Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zluva
9. zář 2016

@pavlapavlapavlapavla my mame zase o dve minuty mladsiho Ladicka 😊 Stellinka je starsi.

kaczenka2
9. zář 2016

@jave Mě to, že máme dvě miminka řekla paní doktorka hned v 6 tt. protože máme dvojvaječné, tak dva váčky viděla hned, jediné co bylo, tak byly nervičky v tom, že nebyla jistota jestli jsou dvě, nebo jich tam je více.. Ale naštěstí máme jen dvě miminka, teď jsme v 17. tt a musím říct, že už si nedokážu představit, že by bylo jen jedno 🙂 Něják jsem se s nimi zžila 🙂

odvarkova
9. zář 2016

@pavlapavlapavlapavla krásná jména. My zas budeme mít jména na A. Adélka a Alenka 🙂

luckamb
9. zář 2016

My máme Karolinu a Lukáše, teď čekáme Kristynku a Klarku. A jsme Kurtzovi 🙂 🙂 🙂 🙂 Jestli budou holky rackovat 🙂 🙂 🙂 🙂 Karolí neuměla do 5.5 říct K. Bylo to celkem vtipné 🙂 🙂

pavlapavlapavlapavla
9. zář 2016

@beatkaone tak to jsem rada zevv tom nejsem sama 😊😊. Je to na palici nekdy 😊. V noci to delam tak ze kdyz se jedna vzbudi tak vzdubime i druhou. Prebalit a diky bihu i ta co jsme vzbudili se napapka. Vybrkat, dame do postylek a holky behem peti minut spi. Na noci si fakt ztezovat nemuzu 😊. Dopoledne se to jakz takz da. Odpo jsou urvane a protivne kocky moje 😊.

beatkaone
9. zář 2016

@pavlapavlapavlapavla kluci jsou protivni spis dopolko zrovna ted s nima bojuju😀Kojim jednoho do toho delam prikrm a deuhej hulska v houpacce😀

sobtik1986
9. zář 2016

@luckamb mám doma Terezu a také Karolínku ta naštěstí neměla s k žádný problém ale za to v některých slovech jí dělalo problém R a ted čekáme Nikolku a Honzíka 🙂

luckamb
9. zář 2016

@sobtik1986 kolik je holkama?

sobtik1986
9. zář 2016

@luckamb starší je 7 a menší je 4,5 roku

luckamb
9. zář 2016

@sobtik1986 my máme 6 a 2.5

mosquito
9. zář 2016

@pavlapavlapavlapavla @beatkaone holky, věříte stále, že ten systém někdy přijde? 😀 Já totiž ano 🙂 Vždycky, když zvládneme den podle mého, v poklidu, pravidelně, s dlouhým spánkem tak mám obrovskou radost a říkám si jo, už je to tady. Režim nastal. Druhý den taky a pak přijde ten třetí a já se odpoledne těsně předtím, než přijde přítel z práce převlíkám z pyžama, protože nestíhám 😀

mosquito
9. zář 2016

@jave u nás mi doktor dvojčata potvrdil hned na začátku - tuším tak 7tt. Ale vzhledem k tomu, že už jsem předtím dvakrát potratila (zamlklá těhotenství v prvním trimestru) tak jsem byla šťastná jak blecha i kdyby tam byla mimča tři 😀
Ale když čtu ty příběhy, že se jedno mimčo schovává a jde vidět fakt až dost pozdě, tak to si nedovedu představit.

rarynka
9. zář 2016

Nám to doktor řekl v 5 tt že vidí 2 váčky,ale že se nemáme strachovat ani radovat,ze je strašně brzo. Že kdykoliv může jeden z váčků zaniknout. Že až po prvním trimestru budeme vědět víc. Teď jsem ve 25 tt a čekáme Šalotku a Alexe😃😃

tanapa1
9. zář 2016

@rarynka jj u nás tobylo také tak, akorát že v 6+6tt tam byl jen jeden váček a v něm dva hrášky. Teď jsem v 30+1tt a čekáme dvě princezny. Ale ty nervy celý první trimestr byly děsný. Teď zase mám nervy abychom vydrželi co nejdéle to je do 36+0tt min.

rarynka
9. zář 2016

@tanapa1 jo přesně jak píšeš. Ty nervy celý trimestr. Nemohla jsem se dočkat každého ultrazvuku jestli tam opravdu zůstali oba dva. Doteď jsem nervózní při každé návštěvě poradny,nevim jestli to jde poznat,ale já to rozhodně nepoznám a nevím jestli kopou oba nebo porad jenom jedno. Takže ta nejistota jestli jsou oba v pořádku je pořád

jave
9. zář 2016

Děkuji za Vaše příspěvky. Holky místo toho, abych si užívala toho, že mám jedno miminko potvrzené, tak jsem nervozní a pořád jen přemýšlím nad tím druhým. Asi je to i tím, že jsem tvrdila, že čekám dvojčata ještě před utz.

odvarkova
9. zář 2016

@jave jo jo, manžel si taky dělal srandu z lidí, že budou dvě, a když jsem mu to ukázala na obrázku tak sebou málem sekl 😀

kaczenka2
10. zář 2016

@odvarkova Tak u nás to, že budeme mít dvojčátka seklo málem se mnou :D teda nevěděla jsem, jestli mám brečet, nebo se smát :D manžel ten to vzal naprosto v pohodě 🙂 Vzal to daleko lépe, než já. :D

odvarkova
10. zář 2016

@kaczenka2 to já taky byla v šoku 😀 dobrých 14 dní. Ještě že jsem u toho ležela, jinak bych asi skončila na zemi 😀 a jak říkáš, nejdřív jsem se úplně zarazila jestli to jako myslí vážně, pak jsem dostala záchvat smíchu, u toho jsem se rozbrečela, šílená směs pocitů. Přece jen už máme doma tři děti, ale pak jsme to vstřebali a těšíme se. Když jsem to řekla manželovi, zvedlo ho to ze židle, pak si zase sel a řekl "já věděl že zas bude nějaký průser 😀

intacta
10. zář 2016

Ja kdyz jsem se dozvěděla že tam jsou opravdu dvě mimi,tak jsem se paní doktorky zeptala co s tím budu dělat? Jako ze se dvěma dětmi,když už jedno doma mám ;) ale teď už se na ně hrozně těším.

odvarkova
10. zář 2016

@intacta to říkal manžel taky 😀 co s nima budem dělat? Říkám no co no. Vychováme je taky 😉

zluva
10. zář 2016

@intacta my to mame stejne. Sedmileteho jedinacka a do toho dva male poklady. Nedala bych ani jedno. Kazde je original a vsechny jsou bozi ;) Mrnata jedou uz 12.tyden na svete.

plea
10. zář 2016

@intacta ja som po opustení ambulancie spustila plač, potom ešte x-krát, partner ma strašne podržal. Ani nie preto, že by som dve deti nechcela, ale preto že partner dve deti z predchádzajúceho vzťahu už má, máme ich v striedavke a nezmestíme sa všetci do auta 😀. Teraz sa mi to už zdá ako malichernosť, ale v tom šoku ma to vzalo. Po príchode zo screeningu do práce som išla za kolegom, mojou spriaznenou dušou, odtiahla som ho z jednania do jeho kanclu, on sa bál čo sa stalo, keď idem v takom stave z kontroly. Tak zo mňa len vypadlo - sú tam dve! Chápeš? Ja tam mám DVE deti! On sa začal smiať a hneď tipoval že to budú dve dievčatá, to keď som potvrdila tak už sa za brucho popadal, že budeme mať doma babinec 🙂

zoot
10. zář 2016

Jsem se taky smála a brecela dohromady, kdyz mi to doktorka rekla 🙂) Ted uz jim je skoro půl roku a uz se tomu smeju 🙂

ivanka86
10. zář 2016

@pavlapavlapavlapavla ahoj, my zatím zvládáme a užíváme si to. I když už holky nejsou ta pouze baštící a spící miminka. Už začínají být občas i chvilku vzhůru a někdy prostě nechtějí být samy v postýlce, příp. mají boleníčko, tak se jim člověk musí víc věnovat a chovat je. Přes den toho moc neudělám. Já holky poznám podle vlasového víru (každá na jinou stranu) a podle pupíků. Takže z dálky nebo na první pohled taky hned ne. Ale už podvědomě dávám každou z holčiček pokaždé na stejnou stranu - jedna leží napravo, druhá nalevo, v ložnici mají jedna postýlku vpravo, druhá vlevo, v kočárku taktéž. Na vajíčkách mají každá jiný potah, takže když spěchám, vím, kterou zrovna beru atd. A taky se je snažím oblékat podobně, ale ne stejně. Aspoň v detailu. Anička má sice pořád o pár gramů míň a je o půl centimetru menší, ale na první pohled jsou prostě stejné. Člověk si chvilku myslí, že je přece na první pohled pozná, ale pak zjistí, že to tak horké rozhodně není 😀 Ne nadarmo se říká "identická dvojčata" 😀 Jinak se budí na kojení po 2 h ve dne v noci. Taky je to znát, už mají, teď v sedmi týdnech (korigovaně týden) kolem 3,8 kg 🙂

pavlapavlapavlapavla
11. zář 2016

@ivanka86 ty brdo tak to je mazec ... skoro ctyri kilca 😊. Sikulky. No my ten nas vahovy deficit dohanime a s papkanim bojujem. Klidne vydrzi i ctyri hodky kdyz spi a kdybych je nevzbudila spi dal. Jj taky mame prava strana je Sarinky leva Stellinky 😊. Takze satnik v pravo Sara, prava postylka je Sary atd. 😊. Taky si vzdycky rikam uz vim ktera je ktera. A pak 😊😊😊 musim premyslet. I jak pises s tou vahou. My uz ji mame uplne stejnou a mira je pul cm rozdil. Coz clovek nepozna 😊😊. Mas je oznacene ??? My mame pro jistotu snurku na rucce. Ikdyz uz bych je nezamenila, tim jsem si jista, ale kdyby nahodou 😊. Dokonce nam to poradila i doktorka v neonatologicke poradne. My je meli oznacene hned od toho co jsme je dovezli domu 😊

tanapa1
11. zář 2016

jj, také jsem o tom uvažovala, že si holky označím nějakou šňůrkou abych, je aspoň ze začátku poznala než si najdu nějaké ty rozlišné body. A také asi kvůli dětem aby si zvykalil, která je která.
Jinak když jsem to zjistila tak jsem to asi nijak neprožívala, protože u mě převládal strach z toho zda je vše v pořádku, protože jsem před rokem prodělala zamlklý potrat a od té doby jsem každou kontrolu byla akorát nervózní zda se to nebude opakovat.
Manžel to také věděl hned a mám pocit, že to rozdýchává ještě teď. A ani se mu nedivím, když je to teď zase jen na něm a k 5 dětem nám přibudou ještě další dvě najednou.
Teď má ale asi největší strach o mě abych byla v pořádku, protože kdybych musela ještě teď někde ležet třeba měsíc tak by to už opravdu asi nedal.

milovnikkoni
13. zář 2016

Ahoj děvčata. Pro mě to byl velký šok, protože jsem vždy chtěla jen jedno dítě a navíc manžel už dvě děti má, ale on byl ta nadšený, že mě do druhého dne uplne zblbnul a já pak netrpělivě čekala na další ultrazvuk,aby tam hlavně byly obě 🙂 teď jen žasnu nad tím, jak rychle mi roste bříško. Připadá mi,že je to hodně rychlé. Doktorka říkala,že mám velkou dělohu
Nevím, zda je to dobře nebo ne. Spíš si říkám, že mají aspoň dost místa 🙂

rarynka
13. zář 2016

Ahoj holky,tak jsem dneska byla na ogtt,no dalo se to přežít,ale víckrát bych to absolvovat nemusela. Jelikož celé těhotenství nemusím sladké,tak mě to dalo dost zabrat než jsem ten sladký sirup vypila. A navíc to bylo teplý😞ale co bych pro ty naše mrnata neudělala. A už jsou oba hlavičkama dolu. Tak uvidíme jestli jim to vydrží😃😃 preju hezký den😃

odvarkova
13. zář 2016

@milovnikkoni mně říkal dr, že s dvojčaty to je jako by si byla o dva měsíce dopředu s jedním. Jen ať pěkně rostou, lepší, než aby se jim zdáli malý 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru