Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jirule33
31. říj 2008

Neměla to svědění i Fialinka? Myslím, že to tu psala, ale třeba se pletu 😕

jaanja
31. říj 2008

jirule: jj, fialinka měla taky svědění, byla to játra.. ale to jsem četla, že svědí celé tělo... mě pupík svědil i před tím, ale jak tam teď mám trochu tu vyrážku, tak na to víc myslím.. Uvidím, co mi v úterý řekne dr., jdu na kontrolu. Četla jsem v jedné diskusi, že nějaká mamina si na to patlala Bepanthen.. zkusím možná svůj obyč. krémík na ekzém..

S mamkou uvidíš, třeba nikam nepoletí, nebo s ní zkus promluvit "na rovinu". Mně mamka bude pomáhat, bude už mít důchod, ale i úvazek v práci. Já se zas trochu bojím "ponorkové nemoci", jak ty hormony se mnou budou cloumat, že budu protivná, a tak, ale snad to nějak půjde. Vy zas aspoň už víte po prvních dětech co a jak..

Vánoce kvůli Martinovi určitě vynechat nemůžete! 🙂 U nás to bude jiné, ještě žádné děti nemáme, tak to jednou prožijeme jinak. Přítele pošlu na štědrovečerní večeři k našim, a bude 🙂 Nejhezčí vánoční dárek stejně budou holky, a tak si přeju aby byly zdravé a šlo nám kojení, a ostatní mi je ukradené..

simonac: tak to je mi líto, že fleky na bříšku odolaly ☹ Uvidíme, nějaké "šrámy" na těle nám určitě zůstanou..

jirule33
1. lis 2008

Ahojte 🙂

Jaanjo, nakonec jde o 10dní /té dovolené/ to nějak přežijem 😉 Už jsem to tak nějak rozdýchala 🙂 U vás to budou první vnoučata? Moje mamka taky byla z Martina natěšená, no ale už 3 vnoučata má, tak ji to tak asi nebere.

No vánoce vynechat nemůžem, to je jasný, Martin už chce alespoň měsíc psát Ježíškovi 😀 Jen si nedovedu představit absolvovat s dětma ty návštěvy, včera už se ptala švagrová jestli vůbec přijedem, ona má i neteř 19.12. narozeniny=2roky, ale já zatím nevím, záleží jak na tom budou děti a třeba i to kojení.Ale to je ještě daleko 😕

Na jednu stranu se na princezny těším až budou venku a na druhou stranu se hrozím toho co nás čeká 😀

beda
1. lis 2008

No já bych taky nerada zrušila Vánoce,tak uvidíme,pečení mne docela baví,tak vubec nevím,jak myslíte,že by cukroví mohlo dlouho vydržet?Třeba i ty rohlíčky....atd?Už kvuly Lucii,ale ta to sice zas tak nechápe,ale říkame jí pořýád,že až bude níh(sníh)a bude stromeček,že příjdou aji ty miminka,tak nevím!Noa le nějak si nedovedu představit Vánoce v nemocnici,nebo i bez miminek,že bych já byla doma a ani v nemocnici,tak nevím no!
no unás má taky segra narozky koncem Listopadu-30let a i zač.prosince manža,jak už jsem psala,atk nevím no!
Manžovi tom prej neva,že to s ním neoslavíme ve velkém,prý alespon ušetříme a že to pak bude oslava o to větší,když oslavíme i miminek křtiny!Tak uvidíme.

jirule33
1. lis 2008

Bedo, no já mám na začátku prosince taky narozky ale ne kulaté a bez oslavy se ráda obejdu, stejně je to práce hlavně pro mě 😀 Horší že tchýně má 13.12 šedesátiny a to bude ve velkém, někde v hospodě.Tak to bude na 100% beze mne a bez dětí /snad už teda budou doma/ ale já mám tchýni v pohodě, ta to pochopí 😉

Mě zase pečení ani vaření nebaví vůbec ☹ U nás jí cukroví hlavně manžel, já se vždy držela zpátky kvůli váze a Martin ten má rád perníčky a občas do něčeho ďobne, ale teď jim peču koláčky, to si dáme všichni.Ale už asi potřetí odpočívám a to mám zatím jen náplň hotovou 😀

rezinka
1. lis 2008

ahoj holky, opet nestiham docist, zavidim, ze na to mate cas 😅 u nas je skoro zazrak, kdyz holky spi pres den alespon chvilku soucasne, jinak je to fakt porad na stridacku, jedna spinka, druhou neco trapi, tak place a ja chovam a houpu kocar apod. a kdyz usne druha, uz se zase budi ta prvni. no nekdy je to docela na budku 😅

jinak jsem si taky poridila tu elektrickou odsavacku od Medely (mam z MMB), docela me prekvapilo, jak je hlucna, rikala jsem si, jak si budu odsavat pres den, kdyz holky usnou, ale to nehrozi, protoze by je ten rachot z motorku asi vzbudil, tak to neriskuju ☹ a odsavam treba az vecer, kdyz prijde manzel, ale na to nemam pokazde cas. no je to docela naprd, takhle se mi to mliko asi moc nerozjede ☹

jaanja - jo jo, tu trubicku na holky pouzivame (na prdiky), je to mekoucky, takze se nebojim, ze bych je nejak zranila, obcas to nema zadny efekt, ale nekdy to pomuze a holky se po tom alespon vykadi nebo si prdnou a hned jim je lip, takze s trubickou jsme zacaly docela brzo. a taky mi na prdiky ted kamaradka poradila koupit si pytlik s peckama od tresni a nahrivat brisko, pry se to da ohrat v mikrovlnce, coz je super, budu to mit pujcene od kamaradky, jinak se to da pry koupit normalne v drogerii ...

v noci porad nic moc, porad doufam, ze se holkam budou intervaly mezi buzenim prodluzovat, ale sarinka (ta mensi) se budi porad po 2,5h, tak to budim pak i nelu. uspavani v noci je docela zahul, vetsinou zase jedna z nich breci, takze uchovavame v naruci ... no je to narocny 😝 Ale zase pak kdyz se na vas pres den divaji, jak kdyby vam rozumeli nebo spinkaji nebo vas chytnou za prst apod., to jsou zase chvilky, kdy bych brecela nad tim, jak jsou krasne a jaky je to zazrak je mit ... 😅 😵 !!!

jaanja
1. lis 2008

jirule: jj, jsme skoro první vnoučata na obou stranách, přítelův brácha se ženou taky čekají první, měli termín pár dní po nás, ale už nás myslím s termínem o pár dní předeběhli 🙂 Takže babička s dědou v Pardubicích budou rovnou trojnásobní 😀 Dnes tu u nás byli, přivezli nádherné zavinovačky, čepičky, tuny čokolád, jablka, atd. Tak jsme šli na oběd a do cukrárny, až jsem si musela jít lehnout a vzbudila se z toho až teď 🙂

Já teda plánuju, že během šestinedělí nikam na návštěvy chodit nebudeme, a ani žádné návštěvy přijímat nebudeme (kromě nejužší rodiny..).. Bude myslím dost chaos, budeme unavení, zrovna období chřipek, hektické Vánoce, a tak předvádění našich dětí prostě bude muset počkat až na leden. Ostatní to budou MUSET pochopit. S návštěvama to pak bude jednoduché - jak nám říkali na kurzu - nejvítanější budou ti, co s něčím pomůžou, přinesou něco k jídlu, pomůžou s úklidem, apod. 😵

beda: cukroví na balkoně vydrží opravdu dlouho, nemusíš se bát. Já obvykle pekla už během listopadu, pak se to alespoň pěkně rozleží, dali jsme to na balkon, kde se to uždibovalo až do ledna, a něco se ještě dávalo do mrazničky a vytahovalo se na jaře 🙂

rezi: neboj, užíváme si posledních pár týdnů 😎 Pak spadneme do stejného kolotoče. Je moc fajn, že nám píšeš 🙂 Už si můžeme chystat budky 😀 ... no, on mě ten humor přejde... Na ty třešňové pecky jsem koukala, taky bych je chtěla zkusit, mají to v dm drogerii, myslím do 70Kč. A s tou odsávačkou se nedá jít třeba do vedlejší místnosti? A máš taky tu Mini electronic?

fanys
1. lis 2008

Ahoj holky,tak se mezi vás hlásím,čekám dvojky nejspíš holky a i když sem od fochu kolega to neví ani v 31.týdnu na sto procent,vlastně tvrdil že jsou to holky ale v po malinko znejistěl 😲 poslední dobou koukám na net na dvojčata atd....protože jak zjištuju spoustu věcí umím jen teoreticky,ale praxe je holt jiná.............. 😖
tak by mne zajímalo co vám pomohlo jako prevence strii?samo že vím že je to individualní,ja použivála všechno možný ale dnes sem se vzbudila a bohužel mi popraskalo celé břicho,jasně že sem při točení monitoru videla popraskané až krvavé bříška i u monomaminek ale stejne......jinak mejte se krásne,hezký večer a hezky rostete fany

jirule33
2. lis 2008

ahojte 🙂

Rezi, myslíš že si na ten zvuk holky nezvyhnou?No přiznávám, my kolem Martina chodili po špičkách když spal, bydleli jsme ještě v 1+1 a on měl lehké spaní a byl uplakané miminko, tak jsme se snažili ho nerušit 🙂 Když to dnes vidím u švagrové, malá /6 týdnů/ chrupe v postýlce v obýváku, do toho puštěné PC a kluci hrají hry, lítá tam ta starší neteř / 2roky/ se a tam my se tam bavíme a pijem kafe 😀 Taky jsem to tak neměla ale myslím, že je dobré, že nemusí mít na spaní 100% klid.
Vím, teď se mi to mluví 😀 No uvidíme jak to bude u nás.Teď už máme 3+1 tak holky snad budou chrupat v ložnici, ale pokud je to jak píšeš, že nespí současně tak je to fakt asi problém 😕 Držím palce ať to nějak pořešíte 😉
Jak už jsem psala nedovedu si ten mumraj představit a pak ta únava ☹

Jaanjo, tak bude u vás vnoučátek jako máku 🙂 Já taky neplánuju nějaké okukování miminek a návštěvy, spíš jen k bráchovi aby byli jejich i naše děti u stromku, a pak k tchánovcům, tak má Martin taky bratrance jen o půl roku staršícho a vždy se tam jeden svátek všichni sejdem už na oběd aby šli kluci spolu ke stromečku.No uvidíme jak na tom mimča budou.A naši chodí na štědrý večer k nám /bydlí u nás v paneláku/ až si rozdáme dárečky jako rodina dorazí jěště oni samo že hlavně kvůli Martínkovi.

jirule33
2. lis 2008

Fanys, vítám tě 🙂

Tak na jednu stranu máš bezva že jsi z oboru alespoň tě nic nepřekvapí na druhou stranu zase znáš rizika 😕 Ale zase můžeš mít ultrazvuk přímo komfortní 😉 Tak nakupuješ neutrální výbavičku?

Se striema neporadím, mě popraskalo břicho i u prvního těhu a teď pomalu přibývají nové strie 😠 Taky myslím, že je to dáno geneticky, švagrová nemá ani jednu a přitom jsme podobné podzimní typy. Já teď mažu bepanthenem, protože ten můj krém mi došel a manža mi ještě nekoupil jiný 🙂

fanys
2. lis 2008

Ahojky,no je sice fakt že uz mám u každý kontroly a pár pomimo když si jdu s holkama poplkat,ale jedno mimís s námi hraje schovku ,kolega se dušoval že to budou dvě buchtičky a v po mi řekl že jak dlouho na to čumí tak tam vidí pytlíka. 😅 což je prima,jen veškerou výbavičku mám pro holky a to dvojmo,takže se obávám že budeme prodávat.
jsem por.asistentka ,dotěd sem byla absolutne v poho a nic mne nemohlo rozhodit,ani doporučení kolegů že mám odpočívat,rizika atd.....při rekonstrukci a velké zahrade to jde stejne ztuha,ale jak se to blíží tak pocituju děs běs z toho co může ješte všechno státa hoooooodne zvolnuju tempo.a to pokládám za velkou nevýhodu,sladká nevědomost..... 😉
já se mazala dermacolem,niveou,bepant....,weledou a bohužel ješte v po jsme si v práci delali srandu že mám krásné bříško a ve středu to bylo áno horor 😢

beda
2. lis 2008

Rezi,já myslím,že si holky zvyknou.U Lucinky dělám když spí taky skoro vše,puštěná telka,ani mytí nádobí ji neva,zatím!Ale začíná mít období,že se začíná bát tmy.....!nejde třeba sama do kuchyně,když je tma a nesvítí se tam!
Fanys:jako por.asistentka,doporučila bys pití maliniku a masáž hráze a od kdy?
My taky nevíme co čekáme,bud v klidu!Já strie mám taky už z prvního těhu,ale ted nejsou tak krvavé,spíš jen vybledlé,a nové jaksi nepozoruji,tak nevím.Natírám se jen po koupely!
Jirul:my máme 2+1 tak jsem zvědavá jak si Lucie zvykne na mimi a opačně,bude to záhul!
Jaani u nás to tehdá bylo taky tak.Se švagrovou,ale ta už čekala druhé,má už skoro 5letou dcerku,jsem rodily ve stejný den!Maly se ji narodil dopoledne císařem a já rodila normál odpoledne,sranda.Ted to slavíme všechno,den před tím,mám ještě svátek.Sranda.No ted jsem zvědavá,prosinec je narozkama taky nabitý,tak do koho se strefíme....!

jirule33
2. lis 2008

Fanys,páreček je bezva 😉 Koupíš modrou kombinézku a nějaké dupky a je to 😉 A jak je máš otočený? Myslíš že se to ještě může změnit? A jak by jsi chtěla rodit?

beda
2. lis 2008

Jirul:ty víš jak jsou princezny otočené?

fanys
2. lis 2008

jirule páreček je fakt super,příli sme si puvodne dva kluky,pak sme si zvykli že to budou holky,takže zase změna,manža je celej štastnej............ 😀
obě dvě ,nebo oba dva jsou na příčku,už se tak držej přes dva měs.,ale zákon schválnosti určite zapracuje a pujdou den před porodem hlavičkou dolu
termín ofiko mám 1.ledna,ale v práci sme si domluvili vzhledem k tomu že porodní sál bude dva týdny zavřený kuli malování ,že spáchame sekci v epi asi 3.prosince,aby sme s trochou štestí byli na vánoce doma,ale to je hudba budoucnosti,nevím jestli to vydr ,mám pocit že včera bylo pozde,a zdrav.personál je jako pacient k nezaplacení a na zabití!!!!!!nejsem žádná frfna,ani au bolí to ale císaře sme si tvrde prosadilaa ted hledáme duvody proč to provésta lékaře které mi to posvětí z e zdrav.duvodu,jak řekl kolega sem sestramagor 😝

ahojky beda-masáž hráze má smysl dělat asi od 27.tt.nic tím nezkazíš a je otázka jestli to pomůže,i když por.kurzy jsou toho plné.....a maliník se dopo pít od 35-6.týdne

jaanja
2. lis 2008

Ahoj fanys 🙂 myslím, že i kluk vydrží v holčičích věcech, a pak začneš kdyžtak dokupovat modré věcičky 😵

Nám teda naopak na kurzu říkali, že si teda hráz můžeme masírovat, ale že prý nějaká doktorka v Brně na to dělala průzkum, a efekt žádný. Čemuž ale moc nevěřím, jen nejsem schopná koupit si ten masážní olejíček, a teď už je asi pozdě 😖 Bohužel o tom "výzkumu" moc nevím, takže bůh ví, jak to ta doktorka "zkoumala".

Na strie vám taky neporadím, mám je taky, i když "zatím" jen zespodu bříška. Mažu Weledou, je sice nejdražší, ale přijde mi taková nejolejovatější, a hlavně ten olejíček hřeje, krémy hrozně studí 🙄

Na maliník jsem taky zapomněla, to je k ulehčení porodu? Nemůže to nějak vyvolat předčasný porod?
Já teď mimča děsně sleduju, v poslední Mamince je na konci zas takovej smutnej příběh, tak když se holky dlouho nehýbou, tak už jsem vyplašená, už aby byly venku...

fanys
2. lis 2008

ahoj jaanja
no ona to holka spíše vydr v klučiích věcech,obrácene mi to přijde blbý,jak říkal muj inteligentní brácha snad nechci vychovávat gaye už od narození 😀
k tem masážím hráze.....v publikacích o gravidite a porodu,na kurzech atd.všude hlásají že masáž hráze má smysl,že je pak pružná,že hrozí menší menší riziko natržení...a blabla.....my v práci sme se shodli že je to modní hit,a k ničemu.samozřejme ti to určite neublíží ale jestli opravdu pomuže tot otázka.co já vím tak žádná studie nebo výzkum to nikdy nepotvrdil ani neyvrátil,já osobně si myslím že je to blbina.....ale já sem zrníčko prachu v porodnictví.
s tím maliníkem bych si taky nezahrávala i když to na diskuzích mamky taky chválí,muže vyvolat předčasný porod,a vubec příroda si poradí tak či onak sama.má to možná cenu popíjet nejak po 39.t.t.ale to je jen muj názor,ne aby ste e na mne zesypali že tady chytračím a kazím morálku 😝
weledu používám taky ale práve na ní mi ruplo celý břicho.....ale konzistenčne je fakt nej
co se týka samopozorování mne taky hrabe a to čím dál víc,jednak mne desí zážitky z práce,a to dost,že mne v práci seřvali a taky sem intelignetne na dvojčat chvíli četla hooororovou diskuzi o umrtích....atd.a jak rychle sem sklapla notase,to byla kosmická rychlost

beda
2. lis 2008

Jaani:já hjráz masírovali i u Lucie,teda manža masíroval a nevím zda díky tomu,ale neměla jsem nástřih,jen 2malinké stehy aby mi to prý nebylo líto,bylo to jen malinké poranění!Takže do amsáže jdu znovu.Jinak maliník,má být na jakoby urYchlení porodu.Mne chutnal,byl sypaný a pila jsem ho 2denně,ale v každé lekarně by ho měly mít i v bylinkách a tam ti určo poradí.Určo předčasnej vyvolat nemůže,podle mne!
Já na masáž používala,myslím na hráz,taky welledu,maj spešl.na to.Myslím,že určo není pozdě,já ji taky ještě nedělala a u Lucie to bylo taky až kolem 36tt.V lekarně by ti to měly říct přesně.
Já si pudu v týdnu asi kupit vložky a jednorázové kalhotky a i vložky do podrdy,tak to vezmu asi jedním vrzem všechno!
Já mám předplac.Betynku,taky moc fajn,minule tam bylo o dvojčátkách,tak jsem to shltna na jeden dech!
Jojo,já jsu taky plašan,tohle raši nečíst,ale člověk se tomu neubrání!

jirule33
2. lis 2008

Bedo, já mám holky prdelkama dolů-zatím.Ale moje mudra mi už ult.dělat nebude, tak jestli dožijem 3v1 36tt to mě předá do porodky, tak uvidím tam.Ale já bych taky chtěla císaře jen nevím tu anestezii, ale to se mě asi nikdo ptát nebude, udělají to na co jsou zvyklí 🙂

Já si v 1těhu taky kupovala Betynku, teď nic jen jsem denně u PC a sleduju bzukot tady 😀

A hororové věci teda čtu taky, abych věděla co mě bohužel může potkat, koukala jsem i na čt2 na ten dokument o nedonošencích, no ale byla jsem ráda, že je alespoň 30tt za mnou.Musím říct, že mě u Martina ani ve snu nenapadlo, že by se mohl narodit dřív= ano sladká nevědomost= někdy

jirule33
2. lis 2008

jj ještě Bedo k tomu strachu u dětí, náš Marťas se bojí pořád, teď už ne bubáků ale třeba zlodějů atd.Večer na záchod s ním musí někdo jít to samé do koupelky když už je tma, max si dá ruce před obličej aby asi něco neviděl a jde, ale většinou n ás uprosí ať jdeme s ním.Nepomáhá vysvětlování že je zamčeno, okna zavřena a jsme v 7patře.Občas se mnou kouká na kriminálky v telce, má povoleno do 1reklamy a pak šupe spát /takže možná je to i tím/.Ale bál se i před tím.Určitě z toho vyrostou 🙂

fanys
2. lis 2008

jirule já deti ješte nemám,ale já tak do deseti let sem před spaním koukla pod postel,do peřináku,za závěsy a když mi zhasínali lampičku takovou stínovou řvala sem na lesy a furt sem tvrdila to si ale už nepamatuju že vedle u postele nekdo stojí......dětská fantazie je bezmezná,taky sem vyžadovala doprovod na wc,ale je fakt že ze tmy mám nepříjemný pocit i těd a to jsem stará bačkora,bydlíme pár měs.na venkové v baráku a já za tmy bych neprošla dvur sama ani kdyby mi za to zaplatili
,muj malý ted už dvánstiletý brácha byl ješte horší,ale ted je už v poho.
a kolegyne hrdinka co potkala zlodeje v noci v byte tak se bát naučila
jinak k tý anestezii....asi je fakt že se tě ptát nebudou,já taky chtela celkovou,že se hezky u toho vyspím,tak to mi řekli bohužel,jestli ktomu není duvod uplně uspat pouze epi,v lepším případe u nás doktora uplatili a to doslova ale tomu se říká svinárna.papa

jaanja
2. lis 2008

beda: já právě tu Weledu na hráz okukovala, ale fakt to mají docela drahé, a teď jsem koukala, že dělá nově masážní olejíček na hráz Saloos, to je cenově lepší, tak až budu v úterý ve městě, tak se zastavím v Léčivých bylinách, a poptám se i po tom maliníkovém čaji..

A kdy holky vyrazíte na nákup kojící podprsenky? Já už bych asi taky vyrazila teď, do porodu nám zbývá tak ten měsíc, víc nás asi nenechají.. A jak se to kupuje? Všude se píše větší, ale jak větší? Počítám, že ten rozměr pod prsy se mi smrskne, a naopak košíček nabyde, nebo je to jinak?

Holky se naštěstí po obědě zamrskaly, tak jsem si trochu oddychla, ale fakt už mi z toho trochu hrabe..

fanys: ty bys fakt chtěla celkovou anestezii? 😕 To já fakt upřednostňuju epi, úplně bejt mimo, toho se bojím, a navíc bych holky viděla až bůh ví kdy.. U nás v Lbc dávají u plánovaných císařů spinál.
A s tím oblečením bych si taky hlavu nelámala, pokud ho teda máš jen třeba na první 2 měsíce. Kamarádka se taky divila, že mám pro holky i modré věci, zda prý se nebojím, že "naruším jejich sexuální integritu" 😀 (výrok její sestry, které se včera narodil kluk).

fanys
2. lis 2008

jaanji
k tý podprsence u mne to bude fakt dramo,prsa 00nic,mne by snad stačila lambada,no ne nejaké jedničky plus bych na hrudi měla ale vzhledem k tomu že nekupuju podpr....dle čísla a obvodu ale jak mi padne a hlavne pushupky,tak se asi budu cítit jako trubka a trapka v kráme,ze začátku si koupím jen obyč bavlenenou,po porodu se má velikost ustálit pak budu investovat do lepších kousků.
k anestezi.....ano po zkušenostech a po tom že snáším narkozu moc dobře,laparoskopie,slepák a koleno bych z čiste sobeckýho duvodu chtela sladce spát,bojím bojím.....stejne to muže skončit že se neco po......a budou mne muset uspat celkově,ale ale vzhledem k mrnouskum žeby startovali do života polosjetí jen proto že maminka je srab....vím že to není dobrý nápad.jinak stejne přikládame do dvou hodin takže toho bych se nebála
,že bych videla pozde špuntíky.
u nás taky při plán.sekci dávame spinal nebo epi,my 3v1 musíme vydr ješte 2 týdny,bohužel u nás rodíme až od 34t.t.jinak mi hrozí nemocnice blíž ale neznám tam ani nohu,což vy holky taky ne,a neumím si to představit,protože já sem hooooodne nepříjemnej pacient,s ničím nesouhlasím,podepisuju reverzy atd.
Narušení sex.integrity to gol ,muj tupecbrácha má taky užasné nápady...........................
proste chlap papa a dobrou noc

rezinka
2. lis 2008

jaanja - jo jo, mam tu odsavacku Mini Electric. No a do vedlejsi mistnosti s ni muzu, ale to uz neni takove pohodli, jako v obyvaku na gauci u TV. Jenze v obyvaku jsou cely den prave holky. Ale jak mi vic lidi radi, zkusim to odsavat i kdyz holky budou spat, treba jim to vubec vadit nebude. Psala mi Issaga do IP, ze jeji holcicky to naopak uspavalo - ten zvuk toho motorku 🙂 , tak to taky zkusim a uvidim.

jinak opet nestiham docitat, snad holky cim budou starsi, tim budou dele spat a budu mit na konika vic casu 😅 Ale alespon obcas urcite juknu, jestli uz nektera nerodite 😉 !

jirule33
3. lis 2008

rezi, tak zkus a uvidíš.Já zase od někoho slyšela, že mimču dělal dobře zvuk vysavače 😕 No děti jsou různé 😀

Jinak holky s podprdou teda nevím, já mám ještě jednu z minula, tu dost nosím i teď, bavlněnou, pak jednu sportovní ve které jsem běhala, je taky fajn a jednu co mi dala kamarádka ta sice není úplně bavněná ale zase má super velké košíky.Já mám zase fanys opačný problém, kdysi jsem měla vel.C teď asi tak D a i objem se mi zvětšil ze 75 na 80.
Já teda moc nevyužívala to rozepínání u kojo podprdy, takže hlavně aby byla pohodlná.Když nebudou stačit ty tři tak pak něco přikoupím, stejně budu používat vložky do podprsenky, ještě jsem teda žádný nekoupila 😕

jaanja
3. lis 2008

Tak já doufám, že mi s výběrem podprdy v krámě poradí, koupím asi před porodem jen jednu, a když se osvědčí, tak pak ji pošlu někoho koupit ještě víckrát. Chci hlavně něco, co mi ta prsa aspoň trochu podrží, paní v krámě už mi ukazovala, že maminky kupují takové ty obyč. sportovní bavlněné, ale to mám pocit, že nic neudrž, chci alespoň široká ramínka. Já měla 75B, a teď mám právě 85D, ale opravdu si myslím, že ta děloha určo klesne, a zas se mi ten obvod pod prsama zmenší... V červnu jsem si koupila mateřskou podprsenku Anita, ta je bezvadná, ale dost drahá 😒

Fanys, laktační poradkyně, co jsme ji měli na kurz, taky měla malá prsa a kojila děti přes rok! Takže z toho si nic nedělej, zas se Ti alespoň "nevytahají" a třeba díky těhotenství a kojení o číslo poskočíš 🙂

Vložky do podprdy mám z dm drogerie, ale možná bych koupila i nějaké ty pratelné, záleží, jaká bude spotřeba...

Jo, a kamarádky synek taky usíná hlavně za zvuku domácích spotřebičů, vysavačů, apod. 😵

jirule33
3. lis 2008

jj Fanys, to je pravda, jak mám zkušenosti od kamarádek tak s malýma prsama se kojí líp jak s velkýma, fakt.

fiallinka
3. lis 2008

holky, zase zdravím, no ale asi už vás nebudu stíhat dočítat... napište mi do vzkazů, až porodíte, ty, které znám, co vy na to?

Jaanja: mně svědilo celé tělo a bylo to bez vyrážky, to bude něco jiného... a určitě nic vážného, prostě se ti to břicho napíná (no nemáš ho nejmenší 🙂, já měla 117 na konci, ale z výchozích asi 84 nebo i více...)

Ještě jsem vám tu chtěla hodit odkaz, kdyby se vám něco z mých věcí hodilo (dost toho mám dvakrát - to v těch inzerátech píšu, je mi to líto rozdělovat ☹. Ještě mám jednu fakt malou soupravičku do porodnice (teda dvě) - 50, ale bude k dispozici až tak za dva týdny, až Jurášek vyroste - ale je jediná fakt malá, co jsem měla 🙂

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=120542

fanys
3. lis 2008

ahoj holky,naštestí trauma z malých prsou už mám za sebou,s tím kojením asi máte pravdu,nebo aspon mám pocit že v okolí to tak funguje,i když to není pravidlem.
ve st vyrážím shopingovat,doufám že trefím na nejakou husu až se ji budu ptát a zkoušet,a taky musím na cizineckou policii,poslala mne tam madam ze socíáalky,to zas bude sranda,jsem totiž slovenka,manža je čech,hezkých pár let žiju a makám v čr ale ve finále mi tvrdej že nemám na nic nárok,jako matěřská,porodné....a at už mluvím s kýmkoli na socialce tak mi říká jiné informace
tak mi prosím držte palce

alik30
3. lis 2008

Ahoj holky, po delší době jsem se dostala na koníka. Mám toho nějak moc. Tak Vás tu tak čtu, kolik máte přes břicho a já teď v 26. tydnu mám 116 cm 🙂 Vidím, že jsem tu obřík 🙂 Ale naštěstí to mám většinou taky jen v břichu 🙂 Já jsem si od kožní lékařky nechala napsat nějaký krém. Smrdí to jako klasický krém z lékárny, ale je to úžasně mastné, takže mi to na břichu vydrží až do rána. Uvidíme po porodu, jestli to k něčemu bylo. Ve středu mě čeká to vyšetření na cukrovku, tak se toho dost děsím. Snad to bude v pohodě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru