Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

betina
21. čer 2010

Fialli, je to strašně nepříjemný to čekání a prostě musíme jen věřit...když jsme byli ted na kardiu, tak dr.říkal, že vrozené srdeční vady vznikají ve 4.tt, takže ted prostě jen všechny chodíme na Nt a tripply a UTZ apod. a doufáme, že je vše OK. Držímě pěstičky!

Já si zítra asi skočím za dr.na kontrolu. je mi od víkendu zle, pořád mě pobolívá břicho, do toho průjmy, pocity na zvracení-OPĚT!!!!, nevím, co se děje, ale raději tam skočím. už mě i napadlo, jestli to není z toho magnézka, že normálně trpím na průjm,y tak ted se to jen zhoršuje, ale raději půjdu....jestli to takhle bude vypadat do konce těhu, se mám na co těšit ☹

monika.tdm
22. čer 2010

@basina Cauda!!! Tak jsem volala apolinare na poradnu a oni me objednali i na poradnu 12.7. Tak se asi nesejdem!!! ☹

jeremina
22. čer 2010

ahojky, moc se omlouvám, že se vám vměšuji do debaty, ale chtěla jsem se vás zeptat, jestli jste měla některá silně pozitivní test už před MS. U prvního těhu jsem hledala 5 dní po termínu MS neviditelného ducha na nejcitlivějším testu. A dnes 26.DC jsem si udělal obyčejný mamatest a druhá čárka se objevila okamžitě a ještě skoro stejně silná? Napadlo, mě že HCG u dvojčat je 2x větší - tak se chci zeptat zkušených.

fiallinka
22. čer 2010

@jeremina to máš pravdu, hcg u dvojčat fakt bývá dost často o dost větší, i když to ze začátku není pravidlo... ale zase na druhou stranu záleží, kdys měla ovulaci a taky některé embryo produkuje hcg dřív jak jiné...... ale hlavně, že tam ty dvě čárky jsou 🙂

jeremina
22. čer 2010

@fiallinka - díky za odpověd. Máš pravdu, hlavně že tam jsou. Jak si to měla ty? A kdy si se dozvělěla, že tam jsou dvě?

fiallinka
22. čer 2010

@jeremina no já je mám po ivf a jednak už jsem to tušila, že jsou tam dvě podle výše hcg, ale už na prvním ultrazvuku, který byl už někdy úplně na začátku, cca tak 5+0 nebo ještě snad dřív už tam byly vidět dva váčky (akorát někdy se za sebe schovávají, takže se to zjistí později, a jednovaječné taky nepoznáš hned). Ono s tím hcg je to ošidné - protože podstatná je hodnota v krvi, v té moči ta koncentrace může být právě různá... i když, taky by mne silná čárka tak brzo nahlodala 🙂. Jinak v albu mám ty svoje testy a 9. den po ET znamená v podstatě 12. den po ovulaci.

koira
22. čer 2010

Ahojky holky, předem se omlouvám za blbý dotaz ale jsem uplně hotová jak nad tím furt přemýšlím....zkrátka chci se zeptat ..když mi dr dělal uzv v 5, v 6 a v 10tt...vždy viděl jedno mimi. Hcg v den kdy jsem měla dostat menzes bylo 140....potom 25 DPO bylo 10000.....myslíte že by tam m ohlo byt ještě jedno mimčo?Už jsem jednou o dvojčatka přišla..ožná proto si moc přeju aby tam byli zas dve...ale zatím tomu nic nenasvědčuje...spíš jen můj vnitřní pocit nebo sen...asi jsme uplně blbá že.....asi mi už kape na maják...díky za jakoukoliv reakci 😉

monika.tdm
22. čer 2010

@fiallinka Ano ,ano s HCG je to ošidne ja 14 dni po ET mela jen 212!!!! 😉

koira
22. čer 2010

jo k tomu hcg.....když jsme čekala trojčata měla jsem 14DPO 500...a pak 26DPO jsem mela skoro 50 000...což už bylo v íc než jasný že tam není jedno mimi.....

fiallinka
22. čer 2010

@koira koiro, já si myslím, že tam asi bude spíš jen to jedno, ale zažila jsem něco podobného jako ty a vím, jaké to je, chtít zase dvojčátka, fakt tě chápu. Samozřejmě že by se druhé ještě objevit mohlo, ale bylo by to spíš výjimečné a taky to první hcg svědčí spíš pro jedno.

koira
22. čer 2010

fiallinka : hmm ja to tak nějak tuším....asi jsem fakt tupec..misto abych byla rada ze cekame mimi tak vymýšlím kraviny...nejradši bych si dala par facek 😕

crca
22. čer 2010

Koira,na HCG bych se opravdu moc nespoléhala,já měla 14 den (siceod KETu) 800,a cca 25 den(byla jsem v nemocnici kvůli špinění)jsem měla 26000 a mám dvě 😉 Moc ti přeju ať je tam i jedno,nebo dvě,ať je vše v pořádku a ty máš v náručí ten uzlíček štěstí(někdy i nervů 😀 )

koira
22. čer 2010

crca, děkuji moc, máš pravdu, uplně mi ted hkrly slzy do očí 😔

crca
22. čer 2010

Jé to jsem tě nechtěla rozplakat 😅 ,ale taky vím o čem mluvím 😉 Mám za sebou 2 IVF a 3 Kety,poprvé se zadařilo při 2IVF,ale musela jsem na revizy,bylo to zamlklé těhu ☹ ,ale další Ket za půl roku vidíš v profilu 😉 Ono asi je něco na tom pravdy,že když jednou otěhotníš,tak pak otěhotníš znova bez problémů 😉 Držím moc palce,my se snažili 5 let 😨 Jo a k tomu jednomu nebo dvoum......když jsem jela kvůli tomu špinění,tak jsem tam ležela 3 týdny,každý týden UTZ a každý týden jiný počet dětí(jedno-asi jsem o jedno přišla....,dvě,bylo schovaný 😀 ,a pouštěli mě domů s verdiktem jednoho mimi,druhému nebije srdíčko) 😀 ,když jsem za dva dny jela do Caru do Pardubic pro neschopenku co jsem tam měla,tak mě ještě teda udělala Utz a hle zase dvě a krásný 😀

jeremina
22. čer 2010

@fiallinko - moc díky za vysvětlení, Můj test dnes vypadal podobně jako ten tvůj. Sice nevím co je ET, ale počítala jsem si kdy asi přibližně mohla být ovulace a řekla bych, že je to tak 13. dní. Takže skoro jako ty 🙂 No nic, asi to stejně nemá cenu řešit, Jak píšete jedno, nebo víc, hlavně at je vše v pořádku.

annamat9
22. čer 2010

Ahoj všem, včera jsem zde byla poprvé, tak dnes přináším novinky. Byla jsem na prohlídce, dostala jsem průkazku, děti jsou 11+4 den první a druhé 11+5 den. Termín porodu je 6,1,2010. Ptala jsem se zda jsou jednovaječná nebo dvouvaječná, ale řekl mi, že se to dá poznat až podle pohlaví - jestli to bude kluk a holka - a nebo až po porodu. Tak se ptám na zkušenosti. V tabulce čekatelek jste měli napsané i jaké je to těhotenství. Také mě objednal na tripl testy, že prý na to jsou tabulky i pro dvě děti, tak jsem zvědavá. Na ultrazvuku je vše ok, viděla jsem poprvé bijící srdíčka 🙂 . Ještě jeden dotaz nevíte co znamená v průkazce údaj se zkratkou NT a pak tam mám 1,1mm u prvního mimča a 1,2 mm u druhého mimča. A ještě další prohlídka za tři týdny tedy 12.7 ahoj Anna

gilotek
22. čer 2010

@annamat9 tak velká gratulace k mimískům. Já myslím, že by to zkušený doktor měl poznat jestli jsou dvoj nebo jednovaječná.

A to NT podle toho co jsem dnes studovala je skvělej výsledek 😉 Ale zkušenější holky určitě poví víc 🙂

annamat9
22. čer 2010

@gilotek Děkuju moc za info jsem zvědavá co napíšou ostatní. A k tomu NT , prý jde o to projasnění, ale jaké mají být ty hodnoty.

jitakl
22. čer 2010

Ahojka ve spolek také nesu novinky poprvé z poradny miminka jsou v pořádku fotečky jsem přidala do mého bloku at je také vidíte.... Mě lékař řekl že vše je ok a nikam mě neobědnal miminka máme hezky čilé ani vyfotit a změřit moc nešli docela jsme se u doktora zasmáli. Jedno miminko měří 5,3cm a druhé 5,1cm doktor byl s námi spokojený a já byla nesmírně štastná když jsem je tam tak viděla jak si tam blbnou 🙂 nádherný to pocit. Další kontrola 9.7. a už ted se nemohu dočkat

monika.tdm
22. čer 2010

@jitakl
@annamat9 Tak to jsou super zpravicky!!!!!

monika.tdm
22. čer 2010

@annamat9 Mimochodem 6.1 jsem narozena já a to jsou nejlepsi lidicky!!! 🙂

jitakl
22. čer 2010

@monika.tdm netušila jsem že je to tak krásné je tam takle vidět i když se tam tak mrskali
😀

monika.tdm
22. čer 2010

@jitakl No taky vzpominam, dokonce u nas ten jeden daval facky tomu druhemu!!!!! 😉

jitakl
22. čer 2010

@monika.tdm tak to jsme teda zatím neviděli ale točili se tam dokola a oba mávali ručičkama 😀 ty fotky z UTZ nejsou moc zřetelné ale jsou pro mě ty nejkrásnější 🙂

monika.tdm
22. čer 2010

@jitakl souhlas, jsou!

jitakl
22. čer 2010

@annamat9 NT je opravdu šíjové projasnění a hodnoty by měli být nižší než 3mm což jsme obě v normě =)

monika.tdm
22. čer 2010

Tak mi dneska poprve otekly prsty na rukou, nemohla jsem sundat snubak!! A to jsem byla rada, ze me to jeste nepostihlo!!!! ☹

crca
22. čer 2010

@annamat9 NT je projasnění šíje,podle toho se dají poznat vrizené vady,jako je mám dojem rozštěp atd(aspoň myslím,nech¨ci dělat chytrou 😀 )já jsem tohle nikdy neřešila,když mě dr.řekl,že je s náma spokojený,tak jsem nic nestudovala a abych pravdu řekla,ani do teď nevím kolik měli 😀 Jinak ta hodnota je v pořádku,mám dojem,že by bylo horší kdyby měli pod 1.
Když Vás tady tak občas pročítám,tak i tiše závidím 😅 bylo to fakt hezký období,hlavně ty utz 😵 pak už teda ke konci to byl mazec 😀 ,ale fakt držím všem palečky ať to dotáhnete co nejdál a v pořádku 😵 Je to záhul,ale uteče to a dneska je mým ratolestem 14 měsíců a ty úsměvy a kulišárny nejdou ani vyčíslit penězma 🙂 Jsem ráda,když večer jdou spát,ale za chvíli na ně jdu kouknout-prostě musím 😵 Držte se!!!
A k tomu rozpoznání....,teda nevím,ale gynekolog co nepozná jaká jsou.........,já je sice mám po tom umělém a dávali mě dvě,ale nikdo nemohl vědět,jestli to jsou ty dvě,nebo jestli jedno zaniklo a druhé rozdvojilo a poznali to brzo,je tam vidět totiž přepážka,když jsou dvouvaječný 😉

salu
22. čer 2010

@annamat9
@jitakl

ahojky, tak to jsou výborné zprávy. Jednovajky nebo dvojvajky se dají poznat již brzo z UTZ. Jestli ti řekl, že až podle pohlaví, tak je to tuuuuuuuuuuuut - idiot. Já mám 2 holky a jsou dvojvajky. Na snímku z UTZ je jasně vidět tenká čárka mezi nimi - mají tedy 2 obaly - a u nás i 2 placenty. viz album

salu
22. čer 2010

@monika.tdm znám dobře ☹ teda nohy. snubák už raději nenos.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru