Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

elis.1
3. zář 2008

🙂 ahojky děvčátka, doplnili jsme album ze svatby, tak mrkněte i na berušky, papa a všem posíláme pusinky Ali, Terezka a Lucinka
http://www.beremese.cz/album/album.php?vAlbumID...

daiquiri
3. zář 2008

fial: tak mrkni sem http://cermacci.rajce.idnes.cz/Barca_a_Pavlik_-...

nejsou to ale aktuální fotky, ty nový jsem zatím nestihla stáhnout z foťáku, tak tady pro tebe nedočkavou
straší fotky ještě z nemocnice 😀

septim
3. zář 2008

dai: moc gratuluji jsou moc hezke. A jak to vse doma zvladas? Dnes jsme si holky privezly domu a mam na jednu stranu trochu strach.

rezinka
3. zář 2008

daiq no naaaadhera, se vzdycky nad fotkama tech mrnatek tak rozneznim ... 😅 Teda ty jsi nas napinala a pritom mas takovouhle krasnou zasobu fotecek !! A to vubec nevadi, ze jsou aktualni, zadne preskakovani, vsechno se musi pekne poporadku, takze nejdriv porodnice a az budes mit chvilku, budeme radi, kdyz dodas dalsi fotecky, ale tyhle jsou kouzelne !! Je az neuveritelne, o kolik je Pavlicek vetsi, nez Barunka, Pavlik mi prijde jako krasne donosene miminko, Barunka proti nemu pusobi jako uplny strizlicek - no ale vzdyt ona taky byla, vid 😅 Jsem zvedava, jak pekne porostou a kdy Barunka Pavlika predezene 😵

daiquiri
3. zář 2008

Septim:zatim je manzel je doma,ma dovcu,tak to jde.Ale uz jsme se i nejak szili.A zvladnout se to musi tak jako tak.
Rezi:diky moc!Pavlik uz je takovej baculatej,Barca uz taky hezky pribira,uz to neni takovy maly kuratko.To jsem ji pomalu bala i dotknout.

fiallinka
3. zář 2008

dai: no to je krása 🙂, jsou malincí, ale krásní, a ty vypadáš jak Madona, fakt vám to spolu sluší

murecka
3. zář 2008

dai, mimoušci jsou fakt nádherní a ty vůbec nevypadáš, že jsi matka od dvojčátek. Moc ti to tam sluší. A Barunka Pavlíka za chvilku dožene 🙂.

daiquiri
3. zář 2008

Jee holky,dekujeme moc🙂

jaanja
4. zář 2008

Ahoj daiq, to je opravdu krásný páreček! 🙂 Vypadají docela pohodově, i rodičové 😵

Holky, dnes zpráva o mateřské - od ledna bude vyšší pro ty, co mají víc jak 16 700 hrubého. Především se to týká těch, co nastoupí na mateřskou až po novém roce, pro nás letošní se to bude nějak přepočítávat, dostaneme o něco míň než kdybychom nastoupili až v lednu. Je to sice zase tak zvláštně nespravedlivé (jako když se třeba měnila výše porodného, a někdo to stihl, někdo už ne), ale jsem ráda, že dostanu alespoň pár stovek navíc.
http://ekonomika.idnes.cz/materska-stoupne-pole...

beda
4. zář 2008

Ahojík holčiny,může se něco zeptat?Jak cítíte pohyby?rozpoznáte jakoby dvojí kopance?Mne se zdá že jedno mimi je jakoby v podbříšku a druhé nad ním ale svisle ležící....,pač ty pohyby jsou odtud.

simonac
4. zář 2008

dobré ránko holky, nesháníte některá kojící polštář? kdyžtak pište do IP, díky 😉

issaga
4. zář 2008

cau holky, jdu na vas mrknout
dai deticky mas krasny 🙂
simco kojopolstar jeste neprodavej, bude se ti hodit, az deti zacnou sedet, ale jeste budou padat nebo pak i kdyz zacnou stoupat a budou padat 😉
u nas radi nejaky bacil, jsme vsechny tri nemocne... holkam tece z nosu voda a mne silene boli v krku - nevim kde jsme k tomu prisly 😖
vsechny se opatrujte!

daiquiri
4. zář 2008

Issaga:my jsme na tom stejne,maly tece z nosu,ted jsem to chytla i ja,taky mi je na nic.

jaanja
4. zář 2008

bedo, co myslíš dvojíma kopancema? 😵 Já taky hodně cítím jedno mimi dole a to druhé nad ním, myslela jsem, že jsou děti nad sebou, ale tuhle dr. poslouchala srdíčka a to byly vedle sebe. Říkala, že je ještě dost místa, tak si tam tak plavou a dováděj. Tak asi hodně střídají polohy....

Všem marodům přeju rychlé vyzdravení, ať vás to netrápí dlouho!

Kojopolštář určitě sháním, jen jsem si tento týden dala stop všem nákupům, dost mě naštvala ta paní s tím lehátkem (vypadá to na vítězství, že mi vrátí peníze, ale té nepříjemné komunikace s ní kolem 😠 ) a mám dovču, tak jsem u PC jen chvililinku během dne. No a taky si myslím, že polštář se využije hodně dlouho..

jirule33
4. zář 2008

Ahojte!!

Tak se všechny držte, ať jste zase brzo zdravé 😉

Jaanja: No je to hezký 🙂 Ale mohli to zvednout i nám s průměrnými příjmy 😉 já jsem měla 15 500 hrubého, tak mě to mine o fous 😠

jirule33
4. zář 2008

taky cítím kopanečky všude možně 😀 Kojo polštář jsem si už objednala, měl by mi teď přijít, tak jsem zvědavá, chválí ho i těhulky na spaní, no já se musím podkládat polštářema aby se mi pohodlně leželo 😀 ale pak to otáčení a vše přeskládat, no směju se sama sobě 😀

Jaanja: tak paní byla přeci jen rozumná? A vrátí peníze, to je fajn, že jste se nakonec dohodly.Já jsem teď koukala na zimní kombinézky, že je přeci jen pořídím, ale i velikost 0-3měsíce se mi zdá dost velká, když mi to mamči přeměří a je to do 5,5kg, to snad budou mít holky až za pěkně dlouho 😒

Maminky zimňátek, užily jste kombinézky? A vy čekatelky, pořizujete je? Zase si říkám, že do autosedačky budou fajn, fusak nebudu mít.A taky když je budu chtít dát spát na balkon tak je nemusím do kombinézy tolik oblíkat-jsem si říkala 😉 Co myslíte?

beda
4. zář 2008

Tož dvojíma kopancama,myslím,zda někdy kopnou třeba mimi zároven?No kdybyste nevědly,že čekáte dvě,poznaly byste to podle pohybu?
Já včera totiž ležela asi půl hodky,pač mne šíleně pobolívalo v podbříšku,střítavě na obou stranách,tak jsem ležela ze skrčenýma nohama a přemyšlela co bue...zda to je konec,nebo volat záchranku.ale naštestí jsem to pak rozchodila,přiznávám mohly to být třeba i střeva,nevím!
Každopádně mám strach o mimi jestli jsou obě o.k!

jirule33
4. zář 2008

bedo, mě taky včera dost bolel podbřišek, třeba když jsem lezla z auta, chvíli to pak trvalo než to bylo OK.Taky mám vždycky strach 🙂
Jo a mě kopou i zároveň, ale kdybych myslela, že čekám jedno mimčo taky by to mohla být ruka a noha, když je to na dvou stranách.Ale takhle myslím že kopou zároveň.A neboj, mimča budou určitě v pořádku 😉

z359
4. zář 2008

Daiq: Miminka jsou opravdu nádherný a taky jsem nečekala, že ten váhový rozdíl bude na nich tolik vidět, ale Barunka to brzy dožene a zachvíli už to člověk vůbec nepozná 😉

jaanja: Tak to mě stát zase pěkně naštval, já měla přiznaných jen 10000 hrubého tak se mě to netýká, ale myslím, že by to měli zvednout především nám co máme málo, protože je velký rozdíl dostávat výplatu přes 8500 a na mateřský jen 6000, u těch co dostávají třeba 20000 a pak klesnou na 18000 to není tak hrozný rozdíl, ale pro nás je to hrůza, zvlášť když čekáme dvojčata, ten náš stát je opravdu hroznej 😠

Jirule: Já mám tu zavinku do autosedačky tu teplou a budu jí používat i do kočárku a pak budu mít ještě i fleesové kombinézky, kdyby to náhodou nestačilo.

jaanja
4. zář 2008

jirule: no jo, s těma platama je to hrozné 😔 A s tím dělením na ženy s nižšíma a vyššíma příjmama je to taky na hlavu, většinou paradoxně potřebuje víc ta, která měla příjmy nižší, protože si nemohla ani moc našetřit...
Paní s lehátkem moc rozumná není, uzavřela to tím, že abych už ji neotravovala, tak mi peníze vrátí, ale pokládá to za krajně nespravedlivé, a mě za podvodnici. Ale ještě jsem ty peníze na účtě neviděla.. Dneska jsem o tom v noci dlouho přemýšlela, když jsem se probudila na wc, a pro mě to byl tak šokující zážitek, že jsem rozhodnutá jí napsat hodnocení a dát tam odkaz na fota lehátka a komunikaci mezi náma, ať si koneckonců udělá každá nakupující názor, zda jsem nemožná já nebo ta druhá strana..

Podbříšek mě taky někdy bolí, po větší námaze, chození, nebo tak. Chce si to odpočinout. Myslím, že poznám, když kopou obě, ale to říkají i maminky s jedním dítětem, že mají někdy pocit, že tam těch dětí kope víc 😉

Holky, a jaký prosím kojící polštář máte? Nějaký osvědčený? Kde kupovaný?

Kombinézky bych chtěla, a myslím, že ani nevadí větší velikost, alespoň se tam vejde třeba ještě svetr a vydrží to velikostně přes celou zimu. Mám už jednu 62, a teď jsem si objednala ještě jednu další. Já zas spíš ale nevím, jak tlustou kombinézu, ta co už jí mám, moc tlustá není.

jirule33
4. zář 2008

Jaanja: aha tak to musel být děs se s ní takhle dohadovat 😠 to ti nezávidím ☹

Kojo polštář jsem si objednala zn,terabag comfort, myslím, že nový stojí 600-700Kč, já ho pořídila od paní po dvojkách, která nekojila a tak prý ho neužila.Já si plánuju za 1/ kojit a za 2/třeba tam dát jedno mimčo odbrknout, pokud budou jíst hned po sobě 😉 No a teď v těhu ho snad využiju i já k televizi na podepření nebo do postele.Jsem zvědavá, jestli něco z toho vyjde 😀

Holky a taky je škoda, že pak budeme mít jen jeden rodičák, že? Přeci jen děti budou dvě.Kdyby to bylo alespoń nějak zohlednění třeba 1,5 násobek nebo tak.No co naděláme.A to se dvojčat rodí pořád víc.

rezinka
4. zář 2008

jaanja a jak jste se dohodly, kdo nejdriv co vrati - ona penize nebo ty lehatka ?? ty jo, jedubaba, uz abys to mela z krku, vid 😠 ?! to je pak "radost" se takhle s nekym dohadovat. pritom tolik maminke z MMB mi napsalo, ze pokud nebudu se zbozim spokojena, muzu ho v pohode vratit a to se jednalo o stovkove polozky za dupajdy nebo nejaky svetrik ... u takovehleho vetsiho zbozi by to melo byt samozrejmosti tuplem. no a to je holt pak pech narazit na takovouhle prodavajici 😖
jo a kojici polstar mam taky terabag comfort - myslela jsem si, ze uz na nem budu treba ted i spat, ale je dost vycpany (uz jsem i ubrala kulicky), tak by se mi pod ten muj spicaty pupik ani nevesel, takze spim oblozena z obou stran malyma polstarkama, abych je nemusela porad prehazovat 😵

jirul ja kombinezky taky porad resim. mam ty fleesove zavinky do autosedacky od Emitexu, tak nevim, jestli se uz na klasicke kombinezky vyprdnout nebo si prece jen jeste poridit i ty, vubec neodhadnu, jak moc se budou miminka muset v zime nabalovat. mam zatim jen dve fleesove kombinezky (vel.62 a 74), tak to mozna zatim necham takhle a pak uvidim. dokoupit se to da vzdycky - at zije MMB 😀

fiallinka
4. zář 2008

jaanja: mám terabag, vypadá supr a mám ho použitý za 300,- Kč a vypadá fakt dobře... a jinak taky jsem na tu mateřskou narazila, akorát nechápu, proč teda od ledna nemůžu mít tu vyšší, ale jen jakousi přepočítanou... no nevím...

zet: no, když si spočítáš, že dostáváš tři roky peníze a ještě ti zaměstnavatel drží místo, tak jsme na tom v Evropě skoro nejlíp, protože většinou je běžné být na mateřské jen pár měsíců...

beda: já už si netroufám říct, kde je které mimčo, protože oni můžou kopat rukama, nohama, loktama 🙂 a mně připadá, že to ani nepoznávám - protože jeden mne šíleně kopal pod žebrem, říkala jsem si, že jsou to jasně nožičky, a na ultrazvuku tam měl hlavu 🙂

jirule33
4. zář 2008

fialinka : to máš zase pravdu s tím držením místa, vím že třeba ve Francii jdou opravdu brzy do práce 😒

Já jsem ty kombinézky nakonec dnes pořídila, podařilo se mi sehnat růžové z manžestru podobné do 4,1kg, já myslím, že budou stačit, většinou i maminky píšou, že vydrží dýl.Já mám jen klasický fusak do kočárku a do autosedaček je nechci, zase tolik nejezdíme, pak s mimčama asi jen k mudr a taky nevím jakej kočárek nakonec pořídím, některý mají už i fusaky 🙂

Tak mám další věc z krku, teď řeším postýlky, ten kočár fakt nechávám až nakonec, vůbec se mi do toho nechce 😒 A opravdu na MMB je krásný výběr všeho 😉

rezinka
4. zář 2008

jirul a jakou sis poridila velikost tech kombinezek? do 4,1kg, to by bylo tak max. 56, vid? ja ten klasicky fusak do kocarku nemam, protoze mam do kocarku ty prenosne tasky a ne pevne korbicky, takze by se mi do nich ten fusak nevesel. proto premyslim o zimnich kombinezkach. no a ty kombinezky do autosedacky - ja taky autem skoro nikam nejezdim, ale kombineza do autosedacky se tomu rika jen proto, ze to tam ma otvory na popruhy, ale jinak tu kombinezu muzes pouzivat samozrejme i kdyz nejedes v aute, urcite je o 90% vic vyuziju prave do kocarku, nez do auta ... hodim je taky do albicka ...

jirule33
4. zář 2008

Jo ty kombinézky jsou 56, ale překvapilo mě že i některé 56 jsou do 5,5kg záleží na značce, já má GEORGE.A ten fusak mám ještě po synovi, ten plánuju na balkon kde budu mít dva single kočíky.Tak pak pořídím ještě jeden nějaký starší, nebo jestli se mi podaří půjčit od nějaké kamarádky.

No rezi já myslím, že jestli budeš mít tyhle fusáčky jak píšeš, ty jsou myslím dost teplé a budou ti stačit i bez kombinézek.Teda myslím.
Já jsem si tak představovala, že holky budou mít doma bodynko a dupajdy, a že bych jim dala jen čepičku a šupla je do těch kombinéz a do fusaku v kočárku na balkon / abych je moc nemučila oblíkáním/, pokud pojedem autem, tak bych jim pod ty kombinézky ještě dala svetýrek nebo mikču a taky mám do autosedačak takové flísové deky a mají i nánožníky, tak to snad bude stačit.

Já si právě říkám, že pokud se holky narodí kolem 2kg tak ty kombinézy vyjdou tak do února, března, nevím teda jak budou rychle přibírat, třeba mě překvapí 😀 tak je tu zase MMB 😉 a pořídím větší nebo uvidíme jaká bude vůbec zima.

jaanja
4. zář 2008

Tak ju, mrknu na terabag. Já teď spala u kamarádky, ta měla takovou hrozně velkou housenku, zkoušela jsem se kolem toho omotat a spát, ale bylo to skoro větší než já 😀 Sice se v noci snažím spát na boku, ale většinou se probudím a ležím na zádech.. A dáváte si teda polštářky přímo pod bříško?

rezi, dnes jsem byla u další kamarádky a konzultovala, co v zimě do toho kočárku - ona má takovej teplej fusak s kožíškem, a do toho už ani kombinézu nedávala, ani žádnou deku. Jen normálně oblečené miminko. Ten náš kočárek bertini taky nemá korbičky, ale vložné tašky. Paní mi ale říkala, že ty vlastně používala jen od jara do podzimu, v zimě je vyndala a místo nich měla ten zimní fusak combi od Emitexu a deky. Tak snad i ty moje ne úplně tlusté kombinézky k něčemu budou (do toho fusaku).
S paní na lehátko jsem se nějak už nedohadovala, nepošlu jí to zpátky, dokud mi peníze nedojdou na účet. Stejně na tom prodělám dvojí poštovné.. Taky jsem se dnes až dojala, když mi jiná maminka psala, že se moc a moc omlouvá, že při balení balíčku přišla na pidiflíček na kalhotách, a když je nebudu chtít, tak že mi hned vrátí peníze.. jde to prostě i jinak 😵

jirule33
5. zář 2008

Jaanja: Já když ležím na boku, tak mámjeden malý polštář pod hlavou, trošku větší a měkkej napůl pod bříškem aby ho podpíral a další mezi kolenama takovej pevnější, protože mě dost pobolívají kyčle a takhle si ulevím a ještě si jeden dávám trochu pod zadek, tím se jakoby nadzvednu a bříško má prostor, no ale než se uvelebím a usnu....

juliet
5. zář 2008

Ahojky holky, jdu vás pozdravit.
Malošci jsou napapaní a konečně usnuli, tak mám chvíli čas si sednout k PC. Stáhla jsem si fotečky, které manžel nafotil a zkusím je hodit do alba.

Jinak malí rostou jak z vody, Tadeáškovi už 50 neobleču a dokonce máme problém s 56 od Loany. Ona má ty věcičky nějaké menší 😒 . A Nelince, když dám látkovou plenu, už je 50 taky krátká, takže jsem ráda, že jsem tuto velikost měla jen v pár kouscích.

rezinka
5. zář 2008

juliet ted jsem skoukla albicko a hormony zase naplno zapracovaly 😅 Byla jsem z toho hotova, miminka uplne vystavni, jsou strasne krásní !! A jeste k tomu ta jmena - my mame na chlapecka taky Tadeaska a na holcicky Sarinku a Nelinku, takze to u me jeste ty emoce znasobilo 😅 A taky mate stejny kocarek, jako my (akorat ze my cerveno-sedy), tak jsem se pokochala i tim, jak to miminkum slusi v Herqulesovi 🙂 No a fotka, kde jsou v autosedackach, me zase rozesmala, je uplne kouzelny, jak jsou oproti te autosedacce malinkatí, jsou v ni schoulení jak malí broučínkové 😵
a jak to vsechno zvladas? jak pres den a v noci spinkaji? mas nekdy chvilicku na odpocinek? a co kojeni - kojis obe najednou??

jaanja - takze ty na zimu planujes ty vlozne tasky taky vyndat ?? to moc nechapu, ze to ta pani tak udelala - ale to mozna proto, ze uz miminkum bylo pres pul roku a do tech tasek se spatne vesla, tak proto mozna zvolila ty fusaky, ze v nich meli pak vice mista, coz by bylo logicke ... ale ted ty nasi malinky mimiskove budou v tech taskach mit prostoru dost, takze jsem za ne rada, jsou hezky vyteplene, pres to jeste pak ten nanoznik, tak tam budou snad jak v pelisku. no a uvidim, jestli budou stacit ty fleesove zavinky od Emitexu, ale taky myslim, ze jo. no a vzdycky je pres tu zavinovacku muzu zachumlat jeste i do deky. Ale to uz nevim, jestli se vsechno do te prenosne tasky vejde 😝
jirul pokud bych mela kombinezky, jako ty, tak bych to videla uplne stejne - v tom, co budou mit doma, je soupnout do te kombinezky a do fusaku a do kocarku, popr. jeste nejakou deku a to by bylo, aby jim byla jeste zima ... no a kdyby byl mraz, tak presne jak pises - pridala bys mikinku nebo svetrik a bylo by 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru