Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

evikj33
24. črc 2012

@rychetkami Moc gratuluju ke zdravím prckum 🙂 Kojení se určo brzo poddá a budete sehraný tým.

zvalentova
26. črc 2012

@rychetkami Kam, moc gratuluji ke zlatíčkům 🙂

rychetkami
26. črc 2012

@zvalentova děkuju🙂doufám, že budu vládat jako vy mamky dvojčatovky.teď mi pomáhá moje mamka, tak je to pohoda, děti jsou hodné, ale zlobit taky umí, ale střídají to...jen plně nekojím a s tím Nutrilonem je to záhul na čas, ale na zítra mám pozvanou laktační poradkyni, tak to nevzdávám.

zvalentova
26. črc 2012

@rychetkami určitě se rozkojíš. Já také nejdřív nic a potom když děti povyrostli jsem mohla prodávat na litry 🙂

verunka_berunka
26. črc 2012

@rychetkami Ahojky, veliká gratulace k miminkům, kočko!!! 🙂 Hlavně jim přeju moře zdravíčka!!! Jak to, že malá byla v inkubátoru?? ☹ Jak jste na tom s kojením dneska? Já jsem byla v nemocnici spokojená, ale je fakt, že je to strašně o těch sestřičkách, na koho narazíš! 😖 A ta vyrážka jí už zmizela? A jak jste na tom s kojením dneska? My pořád naplno kojíme a je to teda celkem mazec!!! 😀 Ale děti už měli v úterý ve 3 týdnech Natálka 2,92g a Davídek 3,06g, takže krááásně přibíráme! 🙂 A z mých 22kilo mám navíc 7kg, takže to docela jde, ale musm říct, že jsem te´d hrozně rozežraná... 😝 🙄

verunka_berunka
26. črc 2012

@rychetkami Už to vidím, takže držím palce s kojením!!! 🙂 Si taky myslím, že se to ještě může krásně rozjet, hlavně být v pohodě! 😉 A jak se jinak cítíš? Nechají tě v noci mrňousové vyspat? Mě občas nechají i přes dvě hodiny v kuse! 🙂

stanpetr
30. črc 2012

ahojte holky,
minule pondeli se nam narodily holcicky Michalka 48 cm a necelych 2900 g a Verunka 47 cm, skoro 2600 g, od patku jsme doma, zatim je to v pohodicce, holky jen kojim. Jirik se k nim zatim krasne chova, opecovava je, tak snad jim to vydrzi 🙂

evikj33
30. črc 2012

@stanpetr Super zpráva jste šikulky moooc vám gratuluju a holčičkám přeji hlavně zdravíčko a milující rodinu 🙂 🙂 🙂

jana321969
30. črc 2012

AHOJTE HOLKY : VÁM VŠEM PŘEJI HODNĚ ZDRAVÍČKA ZDRAVÍČKA ZDRAVČKA AT DĚTI ROSTOU A JSOU HODNÉ 🙂 TED VÁS DOST UŽ TO MÁ ZASEBOU DALŠÍ VÁRKA SE BLÍŽI, PAK SE NA VÁS ZKUŠENÉ OBRATÍME S RADOU 🙂. MĚJTE SE HEZKY

jana321969
30. črc 2012

@agnes88 AHOJ JA MAM NA 27 TYDEN UZ 12 KG 🙂

jana321969
30. črc 2012

@zvalentova ahoj chtěla jsem se poradit - nakoupání do vaničky a pak do vany klasické lehátkou kopuit nebo ted jak prodavájí takové ty medvídky jak hubka to je??

agnes88
30. črc 2012

@stanpetr co to čtu, velká gratulka. Donosit tak dlouho a tak velké jednovajky, klobouk dolů!!! Serš machr. A super že kojíš, jen tak dál.

zvalentova
31. črc 2012

@jana321969 ahojky, vzala jsem plastové lehátko na koupání rovnou ve velké vaně. Vanička mi přišla nestabilní a hlavně odpadá "onanie" s nošením vody. Molitanové jsem nechtěla, dlouho trvá než vyschne a množí se tak bakterie. 😉

motanda
31. črc 2012

holky tak kočárek mám už doma, ted mám jiný problém, jsem 29 týden a fakt hodně otíkám, máte s tím taky nějaké zkušenosti?

jana321969
1. srp 2012

@motanda ahoj ahoj ja teeda zatím jen tak nenápadně ale ne moc teda bych neřekla, jen zavčasu musím sundat prstýnky než je na prstech nezdělám vubec!!!

jana321969
1. srp 2012

HOLKY: měla některá z Vás s dvojčátkama těhotenskou cukrovku???

jarkalada
1. srp 2012
zvalentova
1. srp 2012

@jana321969 taky 😉

jana321969
1. srp 2012

@jarkalada
@zvalentova
holky a to se musí moc dodrzovat jak se ta s omezením jídla uživit dvě děti???

jarkalada
1. srp 2012

@jana321969 😀 😀
nemáš omezení jídla, máš omezení cukrů, to je rozdíl 😉 a donutí tě to aspoň jíst pravidelně a zdravěji. Bez žádných zmrzlin, bonbonků nebo chipsů 🙂 Takže i možná proto jsem nebyla tak rozežraná a přibrala jsem asi jen 12 kg.
Dodržovat bys to měla kvůli malým, né kvůli sobě.

zvalentova
1. srp 2012

@jana321969 Jarka má pravdu, omezuješ cukry ne jídlo. Naopak aby bylo všechno v pořádku, jídlo si vážíš a podle mého je ho dokonce víc. Navíc ta pravidelnost. Bude se ti hodit po porodu.
Z mých nabraných 30kg nemám už ani kilo navíc. 🙂

jana321969
1. srp 2012

@zvalentova holky díky za vaše informace jako no je to mazec sladké mám dost ráda, no 12 kg uz mam ted 27 tyden, je jasné, že kvuli dětem to budu dodržovat - ale abych to dělala správně, taky jsem říkala, že IVF, CHUDOKREVNOST, SRÁŽLIVOST KRVE, TEDKA CUKROVKA,!!! SI BUDU MUSET POŘÍDÍT DIGI.VÁHU 🙂

jana321969
1. srp 2012

holky: takze jsem si byla pro vysledky a rozmezi do 7,79 a ja mela teda 8.0 🙂

sariky
1. srp 2012

@jana321969 cukrovku jsem v tehu nemela, ale chudokrevna je snad kazda druha tehule, takze je to v podstate normalni stav 😉 a co se tyce srazlivosti, tak jsem ji mela taky spatnou, zjistilo se to az pred porodem, tak se podle toho zaridili. niceho se neboj 😵

jana321969
1. srp 2012

@sariky díky za uklidnění

jarkalada
1. srp 2012

@jana321969 tak to máš úplně stejné jak já a teď jsme /ťuky ťuk/ všichni v pořádku 😉
Váhu jsem si taky kvůli tomu pořídila a využívám doteď 😎
A měla jsem taky asi jen 8,01

motanda
3. srp 2012

ahojky, tak já jsem byla s těma otokama u doktorky a vše je ok, akorát mi oznámila, že tak max za 6- 8 týdnů těhotenství ukončíme (tj. 35-37 týden )

koksi
3. srp 2012

ahoj holky, možná mě odsoudíte ale mám dotaz... čekáme dvojčata....jsou dvojvaječný... a uvažuji o redukci. Kdyby to byly moje první děti tak není o čem se bavit, ale vzhledem k tomu že doma máme už další 3 děti mě dvojčata celkem překvapila (chtěli jsme do čtyřlístku už jen jedno ) a teď najednou bychom měli mít dětí 5. Jsou počaté přirozeně a nikdo v rodině dvojčata nemáme... 5 mi na dnešní dobu přijde opravdu hodně. Auto máme jen pro 6 takže by to bylo i o koupi nového auta, řešení nového bydlení atd atd...
byl tu někdo na redukci? vím, že můžu ohrozit to miiminko které si ponecháme ale prý u dvojvaječných není redukce tak nebezpečná. Jsem teď uplně na začátku těhu tak by to nemělo být snad i náročné na výkon ...
Omlouvám se za takový dotaz...stále to zvažujeme, všechny pro a proti si obě děti nechat... bylo by to hodně náročné... no nevím.....

evikj33
4. srp 2012

@koksi Mužu ti říct že to musíš hodně dobře promyslet,at tě to do budoucna netrápí.Je to těžké,ale neodsuzuji tě.Zvaž možnosti pokud je to v začátku jsou rizika asi o dost menší ale je tu i jiná možnost ještě se neví zda jsou miminka zdravá a ty musíš určit které nechceš a později se muže stát že se u toho co zustane projeví nějaká vada a budeš před rozhodnutím znovu.Navíc pokud jsi v začátku neznamená že dvojčátka zustanou,do 14tt je tzv.s.mizejícího dvojčete tak při další kontrole už muže být mimi jen jedno.Já osobně bych asi počkala na 1tr.screning tan se děla okolo 13tt a celkem už odhadne zda jsou miminka v pořádku a dle toho se rozhodla.Pokud do té doby budou obě a zdravá bude to hodně těžké rozhodnutí.Je jen na tobě.

clera
4. srp 2012

@koksi - neodvažuji se tě soudit, sama čekam dvojčata ale jsou to moje první dětičky, toto rozhodnut i vůbec nezávidim a i tak si myslim že ti žádná diskuze nebo rada nenapoví. toto si bohužel musíš vyřešit ve své hlavě jen ty sama a rozhodně to nebude jednoduché. přeji hodně síly a pokud se rozhodneš jakokoli pokus se k tomu již nevracet a ber to již tak jak to je .. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru