Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jarkalada
16. led 2014

@werinka1 ono v těch piškotech jde asi o to, že je tam krom lepku/mouky/zároveň vejce. Kdyby pak byla reakce, tak nevíš z čeho a je lepší zavádět vždy tu konkrétní věc a né hned kombinovaně. I když já jim dala zrovna ten piškot - nic jim nebylo - tzn. že jsem zároveň vyvrátila, že by mohli mít reakci na lepek i to vejce 😀
Ale jinak jsem jim piškoty moc nedávala, jsou hrozně sladký, nenají se s tím, tak na co.
Obecně teď platí, že by se různé potraviny měly vyzkoušet do toho roku.
Naši jedli rohlík taky někdy po půl roce 🙂) Na netu máš různý návody, v jakým měsíci už můžeš co zkoušet 🙂

zvalentova
16. led 2014

@werinka1 Jarka má pravdu, stalo se mi přesně to samé. Dala jsem jogurt s piškoty a pak 3 týdny zkoumala po čem atopický ekzém - nakonec to bylo vejce.

michelle1
16. led 2014

Ahojte holky, mám 2,5 měsíční dvojčátka, zatím plně kojím. Od kdy jste musely začít přikrmovat? A jakým způsobem? Vydržím jen s kojením třeba půl roku? 🙂 Díky za rady

werinka1
16. led 2014

@jarkalada
@zvalentova Tak teď je mi to jasný.

werinka1
16. led 2014

@michelle1 Já neporadím, nekojila sem ☹

zvalentova
16. led 2014

@michelle1 plně jsem kojila do 7 mes.a nebylo třeba přikrmovat UM. První prikrmy jsem začla zkoušet až v 8.

maladama
17. led 2014

@werinka1 v piškotech jsou navíc celá vejce, takže to bys zaváděla hned tři potenciální silné alergeny najednou (lepek, žloutek, bílek) - to je potřeba rozfázovat.

@koksi tak ono zavedení lepku není nutně kaše, ale stačí jíška do polívky, ten rohlík na žužlání, těstoviny... prostě cokoli, v čem je obilí, a ani toho nemusí být moc (cca dávka 5g!) a ani to nemusí být každý den, stačí, aby se s tím dítě párkrát setkalo a jeho imunitní systém si řekne "dobrý, znám, netřeba se vzrušovat" 🙂

werinka1
17. led 2014

@maladama Jasný, teď si uvědomuju, že mi doktorka říkala, že bílek až od 1 roka. Žloutek mam prý dávat občas do příkrmu místo masa.

gyty
20. led 2014

ahoj zdravim vsechny
jen na chvili vstupuju
prodavam kojici polstar my best friend pro dvojcata
podpurny pas v tehotenstvi farlin
a mix oblecku na holcicku a chlapecka 0-6 mesicu
houpacka bright starts
lehatko bright starts
neco uz sem dala na bazarek
tak kdztak napiste nebo kouknete kdo bude mit o neco zajem
pomalu se zacinam zbavovat vecicek tak kdyztak se ozvete
dik

werinka1
21. led 2014

@gyty Jak se daří? Už je to lepší s chlapečkem? Spinká líp?

gyty
21. led 2014

@werinka1
ne bohuzel ne. ja stejne neklidny a krouti se krouti celou noc. az se dostane na bok a pak na brisko a pak se probudi a place.
problem je ze se ktomu pridala i holcicka. ale u ni je to hlad. sem vypozorovala. driv nepila v noci vubec a ted se tak 4x budi na kojeni. tak vykoupu dam kasi a tak za pul hodky vypije tekutou kasi takova ta od nestle kasi s mlickem a haja lip. vzbudi se jen 1x nebo 2x. ale malej ten tu flasku nechce mam pocit ze kdyz by se vic najedl prez den bylo by to lepsi ale nejde to. a pak pije treba 10x za noc. zkousim ho pri piti povzbuzovat budim ho kdyz uz usina na prsu ale jak zabere tak ho neprobudim a tak jen zadudla a haja na par desitek minut.....
takze asi tak....
jak u vas?

werinka1
22. led 2014

@gyty Když to čtu, tak si řikam jak mam zlatý děti. A to jsem někdy taky načuřená a řikam si, že jsou hrozný. Hlavně Justýnka. Ta nechce tolik spát jako Klárka, ale stejně.....Přes den spinkaj 2 hoďky v postýlce přes poledne, obě bez problémů. Pak půl hoďky v kočárku, to už se Justýnce moc nechce, ale zabere...No a večer Klárku stačí v 8 položit do postýlky a spí do 7-8 do rána. Občas se stane že se v noci vzbudí, k ránu a nechce spinkat, ale stačí pohoupat a dobrý. A fakt to udělá jen občas. Justýnka nechce usínat, musíme večer kolíbat, ale usne, přenesu do postýlky a opět do rána spinká. V noci max. strkam dudlánky do pusinky.

gyty
23. led 2014

@werinka1 to se mi zda jako sen!
ach jo.

kolik je vam? my mame 8mesicu pristi tyden.
no to je tedy neco. ja uz jsem jako chodici zombie!!
nevim jak dlouho to lze vydrzet takhle dlouho nespat v kuse ani dve hodiny. je to neco silenyho. vazne.

jak s prikrmy?
uz sni kazdy jednu sklenicku tak chci prestat kupovat a zacit varit ale bojim se aby mi to jedli. nas prvni kluk varene jidlo ode me dlouho nejedl a to jsem zkousela vsechno mozne. asi nevim kolik ceho dat aby to takhlemalym chutnalo...
nejaky recept?hlavne kolik ceho. na zitra mam kure, zeleninu a bud to ryzi nebo brambor. ale rikam si porad kolik ceho dat abych nemixovala zbytecne. jeste ted si pamatuju jak jsem mela celou kuchyn zaneradenou a kluk delal jen ble. zato kupovane to bastil s prehledem vsecko.
mala prave to kupovane moc nechce kdyz jsou tam ty male kousky. jen uplnou kasicku.

a klucina zase toho ty kousky v jidle vylozene bavi
😅

pokud mas nejaky recept na dobrotu tak napis
diky predem

maladama
23. led 2014

@gyty já mám receptů spoustu, ale hrotila jsem to jen u staršího, u holek neřeším, jen držím poměry - na 4 porce 300g zeleniny (libovolný mix, co najdu), 200g přílohy (v uvařeném stavu), 80-100g masa, sesypu do hrnce, zaleju vodou, přiklopím a vařím 15 minut. Kdyby bylo moc vody, tak trochu sleju, ale jina přileju tak lžíci oleje, rozmixuju a vychladím (samo, pokud je tam rýže nebo těstoviny nebo pohanka, tak to vařím bokem, maso dávám krůtí nebo králičí, tak to je za 15 minut hotový, kdybych měla hovězí, tak to uvařím bokem).
Jo, pozor, květák a ovesné vločky se pod pokličkou vařit nedaj. Věř mi a nezkoušej, pokud teda nechceš tak jako tak drhnout sporák 🙂

A na některý děti prej platí dát to do skleniček od kupovanýho, že se tím nechaj oblafnout.

werinka1
24. led 2014

@gyty
@maladama Já ani nevím kolik dávám jaký poměr. Prostě nejvíc zeleniny, pak brambor, něco málo masa. Střídam dýni, mrkev, kupuju skleničky se samotnou brokolicí a květákem (to nemam ze zahrádky). Jinak brambor domácí a pak střídam kuře, králíka a hovězí taky z domácích zdrojů. Holky to už jakžtakž jí. Sice se ještě trošku zalejou mlíčkem, ale to tak 60ml. Přesnídávku úplně odmítaj. Kaši dam občas, kvůli tomu lepku, Klárka ok, Justýna moc nechce. Doktorka nám ve středu řekla, že mam zkusit jogurt s dětskými sušenkami. To jsme teda ještě nezkoušeli. Chci se podívat do farmářského obchodu na nějaký čistý jogurt. Kdyžtak asi activii nebo holandii.

gyty
24. led 2014

@maladama dik za radu.
zkusim,

jinak se mi naucila vstavat i holcicka neco delam spatne
uz to nezvladam

v noci jsem ke kazdemu vstavala tak asi 15x
pak uz sem to ani nepocitala divala jsem se na hodinky a bylo to skoro kazdych 30 minut
sem uz vazne zoufala oba si zvykli na uspavani na prsu nic jineho je neuklidni

cim vic sehejbou tim je to horsi
v noci se zacnou kroutit az se prevali nä bricho a probudi se uplne
nez se prevali tak knuci a pak uz rev

bez toho ze bych je zavinula by neusnuli musim jim svazat rucicky i nozicky
jinak se bouchaj do hlavy trhaj si ouska sileny

prvnihoo klka sem jen polozilabdo postylky a spal 12 hodin
tohle je horor a dvakrat
jinak prez den spi 3 hodiny v kocarku v kuse dopo a odpo taky.

a prez den nechteji vubec pit z prsa. jen lzickou jist a vecer tu kasi s mlikem prso az kdyz sou v polospanku a pak celou noc

vazne uz potrebuju pomoct protoze nevim jak dal. usinani jedine houpani zpivani dudlik
boli me zada krk celej clovek a nespim v kuse vic jak 30min. jeden znamej rikal - fyzicky to vydrzis ale brzo se zblaznis. mozek potebuje min 3 hodiny v kuse spat.
holky fakt uz sem zoufala.

koksi
24. led 2014

@gyty nevím vůbec co poradit a přitom bych tak ráda. Tvuj příspěvek totiž působí opravdu už zoufale ale fakt nevím.. ☹ mě všechny děcka, včetně dvojčat spí od narození v kuse. Vůbec k holkám nevstávám. Ve 20h je uložím, chvilku si brumlají ale pak usnou a spí do 7h než bohužel vstáváme protože jdou kluci do školy školky, jinak o víkendu vydrží spát i do pul 8. A je fakt že když mi dr.řekl že čekám dvojčata tak to se mnou málem seklo..ne proto že by mě popadla myšlenka 5dětí ale spíš proto že jsem si řekla že už se asi nevyspím... uplně jsem před sebou měla scénář že k dvojčatům budu pořád vstávát, že se budou navzájem budit atd..no naštěstí se to nestalo ale vidím že prostě ty takové štěstí nemáš a mrzí mě to. Celodenní práce kolem dvojčat je náročná a tím spíš když se člověk nevyspí ale co tak si lehnout aspon přes den když ti spí 3h? já vím že člověk asi dělá pak nějakou práci v domácnosti, atd atd... ale pokud se nevyspíš v noci tak to zkus přes den. Jestli máš staršáka ve školce,ve škole tak bych si normálně lehla s dvojkama a zkusila se vyspat. Jinak opravdu se může stát že za chvíli zkolabuješ..to nejde vydržet moc dlouho vstávat do pulhodiny ☹ Nejsou třeba jen závislí na tom prsu? že prostě se budí jen ze zvyku? že treba hlad vůbec nemají ale chtějí prostě tě cítit být s tebou... ? Už nevím jak je máš staré ale pokud se budí stejně co tak je nechat prostě vybrečet? prostě k nim nevstávat??
Kamarádka měla něco podobného, malej byl fakt tyran..budil se jí taky hrozně často..pomohlo to že ho v 10ti měs dala do pokoje vedle ložnice a když prostě v noci brečel tak ho tam nechala brečet šla jen občas a trošku říkala že se vyspala, že tím že nebyl přímo v ložnici ho tak silně neslyšela a vyspala se...a i on časem pochopil že tím pláčem si nic nevydobude a pak spával... ale je to těžké takto radit..navíc když jsou děti dvě tak ten pláč když spustí obě je asi tím spíš nesnesitelný....to už zase znám 😀 když spustí obě žáby naráz tak to je na špunty do uší...

a nebo co jim zkusit dát na noc UM? ale fakt nevím jestli by to pomohlo... některé maminy říkají že jakmile začaly dávat UM na noc že jim dítě pak spalo celou noc.... prodávají se v lékárně jen vzorečky..že bys nemusela kupovat celou krabici..tak třeba to vyzkoušet... a co manžel? ten ti v noci nepomůže? aspon občas..chápu že se taky potřebuje vyspat do práce ale aspon prostě nárazově..ať spíš aspon 2h v kuse...

No drž se holka, třeba to jsou jen zuby a bude líp ,-)) v každém případě posílám hodně sil!!!

werinka1
24. led 2014

@gyty Je mi tě hrozně líto. Já si to zažila dneska v noci a už jsem byla zoufalá. Jedna mi včera večer usnula až v půl 12 a druhá sice spala od 8, ale probudila se v 1 v noci a už nespala. Byla jsem na pokraji sil a to se to stalo jenom jednu noc. Jinak vcelku až na vyjímky sem tam spí. Jsem zvědavá jak dnes......zatím to připisuji očkování a modlim, se abychom se dostali zpátky do našeho režimu. Já ti tuplem neporadím. Jsou to moje první děti, takže zkušenosti žádné. Ale obdivuju tě, že už si nezkolabovala dávno ☹ ☹ ☹ Já bych byla totál v háji po týdnu takového režimu. Jinak já je třeba udržuju přes den více vzhůru. Kdyby mi spaly holky 3 hoďky dopo a 3 odpo, tak v noci taky nespí. Já je musim nechat pouze hoďku a půl až dvě přes poledne a pak malej chrupanec v kočárku - 3/4 až hoďka max. Co to zkusit? Prostě je nenechat tolik spát přes den.

adriene
24. led 2014

@gyty Je to hrůza, jak ti ty dětičky spí... moc mě to mrzí 😒 Já také bojovala- zvláště jeden chtěl neustále "vyset" na prsu, pak se přidával druhý... už mě to fakt štvalo. Celou noc jsem jen přenášela děti od prsu do postýlky a střídala je. Občas pak nechtěly ani usnout a jen jsem uspávala... já vyřízená, oni vzteklí... A tak jsem se odhodlala a "naučila je spát"... trvalo to 3 noci (u nás), ale může to trvat i déle. Naštěstí to vyšlo a teď už spí od 19 hod do cca 6 - 6:30 ráno... a já spím také. Vrátila jsem se zpět do ložnice k manželovi... osvobozující, musím říct.
Jinak u nás byl občas problém - v kaši. Tedy občas jsem chtěla vyzkoušet jinou kaší a to byla vždy "strašná" noc... Teď už tu chybu znovu neudělám, nestojí mi to za to. Jediná, která nám vyhovuje a kterou kluci tolerují a nemají po něm bolest břich a plynatost je Hami. Nejhorší snad byla od HIPPu - to byl celonoční řev. Špatné to však bylo i s Nestlé, Sunarkou a Bybylove.. Samozřejmě každé dítě je jiné a různě reaguje, ale tedy fakt mě to překvapilo.

adelidajen
24. led 2014

Ahojte já čekám 3 miminko zatím mám dva kluky, teď jsem v 5tt,test jsem měla pozitivní už ve 2tt. Na ultrazvuku jsem byla tento týden a byly tam vidět dvě černé kuličky. Doktor tvrdí ze to není jistě,ale asi dvojcatka. Upřesnit to může až uvidí srdíčka....moc si přeju aby byly dvě... Tak uvidíme

adriene
24. led 2014

@adelidajen Tak držím palečky, aby se potvrdily 😵

koksi
25. led 2014

@adelidajen ahojky teeeda takové nadšení a touha aby to byla dvojčátka...to už jsem dlouho neslyšela.. každý kdo už má nějaké děti doma se spíš zhrozí (včetně mě) a ty si je naopak přeješ,to je nádhera ,-)) tak ať to vyjde ,) a ať je tam aspon jedna holčička ,-)

gyty
25. led 2014

no fakt nevim si uz rady. vazne.
rikam si taky ze zkusim nechat vyplakat. ale budi pak toho druhyho ach jo. vydrzela jsem asi pred dvema mesici ze sem malyho proste nechala v postylce kroutil se plakal a ja mu jen dala dudlicek a hotovo. ale byla sem u nej nenechala sem ho samotnyho protoze to dostava uplny hysteraky. vzbudil se v pul jedny rano ja ho nakojila a za 30 minut byl zase vzhuru tak sem ho nechala a v pet rano sem to tyrani ukoncila ze sem ho dala zase k prsu. vazne katastrofa.

werinka1
25. led 2014

@gyty Jestli si dobře pamatuju, jsou naše dětičky stejně starý - cca 8 měsíců. Já teda vážně nevim, ale nechat je spát přes den 6 hodin, tak mi v noci nespí ani omylem!!!!!! Já bych nejradši aby už seděly, šly do sporťáku a nespaly ani odpo v kočárku tu hoďku. Už takhle kdy mi spí přes den zhruba 3 hodiny je to na hraně. Justýnka dokáže někdy vydržet do 22-23 hod. A Klárka se třeba občas vzbudí už v 5 ráno, ale po chvilce většinou znova zabere.

zvalentova
25. led 2014

@gyty
Se spaním je to hrozně těžké. My se nevyspali do jejich 11 měsíců. Kluk noc co nnioc řval a pruil.
Bylo to hrozné, zvlášť když se k mtomu občas přidala i holka. Byla jsem jak chodící zombie . Trochu se to zlepšilo když jsem přestala v noci kojit, ale zásadní zlom (hlavně pro svou psychiku) jsem měla až po přečtení Každé dítě může dobře spát. Najeli jsme na tvrdý režim, zrušili na noc všechny kaše a jiná těžká jídla.
Ale i tak jsou noci, kdy prudí a musíme je vzít k nám do ložnice, abychom se vůbec vyspali.
Držím palce, je to opravdu náročné, ale zvladnes to.

adriene
25. led 2014

@gyty Načetla jsem k tomu docela dost... pro mě je spánek docela důležitá věc (pro většinu matek - o "monomatkách" tu teď mluvit moc nechci - ty toho většinou hodně namluví, ale kdyby měly na starosti 2 a více ukňouraných děti x měsíců každou noc, tak by mluvily jistě také jinak). No a v 8 měsících už dítě v noci mléko nepotřebuje. Budí se ti proto, protože jsou na to zvyklí... asi budeš muset hold vydržet a nechat je vybrečet. To že bude budit jiného, to nevadí.. oni pak stejně usnou. Ale pokud budeš s nimi v místnosti, bude to ještě horší. Vracet se zpět, aby měly pocit, žes neodešla navždy - to jo, ale zůstat s nimi v místnosti ne - oni tě "cítí".
Může to trvat více dnů, ale musíš je naučit, že v noci se "nedudá", "nepije" a "nezvedá" z postýlky... trvalo mi dlouho, než jsem se k tomu odhodlala.

adelidajen
25. led 2014

@koksi. Miluju děti a dvojčata má manžel v rodině... Takže by to mohlo vyjít a navíc kluci (synové) chtějí sestřičku. Tak bych jim mohla rovnou dopřát dvě 🙂 vím že to není jen tak,ale za ty nervy a stresy ty děti stojí 😉

koksi
25. led 2014

@adelidajen mi to vykládej ,-) máme dětí 5 a vždy jsme chtěli s manželem velkou rodinu takže jsme nadmíru šťastní že se nám to povedlo... ikdyž je fakt že 4 by nám stačili..to byl původní záměr 😀 že to nakonec ve finále budou dvojčátka...to byl trošku větší šok 😀D ale zase po 3 klucích máme 2 holky tak je to fajn ... ikdyž u nás kluci chtěli spíš opět kluky takže po porodu byli zklamení a plakali ale teď jsou rádi. Fut chodí opečovávaji je, pořád je pusinkují, vykládají všem jak mají doma dvě malé sestřičky.. je to super. Snad to vyjde i vám ,-) A jinak..nevím nevím...jak to s těmi dvojčaty u vás je ale kdesi jsem četla že právě po genetické stránce a dědičnosti dvojčata kluci nejsou nositeli dalších dvojčata..prý to jsou jen holky a to ještě dvojvaječné.... ,-) u nich je největší pravděpodobnost že po jejich linie budou zase dvojčata..kluci jsou prý mimo hru... to jsem našla když jsem se pídila po příčinách vzniku dvojčat..my je v rodině absolutně nemáme takže jsme s tím nepočítali a našla jsem toto, ale kdo ví jak to je ,-) tak ať se opravdu zadaří a když ne...další miminko můžete mít potom ,-)

koksi
25. led 2014

@gyty co ti psala
@adriene jsem ti psala taky, že ta kámoška holt dala dítko vedle do pokoje a bylo to lepší tak co to vyzkoušet jestli máte možnost? opravdu se možná budí že tě cítí, nebo ze zvyku..... asi bych vyzkoušela všechno jen abych se vyspala ,) držím palce 😉

adriene
25. led 2014

@gyty Každopádně přes den by ti měly spát též nějak "omezeně"... to znamená cca max. 3-4 hodiny. Pokud by bylo více, tak rozhodně "šetrně" vzbudit. A nezatahovat závěsy, ani rolety přes den na spánek... musí se naučit, kdy je den a kdy noc....

koksi
25. led 2014

@gyty
@adriene to je pravda co píše adriene. Já dávám holky spát přes den do postýlek a je fakt že žaluzky nezatahuju, je fakt že mě to zase nějak ani nenapadlo ,-)) naopak když je večer tak už je v ložnici tma, ukládáme je a je rožnutá jen lampička, snažím se na ně mluvit potichu, kluci už musí být taky v postelích potichu, prostě aby věděly že teď je ten čas na spánek. Naopak přes den když spí tak kluky nijak neomezuju aby se zklidnili, že holky spí atd.. ony teda i tak v tom hluku vydrží spát dlouho (cca 2h 2x denně) ..takže asi si zvykly...ale když se někdy kvuli klukům vzbudí dřív tak mi to nevadí....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru