Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gyty
19. kvě 2013

@dexin tak vsechno je mozne...je pavdaz svedeni zacalo obdobi kdy mi zjistili katastrofalne nizke hodnoty bilkoviny v krvi a ty s zatim jeste dal snizili...al coberu protifar tak se sice zmrnilotoky nohou ale svedeni je horsi,,,,,
tak nevimtreba je to v hlave

michelle1
19. kvě 2013

mírama a váhama bych se vůbec nevzrušovala, mě 2 doktoři nedokázali ani stejně naměřit velikost hematomu 😀 A to prosím bylo ve stejný den.

gyty
20. kvě 2013

cau holky, tak sem to uz vypozorovala. preztoze mam glykemii 1 hod po jidle v poradku a v mezich normy a k 7,3 se ani nepriblizuju vetsinou je to kolem 6 tak kdykoliv si dam neco co obsahuje sebemensi mnozstvi volnych cukru /vcetne ovoce/ nebo i vic povolenych sacharidu /k obedu je povoleno 400g brambor - o nikdy nesnim vetsinou tak 200 g a maso/ tak zacnu svedet. kdyz jim jen syr jen sunku jen zelenou zeleninu tak se svedeni umirnuje.ze zacatku jsem zkousela co mi projde prez glukometr a do dneska vse prochazi i ochuceny jogurt. kupuju chocensky ten ma uvedeno na 100g 9 g sacharidu a bila activie bez cukru ma 5,6g . takze jsem jedla ochuceny chocensky. vzdy prochazel.ale jak si na to ted davam pozor tak po jidle ted uz v podstate cehokoliv co obsahuje i minimalni mnozstvi volnych cukru se skrabu celej den...a zhorsuje se to den ode dne.je pravda ze k tomu jeste jak jsem mela nizke hodnoty bilkovin tak mi silene otekaly nohy a to pridavalo takze jsem se drbala jeste vic ale co beru protifar tak se otoky zmirnily o 70% a kuze opravdu svedi mene. ale jakmile si dam banan nebo jablko tak hruza!

dexin
20. kvě 2013

@gyty no tak to budeš asi do porododu na zelenině a mléčných výrobcích. To už těch pár dní vydržížš! 🙂

jarkalada
20. kvě 2013

@gyty 400g brambor? 😕 Já dávávala tak těch 150g, to bylo pár lžic. Spíš víc masa a zeleniny k tomu. Jj, a jablíčko jsem si taky musela vážit, banán jsem nejedla vůbec, toho se mohla tak půlka... Šunku kupuj nebalenou-balená obsahuje taky v té "vodičce" cukry..
Tak hlavně, žes na to přišla, po čem to máš 😎

gyty
20. kvě 2013

@jarkalada
@dexin

jojo aspon ze sem to objevila. a nemohla jsem tem miminkum timhle nedodrzovanim diety ublizit?
jako sladke limonady, cokolady a susenky atd jsem vyradila ale kdyz mi neco proslo prez glukometr tak sem si to sem tam dala jako pizzu nebo nepatrne tatarky nebo kecupu..ikdyz vim ze rikali, ze to taky nesmim....

jinak dnes je mi nejak divne.boli me bricho a stehna a zada. proste jako pred menstruaci. pocit co jsem jiz hodne mesicu nemela 😉
jen kdyz se embryjka zahnizdovai na zacatku tak to bylo poobne. ale od te doby tech sedm mesicu nebo kolik takovy pocit nikdy nebyl...
tak nevim jestli se k necemu uz neschyluje...kontrolu mam az ve ctvrtek...

dexin
20. kvě 2013

@gyty možná se schyluje! 🙂 😉 Myslím, že jsi dětem určitě nijak neublížila! Nic si nevyčítej!

kacikaci
20. kvě 2013

@gyty tak to je super, žes přišla na to, jaká je příčina! snad už bude líp.. jinak takhle mě pobolívá podbříšek už týden...a já teda doufám, že se zatím k ničemu neschyluje, my přeci jenom ještě tak tři týdny musíme vydržet 😒

ale teda musím se přiznat, že už jsem fáákt hodně unavená..např. dneska dopolko jsme byli u zubaře, a celý odpoledne jsem strávila v posteli, neschopná ničeho 😢 fakt už skoro nefunguju, jsem ráda, že připravim jídlo a pak si musim jít lehnout..

zítra nás čeká první poradna v porodnici, tak jsem zvědavá, co nám řeknou, snad si mě tam nenechají

kacikaci
20. kvě 2013

jo a mimochodem, už mi nejsou těhotenské kalhoty, co jsem pohodlně s dcerou nosila při prvním těhu, ten těhu pás mám tak nízko, že mi zklouzává dolů 😀 asi fakt za chvíli prasknu 😝

dexin
20. kvě 2013

@kacikaci tak to mi už teď některé nejsou! 😠 😠 😠

gyty
20. kvě 2013

@dexin
@kacikaci

jo je to vazne v zavislosti na jidle. dala jsem s k veceri jen salat gril maso bez peciva a zadne svedeni se mi nerozjelo a napila jsem se slazene mattonky a zacala jsem silet!

co se me tyce tak bych jen spala ale mam doma maleho caparta tak to nejde. bricho budu mit samou strii....ikdyz mazu 4x denne nestaci to. neda s nic delat.
jen je zvlastni ze cele tehu jsemvice citila B nez A a ted posledni tyden je to naopak cely den od B nic jen sem tam trochu zato A se zacalo vic projevovat
nekdy mam az strach ze dlouho nic...ale pak se nakonec nejak pohne nebo zacne skytat

barusmackova
21. kvě 2013

Ahojda holky konecne chvilka kdy vam muzu napsat kdo z vas jeste nevi tao mame chlapecky Jiricka 2510g a Vasicka 2360g oba 45cm narodili se 13.5. V 1:35 a druhy o 6 minut dele nakonec skoro spontalje a prirozene v pul desate v nedeli vecer primar zavedl prasek jrn na uvolnění cipku hned prisli slabe kontrakce ve 23:45 jeste na gyn.odd. Me praskla voda stacili ke dat klistyr ale sprchu uz jsem neporidila bolesti uz celou dobu po 2 minutach pak bez pauzi hrozny ale holky za 2 hodky se vsim vsudy hotovo mam dva stehy pry aby se nereklo 😀 rekordmanka v porodu dvojcat pry 😀 ani Jirka nestacilprijet chudak jjinak foto mam na svy strance sem mi to nejde nejal vlozit.dnes jsem po tydnu trochu spala v noci kluci se jinak budili po hodine a pul tak jsem spala max3hodiny prez den o nich ani nevim jenze to zase musim zvladnout malou zatim nekojime oni prso neumeji chytit ale zkousime to a ja odsavam dvoje v noci dostanou 1 mac

barusmackova
21. kvě 2013

1max dve davky nutrilonu a jak vy tu valcite nejake novinky dalsi miminka na rade?????

dexin
21. kvě 2013

@barusmackova moc moc gratuluju, kluci jsou přenádherní! Doufám, že se vám i kojení povede! A teď bys mi mohla napsat, jak to probíhalo podrobně. Přiložili ti prvního hned na prsa než se narodil druhý? A pak jsi ho dala sestře? Fakt mě tyhle drobné detaily zajímají! A jsem moc šťastná, že jsi rodila přirozeně, musel to být silný zážitek! 😵

koksi
21. kvě 2013

@barusmackova moc gratuluji k chlapečkům, mají krásné váhy. A přeji ti ať se rozkojíš. Holky si na to prso taky nenavykly takze tobě přeji ať se to podaří!!! ,-) Užívej si jich ... naše holky mají sice 4měs.ale mě už přijdou jak velké slečny a nejradši bych vrátila čas aby byly zase malušenkaté 😀

gyty
21. kvě 2013

@barusmackova
gratuluju ke krasnym klukum! i k prirozenemu porodu!
v kolikatem tydnu se narodili? za dve hodiny? tak k tomu gratuluju taky,ja prvni dite rodila 20 hodin! 😅

ja mam termin zatim stanoveny na 37+6
pokud se nic nezmeni. deticky ale maji mezi sebou vahovy rozdil 400g a jeden ma min a druhy vic plodovky tak podle vyvoje situace se jeste asi uvidi

kacikaci
21. kvě 2013

@barusmackova kluci jsou nádherní, ještě jednou gratuluju!!! je dobře, že už si jich můžete užívat doma! taky by mě zajímalo info, jak porod dvojčátek probíhá, pokud budeš chtít se podělit o zkušenost..

já dneska strávila 3 hodiny v rizikové poradně! ano, takhle to funguje na pražské bulovce...šílenost..manžel si vzal na dvě hodiny propustku z práce s tím, že se určitě vrátí dřív, a ono ejhle..nechápu, jak nás tam můžou nechat sedět takhle dlouho..já jsem úplně vyřízená, kdybych neměla hlídání, tak bych s sebou musela mít dceru ..no comment
ale naštěstí je vše v pořádku, čípek stále přes dva cm, a kluci mají 2100 a 2200 g, a obě jsou hlavou dolů, A už nemá místo k přetáčení, B jen minimum, takže snad už takhle zůstane, a budeme si moci dovolit luxus přirozeného porodu..prý vypadáme na držáky a do 38.tt bychom mohli vydržet, pokud se nesemele něco neočekávatelnýho...tak snad!!!i když si na druhou stranu neumím představit, jak to ještě těch pár týdnů vydržím 😉

chci se zeptat Vás zkušenějších, jaká odsávačka je dobrá na rozkojení - elektrika či manuál?

dexin
21. kvě 2013

@kacikaci to jsou taky skvělé zprávy! Jsi další adeptka na přirozený porod! Skvělé! Moje ségra měla elektronickou Medelu. Když ji zapneš, tak ze začátku jen simuluje hledání a cucání pradavky než se mimi chytne, moc se mi to líbilo. Ségra odstříkávala půl roku než začla kojit, měla to kojení vydřené a s ruční odsávačkou by to asi vzdala. Já asi dopředu odsaváčku kupovat nebudu, věřím, že prostě kojit budem a jestli bude problém, tak zajdu koupit.

dexin
21. kvě 2013

@gyty věřím, že i tobě se podaří porodit přirozeně! Jsi bojovnice!

werinka1
21. kvě 2013

Ahojky, tak my jsme trochu předběhly některé další adeptky v řadě. ☹ 19.5. v 5:12 hod. vykoukla na svět Klárka s váhou 1390g a o minutu déle Justýnka s váhou 1190g. Akutní císař. Bohužel Justýnku museli resuscitovat, ale dopadlo to dobře a snad holky všechno doženou. Zatím nám ubyly na váze a já pořád nemam mlíko, tak jsem z toho nešťastná ☹

karlisska
21. kvě 2013

@werinka1 Holky určitě všechno doženou. Chápu, že je to pro tebe teď těžké, ale věř, že všechno bude dobré. Moc na tebe myslím a holčičkám přejeme zdravíčko a štěstíčko.... Mamince a tatínkovi hodně sil.

werinka1
21. kvě 2013

@karlisska Moc děkuju. Kdybych aspoň měla už nějaký mlíko ☹ Je to fakt záhul na psychiku. ☹

karlisska
21. kvě 2013

@werinka1 tak holky se kterýma jsem si psala a porodily dříve, tak na začátku taky neměly mlíko. A někdo používal i gravimilk, já sama jsem si koupila a hned mi začalo téct mlezivo. Nechceš to zkusit?

kacikaci
21. kvě 2013

@dexin já jsem teda pořídila od medely obě i ruční i elektriku, ale řeším, kterou vzít do porodnice..u nás v porodce kojení moc nepodporujou, nebo já s tím aspoň mám špatnou zkušenost, tak chci být připravená..

@werinka1 gratuluju moc k holčičkám, krásná jména! určitě to holky zvládnete a bude dobře..někdo tu psal o homeopatiku na podporu kojení, tuším adriene..držte se!!!

gyty
22. kvě 2013

@werinka1
a co se stalo? ze musel byt akutni cisar?
a v kolikatem tydnu?

gyty
22. kvě 2013

me je od vcera hodne zle. na zvraceni. opet se objevila ta prudka bolest na prave strane jakoby vajecnik. je to paralizujiici bolest trva asi 5 min a je to jako by mi nekdo do toho mista snad vrazil nuz. nedokazu to ovladnout a vytrysknou mi slzy. pak to boli a nemuzu se ani hnout. jinak to boli jeste vic.
kdyz to pustilo tak od te doby to poboliva pri spatnempohybu.
nevim zda cekat na zitrejsi kontrolu nebo jit dneska co to melo byt za bolest.
jinak svedeni neustava ale zhorsuje se i prez to ze opravdu bedlive hlidam co jim.
tak nevim.
v noci jsem mela nohy otekle az ke stehnum.
jeste jsem se takhle nevidela....
uz to nezvladam....jsem tak nevyspala z toho svedeni celou noc ....nemuzu se uzani hnout jak to bricho a kuze boli.
holky drzte se!

dexin
22. kvě 2013

@werinka1 držím pěsti, aby holky pěkně prospívaly! Je to teda šok, ale teď už vám nezbývá nic jiného než bojovat. Kup si určitě homeopatika na kojení, jez hodně jogurtů a zkoušej, kde co ti kdo poradí!

@kacikaci jak v porodce moc kojení nepodporujou??? 😠 ☹ 😒 Co to je jako? Já si teda nekupuju odsávačku dopředu vůbec. Pokud to nepůjde, tak zaúkoluju manžela a hned bych kupovala tu elektronickou asi.

dexin
22. kvě 2013

@gyty a nemůže to být preeklamsie, či jak se to píše? To svědění, otoky, bolesti? šla bych hned na gyndu raději!

kacikaci
22. kvě 2013

@gyty taky bych upalovala hned k mudr..
@dexin tak, že mi sestřičky po druhém dni, kdy jsem musela malé dávat příkrmy, protože s emi ještě nerozjelo mlíko, dávala jsem je inj. stříkačkou, ale oni mi neustále cpaly lahev s tím, že mi přece nebudou neustále dávat dvě stříkačky, když už malá jedla víc, že se s tim zbytečně nadřou ony i já, to za prvé, a za druhé mi dětská doktorka, která nás propouštěla s klidným svědomím řekla, že lahev doma můžeme používat, že to kojení vůůůbec neohrozí! no prostě děs..já blbka nezkušená jsem to kvůli tomu pokazila a kojila jen 3 měsíce..proto to teď možná přehnaně hrotim, ale prostě chci bejt připravená a udělat maximum, aby kluci měli moje mlíčko co nejdéle, dokud to půjde..

karlisska
22. kvě 2013

@gyty ty nejsi v nemocnici? já myslela, že jo? raději bych zašla k dr, hned... jinak oteklé nohy až ke stehnům mám taky, je to mazec, ale tlak 130/80, prý dobré... tak nevím. 🙂
a to svědění mi začíná taky, ale pozvolna a dá se to přežít, není to tak hrozné, jak píšeš ty. Pořád se mažu jak blbec a sprchuju vlážnou vodou. Už to budeš mít za pár a budeš mít dětičky hezky donošené, neboj se nic 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru