Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

adriene
11. únor 2013

@kacikaci
@karlisska Plánuji od začátku 2 postýlky, přesně tak... kvůli monitorům dechu. Vím, že můžou být i v jedné, ale takhle by to nesnímaly ty desky... takže u nás budou 2 od začátku 🙂

kacikaci
11. únor 2013

@adriene díky, snad bude vše ok...taky to mám tak nějak v plánu, tak jsem ráda, že je to ok, a že nejsem blázen 🙂 lepší dřív než aby to pak člověk honil na poslední chvíli
@karlisska uf to máš za sebou nepříjemný zkušenosti, držím palce, aby všechno už probíhalo tak, jak má..

kacikaci
11. únor 2013

@adriene aha, takže je ok, když by byli mimča v jedné postýlce alespoň do začátku? my s monitory počkáme až podle toho, jak na tom budou prckové zdravotně, kdy se narodí, jak veliký, apod..u dcery jsme ho nepoužívali, tak teď uvidíme podle situace, i když u těch dvojčat je to asi lepší co?

jarkalada
11. únor 2013

@kacikaci já měla oba v jedné asi do necelých 3m 😎
Pak jsem přišla na to, že nám jsou ale takhle monitory naprd 😀 tak šel každej do svý 🙂)))

adriene
11. únor 2013

@kacikaci Víš, to je individuální... někoho vystraší planý poplach, tak radši z toho důvodu monitory nechce. Já jsem spíš ten tip, co bude spát klidněji, když bude vědět, že za něj "někdo" hlídá 😉
No a jinak je úplně normální, že budou spát v jedné postýlce... často se to i doporučuje... přece jen jsou mimča zvyklí z dělohy... 🙂

adriene
11. únor 2013

@jarkalada A přežili to, evidentně 😀

kacikaci
11. únor 2013

@jarkalada a neruší se navzájem? a to spinkali hlavami u sebe nebo nožičkami?

jarkalada
11. únor 2013

@adriene to jo, ale do té doby, než jsem to zjistila, jsem byla i já klidná 😀
My je pořízovali, až když se děti narodily a věděli jsme, že jsou maličký. Zvykla jsem si na ně z nemocnice.
U nás nebyl poplach naštěstí ani jednou. Ale měli jsme babysense II - u toho jsou dvě podložky, takže to snímá úplně celou plochu, i když je dítě kdekoliv. A byla jsem opravdu o moc klidnější. Ono toho spánku ze začátku není moc. Takže na těch pár minut, co ho člověk vyšetří, mi to pomohlo v klidu zabrat, když jsem věděla, že je o ně "postaráno" 😎

adriene
11. únor 2013

@jarkalada Z tohoto důvodu jsme je též pořídili... já si jsem prostě jistá už teď, že mě to uklidní. Než abych pak v noci obcházela postýlku a sledovala, zda dýchají... 😉
Ale jak říkám, asi je to prostě podle toho, jak to kdo cítí 🙂

jarkalada
11. únor 2013

@kacikaci hele nerušili. Ani když jeden řval, tak ten druhej spal. No nejdřív jsem je měla vedle sebe. Ale né po klasicky po délce postýlky, ale jakoby po šířce, nebo jak to nazvat : -)) Po těch 2 měsících byli už každej na druhé straně - nohama k sobě a ke třetímu měsíci už začali trochu cestovat, tak šel každej do svý, ale i tak by tam ještě nějakou dobu určitě vydrželi

jarkalada
11. únor 2013

takhle ještě spali ve 2,5měsících 😎 - v poho se vešli vedle sebe. Pak jsem je začla dávat více a více našikmo 😀

adriene
11. únor 2013

@jarkalada 😀 😀 jsou boží... 🙂
Já už se začínám pomalu bát... nic nevím a neumím!! 😅

jarkalada
11. únor 2013

@adriene koukám ti do profilu - já je v tvým ...jé, teď se mi chtělo říct "věku" 😀 , týdnu, měla na světě 😎
To dáš, a navíc jsi zdravotník, ne? Tak máš určitě nějakou výhodu 🙂
Oni právě byli srandovní, jak měli často stejné pózy.
Jo a koukám - overálky maj na sobě stále č. 50 🙂))

adriene
11. únor 2013

@jarkalada Koukám, že jsi rodila 34+5 ... no tady ten kalendář u koníka předbíhá... sice jedu 34.tt, ale jsem 33+2. Tak dle tebe bych rodila příští týden 🙂
Uvidíme, kam to "dotáhnu"... Jojo, jsem zdr. sestra... ale u dospělých, s dětmi moc zkušenosti nemám... ale snad se u mě projeví nějaké mateřské pudy a dám to 😀 😀 😅

kacikaci
11. únor 2013

@jarkalada jasné, uvidíme, jak na tom budou a tak, ale asi je teda necháme na úplném začátku v jedné postýlce a pak každej bude mít svou..jinak ta fotka je super, máš úžasný prcky 🙂
@adriene taky jsem se strašně bála než se mi narodila dcera, neuměla si to představit, ty to má teď hned dvojnásob poprvé, ale určitě to zvládneš..já se třeba bála, že maličký nějak ublížim, nevěděla jsem, jak ji převlékat, jak byla prťavá, apod..ale všechno se člověk za krátko naučí a pak už je jistější a jistější..

jarkalada
11. únor 2013

@adriene až je uvidíš a při pohledu na ně zjihneš, už tomu neutečeš, se neboj 🙂 😀

adriene
11. únor 2013

@kacikaci @jarkalada Holky, věřím tomu, že to pak nějak samo přijde... 🙂 A je mi samozřejmě jasné, že teď už tomu vážně těžko uteču 😀 😀

jarkalada
11. únor 2013

@adriene si nejsem jistá, jak doslově to myslíš, 😀 viděla jsem tvou fotku s bříškem 😀

adriene
11. únor 2013

@jarkalada 😀 😀 no vidíš... to mě nenapadlo 😀 😀 Tak s břichem určitě ne a pak taky ne... sakra 😀 😀

maruja
12. únor 2013

Ahoj děvčata, vidím, že řešíte postýlky. Já to řešila jako @jarkalada a pak jsem měla půjčený postýlky z porodnice. Máme ložnici v patře a tak jsem měla potom "velkou postel" dole tam byli oba a dvě malý nahoře 😉

barusmackova
12. únor 2013

@karlisska ahojky nic se neboj ja mam uz 8 kg nahore ve 25 tydny teda ale zaca jsem nabirat vic po tom 22 tydny ja cekam kluky tech je tu teda ted prevaha to pribirani ted bude hlavne jak prcci porostou.jinak u nas pohyby zacly taky tak kolem 21-22tydne ted uz to jsoi poradne silny kopance mas se na co tesit 😀 jinak jsem se merila prez pupik a mam 98cm posledni dobou neroste ja si myslela jaky nemam velky bricho a kdyz jsem se videla na fotkach z oslavy a videu tak teda je jeste na dvojky malinky kazdy to i rika 🙂 ono se to nezda kdyz na nej koukam z vrchu a citim se jak velrybka 😀

barusmackova
12. únor 2013

@kacikaci tasku jsem jeste nejak neresila ale je fakt ze jsem vyhrabala jednu kojici podprdu a tri kosile co jsem mela s malou ani nevim uz co se bali sebou😀 a postylky mame dve ale jednu budu mot v loznici a jednu v obyvaku takze dokud se nebudou v jedne navzajem budit a nebo zlobit tak budou v jedna a pak si chci poridit ty lehatka ale to az z materske protoze ted cekam uz dva mesice na neschopenku ☹ takze jsem uplne na suchu a zijem z pritelova platu jeste ze vse ostatni mam uz jen me chybej novy zavinovacky a povleceni do postylek mam 5 baliku plin a asi 12tery ubrousky jeste kdyz bude akce plinky nakoupim ale to jak pujde financne jako je to strasny ale spocitali me neschopenku 3800 ☹ no musim si zvykat ze to bude tezky a jeste az se kluci narodej

barusmackova
12. únor 2013

@adriene taky jsem vydesena jak to zvladnu se dvema ale je tady vyhoda ze uz jednu zkusenost nektera mame ze vime tak trochu co se bude dit prvorodicky a jeste dvojcatek to maji tezsi urcite 🙂 ale to chce asi cas zabehnout se po 6 tydnech budes uz v pohode zabehla na nejaky svuj rezim a bude to v pohode 🙂 jen mam strach u tech kluku jsou dost bolavy briska a koliky a tak vic placou ja s barcou v pohode na jidlo jsem ji musela az budit jak byla hodnoucka a spinkala tak si kluky neumim predstavit 😀

werinka1
12. únor 2013

Ahojky, zrovinka jsem se chtěla zeptat na ty pohyby a koukam, že jste to řešily včera. Jsem dneska 16+6 a už začínam plašit, že nic ☹ Na netu někde píšou, že prvorodičky už můžou cítit pohyby v 16 týdnu! A já si říkam, když jsou tam dvě, že ještě o sobě nedaj ani trošku vědět 😒 Moje kamarádka mi taky nepřidala na klidu. Když čekala první, prý cítila pohyby od 17 týdne. Ale budu teda ještě v klídku.....
Jinak já se vážila včera a mám 2 kg nahoře. Takže zatim asi dobrý? 😕
A už jsme ASI vybrali jména. O víkendu jsme se "dohadovali" 🙂 Tak to vypadá na Klárku (to 100%) a asi Barunku.

werinka1
12. únor 2013

@barusmackova Jeeee, to já mam přes pupík 100cm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A to jsem ještě pěknej kousek za tebou 😝 Jinak o penězích mi povídej.....teda, ne že bych si mohla extra stěžovat, ale akorát jsme dokončili novou střechu a okna, takže já na účtě prd a ještě úvěr 😒 Pak nás IVF stálo 45 tis. a byli jsme vycucaný. Teď budu šetřit z nemocenský 😒 Naštěstí jí mam o dost vyšší než ty, tak to snad půjde, ale byla jsem zvyklá na určitou rezervu na účtě a teď kde nic tu nic.

kacikaci
12. únor 2013

Holky, nevíte kde sehnat na bazárcích tašku na kočík EW duo a nánožník na sporťák?

maladama
12. únor 2013

@werinka1 to ti snad radši ani nebudu říkat, že já cítím dvojčata už někdy od 12tt 🙂
ale to je fakt extrém, hodně záleží na poloze placenty, miminek, roztahování dělohy, jestli to poznáš, jak moc aktivní máš střeva (jestli se to "schová" pod jejich pohyby)... takže až to bude, tak to bude, a pak v jednu chvíli to začne bejt fakt až moc 🙂

werinka1
12. únor 2013

@maladama 😕 Ty joooooo. No mě se zdálo asi tak ve 14 týdnu, že mi něco chvilinku zašemejralo a malinko ťuklo. Stalo se mi to snad jen 2-3x. A vážně jako pohyby střev mi to nepřišlo. Ale od té doby prostě nic 😒 Placentu mam vzadu. Nu, holt si počkáme, ale už nechci čekat moc dlouho 😠 😅 Taky jsem těhotná poprvé, tak je to prý déle no.

werinka1
12. únor 2013

@kacikaci Máme stejný "problém". Sháním i korbičky. Dneska mi napsala paní, 2 korbičky barva sand brown, nové v 4/2012 za 5tis. Tak váhám......Je až z druhého konce republiky tudíž musim věřit fotu. Neustále lustruju jak tady koníka, tak mimibazar, sbazar......adriene mi dala tip na facebooku, je tam bazárek pro dvojčata, zatím jsem se tam ještě nepodívala, ale prý je tam toho spousta.Kdyžtak se ty stránky jmenují "bazárek pro dvojčata"(mrkni kdyžtak 2-3stránky nazpět, tam mi to psala) a je to uzavřená skupina, ale když požádáš, měli by tě tam pustit. Já se chystam mrknout během dneška.

kacikaci
12. únor 2013

@werinka1 já už jsem se tam dívala, a tašku ani nánožník zvlášť nikdo nepordává, korbičky jo, tak tam mrkni..korbičky určitě seženeš, už jsem jich viděla v nabídce spoustu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru