Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

odvarkova
25. kvě 2016

@juliemichal já měla srdíčka až déle. Ještě v 6+5 srdíčka nebyli. Až po 14 dnech už ano. Tak kdyby za týden ještě ne, tak hlavně klid 😉

michaelabrazdilova
25. kvě 2016

@odvarkova já jsem měla srdíčka až v 7+2 🙂

juliemichal
25. kvě 2016

@michaelabrazdilova já doufám,že ano strašně moc si to přeji aby se obě dvě udrželi a aby to byly holčičky,když máme doma 2 kluky 😀 😀 a máš pravdu je to fakt úžasný pocit 🙂 🙂

juliemichal
25. kvě 2016

@odvarkova dobře děkuji 🙂 🙂 uvidíme kdy mi budeme mít srdíčka 🙂 🙂 snad brzo 🙂 🙂 příští týden bych měla dostat eventuálně těhu průkazku 😀 😀

jo a holky může se třebas stát,že jedno srdíčko mít bude a druhé ne a potom se objeví i u druhého srdíčko?nebo musí mít hned obě dvě srdíčka? 🙂

odvarkova
25. kvě 2016

@michaelabrazdilova já právě 6+5 ještě ne a 8+5 už ano. Dr mi řekl, že je času dost a zkontrolujeme za 14 dní, to už ťukali Hezký obě 🙂

odvarkova
25. kvě 2016

@juliemichal může se to stát, to jedno miminko může být vývojově o pár dní jinak a muže mít srdíčko o něco déle než to první. Já mám prý cca mezi nimi 3 dny rozdíl. Podle UZ.

juliemichal
25. kvě 2016

@odvarkova děkuji tak to jsem ráda 🙂 ještě ráno jdu do nemocnice skrz krve ohledně HCG a po hodině jak bude HCG tak jdu znova na UTZ tak jsem zvědavá co mi tam pěkného řeknou a zda tam bude nějaký rozdíl a zda mi je budou měřit 🙂 🙂 pro jistotu jim vezmu foto s dnešní UTZ 🙂 🙂

odvarkova
25. kvě 2016

@juliemichal držím pěsti a myslím na vás. Dej pak vědět 🙂

juliemichal
26. kvě 2016

@odvarkova moc děkuji určitě tu potom jak dojdu domů dám vědět jak jsem dopadla 🙂 🙂 snad to je poslední návštěva v nemocnici 🙂

tanapa1
26. kvě 2016

To je zvláštní jak velké rozdíli v těch srdíčkách jsou. My už srdíčka měli 6+6tt. Ale také záleží jak to brali, jestli podle utz nebo podle měsíčků . Mě teď teda termín říkají jen podle utz a mám pocit, že poslední měsíčky je vůbec nezajímají.
Jinak ať vše dobře dopadne.

bobule2015
26. kvě 2016

U nás srdíčka viděl až v 7+2 🙂 když jsem byla v 5+2 tak tam byla jen bublinka 🙂 je to různý... 🙂 mě to bral podle PM 🙂 a toho se držíme doteď 🙂

mimar
26. kvě 2016

Ahoj sice nám už bude rok ale u nás to bylo takto. Když jsem zjistila že jsem těhu dle testu, tak jsem se odjednala k doktorce a ona mi potvrdila že jsem a že máme krásný gestační váček a že jsem 6 + 6 a objednala mě za měsíc a tam jsem se dozvěděla tu šokující ale tu nejkrásnější novinku že čekáme dvojčátka. Jinak to brali podle utz.

juliemichal
26. kvě 2016

Ahojky holky tak dnes jsem si krásně pobrečela ☹ byla jsem ještě v té nemocnici na krvi a HCG je 2423 a bohužel tam už 2 nejsou ☹ našli v nemocnici jen jedno miminko a konečně mi ho měřili má 4mm 🙂 🙂 miláček náš,tak jen doufám,že aspoň to jedno vydrží ☹ ☹ ve středu na KO k mému doktorovi tak snad dostanu průkazku.a jinak díky IUI jsem dnes 5+0tt a podle ms 4+4tt

odvarkova
26. kvě 2016

@juliemichal že by to byl předtím jen stín? Každopádně se může ukázat i déle. Ale zase nechci vyvolávat falešnou naději. Hlavní je, že je tam aspoň jedno a všechno je v pořádku. HCG pěkně roste a to je důležité. 😉

juliemichal
26. kvě 2016

@odvarkova no to já se v tom stínu nevyznám 😀 😀 ani v těch UTZ 😀 😀 no uvidíme za ten týden co půjdu ke svému dr tak uvidíme co mi řekne 🙂 🙂 taky jsem moc ráda,že je tam aspoň to jedno a HCG krásně roste to je to důležité 🙂 🙂 a ikdyby to nebyly 2 tak budu moc šťastná za to jedno 🙂 🙂

ivanka86
26. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla tak to jste šikulky, že to tak hezky zvládáte. A mlíčko se ti tvoří dobře? Počítám s tím, že to bude pomalejší rozjezd, když člověk rodí takhle brzy. Prý je vše plně připravené na kojení cca od 36. tt. No, ale když se může rozkojit i chlap, to by bylo, aby nebylo, no ne? 😉 😀 A jak se cítíš ty po SC? Všechno v pořádku? Jinak u mě se to pěkně střídá (ale to asi znáš) - na jednu stranu už chce člověk holčičky držet v náručí a vědět, že jsou v pořádku, na druhou stranu si říká, aby zůstaly v bříšku co nejdéle... A další faktory se přidávají - obrovské těšení vs. obavy, jak to vše zvládnu... Už teď mi dává zabrat jedno dítko, najednou budou tři 😀 Ale stále si říkám, že každý dostane naloženo jen tolik, kolik unese...

pavlapavlapavlapavla
27. kvě 2016

@ivanka86 jee to je hezke tolik nalozeno kolik unese. Budu na to myslet. Clovece uz asi hodku pred cs jsem zkousela odstriknout, aby holky mely hned mlicko a bylo tam. Na obilnaku se to tak pred sc dela. No a mlicka na jedno odstriknuti cca 20 ml, tak ja nevim. Ale to zatim neresim. Kazdy den moje mlicko dostanou, tak jsem rada, ze alespon tak. Jj stridani obav a teseni znam 🙂. Taky uz jsem chtela aby to bylo za mnou a holky byly venku. U me to ale bylo tema pupecnikama. Stresovala jsem aby se ve vnitr nic nestalo. No a pak, protoze jsem zadne problemy nemela jsem chtela aby vydrzely v brisku co nejdyl 🙂. Po cisari uplne v pohodicce uz v podstate treti, ctvrty den uz skoro zadna bolest ani. Vcera to byl tyden, vytahli stehy a pohoda 🙂.

ivanka86
27. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla vážně jsi odstříkávala už před sc? To je zajímavý nápad 😉 Já jsem i teď schopná vymáčknout trochu mleziva, tak uvidíme... Z pupečníků mám taky strach, ale abych se nezbláznila, tak si říkám, že když si to tak holky zařídily, tak musí mít taky rozum a pěkně se snažit 😉 Ráda slyším, že se cítíš dobře. A holčičky jsou stále v inkubátoru? Jsi s nimi?

pavlapavlapavlapavla
27. kvě 2016

@ivanka86 jj oni to tak delaji s tim mlikem. Jj v inkubatoru ale je to lepsi jak na jipce. Jde videt ze se maji fakt cile k svetu. Az na tu zloutenku. Jezdime tam za nima. Nechtela jsem byt jeste mesic v nemocnici. Mliko odstrikam, zavezu nebo domluvim odvoz sanitou, pokud nebudu mit moznost za nimi jet. Coz se tedy jeste nestalo. No a cca tyden pred propustenim se zas nastehuju do nemocnice a pak uz domuuuuuu 🙂

ivanka86
27. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla a není ti po holčičkách smutno?

pavlapavlapavlapavla
29. kvě 2016

@ivanka86 🙂 to vis ze je mi smutno, ale vidim je kazdy den. Vzdycky nam je vyndaji a hodku, hodku a pul je mame u sebe. Ale jinak musi byt jeste v inkubatoru. A abych tam byla jen proto abych se na ne pres sklo chodila divat to si myslim, ze tam byt nemusim. Jeste nedrzijou teplotu, tak je vytahnou jen na chvili. Dneska jsme zkouseli Sarinku prilozit a byla sikovna 🙂🙂. Prebalovani v inkubatoru taky nic moc :(.

ivanka86
29. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla tak to jo. Kamarádka právě rodila v ČB ve 34. tt a holčičky měla celou dobu u sebe na pokoji - i s inkubátory - a starala se o ně. Přebalovala, dávala mlíčko sondičkou, příp. přikládala a kojila. Později už byly holčičky bez inkubátorů, jen na vyhřívacích podložkách, ale pořád na pokoji. I když měly žloutenku a svítili na ně, pořád byly s maminkou. To mi přijde super. Ale bohužel v HK na to taky nejsou zařízení. Mně je zatím smutno při pomyšlení, že bych měla být doma a miminka v nemocnici...na druhou stranu už mám jednoho prcka doma...je to mazec...no uvidíme... Člověk stejně předem neví, jak to pak bude cítit...

smallinka
29. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla hele v porodnici je poslední možnost jak si oddechnout. Doma to teprve začne, přece jen tělo se dává po porodu do kupy a s dvojčaty dvojnásob. Je super že je denně vidíte a jste v kontaktu. Naše holky byly od začátku pouze v teple zabaleny v dekách a i tak musely byt pod dohledem. Pak mi dali na pokoj jen jednu ta co hezky papala a pribyvala na váze. Kdykoliv jsem mohla crnknout a pochovat a krmit po 3 hodinách

smallinka
29. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla jinak obrovská gratulace 🙂 to mi připomíná mi. Také jsem nevěděla k jaké dřív aby to druhe nebylo lito a to mám dodnes 🙂 Máme 1,5 roku 😉 Az ten pomalu pozoruji jak jsou na sebe fixované. ..od narození to byla máma ségra a já a ne jenom máma a já. A to se projevuje když jedna spí a s druhou si hraji tak se ptá Ťa? To je jako ta druhá říkají si tak 😉 Je to roztomilý....bez sebe nedají ani ránu

smallinka
29. kvě 2016

@mosquito Gratuluji 🙂

smallinka
29. kvě 2016

@pavlapavlapavlapavla 20 ml na začátek je úplne super 😉

intacta
29. kvě 2016

Ahoj holky,můžu se k vám přidat? 🙂 Jsem ve 12.tt a čekám dvojvaječné vetřelce.V prosinci,pod stromeček 🙂 Je tu nějaká maminka nastejno, která také stále rozdýchává prvotní šok? 🙂

pavlapavlapavlapavla
29. kvě 2016

@smallinka dekuju 🙂. Ja si proste nedovedu predstavit byt mesic v nemocnici. Uz takhle jsem tam byla dva tydny a predstava jeste cca ctyr me teda desila. Jooo kdybych mela holky u sebe je to neco jineho samozdrejme.

pavlapavlapavlapavla
29. kvě 2016

@ivanka86 tak to mela dobry. Tady jsou vsechny deti v inkubatoru hlidane a pod dohledem. Na pokoj inkubator nedavaji. Taky me to nedela dpbre je tam nechavat, ale rikam si tech par tydnu ubehne a budeme je mit doma. Snad uz jen tri a povalime dom 🙂

odvarkova
29. kvě 2016

@intacta Vítej mezi nás. A obr gratulace. My to rozdýchávali hodně dlouho. Ještě teď si říkáme "bože to je mazec" 😀 ale těšíme se na ně. Tři děti už máme. Tak přeji ať je vše ok 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru