Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zubule
1. pro 2015

@mosquito ahoj, aktiferin obsahuje železo i kyselinu listovou, magnézko je na uvolnění bříška, když třeba pociťuješ křeče nebo tvrdnutí břicha, ale to bys měla hlavně sdělit svému ošetřujícímu lékaři, ten by měl samozřejmě vědět, co je pro tebe a tvá miminka to nejlepší, protože každá jsme jiná a máme jiné dispozice... 🙂

zubule
1. pro 2015

@jitkacross jé, krásné bříško 🙂 , dost podobné tomu mému 🙂

mishkacz
2. pro 2015

Ahoj tehulky, tak se hlasim po delsi odmlce. Hrozne mi to tehu utika, v pondeli jsem zacala 19.tt a 14.12. nas ceka 2.screening. Jsem zvedava, zda se konecne dozvime pohlavi, zatim mame potvrzenou jen jednu holcicku, ptz mimi nejsou vedle sebe ale za sebou, tak na zadni mimi neni videt. Ale obe uz jsou hlavickou dolu, tak doufam, ze uz tak zustanou a neotoci se. Koukala jsem na fotku briska, paaani 🙂 na 31.tt krasny pupendo, ale to nas ceka s dvojcatky vsechny. Ja kdyz vidim, jaky pupik mam ted, tak se radsi ani nechci videt po 30.tt, kdy brisko roste kazdym dnem :D Zitra jdu na kontrolu k doktorovi, tak uz mi pry zacne hlidat cipek, coz mi prijde dost brzy, ale u dvojcatek je to asi potreba. Jak jste na tom s jidlem? Ja mam pocit, ze neustale jen neco zeru, ale zatim jsem nepribrala ani kilo, tak doufam, ze to pak nezacnu dohanet pozdeji :D

kamaxet
2. pro 2015

Jé bříškooo, to je krása, holky vždyť je to zazrak !!!! tak se těšte ty miminka musí někde být , že? chápu tu tíhu ale četla jsem u jedné paní co čekala dvojčáta že před porodem měla v pase o 100 cm více tak si na půlce🙂 a bud ráda , že máš pouze těch 50 cm vždyt ti to moc sluší , a zkus jestli by nepomohl ten podpůrný pás co bříško trochu podrží . Ja vložila fotečku 20 týden ale je nějaká malá….. nevím co to… TAK DRŽÍM MOC PALCE AT JESTE VYDRŽÍŠ CO NEJDÉLE.

mosquito
2. pro 2015

Holky vy mate lrasny bříška. Ja jsem spsk takze mam kolem pasu spoustu mekkeho materiálu 🙂 zitra začínám devaty tyden. Spis se teprve bojim, aby vse dobre probehlo. Uz dvakrat ti nevyslo. Pokud uz dr. Videl stficka tak verim, ze jsme na dobre ceste. Driv jsne srdicko nikdy nemeli. Ale je to tedy nevo na psychiku. Vim, ze uz je vsechno dano a nezvyva mi, nez byt trpeliva. Verim, ze srdicka jsou dobre znameni a nasi šampioni se udrzi 🙂

jitkacross
2. pro 2015

@kamaxet jojo podpůrný pás mám ortopedicky a teď jsem si sehnala i se kšírama na ramena, ale pomůže to jen na chvilku. Bříško je opravdu den ode dne větší o víkendu dám aktuální foto 😂. Jinak dneska na kontrole mimča mají kolem dvou kg doktorka říkala, že si jedou jako by tam byly po jednom, že si většinou dvojčata váhu dělí,ale u mě to tak není 😁. A do ledna určitě nevydržíme v celku 😉

marticcelli
3. pro 2015

Ahoj, tak jsme byli dnes na dalsim velkem uzv, obe mimca maji uz pres pul kila a srdicka a vsechno v poradku, diky Bohu 🙂
Dr zkousel i 3D, ale jeden si zakryval rukou tvaricku a mel tam i pupecni snuru a druhy mel zase pred sebou dupku prvniho :D
Tak si na ty tvaricky pockam asi az nazivo 🙂

zubule
3. pro 2015

ahojky, také přidávám nějaké foto... 🙂 , momentálně 29+5, obvod pasu 120cm, 21 kg mám jen v bříšku, a myslím, že do 30ti kil ještě naberu, ale to už se pak nehnu 😀 Klouby hodně trpí, a to nejen kyčle a kolena, ale i kotníky....přeju vám všem hodně sil 🙂 a pokud možno, odpočívejte... 🙂

kamaxet
3. pro 2015

jéééé bříška veliké , veliké ale co se dá dělat tak to jsem břídil zatím se svým malým 20 týdenním.ješte si i vesele cvičim jogu ale už to dlouho nebudu dávat . jitkocross ty si objevila pás se kšírama? jako originál to ma kšíry? to musí být mazec a pokud to pomáhá tak je to super i když na chvili .Můžeš poslat link,? Zubule 120 cm v pase? bože bože to je modelkovský pás🙂 Tak jenom odpočívej a piš nám tady svoje pocity at víme do čeho jdeme 🙂 Holky prosím vas objevila jste některá dvouvak - nositko pro dvojčata? ja objevila weego ale co ja vi hledám jeste neco jineho třeba pouze na nošení kdyby deti moc plakali .nemáte nejaký tip? vazat sátek se mi moc nechce cche to pytel weego je tento .díkes a at se cítite dobře a mosquito když jsou srdíčka tak je to na skvělé ceste hlavne se neboj vse je již ted OK.

marticcelli
3. pro 2015

@kamaxet tento vak jsem videla na dvojcatka.cz neumim si predstavit, na jak dlouho by slouzil, aby z noseni pak nebolela zada?

jitkacross
3. pro 2015

@zubule pěkné bříško 😂od toho 30 týdne roste bříško každý den. Teď už skoro nechodím jak to bříško je těžké. Už mě nestačí ani kapsa u těhu kalhot 😅

mishkacz
4. pro 2015

Tyjo holky, jak tak koukam na ty vase pupiky, tak se zacinam bat :D :D Ja jsem teprve v 19.tt, 14.12. nas ceka 2.screen, tak doufam, ze se konecne dozvime pohlavi druheho miminka (prvni je holcicka - Natalka). Zatim se mi vaha drzi porad stejne jako pred tehu, ale to je tim, ze jsem oblozena sadlickem :D :D Sestra u doktora do me vzdy husti, ze hlavne at nic nepriberu nebo jen minimum, ale u dvojcat se ji to lehce rekne. Co jsem tak patrala po netu, tak jsem nenasla zadnou maminku (v CR ani jinde), ktera by behem tehu s dvojcatky pribrala mene jak 15kg.

honeysun
4. pro 2015

@kamaxet jee co bych dala za to abych mela v 20tt takové krasné bříško jako ty 🙂 začínám se bat ze se nevejdu do dveři 😀

zubule
4. pro 2015

@kamaxet vak na dvojčata jsem viděla v nějaké komedii (a v nich samozřejmě jen panenky), naživo jsem si to vůbec neuměla představit 🙂

zubule
4. pro 2015

@ mishkacz ahoj, ta tvoje sestřička je nějaká divná, při každém těhu se něco přiběre, někdo víc, někdo méně, asi bych jí řekla, co si o tom myslím. Hlavně se nenech zastrašit, a rozhodně nedrž žádnou dietu... 🙂

zubule
4. pro 2015

@jitkacross takže mi chceš naznačit, že už ani neodvedu dcerku do školy a ze školy? 🙂 Zkoušela jsi na bříško taipey (omlouvám se, nevím přesně, jak se to píše), jsou to takové barevné lepící proužky, také je prodávají v ortopedických potřebách, ale nasazuje je fyzioterapeut, jsou právě vhodné na bolesti zad, když je těžké bříško v těhu, ale používají se také při sportu a po operacích na klouby atd.

jitkacross
4. pro 2015

@zubule jojo znám, ale nezkoušela to bříško nejvíc naskocilo až po tom 30 tt. Jsou maminy, které jsou mobilní až dokonce 😁. Ale i doktorka v porodnici obdivuje velikost bříška a mimin 😂. A to jsem vždycky sportovala a před tímhle těhu jsem dělala atletiku takže kondici jsem měla, ale i tak mě to dává zabrat. ☺

mishkacz
4. pro 2015

@zubule dietu zadnou rozhodne drzet nehodlam, to radsi prineru pul tuny nez ohrozit miminka dietou 🙂 ale snazim se jist vyvazene a hodne ovoce, zeleniny, snazim se nepodlehat chutim apod 🙂 pravda je, ze jsem zacala na vysoke vaze, takze je lepsi nepribrat moc, ale proste cekam dvojcatka, takze pochybuji, ze treba priberu pod 10kg. Snazim se to neresit, ptz doktor mi nerekl nic, jen sestra to porad resi. Krome vahy jsem pry podle doktora uplne pohodova zdrava tehulka 🙂

kterezsk
6. pro 2015

Ahoj holky funguje tady ta diskuse?

jitkacross
6. pro 2015

@kterezsk jasan 😆

mosquito
6. pro 2015

@kterezsk ja tu také jsem. Ale jsme teprve v 9.tydnu. 22.12. Jdu na dalsi kontrolu. Uz jsem Prozila dvě tamlkla tehu, tak vyckavsm vo bude...

libidrozdova
7. pro 2015

@kterezsk ahoj a také se mrkni do skupinky Dvojčata🙂 https://www.modrykonik.cz/group/4190/
držím pěstičky!

kamaxet
7. pro 2015

MARTICCELlI tak vak prý slouží tak pulroku ale zád se mi že tam ti miminka maj takovou divnou svislou polohu co ríkáte na to holky? vetšinou když se vážou do šátků, tak se važpu aby byli jakoby v atakovém vajíčku a tady mi to prijde nějaké svislé moc ,hm ? díky za nazor. jestli nemáte některá zkušenost .
jinak přeji hodně hodně zdravíčka a energie s sbříšky. Jitko cross díky za link na ten pás to kdybych jej náhodu nekdy potřebovala . 🙂

ester_ak1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veronig
8. pro 2015

Ahojky ženy 🙂 jsme 24+1, pribraly jsme 13 kg. Čekám jednovajecne děvčátka 🙂

zoot
13. pro 2015

Cau holky, tak toto jsem ja ve 21. tydnu.. Mela jsem nejake obtize, ale nastesti se prckove hezky presidlili vedle sebe, takze uz je mi lip 🙂 Vypada to na kluka a holku, coz jsem si prala, ale prislo mi, ze doktor spis tipoval 😀

mishkacz
14. pro 2015

Ahoj holky 🙂 tak jsem prave prijela ze screeningu. Obe miminka naprosto v poradku, rostou jako z vody, dnes zaciname 21.tt a mame potvrzene 2 holcicky 🙂 <3

zoot
14. pro 2015

@mishkacz super 🙂 kolik vazej holky? U nas 400g/kus 😀 Prislo mi to dost na 21. tyden

veronig
14. pro 2015

24+3 holky vážily A - 601 g, B - 685 g. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru