Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zvalentova
23. únor 2012

@veronika.m no vidíš, s císařem tam budeme dýl, tak to určitě spácháme 😎
Musíme ale vychytat stejný termín... takže nejdřív dubnu, ju?

catharin
23. únor 2012

@ostrava8 : no, tak to taky s tou cukrovkou teda nechápu, jak Ti to tak dělali, že ani Dr. nepopsal, nevysvětlil??
Břicho mi od 34tt tvrdlo taky hrozně, asi 20x denně, proto už jsem šla ležet..
@zvalentova : já taky do toho 34tt dělala vše sama, i luxovala, no všechno.. Pak už to nešlo, ledva do auta jsem se nasoukala 😀 😀 Je to hrůza být tak neohrabaná, viď 🙂

Hezký den, holky 🙂

jarkalada
23. únor 2012

@ostrava8 ani né tak drsná, jako mi vadilo, že se vše muselo vážit. Pak už to děláš od oka,že víš, jak velkej krajíc chleba,kolik lžic rýže atd. Hlad u toho člověk nemá. Ale zvyknout si na zdravou stravu, s vynecháním zmrzliny nebo brambůrků... 😀 Magnesko jsem měla taky 3x2 tablety. Pak už nestačilo, ani kapačky nezabraly 😎

suzamen
23. únor 2012

@catharin jéé ty jsi i tady 😀 tak vítej i tady 😀

maruja
23. únor 2012

ahoj holky, mě taky dneska dělali cukr a říkali že teď se bere jen po těch dvou hodinách. Tak asi jak kde. Já dala moč, píchla mě do prstu a po 2hod ze žíly, hodnoty zatím nemám budu volat

ostrava8
23. únor 2012

@maruja no ja byla po 2hod pichla do prstu, ne žilne. ale bylo to divne byly tam se mnou holky cirka v tydnu jako ty a ty brala po hodine, tak mi to přišlo divne,držím palce, at ji mas .ok 😉

karina1
23. únor 2012

@veronika.m ahoj veroniko, tak sme dnes boli omrknut to bugaboocko a iny uz nechceme ;) paradny kocarek, lahko ovladatelny, dlhe korbicky (tak sa mi tam snad prckovia do 6.mes. zmestia) a zlozitelny na minimum (aj podvozok, aj tie korbicky na placku - coz pri dlhsich cestach teda urcite vyuzijem). Tak uz len pockame, kym prckovia trosku podrastu, snad bude vsetko ok, kocarek by som objednavala v takom 6. mes. tehu. dakujem za pomoc ;)

jarkalada
24. únor 2012

asi to sem moc nepatří, ale možná že i trochu jo 🙂 Dnes ráno jsem na naší nedodělané terásce objevila tahle dvojčátka, mají asi 10-15 cm 🙂

ostrava8
24. únor 2012

@jarkalada jééé ahoj, ti jsou krásní, prosím jen nešahat rukou, aby je pak mamina přijala . 🙂 bobišci malí .. 🙂

kathy.skal
24. únor 2012

@jarkalada jé chudíšci, snad už si je zajčomamka vyzvedla ... není na zajíčky trošku brzo? 😕

jarkalada
24. únor 2012

@ostrava8 nešahám, to vím 😎 fotila jsem z okna. Slezl už všechen sníh a teď ti králíčci, tak mi to konečně připomnělo, že se blíží jaroo 🙂
@kathy.skal teď na ně nevidín, nechci tam svítit.Podívám se zas ráno.
Ale to bylo mimo téma tu 🙂 Tak se zas věnujte miminkům 🙂

lenny2
25. únor 2012

Ahoj holky, hlásím se ze světa věčného přebalování, krmení, míchání Nutrilonu (kojení nám bohužel nejde, mlíka málo a zkrátka jak děti jednou dostaly flašku, tak mají s prsem už problém) a mezitím mazlení našich dvojčátek 😀 Ačkoliv je to náročný, obzvlášť po císaři, kdy mě jizva ještě pekelně táhne, Linda s Kryštofem jsou tak hodná miminka, že tomu nemůžu věřit. V noci vstáváme tak ve dvě, dáme mlíčko, přebalíme a spime pak třeba do pul sedmý.... Dneska jsme byli i poprvé venku (podotýkám, že Easy Walker nemá chybu, dnes odzkoušen opravdu v náročném terénu a prostě super) 😉
Takže ti co straší, že dvojčata jsou očistec, tak se fakt není čeho bát.....
Pac a pusu Vám všem 😉

catharin
25. únor 2012

@jarkalada : jééé, tak Ti jsou úúúúžasní 🙂
@suzamen : Ahooj, tak jsem i tady 😀
@lenny2 : Ahooj, zdravím Tě i s mimiskama 🙂 Tak to je super, že Tě nechají vyspat a jde jim vše jak má. Hlavně jídlo, jojo, i já měla začíátek takový, ale zaběhli jsme se všechny tři 😉 To mě mrzí, že kojení tak brzy už jde do háje.. ☹ My vydrželi 2 měsíce, taky nic moc.. Ale byl to teda záhul.. 😀 Tak se optrujte a je bezva, že i kočárek funguje tak, jak má !!! 🙂

Krásný zbytek víkendu, holky 😅

karina1
25. únor 2012

Holky, prosim o radu. Som 15tt a asi 2x sa mi stalo, ze som mala po zobudeni rano brucho tvrde ako skala.. dr. mi predpisal min. tyzden magnesium - a trosku bol prekvapeny, ze mi tvrdnutie zacalo tak brzo.. (to magnezko beriem dla jeho odporucania len obcasne - pri problemoch). Okrem toho ma posled 3-4 dni zacalo boliet zo spodu, bederni pater a brucho ma boli aj po hodinovej prechadzke (a to podotykam, ze mam klidovy rezim). Je to normalne, mala ste podobne bolesti niektora uz okolo toho 15tt??

a este 1 otazka - objednavala som sa na 3D do podoli koli zisteniu pohlavia deti (na utz budem v 17tt). Mala som sa objednat radsej na 4D - je v tom vobec rozdiel?

ostrava8
26. únor 2012

@lenny2 ahoj Maminko, jé tak to krása, že jsou prdošci tak hodní ... to je určitě pro nás nastávající hoooodně dobrá zpráva . A jizva moc bolí ? no jo, co my musíme vydržet, tak at se vše dobře hojí, miminka rostou a je vše OK. Jinak na tu jiizvu jsem vyčetla že je dobré vepřové sádlo 🙂 tak šup do řezníka ....

lenny2
26. únor 2012

@ostrava8
Ahojky, no jo, jizva táhne, ale jako zase, že by to bylo k nevydržení, to zas ne, neboj 😉 Jen je prostě každá větší námaha cítit (ono přeci jen, když nosíš celý den třikilová miminka, tak je to znát). Ale dá se to vydržet. Takže holky, kterou čeká císař, je to bolavý, ale prakticky už ten druhém den, kdy mě nutili vstát, to bylo lepší a lepší a miminka Vám pomůžou na to nemyslet. Když jsem to zvládla já, stará hysterka, zvládne to každej 😀 Jo a z narkózy mě vzbudili ještě na sále a dali mi mimča přisát na prso, takže jsem nebyla ochuzená ani o tohle, navzdory tomu, že jsem se rozhodla pro celk. narkózu 😉 Sádlo není potřeba, řez jako takovej se hojí v pohodě, stehy jsou samovstřebávací a prý to právě nemám mastit. Jo a holky, co se týče nabraných kg, já jsem po týdnu doma z porodnice téměř na původní váze 😉

lenny2
26. únor 2012

@catharin
Čauky, no dneska jsem si šla ráno odsávat mlíko a hle, vytáhla jsem že sebe 90tku, takže super....ale prostě děti to chtěj z flašky, nevim jak je přelstít 😉

lenny2
26. únor 2012

Jinak holky, až si budete pořizovat odsávačku na mlíko, jednoznačně elektrickou Faarlin, dneska jsem jí poprvé zkoušela a nic nebolí a fakt saje! Jen mám obavy, že touhle metodou budu mít za chvíli bradavky jak havajská domovnice 😀

marca22
26. únor 2012

@lenny2 Ahoj,nad tou jsem zrovna přemýšlela,tak to jsi mě potěšila že je dobrá 🙂 Ty bradavky to se snad pak srovná ne? Nebo to tak už zůstává 😕 A kde jsi rodila?

lenny2
26. únor 2012

@marca22
Já doufám, že se ty bradavky srovnaj 😉 Rodila jsem v HK 😉

catharin
26. únor 2012

@karina1 : ahoj, v 3D a 4D není velice žádný rozdíl.. A pohlaví mi řekli na podrobném UZ již ve 13tt. A to, že Ti tvrdne bříško ráno, je možné, že se prcci přesunuli a Ty třeba špatným způsobem vstáváš z postele. Překuli se na bok a pak pomalinku se podepírat a vstát. Jinak napínáš bříško a není to dobré. Magnézko bez klidně i po dvou tabletách 3x denně, nic se nestane.. Já ho dopovala fest a na konci i v infúzích.. A i z toho, že dlouho chodíš to tak nen dobré. Každá to má určitě jinak, ale dělat si pauzy, často nohy nahoru, vegetit 🙂
@lenny2 : nojo, ty flašky, to je svííííčka 😀 Ale taky to tak u nás bylo, v inkubátoru musela malá na flašku, sem tam jsme ji kojila.. A doma taky radši flašku, nechtěli mi držet bradavku, i jsem jim mlíčko mačkala přímo do pusinky, mi přímo stříkalo z bradavek, tak jsem nechápala.. Ale ony mi prostě nechtěli ☹ A tak jsem taky odstříkávala, pak příšel doma trochu stres... A bylo postupně po mlíčku, nezasytilo je to apod. Takže UM byla jasná, no a teď? Jsou to cvalíci šikovní, starší má 9kg a maldší 7,5kg a jsou úžasné, vše zvládají, pěkně papají všelicos už sní, takže nic neřeším 🙂 A mlíčko? To už nic moc nechtějí, ráno jako snídaně, po obědě trochu mlíčka a večer s kašičkou zamíchané.. 🙂 A to jsi zhodila krásně kila, teeeeda 🙂
A bradavky se mi srovnaly, jen z prsou sajte na stejno, aby nebylo jedno extra menší. 😉

papapa, pěkný zbytek neděle 🙂

lenny2
26. únor 2012

@catharin
No, tak to je přesně takhle u nás, mlíko bych eventuelně i měla, z porodnice nás stejnak propouštěli s přikrmem, tzn. jednoho nakojit a dojet Nutrilonem a druhýho nakrmit jen Nutrilonem a za 3 hodiny je vytřídat. Kryštof byl i přes svojí váhu taky na den v inkubátoru kvůli teplíčku, ale nám je v porodnici krmili stříkačkou, což je pro mě doma fakt nemyslitelný. A jak říkáš, s bradavkou si jen hrají a pak usnou a to jim prso taky mačkám, aby jim to teklo samo.....oni holt vědí, no 😀 Nějak se tím nestresuju, když to nepůjde, tak to nepůjde - kupuju jim Nutrilon HA 1, což je prej špica, takže si myslím, že biti na tom nebudou, ba naopak......
No a ty kila, já nabrala celkově ve finále 15 kg, něco vážili mimča, voda, placenty a zbytek je o tom, že jsem se v porodnici ani jediný den nenajedla, protože nás dost honili 😉
Papa

catharin
26. únor 2012

@lenny2 :tak tak, je to tak, no. Ony si samy řeknou, potvůrky malé.. 😀 Já taky přibrala 15kg, s porodem 5 dole a pak postupně během 14 dní jsem měla jen 2kg nahoře a ty šly hůř, ale už jsou dole. TO lítání kolem dětí 😀 Já s nutrilonem mám špatné zkušenosti, vyzkoušela jsem asi 5 jídel, než jim to vyhovovalo.. Strašně je trápilo bříško. Moc mi plakali. To byl nutrilon, pak nutra defens, sunar, beba, beba HA1 a nakonec máme HAMI 🙂 Ale to až teď jsem měsíc zpět přesedlala.. A vyhovuje. A je levné. Tak snad to prckům bude vyhovovat, jen ať krásně rostou a mají se dobře 🙂
Jen si zajet svůj režim a půjde to jedna radost, ani pak člověk nepostřehne, že to klape všechno hezky. Mně teda nechtěli už od 4 měsíce jíst, co 3 ani co 4hodiny. ALe nejlépe až po 5-ti hodinách, takže u nás pohodka 🙂 A zůstalo jim to..
papa

jarkalada
26. únor 2012

@catharin a kolikrát denně tedy jí? Naši taky nejdříve začínaly na 2h, pak 3, teď už jako že vydrží 4 hodiny a to je pak už jdu sama nakrmit, by si samy snad neřekly.. A mám to jen taktak..prý se má 5x denně. "snidáme" tak v 8h, a poslední maj ještě o půlnoci, aby vydržely přes noc.

kathy.skal
27. únor 2012

@marca22
@lenny2 holky srovnaj se, nebojte 😀

ostrava8
27. únor 2012

ahoj Holky, tak vás všechny zdravím, už po týdenní pauze u našich, doma. Dělali jsem rekonstrukci pokojíčku, aby měli miminka kam přijít a aby se jim u nás líbilo. Jako doma je to jak po výbuchu, včera jsme makaly až do jedenácti , já už jen chvili, nechci nic riskkovat, ale toho prachu a jěště se nám podělal vysavač, hold když e daří tak se daří.
lenny2 : a co fotečky ?? vložíš tady nějaké ? Jinak ty kila to máš krásný, já už ted mám nahoře 13 a to začínám 7 měsíc 🙂

catharin
27. únor 2012

@jarkalada ? jí mi 4x denně. Ale jsou váhově velmi dobře, až moc, takže to neřeším a taky je musím občas nutit, do jídla, hlavně ze začátku, a už jsme si stanovili hodiny, kdy jíst, takže mi vydrží krásně.. 🙂 Ráno v 6h.120ml mlíčka, v 11:30h oběd mix + 60ml mlíčka, 17h svačina a po koupání cca 21h mlíčko s kaší. Jedna vypije 250ml a druhá 220ml 🙂 Takže tak..
@ostrava8 : Tak to jste měli teda, jééé, pokojíček, taky už bych chtěla zařizovat, ale ještě si počkám pár měsíců 🙂 Taky si pěkně přibrala, to je hezká váha, já už pak nijak nepřibírala..

Hezký den, holky 😉

ostrava8
28. únor 2012

ahoj holky, tak u nás dneska zase začalo stěžit 🙂 a je pod nulou 🙂 zima je tady .)

maruja
28. únor 2012

@ostrava8 u nás je + a prší 😉

zvalentova
28. únor 2012

Krásné ráno všem, v Praze jen prší a je tu hnusně 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru