. Za rádio hoďte chleba s máslem a několik měsíců ho tam nechte.

4. Oblékání malých dětí není tak snadné, jak se na první pohled zdá. K nácviku potřebujete chobotnici a síťovou tašku. Pokuste se nastrkat chobotnici do tašky tak, aby žádné chapadlo neviselo ven. Máte na to celé dopoledne.

5. Zapomeňte na sportovní vůz a kupte si kombík. A nemyslete si, že s ním budete moci parkovat před domem. Rodinnými auty se totiž nemohou majitelé moc chlubit. Chcete-li vědět jak bude vypadat, kupte kornout čokoládové zmrzliny a položte ho do přihrádky pod přístrojovou desku. Pak do přehrávače strčte minci, roztlučte rodinné balení čokoládových sušenek a drobty vysypte na zadní sedadlo. Nakonec přejeďte kapotu po obou stranách hráběmi. To by snad stačilo.

6. Nácvik na procházku: Oblečte se a půl hodiny čekejte před záchodem. Potom vyjděte před domovní dveře, ale hned nato se vraťte. Totéž zopakujte ještě dvakrát. Pak několikrát jděte k brance a zase zpátky k domu. Nakonec vyjděte na chodník a pět minut se velmi pomalu procházejte. Podrobně prozkoumejte každý vajgl, žvýkačku, papírový kapesník a mrtvého brouka, které najdete. Občas se pár metrů vraťte a pak teprve pokračujte dál. Ve chvíli kdy zvrátíte hlavu a začnete ječet, že už to dál nevydržíte ani minutu, jste připraveni vzít dítko na procházku. Vyjevených sousedů si nevšímejte.

7. Běžte do supermarketu. Vezměte si s sebou něco, co se podobá předškolnímu dítěti. Ideální je dospělá koza. Plánujete-li víc dětí, jedna koza nebude stačit. Obstarejte si nákup na celý týden, aniž byste z nich spustili zrak. Uhraďte všechno, co snědí a zničí.

8. Naučte se nazpaměť jména všech postaviček z dětských večerníčků. Křemílkem počínaje a Rumcajsem konče. Až se v koupelně přistihnete, že si zpíváte úvodní melodii rozhlasového večerníčku HAJAJA, budete na rodičovství dobře připraveni.

9. Všechno, co řeknete, minimálně pětkrát zopakujte.

10. Ještě než učiníte konečné rozhodnutí, zajděte na návštěvu k nějakým nešťastníkům, kteří už děti mají. Proberte s nimi chyby, kterých se podle vašeho názoru ve výchově dopustili a vysvětlete jim, jak by měli postupovat.
Nezapomeňte pohovořit o trpělivosti a důslednosti, bez nichž žádný rodič ničeho nedosáhne. Navrhněte jim, jak by mohli své ratolesti naučit chodit na nočník, jíst příborem, poslouchat a chodit do postele bez omlouvání. Vychutnejte si to - bude to totiž naposledy, kdy budete mít na všechno odpověď.

lenca78
20. čer 2010

@lita tak ja asi nebudu pripravena nikdy 🙂) Nejvic se mi libi chobotnice v sitovce, vyzkousime s pritelem🙂

lenca78
20. čer 2010

@jara ahoj jara, no mne je docela spatne, zaludek mam na vode uz tak mesic, obcas to nezvladnu udrzet🙂 A taky jsem hodne unavena, porad bych spala a odpocivala. Snazim se chodit aspon na prochazky, ale nekdy i kratkou prochazku nezvladnu. Takze nic moc. Cekam, kdy mi zase bude dobre, i kdyz ma to aspon nejaka pozitiva, dala jsem dolu 4 kila, bude se mi to pak hodit 🙂

salu
20. čer 2010

@lita tak to je mooooc dobrý. Hned to posílám manžovi, aby věděl, proč tak fňukám 😀

jara
20. čer 2010

@lita moc pěkný článek...takový pravdivý, ze života... 😀

@lenca78 ty jsi na PN? A co děláš celé dny?? Nebo holky, co jste dělaly celé dny?? Já jak nemůžu sportovat, tak se docela nudím. Knížky už mě moc nebaví - těch už mám načteno milion, v TV nic nedávaj, uklízím tak průběžně, víc už to ani nejde...teď jsem ze zoufalství začla háčkovat čepičky...jsou moc pěkný..možná hodím do fotoblogu, samozřejmě každý den procházky, město, nákupy, ale stejně pořád půlka dne mi zbývá...

lenca78
20. čer 2010

@jara ¨nejsem, chodim do prace. ja bych se doma asi nudila. ne ze by tu nebylo co delat, ale jen uklizet se mi nechce. ty jsi v PN?

fiallinka
20. čer 2010

@jara no, mně cca od začátku 6. do konce 12. týdne bylo skoro pořád blbě, ale naštěstí ne na blití, jen žaludek jak na vodě... a do toho únava, s Jurášem to bylo o dost víc znát jak minule... teď mi začíná být konečně líp 🙂

jara
20. čer 2010

@lenca78 ano, já jsem na PN...dělala jsem 12-hod směny a noční, takže mi Dr. vůbec nedoporučoval chodit do práce. A kdyby se něco stalo, tak si nic vyčítat nemůžu...

@fiallinka mně také není na blití, ale tak nějak permanentně šoufl, ale dá se s tím žít, nic tragického...naopak si říkám, že je alespoň všechno v pořádku

vlckulka
20. čer 2010

Ahoj těhulky,

to byl tedy povedený víkend - chytily mě zuby, takže celý víkend leduji a kloktám, dnes jsem byla na pohotovosti a stejně mi moc nepomohli, protože v těhu prý nebude vrtat, řezat, umrtvovat, tahat ani trhat 😒 a nejlepší by prý bylo nechat to až po porodu. To mám jako ještě těch 8 týdnů chodit s nateklou a bolavou pusou? Vtipné, zítra razím ke své zubařce, tak snad mi nějak pomůže.

@jara já jsem od začátku těhu na PN, přesně od 1.12.2009. No na začátku to šlo, byly vánoce a zima, takže co by člověk kde dělal, byla jsem ráda, že jsem zalezlá a přežívám první trimestr v posteli, no a pak když se udělalo hezky, tak je pravda, že už mi to trochu lezlo na mozek, ale tak trošku jsem se věnovala zahrádce atd. Výhodou je, že bydlím v rodinném domě s velkou zahradou, je tu pořád co dělat, v paneláku bych se asi zcvokla.

bubisek
20. čer 2010

@jara - jeste se vratim ke vcerejsi diskuzi ohledne hcg a dvojcat. Ja mela 14 dni po ET (s 4 denni kultivaci embryi) hodnotu hcg 182. Tak jsem se modlila,at je to v poradku a je tam aspon jedno. Na utz jsem pak byla v soku,kdyz mi rekla doktorka,ze jsou tam dve🙂

bubisek
20. čer 2010

@vlckulka - no tak to sis vikend pekne uzila. Ja se na zubni prohlidku teprve chystam a je to moje nocni mura. Jak mi je spatne,tak si po pravde ted ty zuby moc necistim. Jak zacnu,tak se davim,takze zas rychle prestanu.

Zahradu mame taky,ale uz dlouho jsem na ni nic neudelala, porad mi je spatne,tak jsem radsi zalezla doma,proste ted na nic nemam naladu. Doufam,ze uz to kazdym dnem prestane.

vlckulka
20. čer 2010

@bubisek před třemi týdny jsem byla na preventivní prohlídce, no prostě zákon schválnosti
a co se týče hcg, tak jsem měla 13 den po ET (třídenní kultivaci) 228 a na UTZ jsem byla poprvé v 6tt a to tam byla jen jedna 3mm pidibublina, no co budu povídat, v čekárně jsem řvala, že je něco špatně, že už by tam mělo být vidět více - no hrůza, pak jsem šla znovu v 8tt a to už ťukali dvě srdíčka a byl to příjemný šok 😵

lenca78
20. čer 2010

@bubisek ty mas taky nevolnosti z cisteni zubu? tak to jsem rada, ja uz jsem si zacala pripadat nenormalne, jen dam kartacek do pusy, tak letim. Cely den to zvladam udrzet, ale po ranu a vecer mam svy jisty 🙂 A uz vim, proc se rika, ze v tehu se zuby vice kazi, ja si porad myslela, ze to je nedostatkem vapniku, ale kdepak, ja si necistila zuby poradne tak mesic a pul 🙂)))

bubisek
21. čer 2010

@lenca78 Tak to jsem si myslela taky,nez jsem se precetla nejake info,ze je to z nedostatecne zubni hygieny🙂, ale at si to ostatni mysli dal,protoze timhle se zrovna chlubit nemusim. Jinak az pujdu k zubarce,tak si necham opichat injekcema radsi celou pusu,nez aby mi neco delala bez injekce. To jsem se zase docetla,ze by vadit nemelo. Kdyz jsem u ni byla naposled,tak mi tvrdila,ze tam vidi malej kaz a ze na to injekce nebude treba a kdyz zacala,tak prohlasila,ze zas az tak malej neni,jak vypadal,ale injekci uz mi nedala,protoze bysme zase musely dlouho cekat.

No nic, tak ja si jdu vycistit ty zuby🙂

Dneska mam dovolenou, hura,takze bude odpocinek, nohy nahore. Ted jsem teda skoncila s prevlikanim perin,takze to musim jeste vsechno vyprat.

betina
21. čer 2010

ahoj holky,

vlckulko, to mě mrzí s těma zubama, co myslíš, že s tím dr.udělá? to je právě to, já se toho taky děsím, co bych dělala, kdyby to nešlo umrtvit že...
Lenci 😀 u čištění zubů se mi navaluje ještě ted, radši vždycky chvilku čekám a neskláním se nad umyvadlem 😀

holky, prosím vás, asi mi začalo hrabat..včera mi nebylo moc dobře, byli jsme si s MM pro malou k babičce a mně už nedělá to cestování autem dobře, tak jsem po cestě chytal průjem, super a ještě se mi chtělo zvracet, no dojela jsem, ale nic se mnou v nebylo a v noci mě zase chytl můj oblíbený průjem a bylo mi blbě, já se začala tak strašně bát o mimina a nebyla jsem si schopná namluvit, že je vše v pořádku, že mě prostě jen bolí břicho,ale najednou jsem začala přemýšlet, že co když se narodí o hodně dřív....no usnula jsem až po 2 a jsem tak aktorát zpráskaná, jestli budou tyhle stavy úzkosti pokračovat, mám se na co těšit 😠

beatrice7
21. čer 2010

Ahojky holky 🙂 Ahoj bubisku, tebe jsem tu ještě nezahlédla 😉 Jsi nová ? A čekáš dvojčátka, no to je paráda, je nás víc 🙂

beatrice7
21. čer 2010

@betina, to ne, myslím si že ty stavy úzkosti máš z toho nevyspání se, těhotenství s dvojčátkama a tak ze všeho trochu 😉 O stavech úzkosti já vím své, takže jsi v pohodě, to by se projevovalo trošku jinak 🙂

betina
21. čer 2010

beatrice, já na to nikdy moc netrpěla a snažila jsem se být ted co nejvíc v klidu, ale fakt jsem se v noci jen klepala a nebyla schopná se zklidnit, snad to byla jen vyjímka ☹

beatrice7
21. čer 2010

@betina Já jsem kdysi měla záchvaty paniky z úzkosti, z toho jsem se občas nemohla nadechnout, ale naštěstí v těhu ne, to jsem byla v pohodě a šťastná. Tenkrát jsem i chodila na psychoterapii, fakt mi to pomohlo. A nejvíc asi to, že jsem odešla ze vztahu kde jsem se "dusila". Teď máme s přítelem harmonický vztah, přítel je pohodář, těšíme se na miminka a vše je jak má být 🙂 Už se mi to nevrací.

cepecek
21. čer 2010

Ahoj holky,
tak mám po poradně. Utz je ok, jen na velký jsem pozvaná v pátek. A za měsíc mě pozvali na test na cukrovku. Genetické testy jsou ok, a krev taky ok. Jen mi nasadili dopegyt na tlak. Ale i to je dobry, že jsem tak dlouho bez něj vydržela, s Májou jsem ho měla už od 14tt. Jinak děti váha A 285g, B235g. Jsou uloženy do písmene T 🙂

beatrice7
21. čer 2010

@cepecek Ahojky, no to je skvělý, že je všechno v pořádku. A řekli ti koho čekáš ? Nebo to nechceš vědět ? 🙂

cepecek
21. čer 2010

@beatrice7 - no to víme už od 16tt co čekáme, ale neřekneme 🙂 je to překvapení 🙂 promiňte, že to neřekneme

beatrice7
21. čer 2010

@cepecek aha, tak to jo 🙂 a kdy ti to řekli ? V kolikátém týdnu ?

beatrice7
21. čer 2010

jo, promiň, přehlédla jsem, že jsi psala kdy...

cepecek
21. čer 2010

@beatrice7 - v 16tt na UTZ. Ale hodně záleží jak jsou miminka uložená, mimi A bylo vidět krásně, ale B jsme museli dlouho přemlouvat, aby se otočilo......

beatrice7
21. čer 2010

@cepecek takže u mě už by to bylo dobře poznat ? Dr. mi řekl, že vidí jednu holčičku ale to druhé mimi že je uloženo tak, že to není vidět... 😒

cepecek
21. čer 2010

@beatrice7 - ještě počkej na UTZ v 20tt - to budou moc říct s větší jistotou a třeba se i to druhé mimi otočí a dá si říct. Jinak u mého prvního mimi to nebylo vidět do poslední chvílky, takže bylo překvápko na porodnici 🙂. Teď jsme měli štěstí, že se mimi umoudřili 🙂

beatrice7
21. čer 2010

🙂 tak to je dobře. Jdu něco dělat, zatím pa.

vlckulka
21. čer 2010

Ahoj těhulky,

jdu se s vámi rozloučit, dnešní kontrola nedopadla úplně dle mých představ, začínám se otevírat, mám skoro spotřebovaný čípek, holky chtějí evidentně ven dřív, takže si jdu lehnout do nemocnice a až do porodu už se ven nedostanu a vzhledem k tomu, že nemám noťase, tak ani nenapíšu. No doufám, že u mě holky vydrží co nejdéle, pokusím se je přemluvit, ale nevím, nevím, zda mě poslechnou 🙂 . No a já frajerka měla pořád na vše dost času, pořád jsem se bála, že to uspěchám a dopadlo to tak, že nemám skoro nic připravené.

@betina tak nakonec vrtání nebylo nutné, byl to nějaký parachobot (prý zduřelá dáseň mezi zubama) a dokáže to nadělat pěknou neplechu - už se mi to ale uklidňuje, tak snad bude dobře

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru