Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

werinka1
31. led 2014

U nás je spíš problém s usínáním tedy. Že se sem tam holky probudí v noci nebo brzo kránu a nechtěj spát, to je vyjímka, spíš to bylo po očku. Klárka vždycky večer v osm po mlíčku usnula jako když jí do vody hodí. Položili jsme do postýlky a byla tuhá. Justýnku jsme museli uhoupat. Někdy to trvalo chvíli, jindy déle. Ale povětšinou pak holky spí (přes noc párkrát strkam akorát dudlíka) celou noc. Bylo to do 8, teď do 7hod. To většinou začne Klárka, Justýnka by ještě zařezávala. Ale poslední dobou už nechce spát večer ani Klárka. Včera jsem jí nechala hodinu řvát. Přitom ony jsou ospalý. Vždyt spí přes den od 11-1 hod. a pak v kočárku třeba jen půl hodinky. Hodina už je vyjímka, takže jejich denní spánek = 2 - 3 hod. max. To bych spala i já a večer bez problémů usnula. A ony jsou najednou po mlíku živý, položim do postýlky a začne řev 😠

werinka1
31. led 2014

Jo a ještě, holky jak si vydrží třeba hrát? Já z nich začínam bejt spíš unavená přes den, protože chviličku si žmudlaj nějakou hračku a pak ji odhodí a brečí se. Nemůžu se od nich hnout a pak i když se je snažim zabavit já sama tak stejně brečí 😒 Rozhodně je nic netrápí, zoubky nerostou. Jo ovšem když se začnou nosit, to je jiná......ale to teda nedam. Chvilku pochovam jednu, druhou, ale tři hodiny v kuse to fakt nejde.

gyty
31. led 2014

@maladama
jj
to nedavam. zatim jen brambory dyne brokolice mrkev
plus maso
ryzi zatim ne protoze od doby co nedavam sklenicky ale varim maji tvrdsi bobanky...
po mlecnych kasickach nebo ovocnych prikrmech a mlicku / kojim/ pak uz je mekkci ale vzdycky ten obed je zacpe
nevim jestli nedavam neceho moc bojim se aby se mi nezacpali....

davam treba 400g mrkve 200 g dyne 4 brambory 80g masa voda plus lzicka oleje
zkusila jsem dneska dat vic vody ze to bylo polivkovitejsi
nedavam treba moc masa?

nevim poradne kolik ceho davat...
jinak viz muj predchozi report - nespavci se uklidnuji 😉
nechci to zakriknout tak zatim jen septem 🤐

nemas nejaky rychly recept muj petiletej miluje babovky bublaniny atd atd tak pecu a pecu a pecu kdyz maly spej vodpoledne
a dochazeji napady
tak neco odzkouseneho bych brala a lehkeko at to nezabere moc casu 🙂

dik

adriene
31. led 2014

@gyty Určitě to nebude dlouho trvat a děti budou spát celou noc. Až si trochu zvykneš a uklidníš se z toho zápřahu, co jsi měla dosud, tak i tvůj spánek se jistě zlepší a bude lépe. A neděkuj, od toho tu jsme, abychom si vzájemně pomohly 🙂

S tím spaním starších je to horší. Sama mám kamarádku, od miminka byli nedůslední v uspávání. Nakonec to dopadlo tak, že je mu teď 2,5 roku, večer ho dají do postele, usne a v 21 hod je už u nich v posteli. Sám spát nechce, vrací se klidně co 10 minut... tak to stejně vzdají a spí s nimi... hrůza!! Já hold pro tohle spaní dětí s rodiči nejsem... žádné soukromí, nic... Všichni jsou nevyspalí, rozmrzelí... Snažila se to změnit, ale spí sám v posteli jen tehdy, když u něj sedí ( u postele) a drží ho za ruku... co chvíli se vzbudí a zkontroluje si, zda tam je... Tohle nejde vydržet (musí chodit do práce) a tak to vždy vzdají a je zas zpět u nich. Problém je v tom, že je už velký na to ho zavřít v postýlce... a za druhé - mají malý byt a nemá vlastní pokoj. Jen jejich ložnice, která je přepažená knihovnou a v druhé půlce má on dětský pokoj. Takže tohle byl pro mě odstrašující případ. Je mi ji moc líto, též nevím co zde poradit... ☹

Co tu čtu o tom jídle... to musí být vážně stresující. Mně samotnou štve, že mi kluci jedí vážně málo... je to na palici. Navíc až tohle... ! Asi bych navštívila toho dětského psychologa. Problém opravdu může být v tom 😕

gyty
31. led 2014

@werinka1
to znam!
nastesti je zavislak jen chlapecek. holcicka se zabavi celkem sama s nejakou hrackou. ale malej jeci kdyz ho nemam v ruce. a to vazi bez mala 9 kg!
musim ho nechavat kricet ale ted je problem ze treba kdyz varim nebo sem proste v obyvaku tak tam mam dve prenosne plastove skladaci postylky. jenze on i kdyz na me vidi tak jeci a hlavou vsi silou tlaci do sitky na boku postylky. no a uplne si odrel oblicej i celo. nez jsem zalozila na polivku a jejich obed a to jsem odbihala od spokaku tak se uplne osoupal. nevim co s tim stejne jako ty.
mala je na tom lip. ta se zabavi hraje si s nasim 5ti letym a smeje se jak hopsa kolem postylky a malyho to nebere a chce abych ho mela v ruce.
normalne sem ho nechavala brecet protoze to bych neudelala nic ale ted jak si zacal odirat ten oblicej tak to uz nevim co s nim
do choditka je este asi brzo.....

adriene
31. led 2014

@werinka1 Popisuješ problém s usínáním... to jsme měli v počátku. Pomohlo "vyřvání" a pravidelné/nepravidelné chození zpět k nim... podala jsem dudlík, řekla jsem pšššt... Jak u nás ostatních, pár noci a naučí se usnout sami, uvidíš 😉 jen to chce hold "vydržet" a přečkat ten řev...

maladama
2. únor 2014

@gyty a dáváš do těch příkrmů olej? Cca 1 lžičku na 2 porce... pak není tolik zácpa.
Masa v tomhle věku 20-25g na porci. Primárně bílé (krůta, králík, kuře radši pouze v biokvalitě, jehně, kyyž seženeš), občas tmavé (hovězí, ideálně telecí).

Recepty na pečení pošlu do IP, to už k dvojčatům nepatří 🙂
Stejně můžeme být rády, že nás moderátoři z debaty "čekáme dvojčata" už dávno nevyrazili, když ty naše už pomalu oslaví první narozeniny 🙂

margaritavnk
2. únor 2014

Já jsem se taky nejdřív divila, proč se tu "čekání dvojčat" vůbec neprobírá, ale nakonec myslím, že takhle je to možná poučnější. Aspoň víme, na co se těšit... 🙂
A těhotenství s dvojčátky se řeší v diskuzi Dvojčátka 2014...

maladama
2. únor 2014

@margaritavnk čekání dvojčat se tu probíralo loni touhle dobou ve velkým, holt se sešlo víc ukecaných s plus mínus stejným termínem, no 🙂
ale koukám, že máš termín úplně stejně, jako jsem měla já, jak zvládáš? Já už byla v únoru úplně mrtvá, div jsem se valila... do toho taky už snad byl sníh, takže to klouzalo, no fuj tajksl, na těhotenství moc ráda nevzpomínám, ale zas od prvního dne po porodu, i s rozřezaným břichem a kojením co tři hodiny, mi to fakt přišlo jako změna k lepšímu 🙂

werinka1
2. únor 2014

@adriene Dneska podruhé a už usnuly lépe. Ale možná spíš byly víc unavený 😒 Měla jsem strach, že jedna bude budit druhou co usne dřív, ale bylo to dobrý. I když Klárka pořvávala, Justýnka usnula a nehnulo to s ní. No uvidíme zítra......

adriene
2. únor 2014

@gyty Já jsem jela s příkrmy podle této dr: http://www.haaseova.cz/otazky-a-odpovedi/ ; a jinak mám dokument o příkrmech (pro děti od 6. měsíce) - je to 32 stran receptů. Tak kdybys měla zájem, napiš mi do IP mail a já ti to pošlu. To sem opravdu těžko zkopíruji 😀

@margaritavnk Já sem dlouho nepřispívala, protože jsem si též řekla, že je to už opravdu "uzavřená" kapitola... jenže jsem chtěla "helfnout" @gyty a zase jsem sem "spadla" ... no děs 😅

adriene
2. únor 2014

@werinka1 To nevadí, zda jsou unavené... Já mám občas pocit, že kluci jsou unavení... padají na koberci na břicho, pokládají hlavy, řvou... žmoulají si očíčka... a pak je dám do postýlek a oni ožijí a řvou! Uvidíš, že každým dnem budou usínat lépe a lépe. Až jeden den usnou bez kňourání 😉 Nejvíc mě "ždímalo" to uspávání... jak jsem se ho zbavila, moc se ulevilo 🙂
A vzájemné buzení? Tak zatím, co jsem pozorovala u nás - ani náhodou. Jak jeden usne, tak ho v 1. fázi spánku máloco vzbudí 😎

werinka1
2. únor 2014

@adriene Tak to znam. Kňouraj, mnou si oči, usnou u flašky. Pak je člověk zvedne na krknutí a už to pomalu ožívá...a v postýlkach je najednou elent. No já doufam, že to zmáknem. Fakt je to uspávání dost náročný.

margaritavnk
2. únor 2014

@maladama Já mám teď naopak docela dobré období. Už mě doktoři tolik nestraší, děti cítím často, a tak nemám takové obavy. Povinnosti plním pomaličku a spoustu času trávím relaxací... 🙂 Užívám si to, dokud to jde, náročnější období mě čeká a do jara ještě daleko. Jaro je cíl... 🙂
Už jsem se tu poučila o mnoha věcech ohledně krmení a uspávání, umím si to trošku představit, a pro mou psychiku je to lepší než probírat těhotenské zdravotní problémy. 🙂

werinka1
3. únor 2014

Holky nemáte odkaz na nějaký šikovný stránky na netu kde jsou dětská říkadla a říkanky?? Nemůžu sakriš nic najít a má pamět selhává.... 😠

jarkalada
3. únor 2014

@werinka1 tady na MK je i skupina - Básničky, říkadla, pohádky, jazykolamy a jiné 🙂

werinka1
3. únor 2014

No vidíš, to mě nenapadlo, juknu 🙂 Děkuju!

oli_k
3. únor 2014

Tak nám spací rituály překazily zoubky :( U Honzíka už se prořezává spodní jednička, Klárka zatím nic - taky lépe spí. Pár nocí už to bylo v pořádku, děti sice vždy v noci cca hodinu (celkem) plakaly a hulákaly, ale bylo to čím dál lepší. Denní spaní je ideál. Hned jak na jednom z nich vidím, že by si schrupnul, šoupnu do postýlek oba a jedeme na naše oblíbené pětiminutovky - přes den jdu dát dudlíky max. 2x, pak už spolehlivě spinkají oba. Ale noc je horší, Honzík spinká třeba 5h a pak se vzbudí a pláče. Někdy vyloženě bolestivě, dnes třeba tak "normálně", takže mlíčko dlouho nedostal, ale když plakal skoro hodinu, tak se mi ho zželelo (hlavně teda tatínka, který za půl hodiny vstával do práce a už je poslouchal hodinu plakat - spíme sice ve vedlejším pokoji, ale slyšet je to dost). Takže noci zase nic moc.. Večer mu dám Nurofen čípek, třeba se aspoň dobře vyspí a nebudou ho zoubky bolet. Ale jak jsem psala - dny a i večerní usínání je perfekt. Tak aspoň něco 🙂 Ale těším se, až se zoubky proříznou a zase se pořádně vyspíme.

werinka1
3. únor 2014

@oli_k Teda, začínám mít vážně hrůzu až se začnou zoubky prořezávat nám. Zatím slintáme o sto šest, ale to pořád, zoubky určitě zatim nelezou. To jsem teda vážně zvědavá, kdy to přijde....

adriene
4. únor 2014

@oli_k Jojo, k tomu spaní přes den a usínání moc gratuluji 🙂 Co se zoubků týče - to budete muset vydržet, no... Určitě mu na noc čípek dej, u nás to celkem též zabírá. Hlavně ať je brzy venku 😉

oli_k
4. únor 2014

@adriene Honzíkův zoubek už je venku od 1.2., Klárka pro změnu huláká od včera, ale zatím to má jen oteklé a a na proříznutí čekáme 🙂 Dnešní noc byla mnohem lepší, spali od 21h (oba dostali čípek), Honzík se vzbudil ve 3 a plakal, tak dostali oba 100ml mléka (Klárka vypila ve spánku, Honzíka to uspalo) a spinkali až do 7:30. Takže sice jedno vstávání, ale to připisuji tomu zoubku. S jedním mlíčkem za noc a okamžitým usnutím by se to dalo.... není to nic proti tomu stavu ještě před dvěma týdny - 10x podat dudlíka, 3x mléko, čaj, buzení každou půl hodinu.........

adriene
4. únor 2014

@oli_k To jo, to už je super. Pro mě to bylo velmi "osvobozující" 😉

gyty
4. únor 2014

@maladama
to je pravda!

jinak davam taky olej presne jak pises.
mozna delam moc hustou kasi na vecer .... nevim
musim prijit na to cim to je

jinak dnes vecer i vcera vecer opet hororova noc.
holcicka teda uz usne a spi az do rana zato chlapecek se mi vzbudil uz dve noci po sobe v jednu rano a az do sesti se toci v postylce a place teda spis knoura
ale ja stejne nespim ....
sem zvedava na dnesni noc....

maladama
6. únor 2014

@gyty ještě mě napadlo, z ovocných přesnídávek zařazuj co nejčastěji ty s meruňkami a švestkami (jsou proti zácpě) a dávej spíš míň mrkve, rýže a banánů (všechno hodně staví).
Docela taky pomáhá jogurt. A samozřejmě hodně tekutin (voda, čaj, polévky...)

karina1
6. únor 2014

@gyty ahoj, na chvilu som tu skocila a citam o tom vasom spani.. miminka-nemiminka, musis mysliet na seba, (aj ked to normalne neuznavam), nechat mimca vyrvat - u dvojcat to inak nejde - na rukach ich uspavat proste nemozes.. my sme decka normalne iba polozili a same zaspali, maximalne sme chodili podavat dudlik, kym nezaspali.. samozrejme v kazdej faze na nas nieco skusali (hlavne ked sli zuby, ryma a pod), ale nesmies sa im dat 😀 cca v tomto obdobi ako ste vy, sme ich uz dali do svojej izby, pze zacali byt citlive na to, ze sme sa prehodili v posteli, zasustali perinou a budilo ich to, resp. som bola citliva aj ja a mala som potrebu podavat dudlik aj ked to nepotrebovali.. vo vedlajsej izbe si rychlo zvykli na to, ze si dudlik bud najdu, alebo nie je.. vela ich prebudeni sme prestali uplne vnimat a oni si na to zvykli a vsatavali sme uz iba 1x na krmenie cca okolo 5:00h, ev. spali celu noc.. so zubami sa nam to vzdy na nejaku dobu pokazi v tom zmysle, ze jedia castejsie.. krmili sme vzdy oboch naraz.. drzim prsty, nech sa to skoro zlepsi, holt dvojcata potrebuju presny rezim.. nam sa oplatilo vzdy krmit, uspavat a pod. uplne naraz..

gyty
7. únor 2014

@karina1
no ja uz mela skoro za to ze je to ok. ale bohuzel chlapecek zase zacal....
je tohoror
trva to 4 dny
usnou sami ale opet od pul 1 proste po pulnoci se budi a rve
teda place nerve ale stejne je to neco sam neusne kazdou noc proste nespim
nechavam ho ale je vzhuru a place tak 3 hodiny pak uz to nevydrzim a uhladim ho na celicku cca 20min
pak spi asi 30min a znova....
nevim ale mela sem radost ze to tak rychle zabralo ma sme zase zpatky....

karina862
7. únor 2014

@gyty a mas ich v loznici? ja by som ich dala do inej izby (neviem ako to mate), nam to prave v tomto obd. hrozne pomohlo.. zo zaciatku ich nic nezobudilo, mali uplne tuhy spanok, aj na jedlo sme museli budit, ale casom sa ten spanok menil, hocico ich zobudilo (iba rev surodenca nie 😀) ked sme ich dali do ich izby, tak si zvykli, ze k nim nevstavam vzdy ked si zmyslia a spalli lepsie.. 🙂 ale neboj aj teraz vymyslaju, ze sa chcu este hrat a pod., ale sme neoblomny, polozenim do postielky to u nas hasne aj ked placu, iba idem podat obcas dudliky / plysakov, co vyhadzali, to par-krat zopakujem a oni to vzdaju.. intervaly chodenia do pokojicku predlzujem, ale ani prvykrat nejdem hned, az tak po 5-10min., nech si uvedomi, ze ked to vyhodi, tak to chvilu proste mat nebude.. jedno je iste, ak vstavas ku kazdemu aj 15x (ako som citala), tak to uz nie je ziadna opodstatnena potreba dietata.. ak hovoris, ze poplakava aj 3 hodky - tak moze mat hlad? 8mes. dieta uz asi tazko, uz musi par hodin vydrzat, hl. ked ma v noci spat.. moze ho boliet brusko? nam pomahal velmi babycalm (sice sme nikdy nemali extra bolenie bruska, ale obcasne sme ho pouzivali snad az do 10.mes., proste to zavadzanie prikrmov, je tiez trosku zmena pre creva..). Mozu byt aj zubky, ale to by si tiez videla, take dieta, uz hryze do postielky, do latky.. a to mu aj tak nijak extra nepomozes, ani tym, ze ho budes cicikat na rukach - iba mu tym vytvoris nespravny navyk.. to uz nie je male mesacne miminko, ktore nevyhnutne potrebuje citit maminku na meter.. u dvojcat je vyhoda, ze aj vo vedlajsej izbe ma jeden druheho.. 🙂

gyty
8. únor 2014

@karina862
asi je to trosku od vseho.
oba maji prdiky. oboum rostou zoubky. problem je asi taky trochu v tom ze ani jeden mi nechce prez den nic pit. flasku neberou vubec a to to zkousim z mesic. vodu, caj, stavu, mlecko....nic. a prso taky vubec nechteji. kolem te 6 uz mi obe prsa praskaji jsou zatvrdla a jakmile nektery z nich zaknuci tak se mi mleko spousti. ale oni pit nechteji. az kdyz oba dostanou kasi pred spanim, vykoupu je tak pak kdyz ztlumim svetlo a oni vi ze se jde hajat tak se napiji. jen na zizen predni mlicko. a jdem spat.
usinani neni uz nastesti problem. vi ze musi usnout sami. a taky sami usnou. problem je v noci. do 11 vecer je to ok. to je nevzbudi proste nic.
ale kolem te 11 - 12 v noci se probudi malej. usina jedine na brisku. najednou se ale zvedne na rucicky zvedne hlavicku a zacne plakat. dudlicek nechce a kdyz ho dam na zadicka tak zacne narikat. stoci se na zase na brisko a cestuje po postylce vresti a hlavickou narazi do postylky. pak se zkousi zvedat kdyz se zvedne za chvili spadne na zada a vresti jeste vic a tak to jde treba i ty tri hodiny porad dokola. jen kdyz vidi ze jdu k nemu prestane plakat a zacne se na me usmivat ale kdyz zjisti ze mu jdu dat jen dudlicek a prikryt ho zacne vrestet este vic. vetsinou to kdyz uz vazne nemuzu ukoncim tim ze ho hladim na celicku a on usne. bohuzel jen na 30 min. je jedno jestli ho uspim po 5ti minutach nebo po 3 hodinach . za 30 minut je zase vzhuru. zkousela jsem i prilozit k prsu ale pit nechce. jen si prso drzi v pusince a je spokojeny. usne. ale jakmile ho prenasim do postylky probere se a jede to nanovo. zvlastni je ze to delala uz od 4 mesicu. zacalo to po prvnim ockovani hexou a s tim jak se zacal pretacet na bok a na brisko. do te doby spal dobre. pred nekolika tydny jsem zkusila prestat uspavat houpanim v naruci - uz me silene bolela zada. a 5 dni spali oba celou noc. probudili se jen 1x na kojeni. a hotovo. byla to krasna uleva. psala jsem jsem sem, ze sem neuveritelne stastna, ze jsem ty 3 noci vydrzela a nechala je vyrvat se az usnuli proste sami. problem nastal po 5ti dnech klidu.
mala je ok uz od malilinkateho miminka. spi dobre. jen to usinani bylo spatne. ted taky ok. ale ten malej proste po 5ti dnech krasneho spanku po celou noc zacal zase nanovo.

tak nevim.....
ale zase uz nespime...

adriene
8. únor 2014

@gyty Zkusila bych u chlapečka jinou kaši... to byl u nás například veliký problém :( Měli prdíky a noční bolení břicha. A pak bych je opravdu "přestěhovala" do jiného pokoje. Buď vy do obýváku - na čas. Nebo děti do toho dětského pokoje a vyřešit to, aby se tam vešly.

karina862
8. únor 2014

@gyty tak skus nieco na tie prdiky.. my sme mali espumisan, casom nejak lepsie fungoval babycalm.. a ked pises, ze by si myslis, ze to zacalo po hexe, nechces skusit detoxikovat..? aj lekary hovoria, ze nocny plac byva po hexe.. ja som davala/davam deckam spirulinu na detoxikaciu po ockovani.. zacala som pomalinky napr. 1x za 3dni malinko a postupne som pridavala.. decka mali na zaciatku prujmy a zhorseny egzem, coz udajne znamena, ze sa telo cistilo.. pripadne nemoze, mu robit nejaka potravina bolesti bruska..? alergia na BKM, hydinu, ryby, rajcata - to zas zistis epozicno-eliminacnou dietou - je to prplacka (hlavne, ked mas dvojcata), ale stoji to za to..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru